Wixi ülevaade: avastatud 7 plussi ja 5 miinuseid!

Wix


Wix

https://www.wix.com

tl; dr

Minu isiklik tunne on, et Wix on suuresti saidiehitajate Mercedes. See on kindel ja funktsionaalselt pakitud, kuid on osa selle tehnoloogiast üsna patenteeritud. Lühidalt öeldes registreerute siin hea asja nimel, kuid hiljem kaubamärkide kolimine on tõeline valu ja maksab teile pikas perspektiivis rohkem.

Wixi ülevaade: avastatud 7 plussi ja 5 miinuseid!

Saidi ehitajad on olnud pikka aega. Neile teist, kes on piisavalt vanad, et seda mäletada, sai kõik alguse Geograafilised piirkonnad 90ndatel tagasi ja see oli juuraperiood, kui rääkida Internetist.

Kuupäevaga sirvimine ja saidiehitajate võimalused on hüppeliselt kasvanud – nende hulgas on ka Wix. 2006. aastal asutatud Wix on tänaseks kasvanud teenima üle 110 miljoni kasutaja ja on üks suuremaid selles äris.

Aastatega on see ka funktsioonide arvu suurenemist jätkanud, nagu olen aru saanud pärast nende hiljutist ülevaatamist. Vaatame lähemalt, millised eelised on Wixi kasutamisel kohandatud veebisaitide kiireks loomiseks.

Sisukord

Wixi prof

 1. Hea saidikiirus
 2. Massiivne mallikogu
 3. Intuitiivne pukseerimisliides
 4. Laiendage oma saidi funktsioone rakendusega Wix App Market
 5. Turustage oma saiti hõlpsalt
 6. Tonn lisafunktsioone
 7. Palju abi ja tuge

Wixi koondis

 1. Malle ei saa vahetada
 2. Vaba plaan sunnib Wixi kaubamärki tootma
 3. Jälgimine ja analüüs nõuab tasulist plaani
 4. Teie saiti ei saa üle anda
 5. Premium-kavad on ainult ühe saidiga

Wixi plaan

 • Plaanid ja omadused

Kohtuotsus

 • Kas Wix on hea ost?

Mis meile Wixist meeldib

1. Hea saidikiirus

Ma tean, et tõenäoliselt huvitab enamik Wixi vaatavaid inimesi selle kiirete saidi loomise võimaluste vastu, kuid ükskõik, kuidas te seda vaatate, on lõppkokkuvõttes suur tegur kiirus. Lõppude lõpuks ei tahaks sa saiti, mis ehitatakse kiiresti, kuid toimib nagu tigu, eks?

USA (W)
USA (E)
London
Singapur

10 ms26 ms49 ms186 ms

São Paulo
Bangalore
Sydney
Jaapan

127 ms312 ms158 ms125 ms

Keskmine kiirus: 124,1 ms

Õnneks tundub, et Wixi saidid on kiired – uskumatult nii. Minu testimispaik, spartalane, kuna seda hinnati üsna kõrgelt, teenin Bitcatcha kiiruskatsel A-klassi. Ometi olen tavaliselt üsna põhjalik, nii et pidin ka selle läbi viima WebPage Speed ​​Testis.

Wixi kiiruskatse - USA

Kiiruse test Dallase serverist

Wixi kiiruskatse - Aasia

Kiirustest Singapuri serverist

Kui vaatate nende testide kiirustulemusi, märkate mitte ainult suurepärast aega esimese baiti (TTFB) saamiseks, vaid ka seda, et saidid on vaikimisi õigesti optimeeritud. Staatiline sisu on vahemällu salvestatud ja isegi sisujaotusvõrku kasutatakse.

See tähendab, et saidi pidamine Wixiga ei tohiks olla probleem. Kiire TTFB on oluline, kuna see näitab, et Wixi serverid toimivad hästi ja kui sait hiljem hüljatakse, on see tõenäoliselt millegi sellise tõttu, mida ma tegin, ja sellel pole serveri reageerimisega mingit pistmist.

