15 نکته در مورد طراحی تلفن همراه برای افزایش فروش تجارت الکترونیکی

آیا می دانید که 55٪ از کل ترافیک تجارت الکترونیکی اکنون در یک دستگاه تلفن همراه است?


درست است ، بیش از نیمی از تمام افرادی که به سایت های خرید می پردازند در تلفن یا رایانه لوحی خود قرار دارند.

با این حال ، این مشکل است: 46٪ از 50 خرده فروش برتر هنوز یک سایت موبایل پاسخگو ندارید. بنابراین ، حتی اگر نیمی از کل ترافیک خرید روی یک تلفن همراه اتفاق بیفتد ، نیمی از خرده فروشان برای آن تنظیم نشده اند. این بدان معناست که نیمی از خریداران در حال خراب کردن و بزرگنمایی و پیچاندن تلفن خود برای دیدن درست وب سایت هستند.

بنابراین ما با هم توافق داریم ، یک سایت جذاب و جذاب تلفن همراه ضروری است. اما این فقط شروع است. مانند یک سایت دسک تاپ ، می توانید سایت موبایل خود را بهینه سازی و بهینه سازی کنید ، بنابراین این باعث افزایش فروش حتی بیشتر می شود. در اینجا آمده است:

1. سادگی

کار با چنین صفحه کوچک همیشه دشوار خواهد بود. به همین دلیل است که سادگی هدف شماره یک شماست. برای سایت های تجارت الکترونیکی کار بسیار دشواری است ، زیرا مطالب زیادی وجود دارد که می توان آنرا فشار داد. چگونه تمام محصولات خود را بدون درهم و برهم زدن فضای صفحه کوچک تبلیغ می کنید?

به نحوه نمایش ETQ طیف کفش خود در سایت تلفن همراه خود نگاه کنید. این به سادگی زیبا است. آنها اکثریت فضای صفحه را به طور کامل خالی گذاشته اند تا بتوانند محصولات خود را در مرکز قرار دهند. حتی پالت رنگ برای مطابقت با دامنه محصول آن انتخاب شده است. این یک حس ساده و منسجم به کل سایت می دهد. اگرچه صفحه نمایش کوچک است اما احساس جادار بودن می کند.

2. در مورد انگشت شست فکر کنید!

اکنون تلفن هوشمند خود را نگه دارید. انگشت شست خود را به دور صفحه حرکت دهید و احساس کنید که راحت ترین و طبیعی ترین مکان آن است. اندازه انگشت شست همه متفاوت است ، اما به طور کلی این تصویر زیر برای اکثر افراد اعمال می شود:

ردیابی انگشت شست

با این حساب ، شما نمی خواهید دکمه ها یا اجزای اساسی را در بخش های برتر قرار دهید. این را فقط برای هدرها بگذارید. تمام محتوای و دکمه های قابل پیمایش را در وسط قرار دهید تا دستیابی به آن آسان و راحت باشد. (فراموش نکنید که در مورد دست چپ ها فکر کنید! تصاویر بالا را تلنگر بزنید تا ببینید که چگونه کارها برای چپ ها انجام می شود).

3.… به خصوص شست های بزرگ

علاوه بر انگشت شست “رسیدن” ، باید “انگشت بزرگ” را نیز در نظر بگیرید. همه ما از یک وب سایت تلفن همراه استفاده کرده ایم که باید روی کوچکترین پیوند کلیک کنید. این کار دشوار و ناامید کننده است ، درست است؟ قاعده کلی انتخاب عناصر بزرگتر از آنچه فکر می کنید ضروری است.

سایت موبایل Hobbycraft مثال خوبی است. اول از همه ، پیوندهای تصویر بزرگ آنها را برای انگشتان بزرگ بسیار آسان می کند. اما به نمادهای آنها در قسمت بالا (“فروشگاه ، حساب ، سبد خرید”) نگاهی بیندازید. آنها بسیار بزرگتر از چیزی هستند که معمولاً انتظار دارید. سرگرمی در حال فکر کردن به انگشت شست بزرگ است ، و باید همینطور باشد.

4. منوهای ناوبری همبرگر

یکی از محبوب ترین روندهای طراحی در دوازده ماه گذشته ، منوی “همبرگر” است. نمونه ای را در سایت Hobbycraft در بالا مشاهده می کنید. این سه خط است که مانند همبرگر به نظر می رسند – بر روی آن کلیک کنید و منوی کامل ناوبری گسترش می یابد.

