SiteGround VS HostGator – Kdo je lepší hostitel pro váš web?

SiteGround


vs

HostGator

SiteGround VS HostGator – Kdo je lepší hostitel pro váš web?

souhrn

Člověk by si myslel, že když dva titani bojují, bude to těsná shoda, ale v recenzích je mnoho proměnných spárováno a výsledky mohou skončit trochu překvapivě. SiteGround a HostGator jsou dva dobře zavedené členy webhostingové komunity a oba zaplatili také své poplatky. Přesto, i když s tím bojují, mějte na paměti, že každá společnost může mít své specializované oblasti, na které se specializují. Mějte otevřenou mysl na některé z výsledků překvapení.

SiteGround a HostGator jsou dvě větší jména v dnešním webhostingu. S tolika recenzemi venku může být ještě trochu skličující udělat tento krok vpřed a opravdu vybrat vašeho budoucího hostitele. Chápeme to, a abychom vám pomohli trochu víc, pojďme věci vzít dále a nechat tyto dva vyrazit.

Mějte na paměti, že je velmi snadné vzít vlastnosti a specifikace každého z nich a postavit je proti sobě. Místo toho se chystáme udělat klíčové oblasti, ve kterých záleží i malý nepatrný rozdíl.

Při přezkumu mějte na paměti, že to, co hledáme, není pouze výkon, ale také obecný přístup poskytovatelů hostingu k podnikání a také to, jak k zákazníkům přistupuje a jak s nimi zachází..

Celkově se budeme konkrétně zabývat;

 • Pozadí
 • Výkon (rychlost a doba provozu)
 • Ceny
 • Zákaznická podpora

Poznámka

Všechny testovací weby použité v této recenzi jsou vlastněny a spravovány společností Bitcatcha, s výjimkou webu ShiphraShepherds.com.

Historie

SiteGround a HostGator, které byly zahájeny během pouhých dvou let od sebe, mají dlouhou historii, aby mohly svou hru zálohovat. S přibližně 15 lety v oboru každý z těchto dvou gigantů vyrostl a vyvinul portfolio produktů, které sahají od sdíleného hostingu až po podnikové nabídky..

Historie společnosti HostGator není tak čistá jako historie společnosti SiteGround, protože ji koupila společnost Endurance International Group (NASDAQ: EIGI) v roce 2012. Následovalo útoky hackerské skupiny na databázi poskytovatele fakturačního softwaru hostGator. V důsledku toho byly informace o uživateli a 500 000 zákaznických kreditních karet, soubory webových stránek a záznamy o konfiguraci cPanel unikl.

Bohužel po akvizici by společnost EIG v roce 2013 čelila několika kritickým incidentům výpadků serverů. Pro poskytovatele hostingu je to něco smrtelného, ​​což hostGator ukončilo špatným začátkem. Chápeme, že některé věci nemusí být chybou poskytovatele, ale i tak – stalo se.

SiteGround1

HostGator0

Výkon

Ačkoli každý poskytovatel hostingu nepochybně nabídne plány hostování, které staví na svých silných stránkách, uvážme dvě hlavní kategorie plánů hostování; Sdílený a cloudový hosting. To jsou hlavní, o které by většina majitelů stránek měla zájem.

SiteGround cloud hosting

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

56 ms 3 ms 98 ms 229 ms 138 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

307 ms 222 ms 141 ms 1 ms 103 ms

Průměrná rychlost: 129,8 ms – Zobrazit úplný výsledek

Hostování cloudového hostingu

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

32 ms 40 ms 128 ms 323 ms 161 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

574 ms 203 ms 159 ms 46 ms 140 ms

Průměrná rychlost: 180,6 ms – Zobrazit úplný výsledek

* Poznámka: Testy rychlosti cloudu SiteGround Cloud a HostGator Cloud byly provedeny na obou webech hostovaných v Severní Americe.

V případě cloudu oba servery fungovaly relativně dobře a udržovaly se pod 200 ms doporučenými rychlostmi společnosti Google pro odezvu rychlosti serveru. Vzhledem k umístění datového centra zůstaly rychlosti na americkém kontinentu dobré, než mírně klesly na další východ, ze kterého testujeme.

