Recenze CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používání CyberGhost!

CyberGhost VPN


CyberGhost

https://www.cyberghostvpn.com/

tl; dr

CyberGhost je jméno, o kterém jsem si jistý, že jste se setkali, pokud jste prováděli jakýkoli druh skenování článků pro služby VPN. Společnost sídlí v Rumunsku a je mimo jurisdikci 14 Eyes v Evropě a dnes spravuje více než 6 000 serverů v 89 zemích po celém světě. Pokud jsem se někdy setkal s poskytovatelem služeb VPN, který mi dal smíšené pocity, je to tenhle. Stručně řečeno, přeskakování kritických nedostatků; dobrá základní ochrana, slušná rychlost, ale špatný nápad pro fanoušky P2P.

Recenze CyberGhost: 5 výhod a 3 nevýhody používání CyberGhost!

Pokud jde o uznání, CyberGhost je uprostřed ničeho. Stojí ne na známé straně, ani na zcela nepoznatelné. Není to jméno, které by všichni věděli, snad, pokud byste se konkrétně nezúčastnili konkrétního průzkumu na VPN.

I přes jakékoli dojmy, které z toho lze získat, se však společnost od svého založení v roce 2011 jistě rozrostla a dnes má ještě více serverů než NordVPN (pro koho je počet serverů rozhodně působivý).

Co se nám na CyberGhost líbí

1. Obrovské rozložení sítě po celém světě

S více než 6 000 servery v 89 zemích si lze vybrat, že by stačilo na pokrytí celého světa téměř v každé zemi. Ještě důležitější je, že má servery v mnoha klíčových zemích a ty, které jsou zvláště strategicky umístěny.

Výsledkem bylo obrovské zvýšení rychlosti od doby, kdy jsem je naposledy vyhodnotil. Abych byl upřímný, pro tuto širokou oblast pokrytí není pravděpodobné, že najdete mnoho dalších možností, které jsou dokonce blízké.

1.1 Unikátní bezpečnostní funkce

CyberGhost má tolik věcí, že sotva vím, kde začít. Pro poskytovatele služeb VPN poskytuje tato společnost v oblasti zabezpečení impozantní množství doplňků. Možná to spočívá v kořenech společnosti jako poskytovatele bezpečnosti, který k tomu vedl.

Nucené HTTPS

Začněme tím, o který jsem se nejvíce zajímal, což je místo, kde klient CyberGhost může vynutit připojení HTTPS k webům. Je pravda, že to lze provést také pomocí pluginu prohlížeče, ale protože přesto chcete používat službu VPN, mohlo by to být dobře postaveno do jedné, správně?

Chcete-li si uvědomit užitečnost vynuceného HTTPS, předpokládejme, že navštívíte bankovní web. Připojení HTTPS zajistí, že vaše data budou zabezpečena až z vašeho počítače na váš bankovní účet.

Blokovat online sledování

Další je skutečnost, že CyberGhost dokáže odstranit webový obsah, který by mohl sledovat vaše online aktivity. To zabraňuje neznámým zdrojům sledovat vás a je to něco, co by měly VPN dělat. Blokování online sledování je dnes něco, co je dnes velmi nutné, protože mnoho společností se stále více dotýká svých aktivit v oblasti online sběru dat..

Vezměme si například našeho přítele Google, který se rozhodl, že je v pořádku, aby jeho mobilní operační systém Android informoval o tom, kde byli uživatelé po celou dobu. Plus, Sledování polohy není omezena pouze na Google, tak proč nemáte CyberGhost blokovat co nejvíce z těchto dat, aby se nedostaly ven?

Blokování reklam a ochrana před viry

CyberGhost je tak dobře integrovaný, že obsahuje dokonce blokování reklam i virus & Ochrana webových stránek. To zabraňuje zobrazování nepříjemných reklam a také vás chrání před potenciálně škodlivým obsahem na některých webových stránkách.

