6 põhjust, miks veebisaidi kiirus on oluline ja kuidas Amazon kaotaks 1,6 miljardit dollarit, kui see aeglustuks

Kui kaua ootate veebisaidi laadimist?


Noh, statistika kohaselt pooled meist isegi ei oota kaks sekundit veebisaidi sisu ilmumiseks!

Sellepärast lõin Bitcatcha kiirusekontrolli. Tahtsin veenduda, et mu server reageerib nii kiiresti kui võimalik. Ja ma tahan aidata teil testida ka teie oma.

Miks on veebisaidi laadimiskiirus nii oluline? Mis vahet teeb sekundi murdosa?

Vastus? See teeb palju vahet! See mõjutab kasutajakogemust, otsingu paremusjärjestust ning isegi müüki ja konversioone.

1. Veebisaidi kiirus on esimene mulje, mille te kunagi teinud olete

Esmamuljed on veebis ülitähtsad.

Teie kliendid, lugejad ja veebisaidi külastajad teevad teie ja teie ettevõtte kohta kohe hinnangu.

Kui teie veebisait laadib kiiresti, olete andnud kohe tugeva esmamulje. See on kasutajakogemuse kiire võit! Kui see laeb kiiresti, on teie uus külastaja kohe õnnelik.

See on puhas psühholoogia. Peame kiireid veebisaite professionaalseteks ja usaldusväärseteks. Me seostame kiiruse tõhususe, usalduse ja enesekindlusega.

"Kui see on kiire, peab see olema professionaalne!"

Seevastu aeglane veebisait paneb meid arvama, et see on ohtlik, ebakindel ja ebausaldusväärne. Ja seda negatiivset esmamuljet on tõesti keeruline ümber pöörata.

 • 79% veebipoodlejatest ütlevad, et nad ei naase veebisaidile tagasi, kui neil on laadimiskiirusega probleeme olnud.

Kasutajakogemuse osas ei saa te teist võimalust. Ligi 80% teie potentsiaalsest vaatajaskonnast ei tule tagasi.

2. Ootame kiirust!

Internet seab saidi kiiruse osas kõrge riba. Eeldame kiiret laadimisaega ja nõuame seda.

Siin on rasked faktid:

 • 47% inimestest eeldab, et teie sait laaditakse vähem kui 2 sekundiga.
 • 40% loobub sellest täielikult, kui see võtab kauem kui 3 sekundit.

Saate mobiilikülastajatega natuke rohkem ruumi liikuda, kuid mitte palju.

 • 85% Interneti-kasutajatest eeldab, et mobiilisait laadib sama kiiresti või kiiremini kui oma töölauale.

Kogu statistika viisakalt saidil Kissmetrics.com

Liikudes kipume olema veelgi vähem kannatlikud. Tahame kiireid vastuseid!

Inimeste ootused mobiilse laadimiskiiruse kohta

On selge, et kõik ootame kiireid tulemusi, sõltumata sellest, kas kasutame sülearvutit, lauaarvutit, tahvelarvutit või mobiiltelefoni. Mõelge sellele, kuidas te iga päev Internetti kasutate. Otsite kiireid vastuseid ja koheseid tulemusi.

Tuntud ja autoriteetsete saitide osas on inimesed nõus natuke kauem ootama. Kui olete Google või Facebook, taluvad külastajad väikest viivitust, kuna nad on väljakujunenud nimi.

Kahjuks pole väikeettevõtete ja idufirmade jaoks alati seda luksust. Kõige parem on olla kohe alguses võimalikult kiire.

3. Kasutaja kogemus

Olen palju kirjutanud kasutajakogemusest ja UX-i kujundamisest. Ma arvan, et see on üks väheseid viise, kuidas veebisaidid saavad end tõesti konkurentsist eristada.

Selle keskmes on hea UX-kujundus, mille eesmärk on luua külastajatele fantastiline ja lihtne kogemus. Positiivse kasutajakogemusega on seotud kaks peamist tegurit:

 • Andke külastajatele seda, mida nad otsivad
 • Andke see neile kiiresti.

Sellepärast on veebisaidi laadimise kiirus teie jaoks prioriteet kasutajakogemuse osas. Teie veebisaiti külastavad inimesed otsivad midagi. Andke see neile nii kiiresti kui võimalik.

Niipea kui külastajad on segaduses või pettunud, olete teinud midagi valesti. Ja miski ei häiri meid nagu aeglane veebisait!

4. Aeglased veebisaidid tapavad konversioone

Vaatame kiiresti läbi ühe esimese statistika, mida teile näitasime:

 • 40% inimestest loobub teie saidist, kui laadimine võtab kauem kui 3 sekundit.

Oletame, et 100 000 inimest külastab teie saiti iga kuu. Kui te aeglustate 4 sekundit, võite kaotada 40 000 potentsiaalset klienti.

40 000!

Kui aeglane laadimiskiirus tõrjub inimesi eemale, aitab see teie müüki suunata. Ka see pole ainult spekulatsioon. Mõned selle planeedi suurimad ettevõtted on selle ära testinud.

 • Amazon tegi teste, mis näitasid, et nad kaotavad igal aastal 1,6 miljardit dollarit, kui aeglustub vaid ühe sekundiga.

Ja Amazon on väljakujunenud, äratuntav ettevõte. Kui kliendid ei oota Amazoni jaoks vaid täiendavat sekundit, siis milline on meie ülejäänud võimalus?

5. Veebisaidi aeglase kiiruse pikaajaline mõju

Oleme tuvastanud, et aeglane laadimiskiirus viib külastajateni kohese languse. Ligi pooled potentsiaalsetest külastajatest on juba kadunud. Kuid ka siin on pikaajaline mõju. See pikk laadimisaeg jahutab järk-järgult teie loomulikku kasvu ja suusõnaliselt.

Halva kogemuse tõttu lõpetavad kliendid aeglaselt teie teenuse teistele viitamise. Loodud veebisaidid lingivad teie sisuga vähem tõenäolisemalt. See võib inimesi isegi takistada teie uudiskirjaga liitumist.

Me seome aeglase veebisaidi sageli usaldusväärsuse puudumisega, mis võib pikas perspektiivis teie kaubamärki kahjustada.

6. Veebisaidi kiirus mõjutab teie Google’i asetust

Google’il on enesekindel kiirusearmastus.

“Püüame muuta kogu veebi kiireks”

Nende ülesandeks on tagada, et Internet oleks ülikiire, hõlpsasti juurdepääsetav ja kasulik. Siiani teevad nad päris head tööd.

Seal on palju teavet Google’i, laadimiskiiruse ja teie otsingu paremusjärjestuse kohta. Mõni tõsi, osa mitte nii väga. Siit saame teada Google’i endi suust.

 • Google võtab veebisaitide järjestamisel arvesse veebisaitide laadimise kiirust (kuulutatud välja 2010. aastal)
 • Kuid see on väga väike signaal (võrreldes asjakohasuse ja autoriteediga)

„Ehkki saidi kiirus on uus signaal, ei oma see nii palju kaalu kui lehe asjakohasus. Praegu mõjutab saidi kiirussignaal vähem kui 1% otsingupäringutest ”

Põhimõtteliselt tähendab see, et keskmised veebisaidid ei näe palju muutusi. Kuid kui teie sait on eriti aeglane, siis kannatate.

Kuid siin on huvitav osa:

"Google vähendab teie saidile saadetavate indekseerijate arvu, kui teie server on aeglasem kui kaks sekundit."

See tähendab, et Google ei vali tõenäoliselt teie uusimat blogipostitust ega märka muid hiljutisi värskendusi. Ja see võib teid kahjustada.

Kasutage meie Bitcatcha serveri kiirusekontrolli veendumaks, et teie serveri kiirus on standardne, ja veenduge, et teie sait mõõdaks. Kui aega on vähem kui kaks sekundit, võite end tegelikult Google’i indekseerijate eest varjata.

Näpunäide: 

Kui teie veebisait töötab WordPressil, vaadake kindlasti neid hallatud WordPressi hostinguid, kuna nende teenused on kiiruse jaoks hästi optimeeritud.

Kiirus on oluline. See mõjutab teie kasutajakogemust ja mõjutab teie otsingu asetust. See mõjutab teie müüki ja konversioone.

Kui teil on huvi, kuidas teie serveri kiirus suureneb, minge nüüd meie kiirusekontrolli juurde ja võrrelge oma saiti miljonite teistega.

Kui teil on küsimusi või mõtteid veebisaidi laadimiskiiruse või serveri reageerimise aja kohta, jätke kommentaar allpool!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map