هیچ مکانی برای پیمایش هدر سنتی وجود ندارد و به سادگی صفحه را به هم می زند. درعوض ، یک ناوبری در حال گسترش را انتخاب کنید. یک تعادل خوب برای یافتن در اینجا وجود دارد. باید مرتب و دور از دسترس باشد. اما ، در عین حال ، باید به وضوح و آسان ضربه بزنید.

اگر محصولات و دسته بندی های زیادی را ارائه داده اید ، از منوی گسترش یافته برای آسانتر کردن آن استفاده می کنید. از استفاده از کل فضای صفحه نترسید. نگاه کنید که چگونه Argos منوی گسترده خود را در زیر ارائه می دهد.

IMG_3663

5. یک قلم بزرگ را انتخاب کنید

یک صفحه نمایش تلفن همراه کوچک ما را مجبور می کند طولانی و سخت به فونت مورد استفاده خود فکر کنیم. جایی برای قلم های کوچک و پیچیده وجود ندارد. در عوض ، ساده ، جسورانه و بزرگ فکر کنید. به طور کلی ، یک قلم sans-serif تمیزتر و ساده تر است (یعنی آریل بهتر از Times New Roman است).

71950dee059b803c4a7caa30dce8f5bf

در نظر داشته باشید ، این تصمیم شما را مجبور می کند با دقت بیشتری نسخه و متن خود را انتخاب کنید. برای ساده و بهینه سازی نسخه خود از این فرصت استفاده کنید. سعی کنید پیام خود را تا حد امکان و ساده بیان کنید. آن را کوتاه کنید. خوشمزه کن این فقط طراحی تلفن همراه شما را بهتر نمی کند ، باعث می شود کل تجارت شما بهتر شود.

6. از “جستجوی هوشمند” استفاده کنید

مردم از استفاده از فرم های جستجوی کوچک در دستگاه تلفن همراه متنفر هستند. این ما را مجبور می کند تا بزرگنمایی کنیم ، روی کادر جستجو کلیک کرده و با صفحه کلید لمسی تایپ کنید. اشتباهات آسان است و می تواند منجر به سرخوردگی شود.

برای بهبود تجربه کاربر ، از کادر “جستجوی هوشمند” استفاده کنید. هنگامی که روی جعبه کلیک می کنید ، باید طراحی به طور خودکار از نو تمیز شود ، بنابراین کادر جستجو صفحه را پر می کند. سپس مطمئن شوید که از جستجوی پیش بینی شده است ، بنابراین کاربر فقط باید چند حرف اول را وارد کند.

این کار را می توانید در وب سایت Europcar مشاهده کنید. مشتری شروع به تایپ کردن “Norw” می کند ، و سایت بطور خودکار شاخه های مختلف Norwich خود را پیشنهاد می کند. ساده.

IMG_4331

7. فرم ثبت نام و خرید خود را ساده کنید

ما در مورد فرم های ثبت نام و خرید شما به سادگی و سریع صحبت می کنیم. این بخش مهمی از استراتژی طراحی UX شما است. این همچنین مکانی است که سایت های تجارت الکترونیکی بیش از 60٪ از تبدیل ها را به دلیل پیچیده تر کردن امور از دست می دهند. اگر این روند را آغاز کنند ، مشتری قبلاً متقاعد شده است. تنها روشی که فروش یا ثبت نام را از دست می دهید این است که کارها را بیش از حد دشوار کنید.

دوباره سعی کنید مقدار تایپ لازم را محدود کنید. از جعبه های نوع پیش بینی استفاده کنید و گزینه های پر کردن خودکار را فعال کنید. به عنوان مثال از ابزار پیمایش برای کاربران استفاده کنید تا تاریخ گزینه های تولد را انتخاب کنید. می دانیم که فرم های خرید اغلب به اطلاعات کمی نیاز دارند. با این وجود راهی برای ساده تر کردن این روند وجود دارد.

نگاه کنید که چگونه Firebox از یک سیستم عددی استفاده می کند تا به کاربران نشان دهد چه مراحل در مرحله باقی مانده است. ترفند اصلی طراحی UX این است که به کاربران اطلاع دهد که در کجای این مکان قرار دارند. ما به عنوان مشتری ، دوست داریم بدانیم چه انتظاری داریم ، و Firebox این کار را به صورت تخصصی انجام می دهد.

img_1292-وبلاگ نیمی

8. حداکثر سه لایه

“گم شدن” در وب سایت تلفن همراه بسیار ساده تر است. در حالت ایده آل ، می خواهید مطمئن شوید که سایت موبایل شما فقط دارای سه لایه عمق است. نمونه ای از نحوه عملکرد این سایت در تجارت الکترونیکی مد به شرح زیر است:

 1. صفحه اصلی: مشتری ‘دسته: دختران را انتخاب می کند
 2. مشتری “زیر مجموعه: کفش” را انتخاب می کند
 3. کلیک مشتری در صفحه محصول.

این سه لایه ساده از کشف است. تنها گزینه بعدی باید صفحه خرید یا ثبت نام باشد. سعی کنید از سوراخ خرگوش از زیر دسته ها و گزینه های بیشتر جلوگیری کنید. مثل همیشه ، آن را ساده نگه دارید ، و به کاربران بگویید که همیشه در کجا هستند.

9- بازگشت به صفحه اصلی را آسان کنید

هنگامی که مشتری شما سه لایه عمیق است ، همیشه یک روش جسورانه و ساده برای بازگشت به صفحه اصلی به آنها بدهید. به یاد داشته باشید ، احساس سستی در یک سایت موبایل آسان است ، بنابراین به کاربران روش ساده ای برای “تنظیم مجدد” بدهید و به ابتدا بازگردید.

به صفحه محصولات Lush نگاهی بیندازید. اگر مشتری شما به نوعی در اینجا پیمایش کرده است ، ممکن است بخواهد کار را شروع کند. نماد بزرگ “LUSH” در بالا یک شناسه آسان و واضح برای بازگشت به خانه است. مهم نیست که در کدام وب سایت قرار دارید ، همیشه آن لنگر را دارید که شما را به آغاز باز می گرداند.

img_1304-وبلاگ نیمی

10. بدون بزرگنمایی!

مدت طولانی سایت های تلفن همراه به سادگی نسخه ای از طراحی دسک تاپ خود بودند. این بدان معنی بود که شما باید با فشار دادن صفحه بزرگنمایی کنید. این یک روند طراحی منسوخ شده خطرناک است و باید از آن جلوگیری کرد. در حالت ایده آل ، همه چیز باید متناسب با صفحه باشد. همه فونت ها باید بدون بزرگنمایی قابل خواندن باشند. کلیه پیوندها بدون فشار دادن قابل کلیک هستند.

Apple-Pin-to-zoom

در هنگام استفاده مفید فقط یک استثنا وجود دارد: تصاویر مربوط به محصول. هنوز هم برای خرج کردن و بزرگنمایی تصاویر برای مشتریان بسیار مفید است. آنها می خواهند قبل از خرید همه جزئیات کوچک را ببینند.

11. نگرانی “امنیت” را مطرح کنید

با وجود ترافیک زیاد به سایت های تجارت الکترونیکی تلفن همراه ، هنوز نگرانی عمومی وجود دارد مبنی بر اینکه خرید چیزی از سایت تلفن همراه به اندازه دسک تاپ امن نیست. البته هیچ تفاوتی در امنیت از تلفن همراه تا رایانه لوحی تا دسک تاپ وجود ندارد. اما یک 2013 مطالعه نشان می دهد که تقریبا نیمی از خریداران آنلاین هنگام خرید چیزی در تلفن هوشمند احساس امنیت کمتری می کنند. این ترس احتمالاً تبدیل های شما را از بین می برد.

این یک سوال ساده از اعتماد است. این وظیفه شماست که مشتریان در سایت شما احساس امنیت کنند. سایت تجارت الکترونیکی شما باید از نظر ایده آل دارای گواهینامه امنیتی SSL باشد. اگر اینطور نیست ، یکی را خریداری کنید. این همان چیزی است که کمربند کوچک زرد رنگی را در نوار ابزار خود به شما می دهد. در سایت تلفن همراه خود ، اطمینان حاصل کنید که قفل SSL را تا حد امکان برجسته کنید.

تصویر 18

گزینه دیگر این است که اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما می توانند محصولی را برای بعداً ذخیره کنند و یا آن را برای خود ارسال کنند. در بعضی موارد ، هنگام خرید روی دسک تاپ احساس امنیت می کنند.

12. انباشت محتوا

برای بسیاری از افراد ، ایجاد یک سایت موبایل به سادگی به معنای انتخاب یک موضوع “پاسخگو” در WordPress یا Shopify یا هر بستر مورد استفاده شماست. در حالی که این شروع خوبی است ، شما می خواهید به این نکته توجه کنید که موضوع چگونه به طور خودکار محتوای شما را به اطراف تغییر می دهد. مطمئن نیستم منظورم چیست؟ به این نمودار زیر نگاهی بیندازید:

15_contentStacking

اینگونه است که یک موضوع پاسخگو به طور خودکار می تواند محتوای شما را برای رایانه لوحی (تصویر سمت چپ) یا تلفن هوشمند (تصویر سمت راست) جمع کند. دقت کنید که مهمترین محتوای محتوای شما چیست و اطمینان حاصل کنید که آنها به درستی انباشته شده اند. به عنوان مثال ، در سمت راست ، محصولات (جعبه 5 – انواع حمام) به اجبار از پایین صفحه نمایش می روند. حتی ممکن است آنها را زیر “برابر” بکشند.

برای اطمینان از مهمترین محتوای شما در مکان مناسب ، با طرح و طرح بندی مطالب خود آزمایش کنید.

13. محتوای فلش را گم کنید

Flash یک فرمت نسبتاً منسوخ در هر دستگاه است. (در واقع طراحان هستند مبارزه برای کشتن آن یک بار و برای همیشه! منابع را بلع می کند ، کند است و یک زمین بازی برای هکرها است). اگرچه این خبر بد در یک سایت دسک تاپ است ، در تلفن هوشمند یا رایانه لوحی حتی بدتر است.

اکثر دستگاه های تلفن همراه به هیچ وجه رسانه های فلش را پخش نمی کنند. بنابراین اگر برای نمایش فیلم یا محصول به آن اعتماد دارید ، از شر آن خلاص شوید – مشتریان شما نمی توانند آن را از طریق تلفن همراه مشاهده کنند. اپل سالها پیش این کار را مسدود کرد ، و اندیشه اندکی پس از آن از این خواستگاری پیروی کرد.

گزینه جایگزین این است که وب سایت شما از HTML5 سازگار باشد (اطلاعات بیشتر در اینجا) و از YouTube برای میزبانی هر فیلم استفاده کنید.

14. محدودیت ها را در آغوش بگیرید!

بسیاری از افراد با آنها صحبت کرده ام از محدودیت های یک سایت موبایل ابراز ناامیدی کرده اند. واقعیت ساده این است: هیچ کاری نمی توانید در مورد آن انجام دهید! درعوض ، این محدودیت ها را در آغوش بگیرید.

این امر شما را وادار می کند تا تصمیم های مهمی بگیرید که به کل تجارت شما کمک می کند. چگونه می توانم وب سایت خود را ساده کنم؟ چطور می توانم نظر خود را با کمتر کلمه درک کنم؟ چگونه می توانم در یک فضای کوچکتر دقیق تر و قانع کننده تر باشم؟ کدام یک از محصولات من را باید در اولویت قرار دهم?

من قاطعانه معتقدم که پاسخ دادن به این سؤالات باعث تقویت تجارت شما می شود. هر زمان که بتوانید گزاره خود را تقطیر کنید ، آن را قدرتمندتر می کنید. و این برای یک سایت خوب موبایل ضروری است.

15. با استفاده از Google Analytics تصمیمات طراحی بگیرید

مشکلی که در زمینه طراحی موبایل وجود دارد این است که دستگاه های زیادی برای در نظر گرفتن وجود دارد. آیا طرح و طراحی خود را برای تبلت های iPad یا Android بهینه می کنید؟ آیا برای آیفون 5 یا آیفون 6 بهینه هستید؟ یا سامسونگ کهکشان?

یک طراحی پاسخگو به معنای ایجاد قالب های مختلف برای هر یک است. در اینجا Google Analytics می تواند به شما کمک کند. جدیدترین نسخه Analytics به شما امکان می دهد که ببینید بیشتر دستگاه های تلفن همراه به سایت شما دسترسی دارند:

دستگاه های تلفن همراه-تجزیه و تحلیل-ردیابی

در این حالت ، آیفون ها وسیله پیشرو هستند – تا در طولانی مدت. بنابراین منطقی است که تمام آزمایشات خود را بر روی آیفون انجام دهید. هنگام بهینه سازی سایت تلفن همراه خود ، دستگاه برتر را در اولویت قرار دهید.

حتی اگر دستگاه های تلفن همراه اکنون بر بازار خرید و فروش آنلاین تسلط دارند ، وب سایت های تلفن همراه هنوز فاصله زیادی دارند. آنها با نیمی از بزرگترین خرده فروشان به عنوان یک پس از رفتار رفتار می کنند.

با ایجاد این ترفندها و تغییرات ، می توانید با سرمایه گذاری در این جریان عظیم از ترافیک ، یک قدم جلوتر از رقابت بگیرید.

من دوست دارم آنچه را که شما برای بهینه سازی سایت موبایل خود انجام داده اید ، بشنوم. چه ترفندهایی برای شما کار کرده است?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map