17 reklamních triků na Facebooku, které skutečně zvyšují prodej!

Používáte reklamy na Facebooku?


Pro majitele online obchodů je to fantastický způsob, jak své produkty dostat před větší publikum. A co je nejdůležitější, dostanou vaše produkty před správné publikum.

Pro majitele elektronického obchodu vám Facebook nabízí snadný způsob, jak zacílit na velmi konkrétního zákazníka a přivést je zpět na váš web.

Pomocí určitých triků a tipů můžete z nich vytlačit ještě větší hodnotu. Můžete získat více kliknutí, cílenější zákazníky a vyšší prodeje.

1. Použijte vícesložkový karusel

Facebook vám nyní umožňuje vybrat reklamu na více produktů v karuselu. Existuje mnoho důvodů, proč tento konkrétní typ reklamy zvyšuje míru prokliku a snižuje vaše náklady.

kolotočové reklamy

Za prvé, je to zajímavé a interaktivní. Zákazníci chtějí procházet a vidět více produktů. Naše přirozená intrika nás vede k tomu, abychom s ní klikli a hráli jsme si. To k vaší značce přitahuje více lidí a zaujme je.

Za druhé, ukážete skupinu produktů, které spolupracují. Pomocí této možnosti můžete vyprávět příběh nebo vysvětlit, jak interaguje více produktů.

Zatřetí, jeho použití ukazuje širší škálu produktů. Řekněme, že prodáváte snowboardové vybavení. Zákazníci možná nebudou chtít okamžitě koupit snowboard, ale pomocí karuselu můžete ukázat levnější produkty, jako jsou boty nebo vosk. Dává jim to mnohem větší důvod ke kliknutí.

2. Použijte videoreklamu

Algoritmus Facebooku aktivně upřednostňuje videoobsah. Při použití videa se vaše reklama mnohem pravděpodobněji dostane do zdroje lidí. Nejen to, ale také zábavnější jako formát. Statistiky ukazují, že více než polovina uživatelů Facebooku denně sleduje videa na platformě každý den.

Vaši zákazníci s mnohem větší pravděpodobností zastaví a budou sledovat video, protože se okamžitě začne přehrávat, když na něj přejdou.

Můžete jej také použít k ukázání svých produktů v akci. Například Asos to předvádí svým sortimentem oblečení. Pokud vlastníte módní obchod, můžete udělat něco podobného sami. Při vytváření reklamy vyberte formát videa.

Asos

(Přestože soudí podle nového emotikonu „rozzlobený obličej“, ne každý si novou řadu Asos miluje!)

3. Používejte „nabídky“ Facebooku

Každý má rád prodej a vaši zákazníci s větší pravděpodobností kliknou, když nabídnete slevu.

Pokud máte na svých produktech prodej, můžete vytvořit reklamu speciálně pro prodej nebo nabídku. Proč nevytvořit úvodní nabídku, která by lákala lidi? Podívejte se, jak Macy nabízí 25% slevu na všechny produkty nad 100 USD.

Nabídka Macys

Nejlepší věc na tomto inzerátu je, že vaši potenciální zákazníci ani nemusejí opustit Facebook, aby ho mohli uplatnit. Je menší tření a uzavírá mezeru mezi prodejem. Kliknutím na reklamu jim získáte jedinečný kód, který mohou použít na vašem webu. Tato konkrétní metoda také používá „sociální důkaz“ a ukazuje ostatním, že si to lidé „14, 991“ již nárokovali. Celkově vzato je to skvělý způsob, jak přilákat nové a stávající zákazníky na váš web.

4. „Zvýšit“ stávající populární příspěvek

Někdy si dáváme pozor na spuštění reklamy, protože prostě nikdy nevíme, jak dobře to bude reagovat. Proklikne někdo? Bude to plýtvání penězi? Proto je posílení stávajícího příspěvku skvělý nápad. Můžete si vybrat příspěvek, který již vygeneroval spoustu sdílení, prokliků a interakcí. Jinými slovy, víte, že to funguje. Nyní jej jednoduše podpořte a oslovíte tisíce nových lidí.