1.2 Silná volba protokolů a šifrování

Pro ty, kteří si toho až dosud neuvědomují, jsou hlavní výhody VPN soukromí a zabezpečení. Ochrana osobních údajů jako u lidí, kteří nevědí, kdo jste a co děláte. Zabezpečení stejně jako v lidech také nemůže snoopovat o tom, co děláte. K zajištění bezpečnosti potřebujete dvě hlavní součásti – samotný protokol a typ šifrování.

CyberGhost má výhodu v tom, že podporuje téměř všechny hlavní protokoly (i ty, které ve skutečnosti nedoporučuji používat, protože jsou tak zastaralé, jako je L2TP). Stejně tak nabízejí různé úrovně šifrování až do 256 bitů, což je prvotřídní. Mysli na spoustu věcí natřených zeleně, které používají 256bitové šifrování.

Jde o to, že volba je ve vašich rukou. Protokoly a úrovně šifrování lze přizpůsobit vašim potřebám. Různé protokoly podporují různé rychlosti a samozřejmě čím vyšší je rychlost šifrování, tím pravděpodobně bude pomalejší naše připojení VPN (to je také do značné míry závislé na hardwaru).

Pokud vše, co chcete, je, aby VPN zkazila vaši IP adresu a udržovala minimální zabezpečení, pak si můžete zvolit nízkou úroveň šifrování, která vám umožní využívat vysokorychlostní připojení. Pokud jste paranoidní, může vám CyberGhost také pomoci.

1.3 Optimalizované profilové servery pro různé použití

Protože až 3000 serverů zakaluje fond serverů CyberGhsot, je zcela zřejmé, že by nemělo být problém s výběrem připojení, že? No ne tak úplně. Představte si, že sedíte v restauraci a přijde k vám menu s 3 000 položkami.

Naštěstí společnost pečlivě profiluje své servery, což znamená, že existují skupiny serverů, které jsou optimalizovány pro různé účely. Jak si z nich vyberete, je jen na vás. Můžete mít buď seznam svých oblíbených míst, nebo si vybrat z předem seřazených seznamů. To zahrnuje seznamy, jako jsou nejméně přeplněné servery, servery NoSpy nebo dokonce většina přeplněných serverů (i když netuším, proč byste to chtěli).

Řekněme, že jste fanouškem Torrentu – jedná se o skutečný fond lidí, kteří se účastní sdílení souborů P2P, takže CyberGhost vyhradil optimalizované servery právě pro ně.

2. Podpora více platforem

V domácnosti, která má souborový server Linux, počítač se systémem Windows, počítač Mac a různé chytré telefony a tablety, máte štěstí! CyberGhost podporuje až 7 zařízení na účet, což je zdaleka jedno z nejštědřejších, jaké jsem dosud viděl. Abych byl spravedlivý, domnívám se, že průměrná domácnost dnes skutečně má tolik těchto zařízení, takže je rozumné číslo podporovat.

CyberGhost podporuje až 7 zařízení na účet

Mnoho poskytovatelů služeb VPN se postará o obvyklé rozšíření – Windows, Linux, MacOS, Android, iOS a některé směrovače. Pokud si všimnete výše uvedeného seznamu, CyberGhost je dokonce nastaven na Raspberry Pi, některá zařízení NAS a dokonce i na virtuálních strojích!

Je to všechno o volbě a do jaké míry CyberGhost šel vyplnit tento seznam, byl jsem opravdu ohromen.

Tady musím znovu vložit slovo opatrně pro ty, kteří si myslí, že mohou překročit limit X zařízení na účet omezením VPN na router, protože je podporován.

Poznámka

Spuštění služby VPN ve směrovači vám pomůže překonat limit současného připojení zařízení, který většina VPN zavede. Nevýhodou však je. Téměř ve všech případech (zejména u obecných směrovačů pro domácí použití) zpomalí váš internetový provoz ve srovnání s tím, že byste měli spouštět aplikace VPN pro konkrétní zařízení. Důvodem je to, že směrovače jsou méně schopny zpracovat potřebné šifrování dat v reálném čase, čímž se zpomalí rychlost přenosu dat.

3. Slušné a stabilní rychlosti

I když nemohu říci, že CyberGhost nabízí ohnivé vysoké rychlosti, musím přiznat, že některé servery vykazují velký potenciál. Při procházení níže uvedenými výsledky testu rychlosti mějte na paměti, že moje současná rychlost širokopásmového připojení je omezena na teoretických 500 Mbps. Většinu času se mohu přiblížit nebo alespoň kolem 450 Mbps, což je docela dobré.

Jakákoli VPN obvykle oholí určitou šířku pásma, takže jsem očekával, že rychlost klesne bez ohledu na to, ke kterému serveru jsem byl připojen. Samozřejmě, že na to hrají také další faktory, jako je vzdálenost serveru k mému fyzickému umístění, zatížení serveru atd..

Testování CyberGhost s SpeedTest, což je velmi spolehlivé, jsem zjistil, že rychlosti z celého světa se velmi lišily. Co mě ještě více překvapilo, bylo to, že jsem dostal rychleji ze serverů se Singapurem, místo abych byl v Malajsii. Mohu jen předpokládat, že je to pravděpodobně kvůli infrastruktuře.

Zpravidla očekávejte vyšší pingové rychlosti a pomalejší rychlosti, čím dále je server, který vyberete, od vaší skutečné polohy. To obvykle platí bez ohledu na to, kterou službu VPN vyberete.

Jako základní pozorovací bod se normálně mohu přiblížit plné rychlosti na mém vedení 500 Mb / s;

základní rychlost v Malajsii bez vpn

Výsledek základního testu na serveru Malajsie
(Podívejte se na výsledek plné základní rychlosti zde)

Rychlostní test CyberGhost – americký server

cyberghost test rychlosti US vpn off

Test rychlosti CyberGhostu v USA – VPN vypnuta
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

cyberghost speed test US vpn on on on

Rychlostní test CyberGhost US – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Rychlostní test CyberGhost – EU Server (Německo)

cyberghost test rychlosti EU vpn off

Test rychlosti CyberGhost EU – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

test rychlosti cyberghost EU vpn on

Rychlostní test CyberGhost EU – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Test rychlosti CyberGhost – Africa Server (Jižní Afrika)

Rychlosti, které jsem přišel do Afriky, byly vyšší díky VPN kvůli možnému omezení šířky pásma při pravidelném připojení. Čísla jsou přesná, protože jsem je několikrát ověřil, abych pozoroval anomálii.

cyberghost test rychlosti Afrika vpn off

Test rychlosti CyberGhost Afrika – VPN vypnuta
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

cyberghost test rychlosti Afrika vpn on on

Rychlostní test CyberGhost Africa – VPN on
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Test rychlosti CyberGhost – Asia Server (Singapur)

cyberghost test rychlosti Asie vpn off

Test rychlosti CyberGhost Asia – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

cyberghost speed test Asia vpn on

Rychlostní test CyberGhost Asia – VPN on
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Test rychlosti CyberGhost – Australia Server

cyberghost test rychlosti Austrálie vpn off

CyberGhost test rychlosti Austrálie – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

cyberghost test rychlosti Austrálie vpn on

Rychlostní test CyberGhost Australia – VPN on
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

3.1 Dobrá rovná rychlost na torrentech

CyberGhost usilovně pracuje na rozšiřování své sítě i schopností. Když jsem to dříve zkoušel, nejbližší server Torrent pro mě byl v Indii (nebo alternativně v Japonsku). SInce pak zvýšili počet serverů podporujících Torrent a nyní je v Singapuru jeden.

Pro mě je to ideální umístění Torrent a můžete se podívat na výše uvedený test rychlosti pro čísla, která se mi na tomto serveru podařilo získat. Rychlosti P2P zůstaly po celou dobu stabilní a já jsem to dokázal udržet během několika dní.

Pamatujte, že jsem se k tomuto serveru připojil konkrétně k torrentu. Několik poskytovatelů VPN, které jsem doposud vyzkoušel, to umožní všude, kde se připojíte, ale CyberGhost je v této věci docela přísný. Zkoušel jsem torrenting na serverech bez Torrentu a to mi dalo velkou, nulovou rychlost stahování torrentů..

4. Ideálně pro ty, kteří hledají dlouhodobé plány

CyberGhost je obvykle cena za 12,99 $ za měsíční předplatné, ale pokud jste ochotni se přihlásit na delší období, bude tato cena strmě klesat. Ve skutečnosti se nám podařilo zajistit jejich tříletý plán, který jej nejen snížil na 2,75 $ měsíčně, ale také nám dal 2 měsíční bonus navíc (celkem 38 měsíců!)

YearlyBi-YearlyTriennially
Cena / měsíc 5,99 $ 3,69 $ 2,75
Celkový účet 71,88 $ 88,56 $ 99,00
Fakturační cyklus 12-mo24-mo36-mo
Peníze Back45-day45-day45-day

Za výkon, který od nich získáváte, je tato cena absolutní krádež a můžete si rozhodně koupit v důvěře.

45denní záruka vrácení peněz!

Pokud jste jedním z těch, kteří se rádi ujistí, že to zkusíte před nákupem, můžete si odpočinout a být si jisti 45denní zárukou vrácení peněz od CyberGhost. To není v malém tisku, není to ukryté v právníku, je to přímo na stránce s jejich nejčastějšími dotazy;

Poznámka

CyberGhost má 45 dní, žádné dotazy, zásady vrácení peněz za naše 6 nebo více předplatných. Tím je zajištěno, že nedochází k chybným nákupům, a jeho cílem je pomáhat v situacích, kdy zákazníci nemohou využívat naše služby (například když váš poskytovatel internetových služeb blokuje připojení VPN).

* Měsíční předplatné má 14denní záruku vrácení peněz.

Ve skutečnosti je můžete dokonce vyzkoušet zdarma pomocí 7denní zkušební verze bez připojených řetězců.

5. Dobré pro streamování včetně Netflixu

Opět to jde zpět do CyberGhostu, který má velmi pěkně profilované servery. Dokončili je také pro streamování videa a Netflix je jen jednou ze služeb pro streamování videa, o které si mysleli, že byste k nim měli mít přístup. Pro přístup do Netflixu v USA je potřeba se připojit k jednomu z jejich amerických serverů optimalizovaných pro streamování..

Buďme upřímní, Netflix nemá rád geolokační spoofing. Je to nejlepší, aby zabil takovéto služby, ale CyberGhost nic z toho nemá a ve skutečnosti uvádí, že zaručují vysílání Netflix v USA.

Pro uživatele Windows tato aplikace ve skutečnosti obsahuje možnost odblokování streamování, což vám umožní jít s diváky s více poskytovateli streamovacích služeb na divoké. Žádný ruční pokus a chyba, stačí kliknout a jít. Odemčení je založeno na seznamu, který je interně aktualizován každý den CyberGhostem.

Co se nám na CyberGhostu nelíbilo

1. Nepracoval jsem mimo krabici

I když to nemusí být jistič obchodů a rozhodně se nemusí stát každému, musím se podělit o své zkušenosti. Jsem velkým fanouškem plug and play a klient Windows CyberGhost pro mě byl trochu zvláštní. Jistě, nainstaloval a spustil aplikaci v pořádku, ale když kliknu na tlačítko Přejít, mělo by … GO, správně?

Moje ne, hodně k mému zoufalství a já jsem musel přijít na to, proč. Netrvalo mi to dlouho, ale uvědomil jsem si, že výchozí nastavení pro mě opravdu není dobré. Musel jsem ručně vybrat svůj protokol a server, než se aplikace CyberGhost Windows rozhodla hrát pěkně.

Jak jsem řekl, ne jistič obchodu, ale pokud vaše technické zkušenosti jsou omezené, může se vám to stát šokem.

2. Dodgy Jurisdikce a anonymita dat

Tohle je pro mě docela velká holka a mělo by to být také pro vás všechny. V průběhu mé recenze, průzkumu na pozadí atd. Jsem našel poněkud znečištěnou vodu, pokud jde o myšlenku, zda jsem s CyberGhost anonymní, nebo ne.

Přestože společnost má oficiální politiku bez protokolování, někteří uživatelé ji současně zaznamenali, aby využívali skripty, jako je Hotjar (což je skript pro nahrávání relací). CyberGhost to ve skutečnosti otevřeně připouští na svých vlastních stránkách, ačkoli tvrdí, že informace jsou použity k lepšímu poskytování služeb zákazníkům..

Zásady ochrany osobních údajů CyberGhost VPN

Dále, když jsem původně viděl, že CyberGhost sídlí v Rumunsku, bylo to dobré. Koneckonců, tato země je mimo evropskou jurisdikci 14 očí, což je skvělé. Později jsem ale zjistil, že majitel v roce 2017 prodal CyberGhost digitální reklamní firmě s názvem CrossRider.

Co by tedy firma s digitální reklamou dělala s poskytovatelem služeb VPN, pro kterou potřebuje používat skripty pro nahrávání relací? Spiknutí zhoustne a já se pro jednoho cítím trochu ostražitý.

3. Omezené možnosti platby

To se opět vrací k anonymitě, protože CyberGhost přijímá pouze kreditní karty, PayPal nebo BitPay. Je pravda, že BitPay se používá pro BitCoin, ale tam jsou doslova stovky kryptos a tam je také vždy možnost hotovosti v podobě dárkových karet atd..

Proč společnost specializující se na soukromí, zabezpečení a anonymitu nabízí takové omezené platební možnosti – možnosti, které pravděpodobně odhalí podrobnosti o uživateli? Nemám odpověď, i když pro mě to není tak velký problém, jako ten, který jsem zmínil výše.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za CyberGhost?

Než začnu s mým zaokrouhlením, dovol mi, abych zde uvedl své osobní postavení. Pokud platím a používám VPN, očekávám určitý výkon z hlediska rychlosti. Nejsem příliš nervózní ohledně platebních možností a podobných věcí a pokud jde o anonymitu, bude pro mě stačit hranice.

O CyberGhostu jsem uvedl mnoho dobrých věcí a ano, je pravda, že nabízejí mnoho vestavěných doplňků, které pravděpodobně nenajdete nikde jinde. Jako ještě lepší háček se můžete přihlásit k dlouhodobému plánu, při kterém jsou prakticky nejnižší ceny. Tam, kde služba skutečně vyniká, je podle mého názoru, jak dobře optimalizovali své servery.

Vezměme si jako příklad video servery pro streamování videa a torrent, o kterých jsem hovořil dříve. Pokud je některá z těchto výklenků tím, čím jste, pak bych řekl, že CyberGhost je naprosto skvělá volba. Pro fanoušky Torrentu, video streamery, násypky pro geolokaci … měli byste říct ano.

V mé mysli je však velmi velké VUT. To je asi to, co může dát spoustu nehtů do rakve pro CyberGhost pro mnoho lidí. Na základě soukromí a anonymity prostě zbývá příliš mnoho pochybností a sporů ohledně informací, které mám k dispozici, abych se cítil bezpečně pomocí CyberGhost.

I když se nároky CyberGhostu mohou pro normální společnost zdát dostatečně legitimní, říkám, že pro poskytovatele služeb VPN, aby tyto taktiky využívali, je prostě neobhájitelné. Vezměte tedy, co pro to můžete – hodnotu a výkon s obětí anonymity je vaše volba.

Je pro mě těžké říci buď ano, nebo ne, takže rozhodnutí musí být učiněno podle vašich potřeb.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Podporuje mnoho platforem
 • ✓ Blokování reklam a malwaru
 • ✓ 256bitové šifrování
 • ✓ Profilované servery
 • ✓ OpenVPN / SSTP / L2TP / IPsec
 • ✓ Vynikající dlouhodobé cenové plány

Doporučeno pro

 • • Video streamovací prasata
 • • Ti, kteří nejsou o anonymitě žádní
 • • Fanoušci P2P
 • • Vlastníci zařízení Niche Platform

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map