3 nejlepší stavitelé webových stránek do roku 2020 – hodnoceno podle rychlosti webu!

Tvůrci webových stránek jsou velmi užitečnými nástroji, protože umožňují těm, kteří nemají malou nebo žádnou technickou odbornost, šanci vytvořit si vlastní webové stránky. To lze provést rychle a snadno s tak malým úsilím jako při použití textového procesoru.


Pro Malajsany je obzvláště dobrým bonusovým bodem to, že ceny jsou obvykle o něco více, než kolik byste za web hosting zaplatili.

Contents

Překonání lokalizace

Největší překážkou, kterou musí majitelé webových stránek překonat, je překonání lokalizace. Jakmile překonáte hranici, zjistíte, že na celém světě jsou k dispozici tisíce možností webového hostingu – nabízející produkty, které jsou lepší, rychlejší nebo dokonce levnější než to, co najdete na místní úrovni.

Obdobně má svět tvůrců webových stránek svůj vlastní soubor výzev.

V minulosti je mnoho lidí používá k rychlému vytváření webových stránek. Dnes se však výzva posunula více směrem k přední části elektronického obchodu. Díky věku digitálního obchodu bez hranic vzkvétá a dokonce i malé podniky mohou soutěžit na mezinárodní scéně.

Spíše než utrácet za outsourcing, mají malé podniky možnost rozšířit své schopnosti samy o sobě – ​​díky nástrojům, jako jsou tvůrci webových stránek s podporou elektronického obchodování. Nyní můžete nejen vytvářet webové stránky, ale také je proměnit v plné internetové obchody, v některých případech dokonce s úplnou kontrolou zásob.

S ohledem na to víte, jaké jsou vaše potřeby a jaké jsou pro vás dostupné v globální aréně? Možná budete muset zvážit mnoho faktorů, od ceny až po jedinečné funkce.

Práce kolem malajského ringgitu

Neexistuje opravdu způsob, jak to dát pěkně, ale je to prostě fakt, že žijeme v Malajsii a obchodujeme v Ringgitu. Ringgit je poměrně slabý vůči americkému dolaru a mentálně, když provádíme konverzi, konečná cena zámořských služeb šíří mnoho z nás.

Přesto, pokud jde o webové stránky, zejména webové stránky vytvořené pro komerční účely, nezapomeňte, že své podnikání můžete také rozšířit za naše hranice. Tím, že pracujeme a vyděláváme v zahraničních měnách, můžeme v zásadě negovat obtížný konverzní kurz a namísto toho tahat v amerických dolarech.

Náročná dostupnost místních zdrojů

Existuje několik místních webhostingových společností, které se zaměřují na podnikání zde, ale žádná skutečná entita, která poskytuje vlastní tvůrce webových stránek pro místní trh. Ano, některé společnosti, jako je Exabytes, nabízejí tvůrce webových stránek, ale pokud jste je někdy vyzkoušeli srovnatelně, většina z nich nedosahuje.

Tvůrci webových stránek navrhují drahé a je třeba je důkladně testovat. Z tohoto důvodu, pokud nejsou prodávány na celosvětovém základě, se náklady stanou příliš neúnosnými pro podporu jakéhokoli trhu v jedné zemi.

Existují také další omezení, jakmile vše postavíte na úroveň země, zejména pokud uvažujete o specifikách, jako jsou předpisy týkající se datového bydlení a daně specifické pro danou zemi. Z tohoto důvodu je lepší pracovat s výkonem a funkcemi globálního partnera.

Drahé nebo nekvalifikované vývojáře

Poté, co jsem zde dohlížel na vývoj webových stránek několika společností, jsem si, bohužel, příliš dobře vědom problémů. Od tisíců nezávislých hawking jejich zboží po profesionální společnosti zabývající se vývojem webových aplikací, které účtují neúměrné poplatky, by váš web mohl stát jen asi 300 000 RMW až k více než 80 000 RMB v závislosti na tom, s kým pracujete a co potřebujete.

Nejbolestivější součástí toho všeho je, že pracujete s velmi malými dostupnými znalostmi komunity vývojářů. Nalezení toho, co se hodí, se může stát výzvou a na konci dne se setkáte dokonce s půl tuctem jednoduše, takže můžete říci, že jste provedli „due diligence“ v případě, že se něco pokazí.