Můžete se rozhodnout ji propagovat lidem, kteří ji již mají rádi, nebo oslovit nové lidi. (Ukážu vám další triky cílení dále dolů). Krása vylepšeného příspěvku spočívá v tom, že již víte, že přináší výsledky. Zvyšte to a máte téměř zaručený větší prodej a pozornost.

Propagujte příspěvek

5. Zastavte prodej!

Ne každý inzerát musí být zaměřen na prodej. Studie ve skutečnosti ukazují, že máme tendenci vyladit očividné reklamy. Jsme zvyklí na to, abychom viděli reklamy online, že je automaticky ignorujeme. Místo toho hledejte jiné způsoby, jak získat hodnotu z reklamy.

Jednou z možností je propagace události. Jako vlastník elektronického obchodování jsou události fantastickým způsobem, jak zvýšit povědomí o značce. Možná byste mohli uspořádat událost spuštění produktu ve vaší oblasti. Pokud vlastníte obchod s módou, můžete uspořádat událost na molu nebo sponzorovat oděvní akci. Pokud provozujete klenotnictví, můžete pořádat dílnu ve vaší místní oblasti. Poté pomocí události na Facebooku vytvořte povědomí o této události.

událost

Podívejte se, jak Jasper’s Market využívá událost k předvedení svých produktů. Nic aktivně neprodávají, ale to vše přispívá k případnému prodeji.

6. Místo toho posílejte identitu své značky

To je další skvělý způsob, jak inzerovat, aniž by cokoli prodal. Vezměte si například North Face. Jsou to venkovní a dobrodružné obchody. Přesto se jejich reklamy zaměřují spíše na posílení identity značky než na přímý prodej.

Severní tvář

Chápou, že Facebook reklamy fungují nejlépe, když jsou vizuální, inspirativní a virové povahy. V dlouhodobém výhledu si vybudují zákaznickou základnu a posilují loajalitu této značky k této formě reklamy.

7. Vytvořte vlastní výzvu k akci

Pokud se mě zeptáte, je to jedna z nejlepších nových funkcí Facebooku. Místo použití jednoduchého formátu krabičky vám Facebook nyní umožňuje vytvořit osobní výzvu k akci. Značky a prodejci elektronického obchodu je stále velmi málo využíváno. Přesto to výrazně zvýší vaši míru prokliku.

Vytvořte vlastní výzvu k akci

Při nastavování reklamy přejděte do části „text a odkazy“. Umožní vám vybrat si z několika rozbalovacích nabídek, například „nakupujte hned“, „získejte více informací“, „zaregistrujte se“ atd. Můžete také zadat vlastní výzvu k akci. To aktivně přiměje vaše zákazníky ke kliknutí a zvýší váš potenciální prodej.

vlastní výzva k akci

Cílení

Facebook má jedinečnou schopnost nabízet specializovanou reklamu. Zaznamenává demografické a lokalizační údaje většiny jeho uživatelů. Sbírá také jejich zájmy, koníčky a pracovní místa. Všechny z nich jsou velmi užitečné pro majitele elektronického obchodu. Existují však ještě účinnější způsoby cílení reklam. Zde je několik jednoduchých nápadů.

8. Zaměřte návštěvníky svého webu

Mnoho majitelů obchodů instinktivně využívá reklamy Facebook k oslovení nových zákazníků. Ve skutečnosti je však mnohem efektivnější cílit na lidi, kteří již navštívili váš web. Už vaši značku znají. Už procházeli vaše produkty. Tam už je spojení, takže je pravděpodobnější, že od vás nakoupí. Musíte jim jen připomenout! Pomocí reklam na Facebooku jim můžete připomenout svůj web a posílit svou identitu značky v jejich mysli.

Nejprve musíte použít malý kousek kódu nazývaný „pixel Facebooku“. Umístíte jej na svůj web, aby Facebook mohl shromažďovat informace o tom, kdo váš web navštěvuje. Nyní při nastavování reklamy klikněte na možnost Vlastní publikum.

Provoz webu Taregt

Tato možnost se nyní zobrazí. Nyní bude Facebook cílit na uživatele, kteří již byli na vašem webu. Je mnohem pravděpodobnější, že pomocí této techniky získáte proklik a prodej.

9. Zaměřte své odběratele e-mailu

To opět používá stejnou metodu výše. Teprve nyní je vaše cílové publikum s vámi ještě těsněji spojeno. Zaregistrovali se do vašeho seznamu e-mailů, což znamená, že se o vaše produkty již velmi zajímají. Několik pečlivých reklam na Facebooku ještě více zvýší povědomí o vaší značce a přesvědčí je, aby si je koupili.

Cílový seznam e-mailů

10. Zaměřte se na lidi v procesu nákupu něčeho

Facebook nedávno spustil novou sekci svého algoritmu cílení. Říká se tomu „chování“, kroužené níže.

Cílové nákupní chování

Pokud v rozbalovací nabídce přejdete na „nákupní chování“, můžete se rozhodnout cílit na lidi, kteří právě kupují konkrétní produkt. Řekněme, že procházíte webové stránky, které hledají nové herní konzole. Pomocí cookies ve vašem prohlížeči Facebook ví, kdy jste hledali novou konzoli, takže vám začne zobrazovat reklamy přizpůsobené hraní. Pravděpodobně jste to zažili sami.

Jako prodejce elektronického obchodování můžete tabulky převrátit. Nyní můžete cílit na lidi, kteří právě kupují konzoli. Perfektní, pokud prodáváte hry nebo příslušenství. Můžete to udělat pro cokoli: šperky, módu, sluneční brýle atd.

11. Zaměřte se na lidi na základě jejich příjmu (nebo nadprůměrných online utratitelů)

Pokud skladujete drahé výrobky, vaše reklama se obvykle promarní na zlomeného studenta! Řekněme, že prodáváte luxusní mýdla za 100 USD za mýdlovou tyčinku, nebo prémiové sluneční brýle za 500 USD za pár. Jasně máte na mysli konkrétní špičkový trh. Nikdy jsem neviděl rozbitého studenta klesajícího o 100 $ na tyčinku mýdla, takže pokud povýšíte svůj produkt na toto široké publikum, vyhodíte do reklamy jen reklamní peníze..

Cílový příjem

Pokud zacílíte na lidi, kteří mají pouze vysoké čisté jmění nebo vysoký průměrný příjem, pravděpodobněji zasáhnete své cílové publikum.

Facebook také kategorizuje ty, kteří tráví více než průměr online. Tito uživatelé Facebooku jsou samozřejmě rádi, když dostanou své kreditní karty, a milují trochu online nakupování! To jsou dokonalí uživatelé, na které je třeba cílit, zejména pokud jsou zúženi zájmem a demografií.

12. Zaměřte se na rodiče podle věku svých dětí (nebo cílových nastávajících matek!)

Toto je skvělé pro každého, kdo prodává dětské výrobky, dětské oblečení nebo výrobky pro rodiče. Je zřejmé, že mezi rodiči s dětmi je velká věková mezera. Cílení na „rodiče“ by mohlo znamenat rodiče. Docela zbytečné, pokud prodáváte dětské doplňky. Takže Facebook to rozděluje na věk dětí rodičů.

Cílové rodiče

Tady je také skvělá kategorie pro „nastávající matky“. Pokud prodáváte dětské oblečení, jedná se o obrovský trh. Facebook vám umožňuje přímo propagovat všechny těhotné maminky z celého světa!

