Recenze NordVPN: 9 výhod a 4 nevýhody používání NordVPN

NordVPN


NordVPN

https://nordvpn.com/

tl; dr

NordVPN je děsivě silný uchazeč. Tlačí všechna správná tlačítka v klíčových oblastech bezpečnosti, soukromí a rychlosti, ale nabízí to vše za těžko překonatelnou cenu dlouhodobého předplatného. Jednoznačný nákup pro každého, kdo má zájem o zabezpečení svého soukromí!

Recenze NordVPN: 9 Pros & 4 Nevýhody používání NordVPN

NordVPN je dalším divákem v VPN podnikání a je založen z Panamy. Začínat v roce 2012, společnost prošla dlouhou cestu ve velmi krátké době. Od roku 2018 spravuje více než 5 000 serverů se sídlem v 59 zemích.

Co se nám na NordVPN líbí

1. Nejlepší ochrana soukromí a zabezpečení

Společnost NordVPN se sídlem v Panamě, která není pro většinu poskytovatelů služeb obvykle důležitá, je pro služby VPN významná. Panama nemá žádné zákony o uchovávání údajů a jejich vláda neprovádí (pokud víme) internetový dohled. To znamená, že NordVPN legálně nemusí uchovávat záznamy o aktivitách svých uživatelů – skvělé pro vaše soukromí!

Kromě své skvělé polohy pro soukromí používá NordVPN také vynikající šifrovací standardy. Stejně jako všichni nejvýznamnější poskytovatelé služeb VPN v okolí používají 256bitový standard Advanced Encryption Standard (AES).

Počkejte – je toho více – NordVPN dále chrání vaše soukromí a používá PGP klíče v kontaktu se zákazníkem a chrání údaje o vašem účtu. Klíče PGP lze použít k šifrování komunikace mezi vámi a NordVPN a jsou prakticky nerozbitné.

Kill-switch: Mají dva různé druhy kill-switchů: uživatel si nyní může vybrat, zda zavřít konkrétní aplikaci nebo úplně ukončit připojení k internetu v případě neočekávaného výpadku (kill-switch v celém systému).

2. Kill Switch zabraňuje kompromisům v ochraně osobních údajů

Pokud vás zajímá, co by se mohlo stát, kdyby se vaše připojení k serveru NordVPN snížilo, pak je vaše odpověď Kill Switch. Pokud server NordVPN přeruší vaše připojení, tato funkce zastaví veškerou vaši internetovou komunikaci.

V závislosti na vaší platformě se používají dvě verze přepínače Kill Switch společnosti NordVPN. Verze Windows nebo Mac vám umožňuje zvolit, které aplikace přestanou komunikovat, pokud se něco stane, zatímco verze mobilní aplikace všechno zastaví.

To vše slouží k zabránění úniku dat.

2.1. Žádné úniky DNS

Jako vždy při testování VPN, kromě instalace a testů rychlosti je jednou z nejdůležitějších věcí zajistit, aby byla vaše skutečná IP maskována. Koneckonců, to je jeden z hlavních účelů, že? Standardní zkoušky lze provádět na adrese dnsleak.com nebo dnsleaktest.com.

Vše, co musíte udělat, je porovnat svou skutečnou IP s těmi, které jsou zobrazeny na těchto dvou webech – pokud se neshodují, jste v pořádku.

Test úniku DNS NordVPN* Jsem v Malajsii, takže můj klient NordVPN zjevně funguje dobře!

3. Zdvojnásobte ochranu pomocí dvojité VPN

Nyní se seznámíte se základními pojmy VPN, takže pojďme mluvit o něčem dalším, co NordVPN přichází a to je dvojitá VPN. Propojením dvou serverů VPN získáte v podstatě další vrstvu ochrany.

Extra zabezpečení s dvojitou VPN

Váš počítač / zařízení se nejprve připojí k jednomu VPN serveru, který se poté připojí k druhému VPN serveru, než se konečně dostane do požadovaného cíle. Tímto způsobem vaše cílová adresa IP prochází dvěma změnami a vaše data budou také dvakrát šifrována. Jak jsem řekl, zdvojnásobte ochranu!

4. Připojte 6 zařízení na mnoha typech platforem

Nejlepší VPN pro více zařízení

Pro většinu z nás lze očekávat, že bude VPN používat na několika zařízeních současně. Alespoň na jednom počítači a mobilním zařízení. Pak jsou lidé, kteří jsou zbláznění do zařízení a mají počítač, notebook, dva chytré telefony, dva tablety a dobro ví, co jiného.

NordVPN se stará o všechny a podporuje až šest současných připojení najednou na jeden účet. To znamená, že můžete všechna zařízení zabezpečit jednotlivě a hodit je na svůj router pro dobrou míru.

Je podporováno velké množství typů platforem, takže ať už máte cokoli, bude to pravděpodobně v pořádku. Jedinou výjimkou je, pokud jde o směrovače, protože ty jsou jemnější.

Varování

Ne všechny směrovače podporují VPN. Před zakoupením služby si prosím ověřte, zda vaše podpora NordVPN podporuje vaše připojení k internetu. Jinak se podívejte na náš nejlepší bezdrátový router pro VPN.

5. Rychlé a stabilní rychlosti všude kolem

Vyzkoušel jsem pět různých geografických lokalit a když jsem si všiml obvyklého zvyšování času pingu, čím dál jsem se dostal od svých fyzických míst, celkové rychlosti byly velmi působivé. Moje testy byly provedeny na lince 500 Mbps, ze které pravidelně dostávám výkon přes 450 Mbps.

základní rychlost v Malajsii bez vpn

Výsledek základního testu na serveru Malajsie
(Podívejte se na výsledek plné základní rychlosti zde)

Výkon na různých místech se samozřejmě pohyboval v širokém rozmezí, protože faktory ovlivňují i ​​vzdálenost. Při testování VPN však existují ještě další proměnné, jako je zatížení serveru, kvalita serverů v konkrétní zemi a také další faktory..

Test rychlosti NordVPN – Severní Amerika

nordvpn test rychlosti NA vpn off

Test rychlosti NordVPN NA – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

nordvpn test rychlosti NA vpn on

Test rychlosti NordVPN NA – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Zkouška rychlosti NordVPN – Evropa (Německo)

nordvpn test rychlosti EU vpn off

Test rychlosti NordVPN EU – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

nordvpn test rychlosti EU vpn on

Rychlostní test NordVPN EU – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Zkouška rychlosti NordVPN – Afrika (Jižní Afrika)

nordvpn test rychlosti Afrika vpn off

Test rychlosti NordVPN SA – VPN vypnutá
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

nordvpn test rychlosti Afrika vpn on

Test rychlosti NordVPN SA – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Test rychlosti NordVPN – Asie (Singapur)

nordvpn test rychlosti Asie vpn off

NordVPN test rychlosti Asie – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

nordvpn speed test Asia vpn on

NordVPN test rychlosti Asie – VPN zapnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Test rychlosti NordVPN – Austrálie

nordvpn test rychlosti Austrálie vpn off

NordVPN test rychlosti Austrálie – VPN vypnuto
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

nordvpn test rychlosti Austrálie vpn on

NordVPN speed test Australia – VPN on
(Viz výsledek testu plné rychlosti zde)

Společnost NordVPN doposud vždy překonala naše očekávání z hlediska rychlosti. V pěti jádrových oblastech, pro které jsem je testoval, byly rychlosti obecně vysoké a při používání NordVPN neexistovala malá ani žádná dodatečná latence..

Streamování YouTube pro 2k a 4k HD bylo také v pořádku, opět to bylo také hladké a bezbolestné. Podařilo se mi streamovat 4k videa bez problémů. Nezapomeňte však, že existují oblasti s nízkou rychlostí.

Například jsem náhodou otestoval jejich použití tam, kde jsem, a rychlosti na server zde byly docela slabé. Pokud k tomu dojde, stačí připojit někde jinde – ideálně místo známé pro silnou infrastrukturu.

6. Více než 5 000 serverů v 59 zemích

Servery NordVPN* Aplikace Windows pro NordVPN využívá obrázek mapy světa, ze kterého si můžete vybrat umístění svého serveru

S více než 5 000 servery v 59 zemích není pochyb o tom, že NordVPN je dnes jedním z největších poskytovatelů služeb VPN. S jakoukoli tak rozsáhlou sítí, jako je tato, musí existovat některá místa, která ve srovnání s ostatními budou mít slabší výkon.

Jak však vidíte v našich dřívějších rychlostních testech, většina klíčových oblastí ve strategických globálních lokalitách byla v pořádku. Pokud se připojíte k serveru, který nefunguje tak, jak si myslíte, že by měl, jsem si jist, že v okolí existuje lepší alternativa. Jen se podívejte, který z nich pro vás nejlépe funguje

Téměř celá polovina serverů NordVPN je založena v USA a těsně následuje podobný počet evropských serverů. Stále však platí, že v případě geograficky uzamčeného obsahu, kde se nachází většina dobrých věcí, a mnoha serverů se Asii daří dobře.

7. NordVPN nabízí úžasné ceny!

Měsíční
Roční
Dvakrát ročně

Cena / měsíc
11,95 $
6,99 $
4,99 $

Celkový účet
11,95 $
83,88 $
95,75 $

Zúčtovací období
1 měsíc
12 měsíců
24 měsíců

Záruka vrácení peněz
30 dní
30 dní
30 dní

Poté, co jsem právě prozkoumal ExpressVPN, který je nejlevnější 6,67 USD, byl jsem ohromen šílenstvím NordVPN 2,75 $ měsíčně na tříletý smluvní plán (3-roční plán byl ukončen: [) 4,99 $ měsíčně 2-měsíční smluvní plán. Při stejných úrovních od jednoho měsíce do jednoho roku jsou tyto dvě ceny téměř stejné, ale dvouletý plán společnosti NordVPN je prostě ohromující hodnota za peníze.

Přemýšlejte o tom tímto způsobem – mají 30denní záruku vrácení peněz a nabízí špinavé levné ceny pro dlouhodobé plány – což dává spotřebiteli dokonalý smysl. Při pohledu na jejich roční plán činí cena celkem 83,88 $. Pokud to dokážete doplnit o pouhých 12 dolarů a jít na dva roky, proč ne?

Bohužel je zde jen malé „ale“ – společnost NordVPN také účtuje daň z přidané hodnoty (DPH), v závislosti na zemi, ze které pocházíte. Ne všem vám bude účtována DPH, ale někteří mohou skončit s dodatečným poplatkem až 20% (z toho, co jsem viděl).

NordVPN DPH

8. Kryptoměny a hotovost přijaty jako platba

U sítí VPN mě tolik nezajímá, pokud akceptují platby šekem, kreditní kartou nebo bankovním směnkem, ale jsem ohromen tím, že kromě kryptoměny přijímá NordVPN v některých místech hotovostní platby. Pokud žijete v USA, můžete platit v hotovosti ve společnosti Fry’s Electronics nebo Micro Center.

Pro kryptoměny společnost přijímá tři druhy – bitcoiny, etereum a vlnění.

Tyto dva způsoby platby jsou důležité, protože jsou nevysledovatelné. Koneckonců, vaše soukromí je důvodem, proč hledáte poskytovatele VPN, správně?

9. Podpora Netflix je aktualizována

Jde o to, že Netflix nenávidí uživatele, kteří používají VPN, aby se pokusili obejít omezení regionálního obsahu. Společnost se snaží zablokovat uživatele VPN a společnost NordVPN si to uvědomuje a neustále pracuje, aby pomohla svým uživatelům získat přístup k obsahu Netflix.

Ve skutečnosti udržuje a celou stránku obsahuje pokyny, jak získat přístup k regionálnímu obsahu. Pokyny se čas od času mění, takže pokud zjistíte, že máte problémy s používáním Netflixu při používání NordVPN, nezapomeňte tuto stránku zkontrolovat!

Co se nám na NordVPN nelíbilo

1. Torrenting podporován pouze na některých serverech

Zpočátku byl Torrenting s NordVPN trochu záhadou. Pak jsem si vzpomněl, že ne všechny jejich servery podporovaly sdílení souborů peer-to-peer. Nastavení byla nalezena v části „Automatické připojení při spuštění“, kde si můžete zvolit automatické provedení výběru nebo vybrat konkrétní typ serveru, ke kterému se chcete připojit.

U společnosti NordVPN se dělí na Dedikovaný, DoubleVPN, Onion Over VPN nebo P2P. I když to není zrovna uživatelsky přívětivé, zjistil jsem, že to umožňuje mnohem větší flexibilitu kontroly.

Torrenting pouze na některých serverech* Pokud si nevyberete server P2P, je pravděpodobné, že se vaše torrenty vyrovná – takhle

I když jsem rád, že společnost NordVPN podporuje torrenting, může být docela zklamáním, že se můžete omezit pouze na určité servery, pokud jste fanouškem torrentingu. Také jsem si všiml, že rychlosti Torrent nebyly opravdu tak dobré, jak jsem očekával, na základě testů rychlosti, které jsem provedl.

2. Abysmal Speeds v Malajsii

Tuto část jsem musel přidat také jako podvod, protože jsem byl šokován tím, jak špatně provedl server Malajsie společnosti NordVPN v rychlostních testech. Abych to vyjasnil, zkusil jsem malajský server ve třech různých dnech a několikrát denně – rychlosti, k nimž se NordVPN připojuje, jsou prostě hrozné. Neustále jsem narazil na hrozivé rychlosti 3 až 11 Mb / s, které jsou prostě nepřijatelné.

3. Pomalé připojení k aplikacím a serveru

Pokud používáte klientskou aplikaci, jako je ta, kterou má NordVPN pro Windows, musíte si vzít na vědomí, že připojení k serveru trvá chvilku. Spustil jsem na klientovi Windows stopky (na jednotce SSD běží systém Windows 10) a navázání spojení trvá v průměru 14–30 sekund. To nezahrnuje čas, který klient potřebuje k načtení.

Pro některé lidi se to nemusí zdát jako hodně. Ale pokud jste jako já a zvykli jste na rychlost načítání SSD, pak byste to mohli pochopit. Nebo si to vymyslete tímto způsobem, pokud jste na standardním pevném disku – za 14 až 30 sekund je to, jak dlouho bude váš počítač trvat, než se dokončí systém, ve srovnání s tím, čemu nyní čelíte.

Myslím, že jedinou výjimkou z toho všeho je, pokud budete používat NordVPN mimo váš router, v tom případě to bude „vždy zapnuto“..

4. Konfigurace OpenVPN není uživatelsky přívětivá

Pokud dáváte přednost použití OpenVPN před L2TP nebo jiným protokolem, můžete být v malém šoku. Nejprve musíte stáhnout ZIP soubor serverů NordVPN, který obsahuje konfigurační soubor pro každý z jejich serverů. Každý server má dvě konfigurace – jednu pro TCP a jednu pro UDP.

Konfigurace NordVPN

To znamená, že uvnitř archivu ZIP je více než 8 000 konfiguračních souborů (přesně 9 931) s názvy jako al1.nordvpn.com.tcp443 nebo za12.nordvpn.com.tcp443. Pokud jde o každý server s konfiguračním souborem, musíte to zjistit pomocí pokusu a chyby.

Je to vážně, je to jedna z nejsměšnějších metod, které by NordVPN mohla přemýšlet o distribuci konfigurací OpenVPN a je to masivní bolest v krku.

Sečteno a podtrženo: Budu platit za NordVPN?

Jedním slovem – absolutně! Při hledání poskytovatele VPN je pravděpodobné, že při hledání poskytovatele sítě VPN sleduji stejné věci jako vy – soukromí, zabezpečení a rychlost. Společnost NordVPN je ve všech těchto klíčových oblastech velmi dobře.

Byl jsem nadšeně ohromen rychlostmi serverů, které ve skutečnosti fungovaly mnohem lépe, než jsem očekával od jakéhokoli poskytovatele služeb VPN. Je pravda, že existují určité poklesy, jako například rychlost serverů v Malajsii byla pokles, ale to je jedna ze 62 zemí, konec konců.

Třešničkou na dortu je tříletý obchod společnosti NordVPN za 3,49 dolaru za měsíc, což je z hlediska hodnoty za peníze téměř nepřekonatelné. I když někdo nabízí nižší cenu, pochybuji, že to dělá na úrovni služeb, kterou NordVPN nabízí.

Budu za to platit? Absolutně.

Klíčové vlastnosti

 • ✓ Žádné protokolování
 • ✓ Double DNS
 • ✓ Zabezpečuje až 6 zařízení
 • ✓ PGP pro komunikaci. Soukromí
 • ✓ Podpora více protokolů

Doporučeno pro

 • • Špičková bezpečnost
 • • Jednoduché, ale výkonné uživatelské rozhraní
 • • Velký počet serverů
 • • K dispozici téměř pro všechny platformy

>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map