2. Massiivne mallikogu

Peaaegu igal saidi loomise ressursil, millega ma tänaseks kokku puutunud olen, on tavaliselt mingid mallid kasutamiseks. See aitab mitte ainult ressursina neile, kes ei soovi saidi nullist ehitamise vaeva, vaid mõnikord on see ka inspiratsiooniallikaks neile, kes.

Wix on oma mallidega äärmiselt helde, pakkudes kasutajatele üle 500 valiku. See on mis tahes standardite järgi tohutu arv. Olen näinud mõnda saidiehitajat, kes pakub nii vähe malle, et see piirdub naeruväärsega.

Wixi mallid

Neil on palju erinevaid kategooriaid, mille hulgast saab valida, alates katlamajadest kuni reisimise ja turismini välja. Siin on tõesti midagi kõigile! Neil mallidel on ka põhiline eelnevalt sisestatud sisu, nii et saate valida, kas sellele tugineda või lihtsalt selle üle pühkida.

Huviliste jaoks on neil mallid ka veebipoodide jaoks, nii et saate oma e-poe saidi kiiresti üles ehitada.

3. Intuitiivne lohistamisliides

Wixi peatoimetaja

Nüüd jõuame Wixi südamesse, mis on selle pukseerimisliides. Ma ei kavatse seda valdkonda liiga palju selgitada, isegi kui see on põhjus, miks enamik inimesi siia tuleb. Minu jaoks on liidese jaoks olulisem selle kasutusmugavus.

Mõni võib väita, et Wixil pole lohistamisliideses sellist võimu, mida mõned saidiehitajad teevad, kuid minu arvates on sellel ideaalne tasakaal. See hoiab asju algajate jaoks hõlpsalt kasutatavaks ja pakub siiski piisavalt võimalusi, et muuta teie sait laiendatud vahendusel tõeliseks elektrijaamaks.

Wixi redigeerija puhul on minu jaoks kõige tähelepanuväärsem see, et sellel on mobiiliredaktor. See võimaldab teil oma saiti eelvaadata ja redigeerida täpselt nii, nagu seda näeksid mobiilseadmed. Seda saab hallata täiesti erinevalt peatoimetajast, nii et saate mobiilikogemust tõesti kohandada, mitte lihtsalt reageerival mallil tugineda.

Wix Mobile saidi toimetaja

Muidugi saab seda kõike soovi korral täiendada kodeerimisega. Tundub, et see on viimasel ajal siiski kergelt muutumas ja Wix kohandab ilmselt kodeerimise funktsiooni veelgi. See on suunatud rohkem arendajatele ja on beetaversioon.

4. Laiendage oma saidi funktsioone rakendusega Wix App Market

Põhjus, miks ma ei keskendunud ülemäära ülaltoodud pukseerimisliidesele, on just selle põhjuseks – Wix App Market. Selle asemel, et anda teile mõne mänguasja, et redigeerida osalisi funktsioone, on Wixil kogu ökosüsteem, mida ta nimetab rakenduseks.

Need on nagu pistikprogrammid, mida saate oma Wixi saidil konkreetsete toimingute tegemiseks kasutada. Näiteks – kas vajate ajaveebi jaotist? Viola, lihtsalt aktiveerige see, muutke mõnda seadet ja see on kohal. Kui teil on huvi, kui ulatuslikud need rakendused võivad olla, tahaksin jagada mõnda valdkonda, mida nad siin käsitlevad;

Wix App Market

 • VestlusRakenduse lisamine võimaldab teil oma saidi klientidega vestelda. See võimaldab teil laiendada klienditeenindust ja viia asjad täiesti uuele tasemele.
 • FoorumKui olete rohkem sisule orienteeritud või soovite avada oma klientidele võimaluse arutada teie tooteid teie või teiste kasutajatega, looge kohene foorum. Pole kodeerimist ega andmebaasi, klõpsake lihtsalt sellel.
 • Sündmused Aktiivsete ettevõtete jaoks, kes korraldavad palju üritusi, aitab rakendus Wix Events teil luua ja näidata mitut sündmust. See haldab kõike alates piletimüügist kuni RSVP-süsteemini, nii et saate keskenduda oma põhitegevusele.
 • e-kaubandusKui teil on midagi müüa, siis asuge Wixile ja müüte ühe silmapilguga. Kõik, mida vajate, on veebipoe rakendus, mis mitte ainult ei võimalda teil oma saidi kaudu müüa, vaid laiendab seda teistele platvormidele, näiteks Amazon ja Facebook.!

