Weebly Review – 7 جوانب مثبت و 4 منفی کشف شد!

Weebly


Weebly

https://www.weebly.com/

tl؛ dr

Weebly یک سایت ساز برش بسیار تمیز است که به فضای سایت تجارت الکترونیک دامن می زند. اگرچه برای سایت های بزرگ تجارت الکترونیک مناسب نیست ، اما به بازیکنان کوچکتر راهی بسیار مقرون به صرفه برای ورود به این عرصه می دهد. همچنین برای وب سایت های شخصی و به میزان کم بسیار عالی – وبلاگ ها از آنجا که یک برنامه رایگان در دسترس است.

Weebly Review – 7 جوانب مثبت و 4 منفی کشف شده است!

RM410.00 گرچه از نظر فنی خود را به عنوان یک میزبان وب معرفی می کند ، Weebly بیش از این است. این شرکت در ارائه صفحات به سازندگان برتر سایت مانند Wix در ارائه قابلیت های سریع ساخت برای وب سایت ها پیوست. در حقیقت ، میزان قابلیت توسعه یافته شما در سایت های Weebly برای تجارت الکترونیک مناسب است.

برای ناآگاهان ، سازندگان سایت مجموعه ای از ابزارها را به کاربران ارائه می دهند ، معمولاً مانند بلوک های ساختمانی که می توانند از آنها برای مونتاژ بصری یک وب سایت استفاده کنند. با این حال ، آنچه Weebly را کمی خاص تر جلوه می دهد این واقعیت است که حتی با چنین ویژگی های عالی ، هر کسی که می خواهد یک وب سایت داشته باشد می تواند از آن استفاده کند و حتی سایت خود را به صورت رایگان منتشر کند. البته با چند احتیاط.

این وسیله ساخت وب سایت ها به طور فزاینده ای متداول است ، و بسیاری از سایت های سازنده سایت در سراسر شبکه قرار دارند. برخی خوب هستند ، برخی عالی – پس چه می کند Weebly خاص باشد ، اگر این باشد؟ Weebly با راه اندازی در سال 2007 ، میزبان حدود 50 میلیون سایت در سطح جهان قبل از این بود به دست آورد برای یک میلیارد دلار RM1.49 میلیارد در سال 2018 توسط Square ، یک شرکت پردازش پرداخت.

این برای من دو چیز را نشان می داد – اینكه Weebly پر رونق بود و تجارت الکترونیك نیز روی این سیستم عامل بزرگتر می شود. البته ، این خرید همچنین به معنای این بود که Square می تواند در صحنه جهانی تجارت الکترونیک تجارت نیز کسب کند.

بیایید امروز برخی از جوانب مثبت و منفی Weebly را بررسی کنیم.

توجه داشته باشید

ما برای همه قیمت های ذکر شده از نرخ ارز 1 دلار به 4.1 MYR استفاده می کنیم.

آنچه در مورد Weebly دوست داریم

1. سرعت سایت جامد

وبی در آزمون سرعت BitCatcha یک امتیاز A جامد را ثبت می کند. با توجه به اینکه قصد میزبانی سایت های تجارت الکترونیک غیرمنتظره نیست. نرخ پاسخ در ایالات متحده خارق العاده است اما تمایل به ادامه مسیر بیشتر از آن منطقه دارد.

اگرچه این مسئله کاملاً طبیعی است زیرا سرورهای آنها به احتمال زیاد در ایالات متحده مستقر هستند ، اما میزان پاسخ از آسیا همانطور که از نتایج سرور ژاپن نشان داده شده است کمی نگران کننده بود.

نتایج Weebly WebPageTest

Weebly: بارگذاری سایت در 3.912 ثانیه – نتیجه کامل را مشاهده کنید

اگرچه نشان دادن زمان مناسب برای اولین بایت (TTFB) در نتایج WebPageTest ، ضعف در فشرده سازی تصویر و ذخیره سازی محتوا آشکار شد که ممکن است در پاسخ ضعیف برخی از سرورها نقش داشته باشد..

با این حال ، به طور کلی ، این نتایج بسیار خوب است.

2. قالب برای شروع

بسیاری از قمرها پیش ، وبی دارای یک قالب قالب برای انتخاب است اما به دلایلی آنها آنرا به 35 قابل کنترل تر کاهش می دهند. من در اینجا صادقانه خواهم بود و می گویم که من درباره تعداد کل در حصار هستم. قالب ها.