SiteGround sdílený hosting

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

211 ms 215 ms 180 ms 3 ms 351 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

66 ms 95 ms 70 ms 240 ms 168 ms

Průměrná rychlost: 159,9 ms – Zobrazit úplný výsledek

HostGator sdílené hostování

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo

32 ms 36 ms 221 ms 221 ms 139 ms

Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo

717 ms 205 ms 153 ms 36 ms 140 ms

Průměrná rychlost: 190 ms – Zobrazit úplný výsledek

V případě sdíleného hostování je sdílený testovací server SiteGround v Singapuru, zatímco hostGator bohužel hostuje pouze ze Severní Ameriky. To se mírně projevuje při testech rychlosti, protože SiteGround’s nabízí lepší celosvětovou průměrnou rychlost 159 ms ve srovnání s 190 ms HostGator.

Domnívám se, že hlavním důvodem je pravděpodobně Supercacher a software, který SiteGround používá. Všechny jsou navrženy a optimalizovány pro rovnoměrnou distribuci doručování dat bez ohledu na vzdálenost od datového centra.

Podívejme se chvíli na informace o jejich serveru

Pokud jde o konfiguraci, SiteGround a HostGator zaujímají různé přístupy. Aby to bylo jednoduché, SiteGround úmyslně udržuje nízké zatížení serveru, takže případné nárůsty provozu jsou zvládnutelné. HostGator na druhé straně značně investuje do vybavení pro zajištění stability.

SiteGround má pět datových center umístěných ve městech po celém světě (Chicago, Londýn, Amsterdam, Milán, Singapur), takže jsou geograficky velmi dobře rozprostřeny. To je samozřejmě dobrá věc. HostGator má všechna vejce v jednom košíku, takže obě datová centra se nacházejí v Severní Americe.

Vzhledem k tomu jsme ochotni dát oběma bodům najevo, protože HostGator dokáže ve službě Cloud Hosting překonat SiteGround, zatímco Siteground vyhrává ve sdíleném hostingu:

SiteGround1

HostGator1

Referenční hodnoty však nejsou vždy přesné, proto se podívejme na cenové body, které tito dva hostitelé přišli;

Záruka dostupnosti – Mohou to udržet v chodu?

Na chvíli jsem měl oba tyto hostitele na našem radaru a shromažďoval jsem informace o dostupnosti. To je jedna oblast, ve které obě obočí fungují skvěle a nemělo by se to snižovat. S ohledem na to se vrhneme trochu hlouběji a uvidíme, co jejich Smluvní podmínky (ToS) říkají:

SiteGround uptime v ToS

„Spolehlivá hostingová služba SiteGround je podložena špičkovou dohodou o úrovni služeb (SLA). Garantujeme dostupnost sítě 99,9% času během dvanáctiměsíčního období, počínaje dnem objednání účtu. Pokud to nedosáhneme, budeme vás informovat e-mailem a my automaticky uhradíme váš účet následujícím způsobem:

 • 100% – 99,9% dostupnost: Žádná kompenzace
 • 99,9% – 99,00% dostupnosti: 1 měsíc bezplatného hostování
 • Další měsíc bezplatného hostování za každých 1% ztracených prostojů pod 99,00%. “

HostGator uptime v ToS

„Smluvní podmínky, část 15, obsahují přesné a aktualizované informace o záruce upgradu hostgator v plném rozsahu. Tento článek se snaží pouze vysvětlit pravidla, se kterými souhlasíte.

 • Pokud sdílený server nebo server distributora nesplní 99,9% záruku dostupnosti, vy smět obdržíte na svůj účet jeden (1) měsíc kreditu za tento balíček.
 • Schválení jakéhokoli kreditu je na uvážení HostGator a může záviset na poskytnutém odůvodnění. “

Pokud se však na tyto dvě sady nabídek podíváte dostatečně pečlivě, všimnete si výrazného rozdílu. Ano, uptime je zmíněn a zaručen, ale zatímco SiteGround výslovně uvádí, že bude kompenzovat překročení stanovených prostojů, HostGator se pokusil o tuto záležitost štíhlejší. Snaží se dostat pryč s tím, co rád nazývám „nesmyslnou zárukou“..

To znamená, že to jednoduše uvádí na přehlídku, protože si společnost vyhrazuje právo nekompenzovat zákazníka, aniž by uvedla důvod. Logicky by to mohlo jednoduše popřít všechny pokusy o náhradu za prostoje. Hanba na vás HostGator!

SiteGround1

HostGator0

Cena SiteGround nebo HostGator je lepší?