5. Turustage oma saiti hõlpsalt

SEO haldus on sisseehitatud

Kui sisu on teie veebisaidi põhiosa, on SEO veri. Need tehnikad on vajalikud, kui soovite, et teid leitaks kuskilt Google’ist (või muudest otsingumootoritest). SEO aitab teil oma saiti otsingumootoritele müüa, julgustades neid teid otsingutulemustes veelgi loetlema.

Vaikimisi aitab Wix seda teha ja kõik, mida peate tegema, on anda talle natuke juhiseid. Näiteks laske sellel oma saidi kohta rohkem teada ja sellele, millele teie tähelepanu keskmes on, siis saab see teie jaoks raske töö ära teha. See teeb seda, lastes teil täita märksõnasilte ja muid metaandmeid.

Kui olete aidanud neid asju oma päistele, fotodele ja muudele elementidele lisada, skannib Google neid iga kord, kui robotid teie saiti läbivad. Mida üksikasjalikumad ja täpsemad on teie metaandmed, seda parem on see otsingute paremusjärjestuses.

SEO üks aspekt on ka URL-i (aadressi) vorming, mida Google peab oluliseks ka selle jaoks. Wix võimaldab teil muuta iga lehe URL-i nii, et see sobiks kõige paremini sellega, mida te Google’i teadmiseks vajate.

Ma tean, et SEO on asi, mida paljud inimesed natuke kardavad ja arvavad, et automatiseeritud SEO ei saa tõenäoliselt palju ära teha, nii et ärge võtke lihtsalt sõna, vaadake nende Wix SEO Wiz-i.

Looge sotsiaalmeedia postitusi

Veel üks oluline nurk, millest Wixi kasutamisel võite sõltuda, on minna läbi sotsiaalmeedia. Wix annab teile tööriistad, mis aitavad teil luua sotsiaalmeediasisu. See sarnaneb tavalise fototoimetajaga ega ole kohutavalt ulatuslik.

See on siiski näputäis kasulik, eriti neile, kes soovivad töötada vaid ühes kohas ja ei pea oma veebisaidi ja sotsiaalmeedia ülalpidamiseks lootma mitmetele programmidele ja sellistele. Canvaga tuttavate jaoks on see sarnane.

Kõik, mida peate tegema, on põhimõtteliselt pildi valimine ja seejärel teksti muutmine, et sellega kaasas käia, et saaksite jagada midagi kiiret, ilusat (või pentsikut) olenevalt teie saidi vaatajaskonnast.

Kasutage e-posti turundust

Wixi e-posti turundus

Võib-olla oleks see rohkem ettevõtlussaitide jaoks, kuid e-posti turundus on üks tööriist, mis võib aidata kaasa plii genereerimisele. Pärast abonentide loendi koostamist saate sisu mitte ainult oodata, kuni kliendid teie juurde jõuavad, vaid saata sisu otse neile!

Ümberringi on palju e-posti turundustööriistu, mõni hea, mõni mitte nii hea, kuid ühe lisamine Wixi aspekti on nende jaoks hiilgav. Eriti kasulik on väikeettevõtete saitidel integreerida see võimalus süsteemi, mida nad oma veebisaidi jaoks kasutavad.

Kõrvaliste märkmetena on Bitcatchal terve artiklite miniseeria, mis on pühendatud tõhusale e-posti turundusele, nii et saate neid ka vaadata, et saaksite ka teid aidata.

6. Tonni lisafunktsioone

Lisaks oma põhitegevusele, mis on saidiehitaja, mis aitab inimestel veebisaite kiiresti arendada, läheb Wix kaugele kaugemale kui üks miil. See on ehitanud terve tööriistade ja toodete ökosüsteemi, mille eesmärk on aidata inimestel luua edukaid veebisaite.