از یک طرف ، احساس می کند که کاهش تعداد به نوعی هزینه را کاهش می دهد. احتمالاً به دلیل ضرورت هرس قالب های قدیمی تر است که برای پاسخگویی به تلفن همراه مناسب نیست.

به طور کلی ، احساس می کنم که الگوهای ارائه شده به طیف کافی و گسترده ای در اختیار کاربران قرار می دهند تا بتوانند به عنوان صفحه ای پرتاب در طراحی سایت های خود عمل کنند بدون اینکه آنها را به زامبی های بی فکر تبدیل کنند که امیدوار به یک اندازه مناسب همه هستند.

3. ویرایشگر ساده و آسان برای استفاده است

Weebly Drag and Drop وب سایت سازنده

پس از انتخاب الگوی خود ، می توانید به ویرایشگر drag and drop بروید. با وجود برخی از سازندگان سریع سایت ، اصطلاح “کشیدن و رها کردن” ترسیمی است ، اما با Weebly به معنای واقعی کلمه ویرایشگر کشیدن و رها کردن است..

برای ساختن صفحات مورد نظر ، تمام کارهایی را که باید انجام دهید این است که اشیاء را از نوار ابزار در سمت چپ صفحه بکشید و آنها را در قسمت صفحه در محلی که می خواهید رها کنید. چیزهای بسیاری وجود دارد که می توانید اضافه کنید ، از جعبه های متن ساده تا تمام بلوک های لیست بندی کالاهای پیچیده.

شما آماده هستید درست از زمان ضربه زدن به ویرایشگر – بدون نیاز به بارگیری اضافی ، بار بارگیری مضحک و یا هر مرحله اضافی لازم را ندارید. اگر یک سایت اصلی می خواهید ، همه چیز از همان ابتدا در آنجا درست است.

با توجه به سادگی چیدمان و سهولت استفاده ، می گویم که سخت نیست که بتوانید از ویرایشگر Weebly برای ساخت سایتهای منظم استفاده کنید. این امر باعث می شود که برای مبتدیان مطلق ایجاد وب سایت یک انتخاب عالی باشد.

ویژگی های ویرایشگر اضافی

 • کد سفارشی
  برای کاربران پیشرفته تر ، می توانید موارد دیگر را حتی با پرونده های HTML و CSS خود تنظیم کنید. این بدان معنی است که Weebly همچنین برای توسعه دهندگان که نیاز به کنترل بیشتری بر روی طرح وب سایت های خود دارند مناسب است.
 • ادغام سئو
  اگرچه چندان گسترده نیست ، ویژگی های SEO که Weebly در این سیستم وارد کرده است امکان ورود هدر و کد پاورقی ، کنترل موتور جستجوگر ایندکسینگ و همچنین تغییر مسیرها را فراهم می آورد. این بیش از چیزی است که تاکنون در بسیاری از موارد دیده ام.
 • به همکاران اجازه می دهد
  از صفحه تنظیمات همچنین می توانید افراد را به همکاری با شما در وب سایت خود دعوت کنید. این امر ممکن است خوب باشد اگر دوست دارید ورودی یک طراح ، یا نویسنده یا شخصی که در زمینه دیگری تخصص دارد را بخواهید.

4. برنامه Weebly Mobile (اکنون در نسخه 5.0)

برنامه وب Weebly

جزئیات زیادی در برنامه Weebly Mobile وجود دارد ، بنابراین فقط به دلیل اصطلاح “موبایل” آن را تخفیف نکنید.

این چیزی است که من هنوز ندیده ام ، به غیر از Weebly. با اصطلاح “موبایل” فریب نخورید. برنامه Weebly Mobile دقیقاً به معنای کل اصطلاحات است – Weebly برنامه ای دارد که روی دستگاه تلفن همراه شما کار خواهد کرد و به شما امکان می دهد سایت خود را در آنجا ویرایش کنید.

جهان به سمت موبایل در حال تغییر است و حتی در وب سایت های خودم نیز می بینم که کاربران موبایل از تعداد بازدیدکنندگان از دسک تاپ فراتر رفته اند. بنابراین ، تجربه توسعه را به تلفن همراه نیز تغییر ندهید?

برنامه Weebly Mobile در هر دو سیستم عامل محبوب در دسترس است – iOS و اندروید. این بدان معنی است که می توانید از آن در iPhone ، iPad ، تلفن Android یا رایانه لوحی Android استفاده کنید. نه تنها می توانید آمار سایت و سایر داده های خود را بررسی کنید بلکه می توانید وب سایت خود را نیز ویرایش کنید.

این ویرایشگر را به کاربران ویرایشگر کشیدن و رها کردن صفحه لمسی واقعی ارائه می دهد که نه تنها با اصول اولیه کار می کند ، بلکه حتی به شما امکان می دهد کارهای پیچیده بک گراند مانند پردازش سفارش ، تحقق ، بررسی موجودی ، پذیرش پرداخت و غیره را نیز مدیریت کنید..

در صورت انتخاب ، می توانید به صورت آفلاین کار کنید و قادر به همگام سازی هرگونه تغییر ایجاد شده هنگام اتصال مجدد به اینترنت باشید. این یک برنامه واقعا قدرتمند است و قابلیت های Weebly را به طور جدی گسترش می دهد.

گذشته از ساختمان وب سایت ، در اینجا برنامه دیگری که می توانید در برنامه Weebly Mobile انجام دهید وجود دارد.

 • پیگیری داده ها
  آمار سایت خود را مرور کنید و ببینید که چگونه این کار در هر نقطه از زمان و هر مکان انجام می شود.
 • اهرم در بینش
  از طریق این برگه می توانید اطلاعات مفصلی درمورد امور مربوط به هوش تجاری داشته باشید ، از جمله اینکه بیشتر ترافیک شما از کجا به دست می آید ، از چه کالاهایی بهترین فروش را دارید و غیره.
 • نمای کلی سایت
  در صورت مدیریت بیش از یک سایت ، می توانید از بین برگه وب سایتها ، چشم همه پرندگان را از همه مشاهده کنید. یا شبکه خود را با خرید دامنه های جدید و اضافه کردن سایت های بیشتر درست در برنامه توسعه دهید.

همه این ویژگی ها در یک برنامه تلفن همراه باعث می شود که Weebly واقعاً از این رقابت فاصله بگیرد. از پیشنهادات آنها ، من تمرکز زیادی روی سایت های تجارت الکترونیکی کوچکتر مشاهده کرده ام و این برنامه فقط اعتقاد من را تقویت می کند. این ایده آل برای کارآفرین در مقیاس کوچک است که احتمالاً بارها کار می کند.

5. مرکز برنامه Weebly

Weebly Center Center

با برنامه Weebly Mobile اشتباه گرفته نشود ، مرکز برنامه برای افزایش قابلیت های وب سایت خود گزینه های اضافی به شما می دهد. این چیزی است که من اعتقاد دارم که هر سایت ساز باید از آن برخوردار باشد ، زیرا این امر تجارت اصلی و عملکردهای گسترده را از هم جدا می کند.

به این ترتیب ، کاربرانی که فقط به عملکردهای اساسی نیاز دارند ، رابطی دریافت نمی کنند که با تعداد اضافی اضافی که هرگز به احتمال زیاد از آنها استفاده نخواهند کرد. در همان زمان ، کاربران نیاز به ویژگی های اضافی می توانند انتخابی از آنها را متناسب با نیاز خود داشته باشند.

مرکز برنامه Weebly شامل پنج دسته اصلی برنامه ها – تجارت الکترونیک ، ارتباطات ، بازاریابی ، ابزارهای اجتماعی و سایت است. آنها با ترکیبی از رایگان ، رایگان برای امتحان کردن یا حق بیمه در می آیند ، بنابراین هر یک از ویژگی های افزایش یافته هزینه ای ندارند.

اگرچه قصد استفاده از هر یک از آنها را دارید ، قیمت ها بسیار متفاوت است ، بنابراین توجه کنید. ممکن است بسته به نوع برنامه ای که شما انتخاب می کنید ، از همان حداقل RM12.30 + در هر ماه یا هزینه بیش از RM410.00 در ماه شروع کنند..

در اینجا برخی از برنامه هایی که فکر می کنم می تواند به برخی از سایت های تجارت الکترونیک با هزینه بسیار کمی کمک کند ، هستند.

 • نوار تبلیغاتی
  این ابزار نوار تبلیغاتی پاسخگو و قابل تنظیم را در سایت شما برطرف می کند که می توانید برای برجسته سازی فروش خاص یا محصولات برجسته از آنها استفاده کنید. حتی می توانید کدهای تخفیف یا هر اطلاعات دیگری را که می خواهید به آنها توجه کنید پیشنهاد دهید.
 • MarketGoo
  اگر تصمیم دارید از ویژگی تجزیه و تحلیل SEO Weebly استفاده کنید ، باید یکی از برنامه هایی را نصب کنید که باید نصب کنید. این می تواند به بررسی در سایت شما کمک کند و به شما اطلاع می دهد که برای بهینه سازی سئو خود چه چیزی را برای رفع آن نیاز دارید ، کاری که برای سایت های تجارت الکترونیکی بسیار مورد نیاز است.

در حالی که تعداد زیادی برنامه وجود دارد که از اشخاص ثالث است ، Weebly همچنین برخی از آنها را نیز ساخته است. برخی از آنها جالب است ، مانند برنامه Code Block. اگر ممکن است یک سایت آموزش برنامه نویسی را اجرا کنید ، این برنامه به شما امکان می دهد تا کد های فرمت شده را به کاربران نشان دهید.

حتی برنامه هایی وجود دارد که به شما در ساخت ویژگی های پیشرفته تر سایت مانند جداول و تب ها کمک می کند!

6. اضافی اضافی

گذشته از ویژگی اصلی آنها که به عنوان یک سایت ساز رایگان است ، Weebly با چند مورد اضافی همراه است.

 • دامنه رایگان
  این در مورد هر نقشه ، حتی برنامه رایگان نیز صدق می کند. البته برنامه های پرداخت شده دامنه واقعی شما را بدست می آورند ، اما برنامه های رایگان را می توانید در زیر دامنه های Weebly میزبانی کنید ، مگر اینکه تصمیم بگیرید شخصی خود را بدست آورید.
 • گزارش SEO رایگان
  اگر برنامه MarketGoo را نصب کنید ، در صورت انتشار می توانید گزارش تجزیه و تحلیل رایگان سئو را در سایت خود دریافت کنید. این به کاربران جدید کمک می کند تا تنظیمات سئو خود را برای بهینه سازی بهتر تغییر دهند.
 • به روزرسانی آسان
  همه برنامه های Weebly مقیاس پذیر هستند ، به این معنی که اگر برنامه ای را بخرید و متوجه شوید که به برنامه بهتری نیاز دارید ، می توانید در هر زمان مقیاس بگیرید. راحت است و به شما امکان می دهد سیستم را از هر سطحی که راحت هستید شروع کنید.

7. شما می توانید از Weebly دور شوید

دلایل زیادی وجود دارد که شما می خواهید از یک ارائه دهنده سرویس فاصله بگیرید – افزایش قیمت ها ، معاملات بهتر در جای دیگر ، عدم امکان سازگاری با این سیستم عامل یا حتی تصمیم گیری برای انتقال به یک پلتفرم جدید مانند وردپرس. مهم نیست به همین دلیل ، همیشه خوب است که یک گزینه داشته باشید.

این چیزی بود که من فهمیدم که در مورد Wix غیرواقعی است زیرا کاربران خود را در آن قفل می کند و از آنها خواسته است که این کار را انجام دهند یا بمیرند..

خوشبختانه ، Weebly واقع بینانه تر است و به کاربران خود امکان می دهد صادر کردن سایت های خود و حتی یک آموزش برای یادگیری نحوه انجام این کار دارد.

اکثر سازندگان وب سایت شما را به اکوسیستم خود قفل می کنند و اجازه نمی دهند شما حرکت کنید. تنها راه حذف سایت و شروع مجدد آن است. شاید اگر هرگز از Weebly راضی هستید ، مجبور نباشید این کار را انجام دهید ، اما حداقل اگر می خواستید می توانید این کار را انجام دهید.

چیزی که ما در مورد Weebly دوست نداریم

1. Freelloaders در دامنه Weebly گیر کرده اند

مشکلات مربوط به نام دامنه Weebly

البته ، من نمی توانم واقعاً وبیلی را به خاطر این کار مقصر بدانم زیرا هزینه ای برای دادن دامنه ها (و چرا باید به صورت رایگان به آنها بدهد هزینه دارد)؟ با این حال ، واقعیت ها واقعیت هستند و کاربران برنامه رایگان برای داشتن سایت خود به نام www.something.weebly.com باید محتوا باشند.

همچنین اگر شما یک کاربر برنامه رایگان باشید ، مشکل فنی دیگری نیز وجود دارد ، یعنی شما حتی اگر صاحب دامنه خود باشید ، در واقع با زیر دامنه Weebly گیر ندارید. Weebly فقط در صورتی امکان خرید دامنه های سفارشی را فراهم می کند که شما خرید را از طریق آنها انجام داده باشید یا کاربر برنامه ای با هزینه هستید.

شما همچنین با مارک Weebly در سایت های خود گیر کرده اید.

2. ابزارهای وبلاگ نویسی محدود

ابزارهای وبلاگ نویسی وب

اگرچه می توانید یک بخش وبلاگ در وبلی داشته باشید ، اما در مقایسه با وردپرس که بیشتر به محتوا اختصاص داده شده است و امکان عملکرد گسترده در آن وجود دارد ، کمی متفاوت است. پست های وبلاگ Weebly به نوعی ساخته شده اند مانند سازنده سایتشان که در آن بیت ها و قطعات را روی بوم می کشید.

تجربه کمی عجیب است ، اما این ممکن است فقط از آنجا که من به محیط وردپرس عادت کرده ام ، ممکن باشد. محدودیت هایی در نحوه ساخت هر پست وبلاگ وجود دارد – قالب مانند عنوان و محتوا ثابت است.

با توجه به تعداد زیادی از وبلاگ نویسان که در سراسر وب شناور هستند و اینکه Weebly چگونه یک برنامه رایگان دارد ، من فقط احساس کردم که این منطقه ای است که در آن می توانند تمرکز بیشتری را نشان دهند. از این گذشته ، به نظر نمی رسد که آنها فقط به سایت های تجارت الکترونیک محدود شوند.

3. شما بهتر است برای آفلاین ویرایش عکس استفاده می شود

به هیچ وجه نمی توان این کار را مرتب کرد ، بنابراین من فقط آن را بیان می کنم – شما فقط می توانید چند کار را با ویرایشگر عکس ساخته شده Weebly انجام دهید – بزرگنمایی ، تاری ، تاریک یا استفاده از فیلتر رنگی. من مطمئن نیستم که چرا ، اما من این احساس بسیار عجیب راجع به ویرایشگر تصویری که حتی به شما اجازه نمی دهد محصول دیگری را بدهید.

این چیزی است که بسیار اساسی است و با توجه به دامنه آنچه Weebly انجام داده است ، من واقعاً ضرر می کنم که توضیح دهم چرا ویرایش تصویر را به این روش ویرایش کرده اند.

4. برای دریافت راهنمایی بیشتر بپردازید

من می دانم که برای پشتیبانی از مشتری هزینه دارد ، اما Weebly آن را کمی بیشتر از حد ضروری می گیرد. سطح کمک / پشتیبانی شما بستگی به طرح شما برای خرید دارد. طبیعتاً ، این مواد اصلی را دارند که در دسترس همگان است. این شامل یک پایه دانش ، FAX و حتی برخی از آموزش های ویدیویی است.

همچنین کانالهای پشتیبانی دیگری نیز دارد – چت زنده ، تلفن یا ایمیل. مگر اینکه به چیزی غیر از یک برنامه رایگان یا مبتدی بپردازید ، به پشتیبانی تلفن یا پشتیبانی اولویتی آنها دسترسی نخواهید داشت.

جامعه Weebly

انجمن Weebly – دقیقاً کانون فعالیت نیست

در حالی که این انجمن دارای انجمن است ، من به طور خلاصه منطقه را مرور کردم و به نظر خیلی فعال نمی رسید. چندین موضوع وجود داشت ، اما تعامل بسیار کمی. من مطمئن نیستم که آیا می توانید برای کمک به انجمن Weebly وابسته باشید.

برنامه های Weebly و قیمت گذاری

ConnectPro
Storage500MBUn نامحدود
بدون آگهی
سبد خریدNYES
پرداخت را از طریق SquareNoYes بپذیرید
بهینه سازی موتور جستجو بله
سایت پیشرفته StatsNoYes
پشتیبانی تلفنی نه
CostRM16.40 / ماه * RM49.20 / ماه *

* قیمت در هر ماه صورتحساب سالانه.

در سطح ورود ، Weebly یک برنامه رایگان دارد که محدودیت های زیادی در آن به وجود می آید. با این حال انتظار می رود ، و جای تعجب است که آنها به جای محاکمه ، آن را کاملا رایگان ارائه می دهند. این کاری است که این روزها خیلی ها مایل به انجام آن نیستند و من وبیلی را به خاطر داشتن آن می ستیزم.

اگر کمی در مورد وب سایت خود جدی تر هستید ، برنامه ها از ماه RM16.40 در هر ماه به بعد شروع می شود تا کلیه راه را به RM102.50 در هر ماه.

برنامه رایگان به شما فضای ذخیره سازی ، زیر دامنه Weebly و SSL رایگان می دهد اما هیچ چیز دیگری. این هنوز هم برای برخی از استفاده ها خوب است – به عنوان مثال یک وب سایت شخصی ، وبلاگ یا نمونه کارها. اینها می توانند اساسی باشند و نیازی به مضرات بیش از حد نیست.

طرح شروع کننده در ماه RM16.40 در هر ماه خیلی بهتر نیست اما شامل یک نام دامنه رایگان است که Weebly در RM77.90 ارزش دارد (اگرچه یک com. در جای دیگر شما را بسیار کمتر بازگرداند). این طرح شامل ویژگی های تجارت الکترونیک نمی شود.

وقتی بالاتر از اینها بروید ، حرفه ای و برنامه های تجاری برای کسانی است که خوب ، منظورشان تجارت است. این برنامه ها به شما امکان می دهند کالاهایی را برای فروش لیست کنید و سایت خود را به فروشگاه آنلاین تبدیل کنید. اگرچه مبلغ بیشتری را نیز پرداخت می کنید ، یک صید وجود دارد و این هزینه معامله 3٪ است که Weebly از فروش شما می پردازد..

از نظر صداقت این نرخ منطقی است زیرا می توانید از ویژگی های پرداخت و سبد خرید آنها استفاده کنید. اگر قرار بود آن را به تنهایی انجام دهید ، احتمالاً مجبور خواهید بود برای پردازش پرداخت های آنلاین از طریق شخص ثالث هزینه بیشتری بپردازید.

تعداد محصولاتی که می توانید لیست کنید بستگی به این دارد که کدام برنامه را انتخاب کنید و تنها گرانترین برنامه تجاری به شما امکان می دهد کالاهای دیجیتالی مانند مجوزهای نرم افزاری یا مواردی از این دست را بفروشید. همچنین به شما امکان دسترسی به کوپن ها و مدیریت موجودی را می دهد.

حکم: آیا Weebly خرید خوبی است?

من Weebly را دوست دارم ، زیرا نیازی به ظلم به مشتریان از طریق خرید اجباری و نرخ اخاذی را احساس نمی کند. در حقیقت ، حتی برای برنامه کسب و کار با مبلغ RM102.50 در هر ماه ، ویژگی هایی دریافت می کنید که هزینه بیشتری را برای شما به ارمغان بیاورد ، اگر بخواهید خودتان آنها را در هاست وب دیگری پیاده کنید.

در حالی که ویرایشگر خوب و مطبوع است ، نقص هایی دارد – اما من می توانم با آن ها زندگی کنم. اگر بخواهم این را با یک سایت سازنده تجارت الکترونیکی دیگری مقایسه کنم ، فکر من این است که در مناطق خاصی قهرمان شود.

به نظر می رسد برای فروشگاه های تجارت الکترونیک سطح ورود ساخته شده است ، اما ممکن است هر کسی که نیاز به داشتن یک فروشگاه بزرگ کالا دارد نیاز به خرید در جاهای دیگر داشته باشد. متأسفانه ، در همان زمان به نظر می رسد آنها در منطقه وبلاگفر ضعیف هستند.

نتیجه نهایی این سوال را برای من به وجود آورده است که آیا Weebly واقعاً انتظار دارد صرفاً در سایتهای تجارت الکترونیکی کوچک و متوسط ​​به تنهایی رقابت کند یا نه؟.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map