Spíše než projít to vše s několika otazníky ve vzduchu, proč ne přemýšlet o využití síly tvůrce webových stránek? Ano, pokud je váš systém příliš složitý, možná budete potřebovat pomoc, ale mnoho tvůrců webových stránek je silně ovlivněno komunitou, což znamená, že je k dispozici nápověda.

Budete mít také možnost mít úplnou kontrolu nad všemi změnami ve vývojovém procesu snadno, protože vše je velmi modulární.

Nejjednodušší možnost pro kutily

Přestože používání WordPress a získání vlastního hostingu může být schůdnou možností, tvůrci webových stránek jsou stále jednodušší možností. Zvládnutí WordPressu může nějakou dobu trvat a četné dostupné pluginy nemusí být vždy v té nejlepší kvalitě. Najít nejlepší webhosting bude dalším úsilím, které bude vyžadovat čas, výzkum a samozřejmě peníze.

Pro rychlý vývoj stránek stále neexistuje nic, co by bylo srovnatelné s většinou těchto tvůrců webových stránek zaměřených na určitý účel. Je to ještě lepší, když vezmete v úvahu skutečnost, že přicházejí s hostingem a obecně se všemi dalšími nástroji, které budete potřebovat k rychlému vytvoření webu.

Naši nejlepší tři tvůrci webových stránek pro Malajsii v roce 2020 jsou veteráni hry a prokázali se, že dokážou podporovat cokoli od jednotlivých malých webů po rozsáhlé firemní účty. Předtím však pojďme diskutovat o tom, jak hodnotíme weby.

Jak jsme si vybrali nejlepší tvůrce webových stránek pro Malajsii

nejlepší tvůrce webových stránek Malajsie

Problém s hodnocením tvůrců webových stránek je v tom, že ačkoli základní předpoklad každého z nich je stejný, všichni z nich mají svá vlastní kontaktní místa. Obecně platí, že uživatelé mají také své specifické potřeby, takže jde spíše o návrat k základům a z hlediska užitečnosti má větší smysl..

Pokud jsme slyšeli zpět k základům, existují obecné parametry, které (ať se vám to líbí nebo ne) potřebují všichni tvůrci webových stránek, aby se dokonce dostali do dveří. Jakmile se to vezme v úvahu z hlediska uživatele, také zjišťujeme, jak jsou tyto funkce kompatibilní s globálními požadavky, například s možností mobilní rychlosti.

Konečně existují „pozoruhodné doplňky“, které mají tendenci zásadně změnit. To jsou funkce, které jinde není těžké najít, nebo jinak pomáhají značce vyniknout.

1. Rychlost

Rychlost je životním prostředím jakéhokoli webu, od osobního blogu po masivní internetový obchod. Ovlivňuje tolik věcí, že to prostě musí být jeden z klíčových požadavků v každém hostiteli. Tvůrci webových stránek vám nejen pomohou vytvořit vaše webové stránky, ale také fungují jako hostitelská platforma – ovlivňují rychlost vašich webových stránek.

2. Snadné použití

Nástroj je užitečný pouze jako jeho schopnost být ovládán. Nejvýkonnější tvůrce webových stránek na světě je zbytečný, pokud není uživatelsky přívětivý na to, aby mohl být použit bez příliš velké křivky učení. V ideálním případě by měla nabízet hlavní funkce ve vývoji webových stránek, ale mělo by být tak snadné používat, že by pokyny neměly být nutné.

3. Mobilní podpora

Svět se stal mobilním a dokonce i vyhledávače, jako je Google, se více zaměřují na přátelskou mobilitu. Tvůrci webových stránek by vám měli být přinejmenším schopni nabídnout možnost, aby se váš web stal mobilním.

4. Funkce elektronického obchodu

Jedním z nejdůležitějších prvků internetového obchodu je schopnost zpracovávat transakce. Koneckonců, bez nich neexistuje skutečný eCommerce, že? Přesto ne všechna zpracování transakcí jsou stejná a majiteli stránek dochází k různým nákladům.

5. Pozoruhodné doplňky

Ne všechny potřeby webu jsou stejné a jako takové existují často jemně odlišné funkce, které jeden nabízí oproti druhému a který jej odlišuje.

Podívejme se tedy na 5 nejlepších tvůrců webových stránek pro Malajsii v roce 2020.

Hodnocení: 5 nejlepších tvůrců webových stránek pro malajštinu

Poznámka

 1. Všechny uvedené ceny jsou založeny na 12měsíční zaváděcí ceně smlouvy.
 2. Pro všechny uvedené ceny používáme směnný kurz 1 USD až 4,1 MYR.

1. Wix

https://www.wix.com

Wix

Světové rychlostní skóre

A+

Celkové hodnocení

Cena (MYR)

18,45 / mo

Klíčové vlastnosti

 • Spousta šablon
 • Skvělý mobilní editor
 • Rozsáhlá dostupnost aplikací třetích stran
 • Spousta užitečných doplňků

"Wix je odvážný, krásný a nabitý funkcemi – přesně takový, jaký by měl být moderní tvůrce webových stránek."

Hlášení rychlosti serveru Wix

US (W)
US (E)
Londýn
Singapur
Sao Paulo
38 ms12 ms119 ms240 ms148 ms
Bangalore
Sydney
Japonsko
Kanada
Německo
510 ms173 ms122 ms26 ms111 ms

Průměrná rychlost: 149,9 ms – Zobrazit úplný výsledek

 • Wix stránky jsou rychlé
 • Mezi všemi staviteli webových stránek, které jsem prohlížel, má Wix mezi nimi zdaleka nejlepší rychlostní výkon. Pravda, nemusí to být vaše klíčová úvaha, ale doporučil bych jinak. Jakmile najdete skvělého tvůrce webových stránek – musíte zde být hostitelem rychlého webu. Pomalé stránky nakonec nějak ovlivní váš prodej.

 • Výkonný mobilní editor
 • Jako tvůrce webových stránek má Wix fantastické rozhraní drag-and-drop, ale tam, kde opravdu zapůsobí, je to, co nazývá svůj mobilní editor. Malajci jsou prostě zamilovaní do mobilních zařízení, stejně jako všichni ostatní na světě. Mobilní editor Wix vám umožňuje upravovat mobilní verzi vašeho webu – až poté, co má jiné rozložení ve srovnání s celým webem. To je velmi užitečné a na dnešním trhu je Wix špičkovým prodejním místem.

 • Trh aplikací je velmi užitečný
 • Kromě standardních funkcí, které nabízí, Wix přichází s tržištěm, které vám umožní dělat vše, co byste chtěli nebo potřebovali. Přidejte nebo odeberte je a poskytněte svému webu různé funkce. Zjistíte, že můžete mít velmi obratný a prosperující online obchod.

 • Skvělé marketingové schopnosti
 • Vytváření webu je jen poloviční problém – jak na něj budete přitahovat lidi. Se správou SEO integrovanou do struktury Wix, která řeší velkou část problému. SEO je často jedním z nejobtížnějších aspektů hostování webu, kterému čelí noví majitelé – a dokonce i mnoha veteránům. S Wixem? Jednoduše klikněte na jejich Wix SEO Wix a budete postupovat podle kroků, aby to fungovalo.

Nevýhoda: Váš web je zaseknutý Wixem

Vzhledem k tomu, jak mocný je Wix, není divu, že hlídá své zákazníky. Pokud jste svůj web vytvořili pomocí Wix, nemůžete svou firmu snadno přesunout jinam. Wix neumožňuje zákazníkům exportovat jejich webové stránky, takže v podstatě můžete začít znovu nebo zůstat u Wix.

Wix v akci

 • Přečtěte si naši podrobnou recenzi Wix.

2. Nakupujte

https://www.shopify.com

Nakupujte

Světové rychlostní skóre

C+

Celkové hodnocení

Cena (MYR)

118,90 / mo

Klíčové vlastnosti

 • Úžasné marketingové nástroje
 • Přístup k aplikacím třetích stran
 • Prodávat na více platformách
 • Podpora Společenství

"Služba Shopify je více pro internetový obchod než průměrné webové stránky připravena."

Pokud jde o tvůrce webových stránek elektronického obchodu, Shopify je mnohem víc, než je váš průměrný medvěd. Shopify dnes podporuje více než 600 000 obchodníků a nabízí širokou škálu nástrojů, které jsou speciálně navrženy s ohledem na internetové obchody. Její rychle postavená technologie v kombinaci s těmito nástroji nabízí zákazníkům komplexní řešení, jak se stát obchodníkem v eCommerce.