Lisaks rakendusturule on sellel veel mitmeid sisemisi tööriistu, mis on saidiomanike jaoks lihtsalt suurepärased olemas ja kasutamiseks – ning see kõik tuleb samasse paketti.

Tasuta HTTPS

Neile, kes veel ei tea, teeb Google nüüd oma panuse turvalisema Interneti nimel veebisaitide omanike julgustamine kasutama SSL-i. Ehkki on tõsi, et enamik veebisaidi hostimise saite pakub seda ühel või teisel kujul, on siiski hea näha, et ka Wixi saidiehitajad hakkavad seda pakkuma.

HTTPS tagab, et külastajate ja teie veebisaidi vaheline suhtlus on turvaline ning see sillutab teed rohkematele asjadele, näiteks veebiostud, isikliku teabe vahetamine ja nii edasi. Saidid, mis ei ühildu HTTPS-iga, saavad nüüd hoiatusteate.

HTTPS-saitidele antakse ka Google’i otsingus soodsamad paremusjärjestused.

Looge klientidele hinnapakkumisi

Wixi klientide tsitaadid

See on asi, mis sobib rohkem äriklientidele, eriti aga väikeettevõtetele või isegi füüsilisest isikust ettevõtjatele. Wixil on tööriist, mis võimaldab teil luua klientide jaoks oma teenuste pakkumisi. Tööriist on koos malliga. Peate vaid lisama oma pakkumise kliendi, tingimused ja aegumiskuupäeva.

Ausalt öeldes polnud see midagi sellist, mida ma ootasin saidiehitajas näha, eriti see, mis pakub tasuta kontot. See ei ole asi, mis sõlmib või puruneb, vaid näitab lihtsalt seda, kui palju Wix on pannud saidi loomise protsessi ja nende klientide vajadusi.

Seal on isegi logo tegija!

Jällegi kuulub see samasse tööriistakategooriasse kui ülaltoodud tsitaatide generaator. Liiga lihtne logo on asi, mida praktiliselt iga veebisait vajaks. Miks mitte ehitada üles lihtsalt üks ja komplekteerida veebisaidi lisad?

Suur bravo Wixile nende kahe tööriista kaasamiseks. Tõsiselt.

Integreerige maksed

Veel üks ärikategooriasse kuuluv objekt võimaldab Wix veebisaitidega tegelevatel saitidel pääseda juurde mõnele makseviisile. Peamised võimalused on pisut piiratud – võite kasutada PayPali või mõnda muud käsitsimaksevormi, näiteks sularaha (näiteks pangaautomaadis sisse logida) või tšeki.

See on siiski ainult vaikimisi. Kui vajate täiendavaid valikuid, saate kasutada mõnda Wixi turu rakendust. Näiteks võimaldab üks nende veebimaksete rakendustest aktsepteerida ka krediitkaardimakseid koos makse meeldetuletuste ja arvetega.

Ülesanded ja meeldetuletused

Wixi ülesanded ja meeldetuletused

Veebisaidi loomisel kasutage Wixsi ülesannete ja meeldetuletuste tööriista, et oleksite alati teadlik, mida veel peate oma saidi valmimiseks tegema. Tegelikult leidsin, et sellest on abi isegi pärast seda, kuna haldan üsna vähe veebisaite.

Iga kord, kui oma kontole sisse logite, hüpake lihtsalt üle ja saate oma loendist üle minna, lisades uusi asju või märkides asjad selle täitmise korral ära..

Kutsuge kaastöölisi

Päeva teemaks on koostöö ja siin võimaldab Wix kutsuda inimesi teiega oma veebisaidile dialoogi pidama. Sellest võib olla abi mitmel viisil. Näiteks kui olite arendaja, kes ehitas kliendi jaoks saidi, saate kutsuda teda mustandisse ja lasta tal kommenteerida või taotleda muudatusi.

Kui teete koostööd copywriteriga, saate ta kutsuda, et ta täidaks tühjad kohad, kuhu jätate selle. Või võib-olla siis, kui tegutsete ettevõttes ja soovite vaid tagasisidet mõnelt kolleegilt – see võib toimida nii mitmel viisil.

Automatiseeritud reageerijad

Wix Automation

Kui olete hiljuti kasutanud Facebooki sõnumsidet, siis võisite märgata, et paljud ettevõtted kasutavad kasutajate sõnumitele vastamiseks vestlusbotte. Mõni veebisait pakub seda ka reaalajas vestlusteenuse vormis.

Wixi abil on teil võimalus ka oma saiti automatiseerida! See võib juhtuda mitmel viisil. Näiteks kui külastaja saadab teile teie veebisaidilt meili, saate konfigureerida Wixi nii, et selle külastajale saadetaks kohe kinnitus.

See on jällegi üks ärisõbralik funktsioon, mis on suurepärane omada.

7. Palju abi ja tuge

Nagu alati, on mis tahes teenuse tuum klienditeeninduse ja abi tase, mida teile antakse. Selles pean ma tõesti oma mütsi Wixile ära viima. Olen avastanud, et ükskõik, mida ma tegin, on abistamiseks olemas kas andmebaasikanne või mõnikord isegi videoõpetus!

Arvestage mitte ainult tehniliste küsimustega, näiteks „Kuidas lubada HTTPS-i”, vaid tähelepanuväärsed on ka mittemateriaalsed asjad. Näiteks on palju neid, mida mulle meeldib nimetada Wixi lisaväärtusega videoteks, mida saate vaadata, näiteks see video Wixi SEO põhitõdede kohta.

Võib-olla põhiline, aga iga natuke aitab!

Mis meile Wixi puhul ei meeldinud

1. Malle ei saa vahetada

See võib olla lihtsalt minu valimine, kuid minu arvates on natuke tüütu, et te ei saa sisu ühest malli teise üle kanda. Ma saan aru, et see on saidi ehitaja ja mitte Microsoft Powerpoint, kuid oleks tore, kui saaksin näha, kuidas see mõne taustal välja näeb,.

Nii et siin pole midagi tõsist, välja arvatud ettevaatus! – Valige mall hoolikalt! Kui muudate hiljem meelt, peate käsitsi üle minema kogu oma originaalis loodud sisule!

2. Tasuta plaanivägede Wixi bränding

See punkt võib lihtsalt tõestada, mida mõned ütlevad selle kohta, et elus pole midagi vaba, kuid neile, kes valite Wixi ja otsustate jääda selle vabal plaanil – on saak käes. Wixis hostitavad tasuta saidid on sunnitud kandma Wixi kaubamärki.

See pole midagi liiga ebameeldivat, kuid kahjuks on see ilmne, kuna see tundub lehe ülaosas paremal, isegi enne teie veebisaidi päist.

Wixi bränding

3. Jälgimine ja Analytics nõuavad tasulist plaani

Veebisaitide omanikele meeldib tavaliselt näha, kui hästi nende sait töötab, ja parim viis selleks on Google Analytics või mõned muud sarnased tööriistad. Kahjuks peate nende kasutamiseks koos Wixiga oma plaani täiendama.

See ei ole ilmtingimata suupiste ja võib kohati olla uskumatult tüütu, kuna see on midagi nii lihtsat kui Google API-ühendus!

4. Teie sait pole üleantav

Minu meelest on see Wixi kasutamise suurim puudus ja tuletab mulle meelde minu… vaimu patenteeritud tehnoloogia järele. Kuigi olen kindel, et Wix on õigustatud sellega, et ei soovi, et inimesed ekspordiks oma tehnoloogiaga loodud veebisaite, tekitab see paljudele inimestele suurt probleemi.

Ütle näiteks, et olete ettevõtte omanik ja olete välja kasvanud nende võimaluste hulgast, mida Wix mingil või teisel põhjusel toetab. See tähendab, et oma veebisaidi taasloomiseks ja Wixist eemale viimiseks peate maksma tõsist raha!

Olen kindel, et ma ei pea seda välja ütlema, kuid põhimõtteliselt kui logite sisse Wixi jaoks, on nad teid terveks eluks.

5. Lisatasupaketid on ainult ühes kohas

Kui arvasite, et lisatasu paketi kuutasu maksmine võimaldab teil piiramatut juurdepääsu Wixile kõigi oma saitide jaoks, mõelge uuesti. Lisatasu funktsioone ei saa üle kanda, st ostate selle ühe saidi jaoks ja see jääb sinna!

Kujutage ette, mis oleks põrutaja, kui kõik, mida soovisite, oleks Google Analyticsi haakimine? Järjekordne asi, mida närida.

Wixi plaan

e-kaubandusKonnekti domeen

PARIM VÄIKEELE ÄRISKÕIGE PÕHIMÕTE
RibalaiusPiiramatu1GB
Storage20GB500MB
Ühendage oma domeenJaYa
Wixi reklaamide päis ei ole jah
Rakendus Vormiehitaja (48 dollarit) Jah Ei
Rakendus Site Booster (60 dollarit) Jah Ei
Maksumus 16,50 dollarit kuus 4,50 dollarit kuus

Kui viis tasulist paketiversiooni lisaks tasuta kavale välja arvata, tundub, et Wix sobib kõigile. Kui olete aga suur ettevõte ja vajate midagi märkimisväärset, soovitan teil enne kõrgeima astme plaani ostmist uurida hoolikalt peeneid trükiseid..

Mida ma tegelikult ei mõista, on see, et kõigi teemaksude ja funktsioonide jaoks, mida Wix ka tasuta sisaldab, proovib see end sama palju maksta nagu veebi – salvestusruumi, ribalaiuse ja nii edasi.

Otsus: kas Wix on hea ost?

Arvan, et selleks hetkeks, kui olete selle punktini jõudnud, on võib-olla selge, et ma tunnen Wixi, et saidi ehitajana on Wix üsna hea. See võtab oma põhifunktsioonis ära palju õigeid ruute (mobiilisaitide redigeerija on suurepärane puudutus) ja seda saab kasutada saitide kiireks arendamiseks.

Lisaks on sellel ka suur lisaväärtus koos lisafunktsioonide ja turundusriistadega. See võimaldab uutel saidiomanikel oma saidi ulatust veelgi laiendada, ilma et peaksite tegelema liiga paljude tehniliste teadmiste või täiendavate ressurssidega.

Selle saidi koostajaga on siiski tehtud paar suurt ettevaatusabinõud, mis takistavad mul seda soovimatult soovitada. Esiteks on oluline välja lülitada asjaolu, et olete Wixiga ummikus, kuna te ei saa oma saiti teisaldada. See on asi, millel on pikaajaline mõju, ja uutel (või isegi veteranidel!) Saidiomanikel pole lihtne seda hinnata.

Teiseks, kuigi ma tunnistan, et neid kõiki lisafunktsioone on hea kasutada, ostate Wixisse järskude hindadega seda, kes teab, mida nad teevad. Võtke näiteks nende madalaim plaan – 4,50 dollarit kuus – see on see, mida maksaksite veebimajutuse eest palju enamate ressurssidega kui Wix pakub.

Plusside ja miinuste nimekirja lugedes muutub natuke ilmsemaks, et Wix on lühiajaline kasu – pikaajaline valu lahendus. Mõne inimese jaoks see muidugi ei puuduta, kuid minu mõtted on sellised, et kui olete nõus näiteks WordPressi isemajandamise tundmaõppimisega pisut vaeva nägema, säästaksite koguni kaks korda (ja tõenäoliselt rohkem ) pikas perspektiivis.

Põhijooned

 • ✓ Suur kiirus
 • ✓ Lihtne lohistamine & langusliides
 • ✓ Komplekti kuuluvad SEO tööriistad
 • ✓ Lai rakenduste turg
 • ✓ Mobiilne kohandamine
 • ✓ Fantastiline teadmistebaas

Soovitatav

 • • Üksikud veebisaidid
 • • väikeettevõtete omanikud
 • • Põhilised e-kaubanduse saidid
 • • DIY veebisaitide omanikud

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map