13. Zaměřte někoho na dlouhodobý vztah

Páry, které jsou od sebe vzdáleny, milují posílání dárků. Můžete jim pomoci tím, že je přímo zacílíte. Facebook používá různé analytické údaje k identifikaci párů, které jsou v dálkových vztazích.

Cílové vztahy

Jak můžete vidět na obrázku, můžete také zacílit na lidi, pokud mají výročí. Tito lidé v blízké budoucnosti neustále hledají dárek. Můžete také zacílit na přátele s novým zaměstnáním nebo na přátele nedávno zapojeného páru. Jsou to lidé, kteří pravděpodobně budou něco kupovat.

Optimalizace obrazu

Facebook upřednostňuje obrázky a videa před jinými formami obsahu, takže je musíte dostat do pořádku. Musíte zastavit lidi v jejich stopách pomocí poutavé fotografie. Zde je několik triků, které vám pomohou.

14. Použijte bílé pozadí

Odborníci na reklamu provedli tisíce testů a dospěli k závěru, že bílé pozadí způsobuje více prokliků. Proč? Protože obecně přitahuje oči. Weboví návrháři pravidelně využívají mezeru, aby hlavní objekt vynikl více.

Prázdné místo

Na tomto obrázku se podívejte, jak oranžová vyskočí z obrazovky. Je podporován bílou obrazovkou za tím. Oko zákazníka je k němu automaticky přitahováno a je mnohem pravděpodobnější, že na něj klikne. Vyzkoušejte sami se svými vlastními reklamami.

15. Použijte pravidlo třetin

Pravidlo třetin je princip designu, který pomáhá vytvořit pocit rovnováhy v obraze. Provádění tohoto principu je snadné; rozdělte obrázek do 9 stejně velkých polí nakreslením dvou čar vodorovně a dvěma svisle. Umístění hlavního předmětu reklamy do průřezů nakreslených čar dává vyvážený pocit. Toto je pravidlo, které implementovalo toto pravidlo:

Rule of Thirds

Tihle kluci to chápou úplně tady. Jasné barvy se vynoří, zatímco je tu pocit uniformity a rovnováhy – to vše díky šikovnému dandymu „pravidlu třetin“. Všimněte si, jak záměrné jsou proporce objektů; dvě třetiny reklamy budou boty (primární objekt), zatímco poslední třetina bude značka (sekundární objekt). To poskytuje vizuální hierarchii, kde jste poprvé přitahováni k jejich nádherným mocnicím, poté jste představeni značce. Rovněž dodávají produktu a logu tunu dechového prostoru, což mu dodává elegantní a vyvážený nádech. Přečtěte si více o principy designu reklam na Facebooku.

16. Výrobek vždy dejte do správné ruky

Tento trik se může zdát divný, ale statistiky ukazují, že produkty se prodávají lépe, když jsou inzerovány v pravé ruce. Šílený! Ale pravda. To vše je založeno na věkových marketingových znalostech. Například v obchodě se položky, které pravidelně kupujete, umístí na pravou stranu při pohybu dolů.

Koksová pravá ruka

Stejný trik můžete použít online. Naše oči jsou okamžitě přitaženy k pravé ruce. Pro většinu z nás je to přirozenější.

Při používání online marketingu a reklamy můžete použít nejrůznější triky jedi.

BONUS TRICK! 17. Pro stanovení cen použijte přesnou hodnotu

Vaše mysl zpracovává jednoduchou postavu mnohem rychleji než ta s haléři. Takže místo propagace sluneční brýle za 14,95 USD je propagujte za 15 USD. Nebojte se zaokrouhlit nahoru nebo dolů, abyste dosáhli lepší míry prokliku.

Pomocí těchto triků můžete dosáhnout mnohem většího prodeje v krátkodobém i dlouhodobém horizontu.

Jako vždy jsem zde, abych odpověděl na jakékoli dotazy týkající se reklamy nebo marketingu na Facebooku obecně. Děkuji za přečtení!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map