Cloud hosting

U cloudového hostingu jsou plány SiteGround mnohem dražší plošně. To, co nabízejí, však odráží skutečného ducha prostředí cloudhostingu, spíše jen úryvky, které hostGator nabízí s každým plánem.

Řekl bych, že CloudGhostingové plány SiteGround jsou určeny pro firemní zákazníky, zatímco HostGator cílí na jednotlivce, kteří chtějí vyzkoušet cloudový zážitek. Také mnohem vyšší ceny SiteGround odrážejí skutečné plně spravované účty Cloud Hosting.

SiteGround Cloud Pricing

SiteGround Cloud

Cloud Cloud HostGator

HostGator Cloud

Prohloubit tyto dva by bylo srovnávání jablek a pomerančů. Zatímco server SiteGround nabízí plně spravované možnosti hostingu cloudu, nabídky cloud hostgatorů jsou spíše typem dohody se sdíleným hostingem, což se projevuje v cenách.

SiteGround1

HostGator1

Sdílený hosting

U sdíleného hostování, i když existují rozdíly v cenách, oba hostitelé jsou dobře v rozpětí rozpětí webhostingu. To je dobré pro spotřebitele způsobem, protože existuje mnoho možností, z nichž si můžete vybrat v závislosti na vašich přesných požadavcích.

Cena sdílených hostitelských serverů SiteGround

SiteGround Shared

Ceny sdílených hostitelů HostGator

HostGator sdílené

SiteGround1

HostGator1

Zákaznická podpora

Zatímco každý poskytovatel hostingu má nějakou formu nebo jinou technickou podporu, to, co nabízejí a jak dobře to činí, je kritickým faktorem. V tomto případě oba naši hostitelé nabízejí širokou škálu možností podpory, které zahrnují telefon a live chat.

From SiteGround:

“Nesnáším čekání na dalšího dostupného agenta?” My též.

Překonáváme všechny směny, takže vždy existuje někdo, kdo zvedne telefon nebo online chat, takže nemusíte čekat déle než několik sekund na dalšího dostupného operátora. Pravidelně také vyhodnocujeme rychlost každého zaměstnance a výkon týmu jako celku. “

Kromě problémů souvisejících s hostováním podporuje SiteGround také širokou škálu webových problémů (jako jsou pluginy a rozšíření), jak je uvedeno v následujícím videu:

HostGator na druhou stranu jednoduše políčí všechny možnosti podpory na jednu stránku, snadno přístupnou. EIG, současný vlastník společnosti HostGator, však často trpěl stížnostmi na celkovou zákaznickou podporu. Dokonce i jejich vlastní zaměstnanci si stěžují na postoj společnosti, pokud jde o zákaznickou podporu:

“Je to dobrá společnost, pro kterou chcete pracovat, pokud máte rádi práci duší.” Nezajímá vás skutečných zákazníků? To je práce pro vás. Cool s mlhavými tituly, měnícími se popisy úkolů a nikdo, kdo neví, co se děje? Přihlaste se ještě dnes! “ (Zdroj)

Opravdu musíme jít s SiteGround za tento:

SiteGround1

HostGator0

Verdikt – SiteGround nebo HostGator?

S tím se dostáváme ke konečnému součtu skóre 6: 3. Abych byl upřímný, než jsem napsal tuto recenzi, měl jsem dojem, že by to byl užší boj. Myslím, že ďábel je vždy v detailu a některé věci, které jsou normálně přehlíženy, vyjdou, když jsou v centru pozornosti.

To však neznamená, že HostGator je špatný hostitel, ale možná konečný výběr by mohl být založen na vašich přesných potřebách.

Nicméně, kudos týmu SiteGround, blahopřejeme jim k úspěšnému spuštění této rukavice a tleskáme za jejich úsilí při vedení čestného a výkonem orientovaného podnikání.

SiteGround

https://www.siteground.com
PŘEČTĚTE SI CELÝ PŘEZKUM
6

HostGator

https://www.hostgator.com
PŘEČTĚTE SI CELÝ PŘEZKUM
3

Akce pro čtenáře Bitcatcha

 • SiteGround: 60% sleva na webhosting (od 3,95 $ / měsíc).
 • HostGator: Použijte kupónový kód „bitcatcha“ pro slevu až 60%. (Smlouva na 12 měsíců) Viz ceny
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector