Weebly ülevaade – ilmnes 7 plussi ja 4 miinuseid!

Weebly


Weebly

https://www.weebly.com/

tl; dr

Weebly on väga puhas saitide ehitaja, mis jääb e-kaubanduse saidi ruumi. Ehkki see ei sobi suurtele e-kaubanduse saitidele, annab see väiksematele mängijatele väga kuluefektiivse võimaluse sellesse areenisse siseneda. Suurepärane ka isiklike veebisaitide jaoks ja vähemal määral ka ajaveebide jaoks, kuna saadaval on tasuta pakett.

Weebly ülevaade – selgus 7 plussi ja 4 miinust!

RM410.00Kuigi brändib ennast veebimajutajana, on Weebly enamat. See ühendab tipptasemel saidiehitajaid, näiteks Wix, pakkudes veebisaitidele kiire ehitamise võimalusi. Tegelikult sobib e-kaubanduseks see hulk laiendatud funktsioone, mille saate Weebly saitidele sisse ehitada.

Asjatundmatutele pakuvad saidiehitajad kasutajatele tööriistakomplekti, näiteks ehitusplokke, mida nad saavad kasutada veebisaidi visuaalseks kokkupanekuks. Weebly teeb pisut erilisemaks asjaolu, et isegi selliste suurepäraste võimaluste korral saavad kõik, kes soovivad mõnda veebisaiti, seda kasutada ja isegi oma saiti tasuta avaldada. Mõne hoiatusega muidugi.

See veebisaitide loomise viis on muutumas üha tavalisemaks, kuna paljud saidiehitajad levivad kogu võrgus. Mõni on hea, mõni suurepärane – mis teeb Weebly eriliseks, kui see on? Alustades 2007. aastal kasvas Weebly enne seda 50 miljonit saiti kogu maailmas omandatud maksete töötlemise ettevõtte Square poolt 2018. aasta ilmatu RM1,49 miljardi eest.

See osutas mulle kahele asjale – et Weebly arenes jõudsalt ja e-kaubandus kavatseb platvormil veelgi suureneda. Muidugi tähendas ost ka seda, et Square suudab sammu haarata ka globaalses e-kaubanduse ärimaastikul.

Uurime mõnda Weebly plusse ja miinuseid, nagu see praegu on.

Märge

Kõigi loetletud hindade puhul kasutame vahetuskurssi 1 USD kuni 4,1 MYR.

Mis meile Weebly kohta meeldib

1. Solid saidi kiirus

Weebly registreerib BitCatcha kiiruskatsel kindla A-reitingu. Pole ootamatu, arvestades, et see on mõeldud e-kaubanduse saitide majutamiseks. USA-s on reageerimise määr fantastiline, kuid kipuvad sellest piirkonnast kaugemale minema.

Kuigi see on üsna normaalne, arvestades, et nende serverid asuvad suure tõenäosusega USA-s, oli Aasia reageerimiskiirus Jaapani serveri tulemuste põhjal pisut häiriv.

Weebly WebPageTesti tulemused

Weebly: saidi laadimine toimub 3,912 sekundiga – Vaadake täielikku tulemust

Ehkki WebPageTesti tulemustes on näidatud head aega esimese baitini (TTFB), ilmnes piltide tihendamisel ja sisu vahemällu salvestamisel mõni nõrkus, mis võis mõnede serverite halvale reageerimisele kaasa aidata.

Üldiselt on need siiski üsna head tulemused.

2. Alustatavad mallid

Mitu kuud tagasi on Weeblyl hulgaliselt malle, mille hulgast valida, kuid mingil põhjusel lõikasid nad selle hallatavamaks 35. Ma olen siin aus ja ütlen, et ma olen kogu “arvu mallide asi.

Ühest küljest on tunne, nagu vähendaks number kuidagi kulusid. Tõenäoliselt on see vajalik vanemate mallide pügamise järele, mis ei sobiks hästi mobiilse reageerimisega.

Üldiselt leian, et pakutavad mallid pakuvad kasutajatele piisavalt laia spektrit, et toimida käivituspadjana oma saitide kujundamisel, muutmata neid mõistusetuks zombideks, kes loodavad, et kõigile sobib üks suurus.

3. Toimetajat on lihtne ja hõlpsasti kasutada

Weebly lohistage veebisaidi koostaja

Kui olete oma malli valinud, saate liikuda edasi lohistamisredaktorisse. Mõne kiire saidiehitaja puhul on termin „pukseerimine” piltlik, Weebly puhul aga sõna-sõnalt pukseerimisredaktor.

Soovitud lehtede ehitamiseks peate tegema kõik selleks, et lohistada objekte ekraani vasakul asuval tööriistaribal ja kukutada need soovitud kohta soovitud alale. Saate lisada palju asju, alates lihttekstiväljadest kuni keerukate toodete loendiplokkideni.

Olete valmis minema kohe, kui redigeerijale pihta hakkate – pole vaja täiendavaid allalaadimisi, naeruväärseid laadimisaegu ega täiendavaid samme. Kui soovite põhisaiti, on kõik algusest peale korras.

Arvestades paigutuse lihtsust ja kasutusmugavust, ütleksin, et tavaliste saitide ehitamiseks oleks raske mitte kasutada Weebly redaktorit. See teeb sellest suurepärase valiku veebisaidi loomiseks absoluutselt algajatele.

Redaktori täiendavad funktsioonid

 • Kohandatud kood
  Kogenenumate kasutajate jaoks saate asju veelgi kohandada, kasutades oma HTML- ja CSS-faile. See tähendab, et Weebly sobib ka arendajatele, kes vajavad suuremat kontrolli oma veebisaitide paigutuse üle.
 • SEO integreerimine
  Ehkki mitte eriti ulatuslikud, võimaldavad Weebly süsteemi sisseehitatud SEO funktsioonid päise- ja jaluskoodi sisestamist, otsimootori indekseerimise juhtimist ja ümbersuunamisi. See on rohkem kui see, mida ma paljudel juhtudel seni näinud olen.
 • Lubab kaastöötajatel
  Seadete lehelt saate kutsuda inimesi ka teie veebisaidil teiega koostööd tegema. See võib olla hea, kui soovite saada disainerit, kirjanikku või mõnd muud valdkonda spetsialiseerunud isikut.

4. Mobiilirakendus Weebly (nüüd versioonil 5.0)

Weebly mobiilirakendus

Weebly mobiilirakenduses on palju üksikasju, nii et ärge jätke seda allahindluseks lihtsalt termini „mobiil” tõttu

Seda pole ma veel näinud, peale Weeblyga. Ärge laske end petta mõistest “mobiil”. Weebly mobiilirakendus on täpselt see, mida kogu mõiste tähendab – Weeblyl on rakendus, mis töötab teie mobiilseadmes ja võimaldab teil oma saiti seal muuta.

Maailm on liikuv mobiilile ja isegi minu enda veebisaitidel näen, et mobiilikasutajad ületavad palju lauaarvutitest pärit külastajate arvu. Niisiis, miks mitte nihutada arenduskogemust ka mobiilile?

Weebly mobiilirakendus on saadaval mõlemal populaarsel platvormil – iOS ja Android. See tähendab, et saate seda kasutada oma iPhone’is, iPadis, Androidi telefonis või Androidi tahvelarvutis. Saate mitte ainult kontrollida oma saidi statistikat ja muid andmeid, vaid ka muuta oma veebisaiti.

See pakub kasutajatele tõelist puutetundliku ekraaniga pukseerimisredaktorit, mis mitte ainult ei tööta põhitõdedega, vaid võimaldab teil isegi hallata keerulisi taustaprogrammi toiminguid, nagu tellimuste töötlemine, täitmine, laoseisu kontrollimine, maksete aktsepteerimine ja nii edasi.

Kui soovite, saate töötada võrguühenduseta ja sünkroonida kõik muudatused, mis tehakse pärast Interneti-ühenduse loomist. See on tõeliselt võimas rakendus ja laiendab tõsiselt Weebly võimalusi.

