Jak jsem získal 10 000 sledujících na Twitteru za 3 měsíce (a 13% míru zapojení)

Začátkem minulého roku jsem si udělal malou výzvu.


Chcete-li nastavit účet Twitter a oslovit 10 000 sledujících.

Musí to být úplně nový účet, počínaje nulou. Nebylo přidruženo k žádnému existujícímu webu a svou existující síť jsem nepoužil. Jen čistý experiment od nuly.

10k Sledující!

Zavolal jsem na Twitter účet „nemožné“.

A to trvalo jen tři měsíce, než dosáhl 10 000.

Neptejte se mě, proč jsem to začal. Byla to prostě zvědavost a já jsem se chtěl dozvědět, co dělá Twitteru klíště. A hodně jsem se naučil.

Nejde jen o čísla …

Samotní následovníci Twitteru samozřejmě nic neznamenají. Takže klíčovou součástí mé malé výzvy bylo zapojení.

Průměrná angažovanost na Twitteru je 0,7%. Musel jsem se ujistit, že jsem nad tím.

Hádejte, co jsem dostal?

Míra zapojení byla 13% (u mého nejlepšího tweetu. [A průměrně přes 5-6% na každý jednotlivý příspěvek])

13% míry zapojení!

Jak jsem tedy získal 10 000 sledujících a míru zapojení 13%?

Když jsem začal, neměl jsem žádnou strategii. Trvalo to několik týdnů, než jsme odešli. Ale poté se začala formovat jasná a účinná rutina. Nejsem odborník! Ale takto to fungovalo.

1. Vyberte své téma pečlivě

Nejprve musíte vědět, jak Twitter funguje. Strávil jsem několik let na platformě s osobním účtem. Hodně z toho času bylo věnováno sledování z postranic.

Všiml jsem si, že Twitter je skvělý pro tři věci:

 1. Zprávy
 2. Odborný vhled do konkrétních témat
 3. Lehká úleva

Věděl jsem tedy, že si musím vybrat něco, co by vyhovovalo alespoň dvěma z těchto tří věcí.

Vybral jsem si dobrodružné / akční sporty, které se snadno vklouzly do „zpráv“ i do „lehkých úlev“..

Vyberte si své téma!

Také jsem věděl, že pro tento druh věcí existuje otvor. Existují velcí obři jako Red Bull. Ale co se týče malé konkurence, je to překvapivě tenký výběr.

Udělejte to samé s procesem Twitteru. Podívejte se na mezery na trhu. Hledejte rozhovory, které nebyly vedeny. A pak začněte ty rozhovory.

2. Příspěvkový obsah

Růst Twitteru je jednoduchý, když o tom přemýšlíte.

Zveřejňujete skvělé věci. Lidé to opakují. Více lidí to vidí a následuje vás.

Nemusíte to dělat komplikovanější než to. To znamená, že prioritou číslo jedna je zveřejňovat skvělé věci!

Examinátor sociálních médií vysvětluje, že dostanete O 150% více zpráv pokud zveřejníte obrázek. Rozhodl jsem se tedy, že každý tweet musí mít připojený obrázek.

Ujistěte se, že každý jednotlivý tweet má hodnotu. Udělejte z něj zajímavou fotografii, užitečnou část dat nebo odkaz na něco hodnotného. Pokud to nestojí za to říkat, neříkej to.

Můžete také posílit angažovanost kladením otázek, udržováním krátkých tweetů a aktivním kladením dotazů.

3. Tweet méně (ano, opravdu)

Existuje podivný mýtus, že velkoobjemové tweeting vytváří lepší míru zapojení. Je to prostě špatně. (Znovu, Průzkumník sociálních médií mě podpoří). Tweeting příliš mnoho utopí důležité věci, které říkáte. A to zředí váš obsah. Mohlo by to také obtěžovat lidi.

Nenechávejte své stoupence

Přilepil jsem se na jeden až dva tweety denně. To je vše, co jsem potřeboval. Celkem jsem za ty tři měsíce poslal pouze 52 tweety. Můžete vyzkoušet několik dalších, ale udržujte je na minimu. Nepřekonejte své publikum a neutopte svůj obsah.

4. Začněte sledovat lidi

Dobře, zatím jsem vás naučil, co poslat. Jak ale získáte ty první následovníky?

