10 راه هوشمند برای تجارت ارزان تجارت الکترونیکی شما

به نظر می رسد هر روز یک فروشگاه جدید تجارت الکترونیک (یا 20) به صورت آنلاین ظاهر می شود و رقابت بیشتری را برای فروشگاه های موجود ایجاد می کند. اما با وجود روزافزون تعداد رقبا ، واقعیت این است فروش خرده فروشی تجارت الکترونیکی قرار است تا سال 2018 به 414 میلیون دلار برسد باید به شما بگوید که سهم بازار زیادی برای تقسیم وجود دارد.


با این وجود ، چالش اساسی برای صاحبان مشاغل تجارت الکترونیکی بازاریابی محصولات آنها است. بهینه سازی موتورهای جستجو در حال دستیابی به موفقیت هستند و خریدن تبلیغات با هر کلیک حتی می تواند بزرگترین بودجه را بشکند. کارآفرینان همه چیز در مورد راه اندازي راه اندازي و DIY است ، بنابراين مي خواستم بدانم چه عقايد بازاريابي در آنجا وجود دارد که هيچ دست و پا براي آنها نيستم.

من از 10 کارآفرین تجارت الکترونیکی پرسیدم که چه ایده های منحصر به فردی برای بازاریابی مشاغل خود دارند ، و برخی از استراتژی های بسیار خوبی را ارائه دادم که می توانید از آنها استفاده کنید.

1. محتوای ویروسی را در Reddit به اشتراک بگذارید

بانک مخزن ماهی

سام ویلیامسون از FishTankBank ساختن مخاطبان در رسانه های اجتماعی بدون سرمایه گذاری در یک تبلیغات تبلیغاتی ، کاری دشوار است. او و تیمش به جای اینکه هزینه های شرکت را خرج کنند ، تصمیم گرفتند محتوای جالب و ویروسی ایجاد کنند و آن را در سایت نشانه گذاری اجتماعی Reddit به اشتراک بگذارند.

سام ویلیامسون از FishTankBank

بیشتر اعضای تیم ما قبل از شروع کار با Reddit آشنا بودند و همه ما درباره نوع محتوا که معمولاً در سایت موفقیت آمیز بود ، تصور نادرستی داشتیم. ما تصمیم گرفتیم تا روی زیرشاخص “TIL” متمرکز شویم (/ تحقیق / امروز) ، که واقعیت های عجیب و جالب را جشن می گیرد. با تولید پست های منظم با حقایق در مورد ماهی ، ما فقط نتوانسته ایم هزاران بازدید کننده را به سایت خود هدایت کنیم ، ما همچنین توانستیم لیست ایمیل های خود را بطور قابل توجهی بسازیم.

نمونه ای از موفقیت ویلیامسون: پس از ارسال مقاله ای در مورد نگهداری مخازن ماهی ، این مقاله 170 رأی مثبت و بیش از 1000 صفحه بازدید دریافت کرد.

Reddit ممکن است مناسب تجارت شما باشد یا نباشد ، اما سایتهای نشانه گذاری اجتماعی دیگری نیز وجود دارد که می توانید محتوای وبلاگ خود را به اشتراک بگذارید ، مانند Stumbleupon و BizSugar.

2. از یک تماس شدید برای اقدام در وب سایت خود استفاده کنید

بلو

به بازدید کنندگان سایت شما اعتبار بیشتری نسبت به آنچه شایسته آنها هستند نیست. آنها به شما نیاز دارند که دقیقاً به آنها بگویید که می خواهید چه کاری انجام دهند. اینجاست که تماس خوب برای اقدام مفید است: با یک نوشتار خوب ، تبدیل تجارت الکترونیکی می تواند 22٪ به صورت سه ماهه افزایش یابد!

Zondra Wilson ، صاحب Blu مراقبت از پوست, این استراتژی را به موفقیت بزرگی آزمایش کرد. او از دکمه های تماس به عمل برای راهنمایی بازدید کنندگان برای خرید استفاده کرد.

Zondra Wilson از Blu Skin Care Blu

من مطمئن شدم که این دکمه ها بزرگ و رنگی هستند زیرا این باعث جلب چشم می شود و باعث می شود مصرف کننده روی [آنها] ضربه بزند..

او همچنین فروش روز مادر را با یک بنر (از جمله آن تماس با اقدام) در بالای سایت خود آزمایش کرد. وی با قرار دادن تاریخ فروش بر روی بنر ، احساس فوریت ایجاد کرد و باعث شد تا مردم ناامید شوند تا از معاملات استفاده کنند..

به وب سایت خود نگاهی بیندازید. آیا به مردم می گویید چه کنند؟ آنها را برای ثبت نام در ایمیل یا ایجاد خرید راهنمایی کنید؟ اگر اینطور نیست ، یک تماس برای اقدام را امتحان کنید ، سپس نتایج را طی چند هفته اندازه بگیرید.

3. یک هدیه غیر منتظره بدهید

IMG_1264 (1)

مردم عاشق گرفتن هدایا هستند ، نه؟ ژن Caballero ، بنیانگذار موسسه GreenPal (که از نظر مراقبت از چمن زارها در نظر گرفته می شود) ، تلاش کرد تا راهی پیدا کند تا مشتریان را به دیگران بفهماند که خدمات چمن زنی چقدر عالی بودند. او می دانست که مردم تمایل به بحث درباره قهوه با همسایه ندارند.

سپس ایده او را زد:

ژن Caballero از GreenPal

ما قبلاً می دانستیم که آیا [مشتریان ما] حیوانات خانگی دارند یا خیر ، پس چرا از این اطلاعات استفاده نمی کنیم تا آنها راجع به ما صحبت کنند؟ بعد از خرید 100 دلار استخوان سگ و گربه ، ما شروع به ارسال این موارد به مشتریان کردیم ، از آنها بخاطر تجارتشان تشکر کردیم و لینک Yelp را به آنها دادیم. پس از چند سفر به اداره پست ، ما ایمیل ها و بررسی های Yelp را دیدیم که به صورت گسترده در آمده اند. مردم از ما ممنون بودند که مایل اضافی را طی کردیم و گفتند که چگونه نمی توانند صبر کنند تا به دوستانشان درباره خدمات ما بگویند. ماموریت انجام شد! آنها هرگز در مورد خدمات مراقبت از چمن دوباره فکر نمی کنند بدون اینکه اول به ما فکر کنند.

این یک مثال خارق العاده از چگونگی قدرتمند بازاریابی دهان با حداقل هزینه است.

4- به سهامداران اجتماعی یک کوپن بدهید

کوپن ce

ارتباط با مخاطبان خود در رسانه های اجتماعی همیشه به آسانی که آرزو می کنید نیست. افراد با پیام های مارک های فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام بمباران می شوند ، بنابراین شما باید کاری انجام دهید تا آنها واقعاً بخواهند شما را دنبال کنند و مطالب خود را به اشتراک بگذارند.

اولگ Korneitchouk ، مدیر بازاریابی برای سایتهای هوشمند, می گوید: دادن کوپن به مشتریانی که محتوای رسانه های اجتماعی مارک را به اشتراک می گذارند ، برای مشتریانش کار کرده است.

اولگ Korneitchouk از SmartSites

این باعث می شود مشتری با ارائه تخفیف به آنها خوشحال شود و از طریق شبکه اجتماعی [شما] (که احتمالاً چشم اندازهای دیگری نیز در بر دارد) نام تجاری شما را رشد دهد. این یک سناریو برد-برد است که می تواند با پیام صحیح برفی را برفی کند.

بعد از اجرای یک کوپن اجتماعی در فیس بوک برای یکی از مشتری های خود ، یک فروشنده آنلاین سکه ، این برند افزایش قابل توجهی در بازدید از سایت برند (از فیس بوک) مشاهده کرد و معاملات با استفاده از کوپن اجتماعی نیز افزایش یافت..

… ما روزانه 50 تا 100 بازدیدکننده داشته ایم (افزایش از 10-20) و شاهد افزایش معاملات کلی (و افرادی که از کوپن تولید شده استفاده می کنند) بودیم. افرادی که سکه ها را جمع می کردند ، دوستانی داشتند که همین کار را کردند و معلوم شد که این یک کمپین بسیار مؤثر است!

5- ضربان قلب را بکشید

اسکن عکس

داستان برند شما چیست؟ زندگی مشتریان را چگونه تقویت می کنید؟ گاهی اوقات این ارتباط عاطفی می تواند به شما در جذب مشتری بیشتر ، به روشی که انجام داده ، کمک کند ScanMyPhotos.com.

میچ گلدستون ، رئیس جمهور & مدیر عامل شرکت اسکن عکس ، می گوید داشتن تیمی از نویسندگان حرفه ای کپی رایت با مشتریان در مصاحبه برای به اشتراک گذاشتن تجربیات عاطفی خود در دیجیتالی کردن عکس های دهه های گذشته خانواده هایشان ، اثبات شده است که یک استراتژی بازاریابی بسیار مؤثر است.

میچ گلدستون از ScanMyPhotos

هریک از افرادی که به طور ارگانیک پروفایل می شوند ، داستانهای خود را به اشتراک می گذارند. آنها از دیدن نمایه خود در “چاپ” و به اشتراک گذاری گسترده در اکثر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی هیجان زده هستند. [هیچ توصیفی بهتر از وقتی که یک دوست یک تجربه آزمایشی را به اشتراک می گذارد وجود ندارد.

در نظر بگیرید که آیا جذابیت عاطفی باعث داستانی قانع کننده برای مشتریان بالقوه می شود یا خیر.

6. با بازاریابی خود از چریک استفاده کنید

بنابراین بسیاری از استراتژی های بازاریابی “وجود دارد ، آن را انجام داده اند” ، بنابراین مارکوس میلر ، که یک شرکت بازاریابی دیجیتال در انگلستان را اداره می کند ، نام برد. کلاه بولر, می گوید برای جلب توجه مردم و درگیر کردن آنها باید از تاکتیک های چریکی استفاده کنید.

میلر با الهام از کتاب بازاریابی چریکی جی کنراد لوینسون ، می کوشد روشهای خلاقانه ای برای جلب توجه مردم پیدا کند. یک مثال؟ ارتقاء خیریه مردان Movember ، که مردان را ترغیب می کند سبزی در ماه نوامبر برای جمع آوری پول پرورش دهند.

مارکوس میلر از کلاه بولر

موسسات خیریه مردان همیشه از این حمایت برخوردار نمی شوند که موسسات خیریه بزرگ بتوانند از این طریق حمایت کنند ، بنابراین هر چیزی که می تواند باعث افزایش آگاهی و بدون هزینه زیاد در بازاریابی شود کامل است. برای Moveember یک شرکت محلی به نام Graffiti for Hire یک شخصیت را در یک برج 30 پا در کارخانه کاستارد در بیرمنگام نقاشی کرد. هر دو خیریه و گرافیتی برای استخدام از برخی از قرار گرفتن در معرض شگفت انگیز و مطبوعات آزاد در پشت دلیل خوبی برخوردار هستند. این یک بازاریابی چریکی عالی است – از نظر چهره ، هزینه کم ، حداکثر قرار گرفتن در معرض.

وی می گوید ، نصب شش روز طول کشید و بیش از 100 قوطی رنگ اسپری و قرار گرفتن در معرض آن ، صدها مورد مطبوعات و پول زیادی برای یک دلیل مهم.

7. به یک خبرنگار کمک کنید

گرفتن

روزنامه نگاران در آنجا هستند و به دنبال منابعی برای مقالات خود هستند. شما در کاری که انجام می دهید ، متخصص هستید و احتمالاً شخصی وجود دارد که دقیقاً مثل شما به نقل قول یک متخصص صنعت نیاز داشته باشد. اینگونه است که مورین پولاک ، مدیر عامل و مخترع این واترلید, مورد توجه برند خود قرار گرفته است.

مورین پولاک از WaterSlyde

بهترین و اقتصادی ترین روش بازاریابی ما از طریق روابط عمومی رایگان صورت گرفته است. ما یک داستان سرگرم کننده داریم و وقتی مردم آن را می شنوند ، می بینند سنبله در بازدیدهای وب ما ، که به فروش بیشتر ترجمه می شود.

مقاله ای که در آن منتشر شده است ، یکی از نمونه های مطبوعاتی است که در کسب و کار وی توجه ویژه ای را به خود جلب کرده است كوللر, یک وب سایت والدین یهودی. این مقاله باعث افزایش ترافیک به وب سایت WaterSlyde از 2،000-5،000 بازدیدکننده در روز به مدت 2 هفته و همچنین افزایش 500 واحدی فروخته شده.

Pollack از وب سایت استفاده می کند به یک خبرنگار کمک کنید برای اسکن پرس و جوهای روزنامه نگار و پاسخ به کسانی که (مانند من برای این مقاله) که او مناسب است.

8. با Influencers YouTube ارتباط برقرار کنید

یوتیوب

یافتن تأثیرگذارانی که با مخاطبان شما ارتباط برقرار کرده اند همیشه ایده خوبی است ، و YouTube می تواند یک کانال فوق العاده باشد که نه تنها با آنها ارتباط برقرار کند بلکه در فروش محصولات خود نیز از آنها استفاده کند.

تانر رانکین ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت رویکرد منبع, می گوید که درگیر شدن با تأثیرگذارانی که علاقه مند به عضو شدن هستند ، راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان گسترده تری با محصولات شما است.

تنر رنکین رویکرد منبع

ما YouTubers را با مخاطبان قوی از مشتریان هدف خود می یابیم ، سپس آنها را به صورت رایگان محصول و یک کد کوپن برای مخاطبان خود ارائه می دهیم. این همراه با یک صفحه فرود موثر است ، این دشوار است!

او می گوید اگر شما به طور جدی محتوا را در طاقچه خود استفاده می کنید ، احتمالاً می توانید چندین YouTubers مشهور را شناسایی کنید که ممکن است مناسب باشد. اگر اینگونه نباشد ، سرویس هایی مانند تاموسون و Famebit می تواند به شما در یافتن تأثیرگذار YouTube کمک کند و آنها را بر اساس اندازه مخاطب ، جمعیتی و غیره مرتب سازی کند.

به دنبال تأثیرگذار با مخاطبان زیادی از مشتریان مورد نظر خود باشید ، که درگیر فیلم هایشان (مانند اشتراک و نظرات) شدیداً جذب می شوند. شما همچنین می خواهید تأثیرگذار با یک رسانه اجتماعی جامد زیر را دنبال کنید.

9. بازخورد (آسان) را بخواهید

2c972b_245bdff06293496cb1abadd7d0024897

هیچ چیز بهتر از خریدن مشتری قبلی برای خرید دوباره و دوباره شما نیست. این کجاست رفتن و آوردن در دسترس است راسل سیلور ، بنیانگذار برنامه بازخورد 1 شیر ، می گوید که ابزار وی نه تنها بازخورد ارزشمندی را از تجربه مشتری دریافت می کند ، بلکه تبلیغ ویژه ای را ارائه می دهد که به احتمال زیاد کسب و کار تکراری است..

راسل نقره ای Fetch

بازاریابی ما پس از خرید صورت می گیرد و در دو مرحله اتفاق می افتد. ابتدا به هر مشتری یک بررسی بازخورد 1 شیر ارسال می شود. این امر با نشان دادن اهمیتی در مورد مشتریان خود به بازار کمک می کند و واقعاً خواهان بازخورد برای یادگیری و رشد هستند. دوم ، هر داوری با یک تبلیغ به صفحه تشکر از شما سپرده می شود. این امر به بازاریابی بیشتر برند تجاری (با پیغام بودن در صدای خودشان) کمک می کند و با ارائه انگیزه ای برای بازگشت ، فروش آنلاین را تقویت می کند..

کاربران Fetch تاکنون در پاسخ به ایمیل 30٪ پاسخ داده اند ، و همچنین 10٪ افزایش در نرخ خرید مکرر دارند.

10. ایجاد سدیه

مسابقه هدیه ای

وقتی فرصتی برای برنده شدن در یک جایزه آنلاین وجود دارد ، افراد انگیزه برقراری ارتباط با نام تجاری شما را دارند. جیسون آنجلینی در صنایع دستی نیمکت آمریکایی می گوید با دادن محصولات در رسانه های اجتماعی برای برند وی موفق بوده است.

جیسون آنجلینی از بنچ کرافت آمریکایی

هنگامی که تازه شروع به کار کردیم ، اولین هدایایی که زدیم از طریق کانال های رسانه های اجتماعی خودمان بود. ما توانستیم 50+ دنبال کننده رسانه های اجتماعی و مشترکین وب سایت را بدست آوریم و در اولین روز مسابقه 200+ بازدید از وب سایت داشتیم.

ما همین شب گذشته از طریق یک حساب کاربری بسیار بزرگتر در اینستاگرام ، هدایایی را اجرا کردیم. ما به شرکت 5 کیف پول خود پیشنهاد دادیم که در ازای طرفداران خود که دوست دارند و صفحه خود را دنبال می کنند ، به پیروان خود هدیه دهند. این کمپین در طی چند ساعت اول بیش از 200 دنبال کننده برای ما به ارمغان آورد و ما هم اکنون همچنان دنبال کننده هستیم. ما همچنین بیش از 400 بازدید از وب سایت داشتیم که مستقیماً از این کمپین بازدید می کردند.

آنجلینی ابزار هدیه دادن را توصیه می کند Gleam.io برای ساختن یک هدایای سفارشی برای ورود به مسابقه می توانید از مردم بخواهید از وب سایت شما بازدید کنند ، در خبرنامه خود مشترک شوند یا در رسانه های اجتماعی از شما پیروی کنند..

اینها فقط 10 ایده کم هزینه برای نام تجاری تجارت الکترونیک شما هستند. تعداد بیشماری دیگران وجود دارند ، و همه آنها از “کتاب قانون بازاریابی” پیروی نمی کنند. روشهایی برای ارتباط خلاقانه با پایگاه مشتری خود به صورت آنلاین پیدا کنید ، و شاهد افزایش چشمگیر در ترافیک و فروش خواهید بود. از چه استراتژی های کم هزینه برای بازاریابی مشاغل خود استفاده کرده اید?

بعد ، 13 هدف وب سایت را برای تنظیم (و سر و صدا) قبل از پایان سال 2016 بخوانید

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map