Efektivní psaní obsahu webových stránek – tipy a triky pro psaní obsahu webových stránek, který se prodává

Psaní obsahu pro váš web je ve skutečnosti opravdu jednoduché.


Je to příliš snadné.

Ve skutečnosti to mohl udělat kdokoli.

Ale pokud chcete psát obsah, který je skutečně poutavý a přiměje čtenáře, aby se držel, musíte napsat webovou kopii poutavě, která vyřeší jejich problémy, a to je úplně jiná míčová hra.

Lidé, kteří procházejí síť, hledají něco konkrétního.

Pokud vaše kopie nezachytí jejich pozornost během prvních 2 sekund, veškerá krev, pot a slzy, které jste nalili do svého kusu, prostě nedostanou žádnou pozornost.

Jelikož jsme velkorysí lidé ve skupině, kteří skutečně chtějí našim čtenářům pomoci, přišli jsme s definitivním, jediným a jediným průvodcem, který budete kdy potřebovat, abyste vylepšili svou hru na psaní webového obsahu..

Nejprve si ale definujme, jaký je obsah webových stránek a proč je důležité, abys skutečně psal obsah, který je efektivní a poutavý.

Jak lze definovat dobré psaní obsahu webových stránek?

Tipy a triky pro psaní obsahu webových stránek, který se prodává

Dobré psaní obsahu webových stránek je tedy ve skutečnosti velmi jednoduché.

 • Musí se prodat.
 • Musí to být poutavé.
 • Musí mít účel.

Celým bodem dobrého psaní obsahu webových stránek je psát způsobem, který bude lepší ve vyhledávání Google, a přesto přitahuje pozornost vašich čtenářů..

Díky tomu by měli zůstat na vaší stránce o něco déle, což snad povede k prodeji.

Jsem si jist, že jste to někde už slyšeli, ale obsah je král a je to ještě viditelnější, pokud jde o obsah webových stránek.

Když lidé navštíví vaši webovou stránku, hledají informace o něčem konkrétním, ojedinělém pohledu nebo nezaujatém názoru.

Pokud jim můžete představit, co chtějí, poskytnete jim hodnotu a to, dámy a pánové, nazýváme kvalitním obsahem.

Proč je kvalitní obsah webových stránek důležitý

Efektivní psaní obsahu

Jak vidíte, kvalitní obsah není jen jedna a hotová věc. Kvalitní obsah, životy. Sdílí se. Prodává se.

Pravidelný obsah zůstane relevantní asi rok nebo dva, ale lidé vidí hodnotu v dobře prozkoumaném kvalitním článku a zůstanou relevantní i roky

Kruci, že by to mohlo jít dokonce virové.

Lidé navštíví váš web na několik let, jen proto, že jeden kus cenného obsahu.

To je to, co kvalitního obsahu webových stránek může potenciálně dosáhnout:

 • Zaujme vaše publikum a udrží je na vaší stránce déle
 • Prodává se
 • Lidé je budou chtít sdílet
 • Pokud je informativní a přesně napsaný, váš článek se stane referenčním bodem na internetu, což znamená, že se na vás budou lidé odkazovat, což se přímo promítne do silnějšího postavení Google
 • S lepším hodnocením si více lidí přečte váš článek, který spojuje více sdílení, více příchozích odkazů – efekt sněhových koulí.
 • Nakonec se vám bude prodávat více, protože váš článek bude virový.

Toto je síla marketingu obsahu a pokud to zvládnete, doslova budete moci proměnit svá slova na zlato.

Pojďme se podívat na to, co musíte udělat, abyste mohli psát kvalitní obsah.

Tip č. 1: Porozumění cesty kupujícího

Pokud chcete vytvořit obsah, který skutečně upoutá pozornost vašich cílených zákazníků, musíte pochopit cestu kupujícího. Nebojte se, ve skutečnosti to není tak těžké.

Předpokládejme, že jste majitelem obchodu s kytarami online a chcete vytvořit obsah, který přivede vaše čtenáře / zákazníky na místo prodeje..

Jaké články můžeme napsat?

Jak můžeme využít cestu kupujícího k naší výhodě?

Můžeme to rozdělit do 3 jednoduchých kroků:

 1. Povědomí & Zájem
  (Když si zákazník uvědomí bod „bolesti“.) Vezměme si například, že zákazník projeví zájem o kytaru, ale o nich ví téměř nic o nich.
 2. Úvaha
  (Zákazníci začínají zkoumat výrobky, řešení a značky.) Nyní je náš zákazník dostatečně zaujat, aby provedl nějaký výzkum. Neví, na jaké značky kytary se dívat, ani neví, jaký typ kytary je pro něj nejvhodnější. Takže on je online a dělá jeho výzkum.
 3. Nákup
  (Zákazník se rozhodne.) Zákazník se rozhodl, že dostane kytaru. Zúžil své volby, rozhodl se, kolik peněz je ochoten rozdělit, aby získal požadovanou kvalitu. Hledá ujištění, že dělá správné rozhodnutí.

Každý článek, který píšete, musí dávat smysl podle cesty kupujícího a každý z nich musí posunout zákazníka dále po cestě kupujícího, dokud nedokončí transakci..

Prostě jednoduché?

Že jo.

Teď už víte, co je cesta kupujícího, pojďme …

Tip č. 2: Na kterou část cesty kupujícího byste měli cílit

Je zřejmé, že by bylo hezké pokrýt cestu kupujícího v jednom článku, ale to nebude možné, protože lidé, kteří si přečtou váš obsah, budou v různých částech cesty svého kupujícího..

Co můžeme udělat, je přijít s menšími články zaměřenými na různé části cesty kupujícího, takže čtenáři na své vlastní osobní cestě budou mít pro ně něco důležitého, protože se zakopnou o váš web..

Svým způsobem to znamená, že VŠECHNY vaše články dohromady pokryjí celou cestu kupujícího (takže máte něco pro každého), ale měli by být schopni stát samostatně jako samostatné příběhy pro cílenější publikum.

Tip č. 3: Témata na pokrytí cesty kupujícího

Dobře, takže víte, co je cesta kupujícího, a víte, že musíte celou cestu kupujícího pokrýt rozebranými jednotlivými kousky, ale jaká témata napíšete?

Jako příklad použijeme kytaru znovu.

Fáze 1: Povědomí

V této fázi víme, že lidé, kteří hledají váš web, právě začínají projevovat zájem o kytary. Budete chtít napsat něco obecného, ​​ale dostatečně relevantního, aby upoutalo pozornost čtenářů. Co můžete napsat, aby narazili na váš článek a zůstali u obsahu?

 • 10 nejlepších kytar pro začátečníky
 • Kytary používají slavné rockové hvězdy
 • Zahrajte si jakoukoli skladbu s těmito 4 akordy
 • Jak kytarová hudba pomáhá s depresí
 • Hudba & duševní zdraví
 • 10 skladeb, které byste se měli naučit na kytaru
 • Zvládněte tyto populární skladby se 3 základními akordy!

Fáze 2: Zájem

V tuto chvíli čtenář již aktivně zkoumá kytary. Porovnává ceny, funkce, tón, zvuk. Má hlad po datech a hledá podrobnější informace.

Co můžete udělat, abyste upoutali jejich pozornost?

 • Obsah, který obsahuje recenze
 • Porovnání s jinými podobnými kytarovými značkami
 • Porovnání řetězců
 • Napište o ceně vs hodnota
 • Zdokumentujte své vlastní zkušenosti s hraním na kytaru.
 • Pište články o tom, které kytary jsou lepší pro rockovou a jazzovou hudbu

Fáze 3: Posouzení

Nyní jsou vaši čtenáři připraveni ke koupi. Zhruba vědí, kolik jsou ochotni utratit, prostě nevědí přesně, za jakou kytarovou značku utratit. S největší pravděpodobností mají na mysli nápad, ale hledají ujištění.

Váš článek musí být více zaměřen na transakce. Vaši čtenáři potřebují něco, aby je posunuli přes okraj, data, která je ujistí, že se chystají udělat správný výběr.