Také jsem zjistil, že je to velmi složité. Ve skutečnosti je prvních 100 sledujících nejtěžší, jaké kdy získáte. Chvíli mi trvalo, než jsem zjistil tajemství, ale je to opravdu snadné.

Stačí začít sledovat lidi. A je to.

Začněte sledovat lidi!

(Marketingový expert, Neil Patel, si vzal čas sledovat 100 000 lidí! Je na něco.)

Vytvořte seznam účtů Twitter, které mají cílové publikum, které chcete, a uložte je do svých „seznamů“..

Pro mě to byly akční sportovní magie, outdoorové oděvní společnosti atd. Jsem si jistý, že si můžete vybrat spoustu účtů z vaší vybrané niky.

Nyní načtěte posledních pár tweet z těchto účtů. Poté následujte kohokoli, kdo se mu líbí, retweetoval nebo komentoval. Jsou to nejaktivnější a nejpřitažlivější následovníci a chcete je!

Mezi 30% – 40% vás obvykle následuje zpět. To je krása Twitteru – většina lidí je ráda sleduje.

Varování

Nezblázněte se sem. Pokud za den sledujete více než 100 lidí, začne se Twitter podezřívat. Více než to, a vy jste jen spamovaní lidé. Pokud půjdete příliš daleko, můžete (a budete) pozastavit službu Twitter.

Ale obecné sledování je v pořádku. To je podporováno.

5. Strávit to každý den 15 minut

Budování Twitteru je každodenní činností. V tom musíte být docela vytrvalí. Naplánujte 15 minut denně na zveřejnění něčeho skvělého. Pak strávte nějaký čas sledováním lidí ve vašem výklenku.

Dělal jsem to každý den po dobu tří měsíců a nakonec jsem sledoval asi 8 000 lidí. Přibližně 40% následovalo zpět a zbývajících 7 000 pocházelo ze sladkého a organického růstu.

Pokud si myslíte, že je to ztráta času, podívejte se na Twitter Neil Patel výše. Od nástupu na platformu sledoval 100 000 lidí. A nikdo by ho neobvinil z plýtvání drahocenným marketingovým časem!

6. Retweet, oblíbený a komentář

Twitter není jen jednosměrná ulice. Pokud se ke konverzaci nepřipojíte, křičíte jen na vesmír. Twitter je konverzace. Zapojte se.

Klikněte na užitečné informace, které jste viděli na něčí časové ose. Napište malý komentář, nebo jen oblíbte jejich tweet. Nebuď ten chlap, který bez odezvy vyhodí tweety.

Za to musím zvlášť ocenit Jasona, manažera sociálních médií Bitcatchy. Když někdo komunikuje s Bitcatcha na Twitteru, odpoví s poděkováním. Provozuje také jejich webové stránky pomocí našeho nástroje pro kontrolu rychlosti a dává jim vědět, jak se daří.

Ahoj @clickshiftca!

7. Vložte odkazy na svůj web, Facebook a e-mailový podpis

Neměl jsem tento luxus, ale bude to dobrý způsob, jak rychle získat několik stovek následovníků. (Nakonec jsem budoval základní webová stránka, experimentovat s publikováním propojeného obsahu na Twitteru. Ale v mých 10 tisících to nebyl faktor.)

Vložte odkaz na Twitter do svého e-mailového podpisu, abyste zachytili všechny své kolegy. Je to snadný způsob, jak vybudovat vaši síť. Poté pomocí Twitteru API vložte na svůj web tlačítko „Následovat“. Jednoduchý. Snadný. Efektivní.

8. Stanovte si cíl

Nic se nestane, dokud nestanovíte cíl. Tak jděte na to. Mysli ve velkém. Proč nestřílet na 10 000? Nebo 100 000? Nebo milion?

Jedna věc, kterou jsem udělal špatně…

… Nepodařilo se vyhlásit bez širší strategie.

Protože to byl jen experiment, neměl jsem větší plán.

Musíte zjistit, jak vaše přítomnost na Twitteru zapadá do vašeho celkového obchodního modelu. Chcete zvýšit prodej nebo webový provoz? Chcete vybudovat povědomí nebo se zapojit do zvláště lukrativního trhu?

To je jedna věc, kterou jsem neudělal, a teď budu muset pracovat dozadu, abych zjistil, jak tento zdroj použít..

Vyzkoušejte sami, lidi …

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map