15 mobiililahenduse näpunäidet e-poe müügi suurendamiseks

Kas teadsite, et 55% kogu e-kaubanduse liiklusest on nüüd mobiilseadmes?


See on õige, enam kui pooled kõigist ostude saite vaatavatest inimestest on oma telefoni või tahvelarvutiga.

Kuid siin on probleem: 46% 50 parima jaemüüja hulgast ei ole ikka veel tundlikku mobiilisaiti. Ehkki pool kogu ostuliiklusest toimub mobiilis, pole pooled jaemüüjad selle jaoks valmis. See tähendab, et pooled ostjad näpistavad ja suurendavad ning keeravad oma telefoni veebisaidi õigeks nägemiseks.

Nii et oleme kokku leppinud, reageeriv, kaasahaarav mobiilisait on hädavajalik. Kuid see on alles algus. Nagu töölaua sait, saate oma mobiilisaiti näpistada ja optimeerida, nii et see suurendaks veelgi müüki. See on järgmine:

1. Lihtsus

Sellise väikese ekraaniga töötamine on alati keeruline. Seetõttu on lihtsus teie eesmärk number üks. E-kaubanduse saitide jaoks on see eriti keeruline, kuna sisu on nii palju, et pigistada. Kuidas reklaamite kõiki oma tooteid ilma väikese ekraanipinnaga risustamata??

“Lihtsus”

Vaadake, kuidas ETQ oma kingade valikut oma mobiilisaidil kuvab. See on ilus oma lihtsuses. Nad on jätnud suurema osa ekraanipinnast täiesti vabaks, et anda oma toodetele keskpunkt. Isegi värvipalett on valitud vastavalt tootevalikule. See annab kogu saidile lihtsa ja ühtse tunde. Ehkki ekraan on pisike, tundub see avar.

2. Mõelge pöidlale!

Proovige nüüd oma nutitelefoni käes hoida. Liigutage pöialt ekraanil ja tunnete, kus see on kõige mugavam ja loomulikum. Igaühe pöidla suurus on erinev, kuid üldiselt kehtib see allolev pilt enamiku inimeste jaoks:

pöidla jälgimine

Seda silmas pidades ei taha te ülaosasse nuppe ega olulisi komponente panna. Jätke see ainult päiste jaoks. Pange kogu keritav sisu ja nupud keskele, nii et neile oleks lihtne ja mugav juurde pääseda. (Ärge unustage mõelda vasakpoolstele! Libistage ülaltoodud pilte, et näha, kuidas vasakpoolsete jaoks asjad õnnestuvad).

3.… eriti suured pöidlad

Lisaks pöidla ulatusele tuleks arvestada ka suure pöidlaga. Oleme kõik kasutanud veebisaiti, kus peate klõpsama kõige väiksemat linki. See on keeruline ja masendav, eks? Üldreegel on valida suuremate elementide jaoks, kui arvate vajalikuks.

“Suur

Hobbycrafti mobiilisait on hea näide. Esiteks muudavad nende suured pildilingid suurte pöidlate jaoks ülilihtsaks. Kuid vaadake nende ikoone ülaosas („poed, konto, korv”). Need on palju suuremad, kui tavaliselt oodata võiks. Hobisõidukid mõtlevad suurele pöidlale ja nii peaks ka teie.

4. Hamburgeri navigeerimismenüüd

Viimase kaheteistkümne kuu üks populaarsemaid disainilahendusi on hamburgeri menüü. Näete näidet Hobbycrafti saidil ülal. Need kolm rida näevad välja nagu hamburgerid – klõpsake sellel ja täielik navigeerimismenüü laieneb.

Traditsioonilises päises navigeerimiseks pole ruumi ja see segaks ekraani lihtsalt ära. Selle asemel valige laienev navigatsioon. Siin on hea tasakaal. See peaks olema korras ja endast väljas. Kuid samal ajal peaks see olema ilmne ja hõlpsalt koputatav.

Kui teil on pakkuda palju tooteid ja kategooriaid, kasutate hõlbustamiseks laiendatud menüüd. Ärge kartke kasutada kogu ekraaniruumi. Vaadake allpool, kuidas Argos tutvustab oma laiendatud menüüd.

IMG_3663

5. Valige suur font

Väike mobiiliekraan sunnib meid mõtlema kasutatava fondi üle pikalt ja kõvasti. Väikeste ja keerukate fondide jaoks pole ruumi. Mõelge selle asemel lihtsatele, julgetele ja suurtele. Üldiselt on sans-serif-font puhtam ja lihtsam (st Ariel on parem kui Times New Roman).

71950dee059b803c4a7caa30dce8f5bf

Pidage meeles, et see otsus sunnib teid ka oma koopiat ja sõnastust hoolikamalt valima. Kasutage seda võimalust oma koopia lihtsustamiseks ja optimeerimiseks. Proovige edastada oma sõnum võimalikult selgelt ja lihtsalt. Tehke see lühikeseks. Muutke see rõvedaks. See ei muuda ainult teie mobiilikujundust paremaks, vaid muudab kogu teie ettevõtte paremaks.

6. Kasutage nutikat otsingut

Inimesed vihkavad pisikeste otsinguvormide kasutamist mobiilseadmes. See sunnib meid suurendama, klõpsama otsingukasti ja tippima klaviatuuri abil tippimisega. Vigu on lihtne teha ja see võib põhjustada pettumust.

Kasutajakogemuse parandamiseks kasutage kasti „nutikas otsing”. Kui klõpsate kastil, peaks kujundus automaatselt uuesti keskenduma, nii et otsingukast täidab ekraani. Seejärel veenduge, et sellel oleks ennustav otsing, nii et kasutaja peab sisestama ainult paar esimest tähte.

Seda näete Europcari veebisaidil toimimas. Klient hakkab kirjutama „Norw” ja sait soovitab automaatselt oma erinevaid Norwichi filiaale. Lihtne.

IMG_4331

7. Lihtsustage registreerumis- ja ostuvorme

Räägime palju registreerumise ja vormide ostmise võimalikult lihtsaks ja kiireks tegemisest. See on teie UX-i kujundamise strateegia põhiosa. See on ka koht, kus e-kaubanduse saidid kaotavad kuni 60% konversioonidest asja keerulisemaks muutmise tõttu. Kui nad on protsessi alustanud, on klient juba veendunud. Ainuke viis müügi või registreerumise kaotamiseks on asja keeruliseks muutmine.

Proovige jällegi vajalikku kirjutamist piirata. Kasutage ennustavat tüüpi kaste ja lubage automaatse täitmise valikud. Kasutage kerimisriistu, et kasutajad saaksid valida näiteks sünnikuupäeva. Me teame, et ostuvormid vajavad sageli üsna vähe teavet. Siiski on võimalus seda protsessi lihtsamaks muuta.

Vaadake, kuidas Firebox kasutab numbrite süsteemi, et näidata kasutajatele, millised etapid on protsessi jäänud. UX-kujunduse peamine trikk on anda kasutajatele teada, kus nad asuvad. Klientidena meeldib meile teada, mida võime oodata, ja Firebox teeb seda asjatundlikult.

img_1292-blogi pool

8. Maksimaalselt kolm kihti

Mobiiliveebisaidil on palju lihtsam eksida. Ideaalis soovite veenduda, et teie mobiilisaidi sügavus on ainult kolm. Järgmine näide, kuidas see moe-e-poe saidil toimida võib, on järgmine:

 1. Koduleht: Klient valib kategooria: tüdrukud
 2. Klient valib alamkategooria: kingad
 3. Klient klõpsab tootelehel.

See on kolm lihtsat avastuskihti. Ainus täiendav võimalus peaks olema ostuleht või registreerumine. Püüdke vältida alamkategooriate ja muude võimaluste küüliku auku. Nagu ikka, pidage seda lihtsaks ja andke kasutajatele kogu aeg teada, kus nad asuvad.

9. Muutke avalehele naasmine hõlpsaks

Kui teie klient on sügavuselt kolm kihti, andke talle alati avalehele naasmiseks julge ja lihtne viis. Pidage meeles, et mobiilisaidil on lihtne end kadununa tunda, nii et andke kasutajatele hõlpsasti viis lähtestada ja naasta alguses.

Vaadake Lushi tootelehte. Kui teie klient on siin kuidagi liikunud, võib ta soovida alustada uuesti. Ülaosas asuv suur ‘LUSH’ logo on koju naasmiseks lihtne ja ilmne identifikaator. Pole tähtis, kus te veebisaidil olete, on teil alati see ankur, mis viib teid algusesse tagasi.

img_1304-blogi pool

10. Puudub suumimine!

Pikka aega olid mobiilisaidid lihtsalt nende töölauakujunduse koopia. See tähendas, et peate ekraani näppimisega sisse suumima. See on ohtlikult vananenud kujundussuund ja seda tuleks vältida. Ideaalis peaks kõik olema ekraaniga proportsionaalne. Kõik fondid peaksid olema loetavad ilma suumimata. Kõik lingid peaksid olema klõpsatavad ilma muljumiseta.

Õun-näpp suumimiseks

Kui näppimine on kasulik, on ainult üks erand: tootepildid. Klientide jaoks on endiselt väga kasulik tootepilte näppida ja neid suumida. Nad tahavad, et enne ostmist oleks võimalik näha kõiki pisidetaile.

11. Pöörake tähelepanu turvalisuse probleemile

Vaatamata tohutule liiklusele mobiilsetele e-kaubanduse saitidele, on endiselt üldine mure, et mobiilsidesaitidelt ostmine pole nii turvaline kui lauaarvuti. Muidugi pole mobiiltelefonidelt tahvelarvutitele ja lauaarvutitele turvalisuse osas vahet. Aga a 2013. aasta uuring näitab, et peaaegu pooled kõigist veebipoest ostjatest tunnevad end nutitelefonis midagi ostes vähem turvaliselt. See hirm tapab tõenäoliselt teie konversioonid.

See on lihtne usaldusküsimus. Teie ülesanne on muuta kliendid teie saidil turvalisemaks. Ideaalis peaks teie e-kaubanduse saidil olema juba SSL-turvasertifikaat. Kui seda pole, siis ostke üks. Just see annab teile tööriistaribal väikese kollase tabaluku. Veenduge, et kuvaksite oma mobiilisaitil SSL-tabaluku võimalikult silmapaistvalt.

pilt18

Teine võimalus on veenduda, et teie kliendid saavad toote hilisemaks salvestada või endale e-kirja saata. Mõnel juhul tunnevad nad end selle turvaliselt hiljem oma töölaualt ostes.

12. Sisu virnastamine

Paljude inimeste jaoks tähendab mobiilisaitide loomine lihtsalt „reageeriva” teema valimist WordPressis või Shopify’is või ükskõik millisel platvormil, mida kasutate. Ehkki see on hea algus, peate hoolikalt jälgima, kuidas teema teie sisu automaatselt ümber segab. Kas pole kindel, mida ma mõtlen? Vaadake allolevat diagrammi:

15_contentStacking

Nii võib reageeriv teema teie telefoni automaatselt tahvelarvuti (vasakpoolne pilt) või nutitelefoni (parem pilt) virnastada. Mõelge hoolikalt, mis on teie kõige olulisemad sisutükid, ja veenduge, et need oleksid õigesti virnastatud. Näiteks paremal küljel surutakse tooted (kast 5 – tüüpi vannid) ekraanilt alla. Neid võib isegi lükata alla voldi.

Katsetage oma paigutuse ja sisu virnastamisega, et veenduda, et teie kõige olulisem sisu kuvatakse õiges kohas.

13. Kaotage kogu Flash-sisu

Flash on suvalises seadmes suhteliselt aegunud vorming. (Tegelikult on disainerid võitlevad selle lõpliku tapmise eest! See neelab ressursse, on aeglane ja on häkkerite mänguväljak). Ehkki see on halb uudis lauaarvuti saidil, on nutitelefoni või tahvelarvuti puhul veelgi hullem.

Enamik mobiilseadmeid ei mängi Flash-meediume üldse. Nii et kui loodate sellele video või toote tutvustamiseks, vabaneda – teie kliendid ei näe seda mobiiltelefonis. Apple blokeeris selle aastaid tagasi ja Android järgnes varsti pärast seda.

Teine võimalus on veenduda, et teie veebisait ühildub HTML5-ga (uuri lähemalt siit) ja kasutage videote hostimiseks YouTube’i.

14. Võtke omaks piirangud!

Paljud inimesed, kellega olen rääkinud, on väljendanud pettumust mobiilisaidi piirangute pärast. Lihtne fakt on see: selle vastu ei saa midagi teha! Selle asemel võtke need piirangud omaks.

See sunnib teid tegema olulisi otsuseid, mis aitavad kogu teie äri. Kuidas saaksin oma veebisaiti lihtsustada? Kuidas saaksin oma sõna vähem kui ühe sõnaga aru saada? Kuidas saaksin olla väiksemas ruumis täpsem ja köitvam? Milliseid oma tooteid peaksin tähtsustama??

Usun kindlalt, et nendele küsimustele vastamine muudab teie ettevõtte tugevamaks. Iga kord, kui saate oma pakkumist destilleerida, muudate selle võimsamaks. Ja see on hea mobiilisaitide jaoks hädavajalik.

15. Tehke disainiotsuseid Google Analyticsi abil

Mobiili kujundamisel on probleemiks see, et kaalumiseks on nii palju seadmeid. Kas optimeerite iPadi või Androidi tahvelarvutite paigutust ja kujundust? Kas optimeerite iPhone 5 või iPhone 6 jaoks? Või Samsung Galaxy?

Vastuvõtlik disain tähendab, et see vormib neid erinevalt. Google Analytics aitab teid siin aidata. Analyticsi uusim versioon võimaldab teil näha, millised mobiilseadmed pääsevad teie saidile kõige sagedamini:

mobiilseadmed-analüütika-jälgimine

Sel juhul on iPhone juhtiv seade – kaugele jõudes. Seega on mõistlik teha kõik oma testid iPhone’is. Mobiilsaidi optimeerimisel eelistage parimat seadet.

Ehkki nüüd on veebipoodide turul domineerivad mobiilseadmed, on mobiiliveebisaitid ikka veel kaugel maha jäänud. Pooled suurimad jaemüüjad koheldakse neid tagantjärele.

Neid parandusi ja muudatusi tehes võite sellest hiiglaslikust liiklusvoogust kasu saades konkureerida ühe sammu võrra ees.

Mul oleks hea meel kuulda, mida olete teinud oma mobiilisaidi optimeerimiseks. Millised näpunäited on teie heaks töötanud?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map