Takže jim dejte, co chtějí číst!

 • Nejlepší hodnota za peníze kytara
 • 5 levnějších alternativ k Les Paul Gibson
 • Deset nejlepších pedálů, které získají klasický rockový tón
 • Nejlepší příslušenství pro vaši novou kytaru
 • Nejlepší kytary do 1 000 USD

Tip č. 4: Výzkum klíčových slov a výběr klíčových slov

Pokud jste to dosud nevěděli, budou klíčová slova, která používáte v obsahu svého webu, určovat relevanci vašeho článku v očích všemohoucího Google.

To znamená, že je třeba vybrat klíčová slova, používat je správně a sledovat, jak váš web vychází na první stránce s výsledky vyhledávání Google..

Vlastně to není příliš obtížné.

Krok 1: Potvrďte požadavek na vyhledávání

Stačí začít tím, že potvrdíte, zda existuje poptávka po tématech, o kterých jste se rozhodli. Můžete použít nástroje jako SEMRush, Trendy Google nebo KeywordTool.io

Existuje spousta dalších bezplatných nástrojů pro návrh klíčových slov. Možná budete muset zaplatit za použití některých z nich, ale stojí za to peníze.

Rychlé vyhledávání odhalí, že existují i ​​bezplatné nástroje, takže nemáte žádnou omluvu, abyste dělali vše, co můžete pro výzkum klíčových slov.

Krok 2: Identifikujte své klíčové slovo

Jakmile potvrdíte svůj výzkum, je třeba u každého článku zúžit výběr klíčových slov na 1 nebo 2 hlavní klíčová slova. To vám pomůže při psaní.

Krok 3: Vyladění

Pokud zjistíte, že vaše téma není dostatečné, stačí jen vyladit toto téma, aby vyhovovalo tomu, co lidé hledají..

Chcete-li získat podrobnější informace o výzkumu klíčových slov, přejít na tady za velmi dobře napsaný článek od našeho přítele, Tim Soulo.

Tip č. 5: Délka článku

Tato část je trochu složitější.

v jedna studie provedená na článcích Wikipedie, říká, že zvýšení počtu slov v článku povede k vyšší důvěře. Ale na základě našich zkušeností čtenáři rychle ztratí zájem (a možná ani neobtěžují čtení), pokud je článek příliš dobrý..

Ale opět, pokud se obsah zajímá a dokáže zapojit čtenáře, bude s největší pravděpodobností tento čtenář zůstat a pokračovat ve čtení vašeho článku.

Ve skutečnosti pouze 16% lidí, kteří narazí na váš kus, zůstane na a dokončí čtení všeho, ale tito lidé skutečně hledají užitečná data, takže se ujistěte, že se jim váš obsah líbí!

Musíte důkladně prozkoumat svá témata, aby to, co píšete, bylo pro vaše čtenáře užitečné. Když tak učiníte, měl by obsah vašeho webu přirozeně spadat do rozsahu 1 500 – 2 000 slov, a to je ta nejlepší věc.

Když vaši čtenáři považují vaše články za užitečné, tráví na vašem webu přirozeně více času snahou porozumět a získávat informace, které jste s nimi sdíleli..

To je udržuje v interakci a také to pomáhá k tomu, aby se obsah vašeho webu objevil na Googlu jako autoritativní, což přispívá k lepšímu hodnocení vyhledávání!

Tip č. 6: Doporučené postupy pro psaní obsahu webových stránek

Dobře, vezměte si šálek kávy, v této části máme spoustu věcí.

Psaní webového obsahu je ve skutečnosti velmi složité. Musíte napsat dlouhý obsah, aby jej Google rozpoznal jako něco, co by stálo za to, přesto ho musíte nasekat a udržet v chladu, aby vaši lidští čtenáři zůstali zapojeni.

Trochu si na to zvykneme, zejména pokud píšete pro jiná média, ale pamatujte, že nepíšete literaturu.

Na celosvětovém webu jsou čtenáři netrpěliví a dostali pozornost 12letého věku na vysokou hladinu cukru.

Zde je seznam dobrých návyků, které musíte dodržovat při psaní na web.

 1. Napište jednoduchou, impaktivní kopii, která prodává! Máme tu kopii, která se hlouběji podívá na psaní efektivní kopie.!
 2. Nepište pro sebe! Internetový dav je velmi netrpělivý. Dostat se k věci. Pamatujte, že musíte komunikovat, ne zapůsobit.
 3. Emoce Otevřete peněženkuDobrý obsah se prodává, protože to přimělo čtenáře něco cítit.

  Vezměme si to například.

  Toto smažené kuře chutná opravdu dobře.

  VS

  Víš, proč je tato smažená kuřecí chuť opravdu dobrá?
  Křupnutí kůže. Vůně všech bylin a koření. Šťavnatost jeho masa, když se do něj kousneš.

  Podívejte se na rozdíl?

 4. Nechte své titulky počítat! Pokud se chcete dozvědět více o psaní titulků, které fungují, podívejte se, s čím jsme přišli dříve.
 5. Pochopte, že návyky čtení na internetu jsou odlišné! Lidé vaši kopii nečtou, prohledají ji a hledají klíčová slova. Pepper vaše články s užitečnými daty a klíčová slova, aby vaše publikum zapojené!
 6. Nepřehánějte klíčová slova! Účelem klíčových slov je pomoci Googlu porozumět vašemu článku, ale když jej přeháníte, může být váš článek ve vyhledávačích Google stínovaný a vy to ani nevíte..
 7. Procvičte si SEO průzkum! Začněte s nasazením klíčových slov, poté proveďte výzkum a zjistěte, co pro vás platí! Při správném výzkumu klíčových slov najdete nejlepší témata pro témata článků.

  Během zkoumání naleznete v tomto článku způsoby, jak vytvořit obsah, který zvyšuje návštěvnost!

  Pro tip – pomocí nástrojů, jako je SEMRush, zjistěte, jaká klíčová slova používají vaši konkurenti!

 8. Hyperlink všechno! Odtud máš své informace? Propojte to!

  Je to jen dobrá internetová etika. Pomáhá také, aby se váš článek jevil solidnějším a autoritárnějším, což znamená lepší hodnocení!

 9. Používejte techniku ​​mrakodrapů Technika mrakodrapů je jednoduchá, ale není to snadné. Účelem je vytvořit článek, který je nejinformativnějším, nejpřesnějším a nejposvátnějším zdrojem, něco, co čtenářům nedává důvod hledat informace jinde (jako je ten, který právě čtete!).

Zabalit

Pokud jde o psaní obsahu webových stránek, je třeba pokrýt tolik věcí a je téměř nemožné o nich mluvit v jednom článku. Snažili jsme se co nejlépe pokrýt nejdůležitější tipy a návyky pro psaní webového obsahu.

Pamatujte, že výzkum je klíčem k úspěšným článkům!

 • Prozkoumejte svá klíčová slova a udělejte si čas, abyste se naučili a pochopili cestu kupujícího. Z dlouhodobého hlediska je to užitečné. Pochopte, jaké cíle se čtenáři snaží dosáhnout, a pak přijměte články, které vašim čtenářům pomohou.
 • Vezměte si své boty pro čtenáře. Přihlásí se na váš web, protože potřebují řešení problému. Upřímně pište články, které jim pomohou, a ujistěte se, že jste svůj kus korigovali, nebo nechte někoho, aby ho korigoval za vás!
 • V neposlední řadě se naučte základní copywritingové dovednosti. Copywriting a psaní obsahu webových stránek se velmi liší od psaní pro tradiční média. Musíte psát pro komunikaci, ne zapůsobit, a to povede k prodeji.

Chcete-li získat další webový obsah a tipy na psaní, projděte si odkazy na našem webu. Máme spoustu obsahu, který vám pomůže!

Došli jsme na konec tohoto díla a doufáme, že vám tento článek pomohl. Dejte nám vědět, co si myslíte!

Ještě lepší je, pokud máte své vlastní malé tipy pro psaní obsahu webových stránek, neváhejte je sdílet s námi!!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector