Kuidas lisada Google Analytics oma WordPressi

Google Analytics on tööriist, mida paljud algajad blogijad, veebipoodide omanikud ja veebisaitide omanikud kipuvad alakasutama. Tänapäeva digiajastul on andmed ja teave hädavajalikud, kui soovite omada edukat veebisaiti.


Veebisaidi omanikuna peaksite kindlasti oma veebisaidile olema installitud Google Analytics. Oleme kirjutanud üksikasjaliku juhendi, et saaksite selle ilma suuremate probleemideta installida.

Kuid enne kui seda teeme, vaatame lähemalt, mida Google Analytics endast kujutab ja miks see kõigepealt nii oluline on. Kui teate juba Google Analyticsi kohta, võite minna otse allolevasse juhendisse.

Mis on Google Analytics??

Kuidas lisada Google Analytics oma WordPressi

Google Analyticsit kasutatakse veebiaadressil andmete kogumiseks

Lühidalt – Google Analytics on tasuta veebisaidi jälgimise tööriist, mis kogub veebisaidi andmeid, näiteks konversioone, veebisaidi liiklust, kasutajate käitumist ja palju muud. See on kindlasti üks populaarsemaid praegu saadaval olevaid andmeside jälgimisteenuseid.

Google Analyticsi eesmärk on pakkuda teile andmeid, mida saate kasutada kasuliku teabe hankimiseks, näiteks selle kohta, kui palju liiklust teie veebisait võtab ja kust see tuleb ja kuidas kasutajad teie veebisaidil viibides käituvad..

Google Analyticsi abil saate kõiki neid andmeid eksportida ka mitmes vormingus (st excelis, dokumentides, pdf-vormingus jne) või isegi luua oma kohandatud armatuurlaua, mis annab teile vajalikku teavet..

Mis teeb Google Analyticsist hädavajaliku?

WordPressi veebisaidi loomisel on tavaliselt eesmärk meeles.

Blogija jaoks võivad see olla teie kirglikud asjad. Ettevõtte jaoks võib see olla veebipoe loomine.

Või soovite lihtsalt, et veebisait jagaks sisu inimestega.

Sõltumata põhjusest soovite saada inimesi teie veebisaidile külla ja selleks peate mõistma oma vaatajaskonda.

Kust külastajad tulevad, millist sisu nad eelistavad või isegi millist lehte nad külastada soovivad – kogu selle teabe abil saate vaadata, mis töötab ja millele saate oma veebisaidi edasiseks parendamiseks keskenduda.

Google Analyticsi abil saate vaadata, milline teie veebisaidi sisu kajastab teie külastajaid. Sealt saate täiustage oma ajaveebi kavandades oma sisu või artikleid lugejate soovitud alade või teemade ümber.

Kuigi Google Analyticsi kasutamisel on palju eeliseid, on suurim eelis see, et see on tasuta. Ükskõik, kas soovite analüüsi kohta teada saada või mitte, ei tee haiget see, kui Google Analytics töötab taustal ja kogub teie veebisaidi kohta andmeid.

Milliseid mõõdikuid peate jälgima?

Algajate jaoks mõistke, et kõik Google Analyticsi andmed võivad olla pisut üle jõu käivad. Teie abistamiseks oleme loetlenud mõned põhiandmed, mida peaksite selle kasutamisel silma peal hoidma.

GA armatuurlaud

Google Analyticsi juhtpaneeli näide

 1. Liikluse allikas
  Rajad, kust teie külastajad tulevad (st Google’i otsing, otse teie saidile, Google’i reklaamid, sotsiaalmeedia platvormid ja muu veebisait) & jne).
 2. Lehevaatamised
  Jälgib kasutajate arvu, kes teie veebisaiti laadivad ja seda vaatavad.
 3. Põrke määr
  Mõõdab ja jälgib kasutajate arvu, kes suunduvad teie lehtedele ja lahkuvad kohe.
 4. Seansid
  Jälgib teie veebisaidi külastajate arvu.
 5. Lehekülgi seansi kohta (või seansi kestuse kohta)
  Jälgib ja mõõdab seda, kui kaua kasutaja teie veebisaidil viibib ja kui palju lehti ta seansi ajal külastas.
 6. Konversioonid (või eesmärgid)
  Mõõdab ja jälgib külastajate arvu, kes on teie loodud saidil teie saidil teatud toimingu teinud. See võib olla ükskõik, alates sellest, kui kasutajad täidavad ja esitavad kontaktvorme või registreeruvad registreerumisi.

Nüüd, kui põhitõed on kaetud, on aeg installida Google Analytics oma WordPressi veebisaidile!

Google Analyticsi installimine saidile WordPress

Google Analyticsi õigeks installimiseks peate tegema mitmeid samme.

Ärge muretsege koodide käitlemise pärast. Juhendame teid kõigi toimingute tegemiseks, et kõik oleks õigesti installitud.

Alustame esimese sammuga!

1. samm: looge Google Analyticsi konto

 • Enne Google Analyticsi lisamist oma WordPressi veebisaidile peab teil esmalt olema Google’i konto. Kui teil seda pole, looge see siin.
 • Kui teil on konto, minge edasi ja logige sisse Google Analytics.
 • Seejärel peaks teil paluma luua Google Analyticsi konto. Konto seadistamiseks järgige lihtsalt juhiseid.

Kui olete oma Google Analyticsi konto üles seadnud, võite liikuda järgmisele sammule, mis ühendab selle oma WordPressi veebisaidiga.

2. samm: ühendage Google Analytics oma WordPressi saidiga

Tavaliselt peate selle sammu ühendamiseks oma WordPressi veebisaidile lisama Google Analyticsi jälgimiskoodi. Selleks oleks vaja natuke kodeerida Javascripti koodiga, mille Google pakub.

See võib aga olla üsna segane ja hämmastav, eriti kui olete algaja või algaja. Selle asemel hakkame kasutama pistikprogrammi, mis ei nõua teilt mingisugust kodeerimist.

Pistikprogramm, mida soovitame teil kasutada, on MonsterInsights. See on üks populaarsemaid WordPressi pistikprogramme, kus on üle 2 miljoni aktiivse installi ja see on edetabelis WordPressi Google Analyticsi pistikprogrammina nr 1.

MonsterInsight armatuurlaud

MonsterInsightsi juhtpaneeli näide WordPressis

Pistikprogrammi kohe käivitamiseks ja toimimiseks toimige lihtsalt järgmiselt.

 1. Laadige alla pistikprogramm MonsterInsight. (Võite valida kas tasuta või tasulised versioonid)
 2. Installige ja aktiveerige oma WordPressi konto pistikprogramm.
 3. Kui see on installitud. Minge menüü „Insights” alla paneelile „Seaded” ja klõpsake valikul „Autentimine oma Google’i kontoga”.
 4. Seejärel palutakse teil sisse logida oma Google’i kontole ja siis peate lubama Monsterinsghtsil Google Analyticsi kontoga ühenduse luua..
 5. Järgmine samm on oma profiili seadistamine, millega oma sait ühendada. Valige rippmenüüst veebisaidil, mille soovite ühendada, „Kõik veebisaidi andmed” ja klõpsake siis nuppu „Täielik autentimine”..
 6. Ja sa oled valmis! Google Analytics peaks jälgima kõiki teie saidi andmeid. Kui soovite näha andmete aruandeid, võite minna MonsterInsighti jaotisse Aruanded.

3. samm: oma andmete analüüsimine

Kui installitud, annab MonsterInsights lehe „Aruanded” abil teile rohkelt teavet oma WordPressi veebisaidi kohta. Andmed esitatakse diagrammides ja graafikutes, nii et neid oleks hõlbus vaadata ja mõista.

Diagramm ja graafik MonsterInsightsis

Kasutage oma andmete analüüsimiseks rakendust MonsterInsights

Lisaks saate sirvida ka kasutajaliidese eri jaotisi, et saada üksikasjalikumaid mõõdikuid ja andmeid, näiteks konversioonimäärasid ja trendivaid Google’i otsingutermineid.

Paar mõõdikut, mida soovitame tungivalt analüüsida, on järgmised:

 1. Lehevaatamised
  Lehevaatamiste arvu jälgimine ühe kasutajaseansi kohta võib anda teile ettekujutuse, kuidas kasutajad on teie veebisaidiga hõivatud. Kui nad ühe lehe järel kiiresti lahkuvad, peate välja mõtlema, kuidas neid jääda.
 2. Seansid
  Liiklusvoo mustri mõistmine võib aidata teil oma sisu nähtavust maksimeerida. Näiteks kui saate lõunatunni ajal palju ainulaadseid seansse, siis selle ajaperioodi jooksul sisu postitamine annab teile kõige rohkem vaatamisi.
 3. Soovitused
  Kui külastajad tulevad teie lehele teistelt saitidelt, võite proovida nende saitide poole pöörduda, et näha, kas on olemas koostöövõimalus.
 4. Külastajad (uued ja naasevad)
  Teie esimest korda korduvate külastajate protsendi tundmine võib olla kasulik, et teha kindlaks, kas meelitate piisavalt uusi vaatajaskondi ja kas hoiate vanemaid külastajaid.
 5. Seadme kasutamine / jaotus
  Teades, millist seadet teie kasutajad teie sisu tarbivad, aitab teil oma saidi kujundust optimeerida. Kui enamik teie kasutajaid töötab mobiilseadmetes, oleks hea mõte kasutada mobiilisõbralikku veebisaiti.

Tõmba otsad kokku

Google Analytics on võimas tööriist.

On tõesti kahetsusväärne, et veebisaitide omanikud on seda alakasutanud.

Google Analyticsi pakutavate andmete abil saate oma sihtrühma paremini õppida ja seda mõista, mis aitab teil oma veebisaiti pikemas perspektiivis paremaks muuta.

Loodetavasti saate selle artikli abil Google Analyticsi installida, mis annab teile kogu vajaliku teabe just seal WordPressi juhtpaneelil!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map