 • Skvělý zážitek na palubě
 • Spíše než jen nechat slepě vstoupit do hry na stavbu stránek, Shopify vás provede hned od začátku. Nabízí inteligentní proces vytváření stránek, s nímž pomáháte spolu s odpovědí na několik otázek, a získáte tak něco, s čím můžete pracovat. Jakmile jste tam, můžete prozkoumat všechny nástroje, které má pro váš volný čas.

 • Široká škála aplikací třetích stran
 • Služba Shopify vám poskytuje přístup k mnoha aplikacím třetích stran, které mohou pracovat s vaším internetovým obchodem. Ačkoli to neprovede samotný Shopify, jsou schváleny pro použití na platformě. To znamená, že můžete velmi rychle a snadno rozšířit funkčnost svého internetového obchodu. Jejich aplikace jsou komplexní a pokrývají vše od standardních tvůrců zpravodajů až po správu výměn a / nebo návratů.

 • Schopnost napříč platformami
 • Prodej online prostřednictvím obchodu, který vlastníte, je jedna věc, ale stačí? Díky Shopify můžete prodávat prostřednictvím několika kanálů. Od místa prodeje až po Facebook, oslovte zákazníky, jako jste nikdy předtím!

 • Kombinujte online a offline
 • Pro ty, kteří již prodávají prostřednictvím kamenných obchodů, má Shopify možnost jednoduše toto podnikání rozšířit online. Jejich kompletní integrační schopnost vám pomůže sloučit váš inventář a ovládat všechny své prodejní kanály najednou – dokonce i z fyzického obchodu.

  Nevýhoda: Příliš drahé

  Z čistě lokálního hlediska to nemohu popřít – stanovení ceny Shopify je velmi obtížné spolknout. Zde nabízené funkce však integrují mnoho z toho, co byste za ostatní museli platit navíc, a to velmi dobře.

  Nakupujte v akci

  • Přečtěte si naši podrobnou recenzi Shopify.

  3. Weebly

  https://www.weebly.com

  Weebly

  Světové rychlostní skóre

  A

  Celkové hodnocení

  Cena (MYR)

  20,50 / mo

  Klíčové vlastnosti

  • Táhnout & drop editor
  • Integrovaný SEO
  • Zachycení olova
  • Tržiště aplikací

  "Weebly je univerzální a postavený s ohledem na potřeby rychlého stavitele stránek."

  Weebly může začít od pouhých 5 $ měsíčně, ale je tu malý úlovek. Tato cena se nevztahuje na weby elektronického obchodu. Pokud chcete provozovat internetový obchod, musíte si koupit Weebly podle některého z cenově výhodnějších plánů, které začínají na 12 USD měsíčně.

  Zpráva o podivné rychlosti

  US (W)
  US (E)
  Londýn
  Singapur
  Sao Paulo
  12 ms55 ms152 ms174 ms181 ms
  Bangalore
  Sydney
  Japonsko
  Kanada
  Německo
  293 ms169 ms103 ms60 ms149 ms

  Průměrná rychlost: 134,8 ms – Zobrazit úplný výsledek

  • Skvělý editor nabitý funkcemi
  • Díky 35 šablonám ve své stáji můžete na Weebly začít rychle. To je oblast, ve které tento stavitel webových stránek opravdu svítí. Termín „drag and drop“ je velmi doslovný a můžete jej použít k přidání téměř všeho na svůj web. Od jednoduchých textových bloků po složitá multimediální média – vše je tam.

  • Citlivý a zcela mobilní
  • Vzhledem k tomu, že základní funkcí je schopnost mobilních zařízení reagovat na jejich stránky, říkám, že Weebly v této oblasti zašel daleko za hranice. Kromě mobilního editoru mají také kompletní mobilní aplikaci, z níž mají prospěch také jeho uživatelé. Tato aplikace je tak výkonná, že si můžete svůj web prakticky vytvořit ze svého mobilního zařízení.

  • Úžasné aplikační centrum
  • Zde je místo, kde začátečníci ve stavitelích webových stránek vypadnou a mistři jako Weebly září. Nabízí vám nejen své vlastní funkce, ale funkce tuny dalších vývojářů. Rozšiřte funkčnost svého webu pomocí doplňkových nástrojů pokrývajících masivní trh elektronického obchodování. K dispozici je vše od jednoduché analýzy až po pokročilý marketing.

  • Bonusové bonusy
  • Malajci prostě milují zadarmo a to je to, co přichází s každým plánem Weebly. Všechny placené plány přicházejí zdarma. Na jejich App Marketplace je také spousta bezplatných aplikací, které nabízejí fantastické funkce, jako je MarketGoo, které vám poskytují bezplatné zprávy o analýze SEO na vašem webu.

  Nevýhodou: Rychlost je trochu zvlněná

  Přestože Weebly v našem testu rychlosti BitCatcha zvládl celkově silné hodnocení A, byli jsme znepokojeni vrhem, že míra odezvy je dobrá pro americké weby, ale klesá, čím dál se dostane. Pro stránky Malajců, které cílí na místní provoz, to není ideální, ale pokud chcete zajistit mezinárodní provoz, je to v pořádku.

  Weebly v akci

  • Přečtěte si naši podrobnou recenzi Weebly.

  4. Čtvercový prostor

  https://www.squarespace.com/

  Čtvercový prostor

  Světové rychlostní skóre

  A

  Celkové hodnocení

  Cena (MYR)

  49,20 / mo

  Klíčové vlastnosti

  • E-Commerce přátelský
  • Více než 60 návrhářských šablon
  • Mobilní optimalizace
  • Témata vyměnitelná za provozu

  "Společnost Squarespeace je cenově výhodná pro velmi prostřední trh, ale její možnosti přesahují mnohem dále."

  S počátečním bodem ceny 12 $ za měsíc není Squarespace rozhodně nejlevnější v tomto seznamu. Nicméně, to funguje výjimečně dobře a je skvělým zdrojem pro někoho, kdo chce vše, co potřebují k vytvoření profesionálně vypadající stránky na jednom místě.

  Zpráva o rychlosti serveru Squarespace

  US (W)
  US (E)
  Londýn
  Singapur
  Sao Paulo
  39 ms26 ms95 ms210 ms130 ms
  Bangalore
  Sydney
  Japonsko
  Kanada
  Německo
  306 ms248 ms151 ms45 ms89 ms

  Průměrná rychlost: 133,9 ms – Zobrazit úplný výsledek

  • Skvělý výkon v Asii
  • Malajci se budou obzvláště rádi dozvědět, že stránky Squarespace fungují stejně dobře ze všech koutů světa. Rychlost byla samozřejmě o něco pomalejší než testy na amerických serverech, ale celkově, 151ms z Japonska není na co kýchat.

  • Vynikající možnosti výběru
  • Jednou z nejpřitažlivějších věcí pro tvůrce webových stránek není jen schopnost vytvářet weby s menším úsilím, ale také rychle se dostat. S více než 60 návrhářskými šablonami, které můžete začít, můžete vsadit, že se dostanete do běhu s Squarespace.

  • Drag and drop dobrota
  • Squarespace má nejen rozhraní drag and drop, které je klíčem k plynulému budování webu, ale můžete také upravit přesné umístění prvků. To vám dává skvělou kontrolu nad vaším webem a je výrazně odlišné od tvůrců webových stránek, kteří omezují umístění vašich prvků na určité „bloky“, které jsou předem nastaveny.

  Nevýhoda: Platí se to celou cestu

  I když se můžete zaregistrovat do účtu zdarma v programu Squarespace, zde není jídlo zdarma. Než začnete tyto weby používat, musí všechny vytvořené weby převést na platební účty. Pokud nepřevedete na platební účet, platnost vašeho webu vyprší po nějaké době, což jej činí zbytečným. Zmínil jsem také, že začíná od 12 $ měsíčně? Jakmile je převedete na malajský ringgit, docela poplatek.

  Čtvercový prostor v akci

  • Přečtěte si naši podrobnou recenzi na náměstí.

  5. BoldGrid

  https://www.boldgrid.com

  BoldGrid

  Světové rychlostní skóre

  A+

  Celkové hodnocení

  Cena (MYR)

  20,50 / mo

  Klíčové vlastnosti

  • Táhnout & drop editor
  • Vytvořeno pro WordPress
  • Běží na hostiteli cloudu
  • Mobilní přátelský

  "Fanoušci WordPress se nyní mohou těšit díky BoldGrid a jeho sadě nástrojů."

  Značka BoldGrid má na trhu tvůrců webových stránek určitou volnost, ale to nebylo něco, co se aktivně setkalo s mým radarem. Rozhodně se jí nepodařilo zařadit mezi pět nejlepších tvůrců webových stránek podíl na trhu.

  Zpráva o rychlosti serveru BoldGrid

  US (W)
  US (E)
  Londýn
  Singapur
  Sao Paulo
  2 ms58 ms232 ms360 ms167 ms
  Bangalore
  Sydney
  Japonsko
  Kanada
  Německo
  279 ms160 ms114 ms73 ms149 ms

  Průměrná rychlost: 159,4 ms – Zobrazit úplný výsledek

  • Postaveno na WordPress
  • Pokud jde o tvůrce webových stránek, těmi, se kterými jsem se dosud setkal, jsou buď samostatné systémy, které přicházejí s hostingem, jako je Wix, nebo specializované tvůrce stránek, které se připojují k existujícím instalacím, jako je Elementor. BoldGrid je vytvořen a integrován s WordPress, což vám umožňuje vytvářet webovou stránku drag and drop s plným přístupem k celému ekosystému WordPress.

  • Běží na cloudhostingu
  • BoldGrid nabízí 5 USD za měsíc a nabízí vynikající cenu za provoz webových stránek, protože jsou založeny na cloudu. Získáte svůj malý kousek cloudového hostingu, který nabízí vynikající výkon za více než konkurenceschopné ceny.

  • Migrovatelné weby
  • Na rozdíl od Wix, který žárlivě hlídá svá tajemství nebo jiné tvůrce webových stránek třetích stran, můžete svůj web snadno přesunout z BoldGrid. Funguje to zpět k tomu, že jsou v podstatě postaveny pro WordPress a pracují stejným způsobem.

  • Dostupné účty zdarma
  • Stejně jako je WordPress zdarma, platí také použití základního nástroje BoldGrid. Ve skutečnosti můžete na tomto cloudovém účtu vytvořit kompletní web, který nebude vůbec investovat, kromě možná trochu času. Nevýhodou je, že bezplatné účty nemohou používat prémiové pluginy a jsou nuceny nést malou značku BoldGrid.

  Nevýhoda: Mírně složitá

  Řekl bych, že BoldGrid musí stále používat někdo, kdo je s WordPress alespoň trochu obeznámen. Protože to funguje s WordPress, uživatelé nejsou izolováni od jiných potřeb webu, jako jsou pluginy, přizpůsobení webu a další specifické potřeby WordPress. Samotné rozhraní BoldGrid je jen malou částí toho, s čím může absolutní nováčci těžko spolupracovat.

  Na které webové stránky stavitelé bych měl jít?

  Jak jsem již zmínil dříve, největší překážkou, kterou je třeba překonat v souvislosti s malajskými lokalitami, jsou lokalizace. Ano, to znamená umístění a tedy i cenu. Často jsme také v pokušení spolupracovat s místními společnostmi, protože jsou pro nás přístupní.

  Pokud máme soutěžit na globální scéně, je třeba to překonat. Spolupráce se vzdáleným partnerem, ať už jde o společnost zde v zemi nebo za naše hranice, by neměla být výzvou. Místo toho vás žádám, abyste se podívali minulosti a změnili je, porovnejte je z hlediska funkcí a výkonu.

  Ceny u online společností jsou často také v amerických dolarech, a to pro nás není skvělé kvůli přepočítacímu koeficientu na malajský Ringgit. Nezapomeňte však, že budeme také prodávat na mezinárodní úrovni a vydělávat ve stejných amerických dolarech. To by mělo trochu pomoci snížit mezeru.

  Vydělávání těchto dolarů v konečném důsledku znamená, že konkurujete všem ostatním na světě – v rychlosti, funkčnosti, přístupu a dalších tisících bodech. Najděte si dobrého partnera, který to dokáže s vámi, a vy se vydáte na cestu k úspěšnému podnikání.

  Zrekapitulujeme naše 3 nejlepší výběr hostitelů pro malajské weby:

  RYCHLOST

  ÚLOŽNÝ PROSTOR

  CENA (MYR / MO)

  Wix

  A+

  500 MB

  18.45

  Nakupujte

  C+

  Neomezený

  118,90

  Weebly

  A

  500 MB

  20.50

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map