Lisaks veebisaidi loomisele on siin veel see, mida saate veel teha Weebly mobiilirakenduses;

 • Raja andmed
  Vaadake oma saidi statistikat üle ja vaadake, kuidas sellel läheb igal ajal ja igal pool.
 • Finantsteabe mõju
  Sellel vahekaardil saate üksikasjalikku teavet äriteabe küsimustes, näiteks sellest, kust pärineb suurem osa teie liiklusest, milliseid tooteid müüakse kõige paremini jne..
 • Saidi ülevaade
  Kui haldate mitut saiti, saate vahekaardil Veebisaidid vaadata kõiki neid linnulennult. Või laiendage oma võrku, ostes uusi domeene ja lisades rakendusele rohkem saite.

Kõik need funktsioonid ühes mobiilirakenduses muudavad Weebly tõesti konkurentsist silma paista. Nende pakkumiste põhjal olen näinud suurt keskendumist väiksematele e-kaubanduse saitidele ja see rakendus ainult tugevdab minu usku. See oleks ideaalne väikeettevõtjale, kes töötaks tõenäoliselt mitu korda liikvel olles.

5. Weebly rakenduste keskus

Weebly rakenduste keskus

Mitte segi ajada Weebly mobiilirakendusega. App Center pakub teile lisavõimalusi oma veebisaidi võimaluste suurendamiseks. Usun, et see peaks olema igal saidiehitajal, kuna see hoiab põhitegevuse ja laiendatud funktsioonid eraldi.

Nii ei saa kasutajad, kes vajavad ainult põhifunktsioone, liidest, mis on ära rabelenud paljude lisadega, mida nad kunagi tõenäoliselt ei kasuta. Samal ajal saavad lisafunktsioone vajavad kasutajad oma vajadustele vastava valiku.

Weebly App Center hõlmab viit peamist rakenduste kategooriat – e-kaubandus, kommunikatsioon, turundus, sotsiaalsed ja saidi tööriistad. Need on kas tasuta, tasuta proovimise või lisatasu segu, nii et mitte iga laiendatud funktsioon ei maksa raha.

Hinnad varieeruvad siiski suuresti, nii et pöörake tähelepanu, kui kavatsete mõnda neist kasutada. Need võivad alata nii madala hinnaga, kui RM12.30 + kuus, või maksta nii palju kui USD410.00 kuus, sõltuvalt sellest, millise rakenduse valite.

Siin on mõned rakendused, mis võivad minu arvates aidata mõnel e-poe saidil silma paista väga väikeste kuludega;

 • Promo baar
  See tööriist fikseerib teie saidil reageeriva ja kohandatava reklaamiriba, mida saate kasutada teatud müügi või esiletõstetud toodete esiletõstmiseks. Võite isegi pakkuda sooduskoode või muud teavet, millele soovite tähelepanu pöörata.
 • MarketGoo
  Üks rakendustest, mis peate installima, kui otsustate kasutada Weebly SEO-analüüsi funktsiooni. See võib aidata teie saiti kontrollida ja annab teile teada, mida peate oma SEO optimeerimiseks parandama – seda on e-kaubanduse saitidel hädasti vaja..

Kuigi palju on rakendusi, mis pärinevad kolmandatest osapooltest, on Weeblyl ka mõned, mille ta on ise ehitanud. Mõned neist on huvitavad, näiteks rakendus Code Block. See rakendus võimaldab teil näidata kasutajatele vormindatud koodi – suurepärane, kui kasutate võib-olla programmeerimisõpetuse saiti.

On olemas isegi rakendusi, mis aitavad teil luua keerukamaid saidi funktsioone, näiteks tabeleid ja vahelehti!

6. Boonuse lisad

Lisaks nende põhifunktsioonile, mis on tasuta saidiehitaja, on Weeblyl ka paar boonuslisat;

 • Tasuta domeen
  See kehtib iga plaani kohta, isegi tasuta. Muidugi annavad tasulised plaanid teile tõelise domeeni, kuid tasuta plaane saab hostida Weebly alamdomeenides, kui te ei otsusta oma.
 • Tasuta SEO aruanne
  Kui installite MarketGoo rakenduse, saate selle avaldamise korral oma saidil tasuta SEO analüüsi aruande. See võib aidata uutel kasutajatel oma SEO sätteid paremaks optimeerimiseks kohandada.
 • Lihtne uuendada
  Kõik Weebly plaanid on skaleeritavad, mis tähendab, et kui ostate plaani ja leiate, et vajate paremat, saate seda igal ajal laiendada. See on mugav ja võimaldab teil süsteemi testida, alustades mis tahes tasemest, mis teile sobib.

7. Saate Weeblyst eemale liikuda

Põhjuseid, miks soovite teenusepakkuja juurest ära kolida, on palju – hinnad tõusevad, mujal pakutakse paremaid pakkumisi, te ei saa platvormiga aklimatiseeruda või isegi otsustatakse kolida uuele platvormile nagu WordPress. Pole põhjust, alati on hea, kui teil on valik.

See oli midagi, mida ma pidasin Wixi jaoks ebareaalseks, kuna see lukustab oma kasutajad ja nõuab, et nad teeksid või teeksid platvormi.

Õnneks on Weebly realistlikum ja lubab oma kasutajatel seda teha eksportida oma saite ja tal on isegi õpetus, kuidas seda teha.

Enamik veebisaitide ehitajaid lukustab teid oma ökosüsteemi ja ei lase teil liikuda. Ainus viis on oma sait kustutada ja alustada uuesti. Võib-olla ei pea te seda kunagi tegema, kui olete Weeblyga rahul, kuid vähemalt saate, kui soovite.

Mis meile Weebly juures ei meeldinud

1. Freeloaderid on Weebly domeenis kinni

Weebly domeeninimega seotud probleemid

Muidugi, ma ei saa Weeblyt selles tõesti süüdistada, kuna domeenide äraandmine maksab palju raha (ja miks peaks see neid tasuta ära andma?!). Kuid faktid on faktid ja tasuta paketi kasutajad peavad olema rahul, et nende sait saaks nime www.something.weebly.com.

Samuti on veel üks väike tehniline probleem, kui olete vabapaketi kasutaja ja see tähendab, et olete põhimõtteliselt Weebly alamdomeeni kinni, isegi kui teil on oma domeen. Weebly lubab kohandatud domeene ainult siis, kui olete nende kaudu ostu sooritanud või olete tasulise paketi kasutaja.

Muide, võite ka oma saitidel Weebly kaubamärgiga jänni jääda.

2. Piiratud ajaveebitööriistad

Weebly blogimise tööriistad

Ehkki teil võib olla Weebly veebipäeviku jaotis, on see pisut erinev võrreldes WordPressiga, mis on rohkem pühendatud sisule ja võimaldab seal laiendatud funktsioone. Weebly ajaveebipostitused on omamoodi moodustatud nagu nende saidiehitaja, millesse lohistate bitti ja tükki lõuendile.

Kogemus on pisut kummaline, kuid see võib olla lihtsalt mina, kuna ma olen WordPressi keskkonnaga harjunud. Iga ajaveebi postituse konstrueerimine on piiratud – vorming on fikseeritud, nagu ka pealkirjas ja sisus.

Arvestades veebis hõljuvate tohutute blogijate arvu ja seda, kuidas Weeblyl on tasuta plaan, tundsin lihtsalt, et see oli üks valdkond, millele nad oleks võinud palju rohkem tähelepanu pöörata. Lõppude lõpuks pole nii, et nad piirduksid ainult e-kaubanduse saitidega.

3. Parem on, kui kasutate fototöötlust võrguühenduseta

Seda ei saa kuidagi õigesti panna, nii et panen selle lihtsalt välja – Weebly sisseehitatud fotoredaktoris saate teha vaid mõnda asja – suumida, hägustada, tumendada või rakendada värvifiltrit. Ma ei ole kindel, miks, kuid mul on lihtsalt pildistaja suhtes selline veider tunne, mis ei lase sul seda isegi kärpida.

See on midagi väga elementaarset ja arvestades Weebly saavutatud ulatust, olen tõesti kahjumis, et selgitada, miks nad piltide redigeerimist sellisel viisil räsivad..

4. Makske abi eest

Ma mõistan, et klientide toetamine maksab raha, kuid Weebly viib selle pisut kaugemale kui vaja. Teie abi / tugiteenuste tase sõltub sellest, millisesse kavasse soovite osta. Loomulikult on sellel põhilisi asju, mis on kõigile kättesaadavad. See hõlmab teadmistebaasi, faksi ja isegi mõnda videoõpetust.

Sellel on ka teisi tugikanalid – otsevestlus, telefon või e-post. Kui te ei tegele millegi muu kui tasuta või stardikavaga, pole teil juurdepääsu nende telefonitoele ega prioriteetsetele tugiteenustele.

Weebly kogukond

Weebly’i kogukond – mitte just tegevuse kuumalts

Kuigi sellel on kogukonna foorum, sirvisin seda ala korraks ja see ei tundunud kuigi aktiivne. Teemasid oli mitu, kuid väga vähe suhtlemist. Ma pole kindel, kas saate abi saamiseks sõltuda Weebly kogukonnast.

Weebly plaanid ja hinnakujundus

ConnectPro
Storage500MBPiiramatu
Ad-freeNoYes
OstukorvNoYes
Maksete vastuvõtmine läbi SquareNoYes
Otsingumootori optimeerimineJa Jah
Täpsemad saidistatistikadEi jah
TelefonitugiNoYes
CostRM16,40 / kuu * RM49,20 / kuu *

* Hind kuus, mida arveldatakse igal aastal.

Sisenemise tasemel on Weeblyl vabakava, mis sisaldab palju piiranguid. Kuid seda oodatakse ja on ime, et nad pakuvad seda prooviversiooni asemel täiesti tasuta. See on asi, mida paljud pole tänapäeval valmis tegema, ja ma tunnistan Weeblyle, et mul see on.

Kui olete oma veebisaidi suhtes pisut tõsisem, siis alustatakse plaane alates 16.40 RMP kuus kuni lõpuni $ 102.50 kuus.

Tasuta plaan annab teile salvestusruumi, Weebly alamdomeeni ja tasuta SSL-i, kuid ei midagi muud. See oleks siiski mõnel otstarbel hea – näiteks isiklik veebisait, ajaveeb või portfell. Need võivad olla lihtsad ja ei pea olema liiga tujukad.

Stardikava RM16.40 kuus kuus pole palju parem, kuid see sisaldab tasuta domeeninime, mille Weebly väärtus on RM77.90 (kuigi .com mujal annab teile palju vähem tagasi). See plaan ei sisalda e-kaubanduse funktsioone.

Kui sa neist kõrgemale lähed, siis Pro ja Äriplaanid on mõeldud neile, kes hästi tähendavad äri. Need plaanid võimaldavad teil loetleda müüdavaid tooteid ja muuta oma sait veebipoodiks. Saak on olemas, isegi kui maksate rohkem, ja see on 3% tehingutasu, mida Weebly teie müügi pealt maksab.

See hind on ausalt öeldes mõistlik, kuna saate kasutada nende makseid ja ostukorvi funktsioone. Kui peaksite seda ise tegema, peate tõenäoliselt maksma veebis maksete töötlemiseks kolmanda osapoole kaudu rohkem.

Loendis olevate toodete arv sõltub valitud plaanist ja ainult kõige kallim äriplaan võimaldab teil müüa digitaalseid kaupu, näiteks tarkvaralitsentse või muid sarnaseid asju. See annab teile juurdepääsu ka kupongidele ja laohaldusele.

Otsus: kas Weebly on hea ost?

Armastan Weeblyt, kuna ta ei tunne vajadust kliente kohustusliku sisseostmise ja väljapressimise kaudu rõhuda. Tegelikult saate isegi äriplaani puhul, mille suurus on 102,50 RMM kuus, funktsioone, mis maksaksid teile palju rohkem kui siis, kui rakendaksite need ise teises veebimajutajas.

Ehkki toimetaja on kena ja hajameelne, on sellel ka mõningaid vigu – aga ma võin nendega elada. Kui ma võrdleksin seda mõne teise e-kaubandusele orienteeritud saidiehitajaga, siis arvan, et see peaks teatud piirkondades välja tulema..

Tundub, et see on mõeldud sisenemiseks e-poe poodidele ja kõigil, kel on vaja suurt tootekataloogi, võib olla vaja mujale sisseoste teha. Kahjuks tundub, et samal ajal on nad blogosfääri vööndis nõrgad.

Lõpptulemus pani mind mõtlema, kas Weebly loodab tõesti konkureerida üksnes väikeste ja keskmise suurusega e-poe saitidega.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map