اسرار برای کلیک بیشتر از طریق تبلیغات در فیس بوک

من از تبلیغات فیس بوک زیاد استفاده می کنم.


در واقع ، آنها یکی از بهترین بازده های سرمایه گذاری هر استراتژی بازاریابی را به من می دهند …

و هر بار که تبلیغات تبلیغاتی را اجرا می کنم ، نتایج بهتری می گیرم. من چیز جدیدی یاد می گیرم.

امروز فکر کردم بعضی از روشهای موفق خود را با شما در میان بگذارم.

ابتدا باید هدف مشخصی تعیین کنید.

1. هدف را تعیین کنید

در مورد آنچه می خواهید از تبلیغات فیس بوک خود به دست آورید بسیار خاص باشد.

آیا این برای افزایش فروش است؟ سپس محصولی خاص را انتخاب کنید که توجه شما را معطوف کند.

با هدف خود خاص باشید

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، این خرده فروش کالای بسیار خاصی را برای تبلیغ در جدول زمانی من انتخاب کرده است. فقط افراد را به وب سایت خود هدایت نکنید. آنها را به سمت یک کالای خاص یا محصول سوق دهید. هدف قرار دادن افراد مناسب بسیار آسان تر می شود. این بدان معناست که نرخ کلیک بالاتر و تبدیل بهتر است.

فیس بوک همچنین به شما کمک می کند تا از اینجا خارج شوید. آنها هنگام مشخص کردن آگهی شما گزینه های زیادی به شما می دهند. در این حالت ، کلیک های بیشتری می خواهیم. بنابراین ، حتماً یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

هر دو گزینه را انتخاب کنید

مخاطبان خود را تعیین کنید & هدف گذاری

2. علایق هدف ، سرگرمی و موقعیت مکانی

فیس بوک در موقعیتی واقعاً منحصر به فرد قرار دارد که کاربران را بر اساس لایک ، دوست نداشتن و اطلاعات جمعیتی مورد هدف قرار دهد.

فیس بوک همه این داده ها را جمع می کند و آنها از آنها برای هدف قرار دادن تبلیغات در ما استفاده می کنند.

این خبر عالی برای تبلیغ کنندگان و مشاغل است. این بدان معناست که شما دقیقاً می توانید افرادی را انتخاب کنید که تبلیغات خود را ببینند.

می توانید تبلیغات خود را به مردان 23-25 ​​ساله ای که دوست دارند بافندگی و موسیقی با فلزات سنگین نمایش دهند ، نمایش دهد … (اکنون این یک بازار عالی است). هرچه مخاطبان شما بیشتر هدفمند و خاص تر باشند ، میزان کلیک شما بهتر می شود.

روی مخاطبان هدفمند متمرکز شوید

3. بازدید کنندگان وب سایت خود را هدف قرار دهید

در مورد آن فکر کنید اگر قبلاً در وب سایت شما وجود داشته باشد ، افراد به احتمال زیاد روی تبلیغ شما کلیک می کنند. آنها قبلاً نام تجاری شما را تشخیص می دهند.

آنها قبلاً به آنچه می گویند علاقه مند هستند.

با فیس بوک می توانید تبلیغاتی را برای کسانی که از سایت شما بازدید کرده اند ارسال کنید.

در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است. اول از همه ، مطمئن شوید کوکی ها فعال می شوند در وب سایت خود اکنون ، هنگام انتخاب مخاطب مورد نظر خود ، روی دکمه “ایجاد مخاطب سفارشی” کلیک کنید.

سپس ، روی “ترافیک وب سایت” ضربه بزنید.

مخاطبان سفارشی ایجاد کنید

در حال حاضر فیس بوک از کوکی های سایت شما برای ردیابی بازدید کنندگان وب سایت خود استفاده می کند و هنگام بازگشت به فیس بوک ، برای آنها تبلیغات ارسال می کند.

این یک راه عالی برای ایجاد مارک شما و ایجاد آگاهی است. از آنجا که آنها قبلاً با شما آشنا هستند ، نرخ کلیک شما افزایش می یابد.

4. لیست ایمیل خود را هدف قرار دهید

مشترکین موجود در لیست ایمیل شما نیز از قبل علاقه مند به تجارت شما هستند.

اگر پست “قیف فروش من” را خوانده اید ، می دانید که باید مشترکان ایمیل خود را پرورش ندهید. با کمی کار اضافی ، می توانید آنها را به مشتری های کامل تبدیل کنید.

یک راه برای انجام این کار ، تبلیغ تبلیغاتی در فیس بوک در فیدهای آنها است. مطمئناً می توانید به آنها ایمیل بدهید ، اما این همه در مورد آگاهی از برند است. آنها قبلاً عادت داشتند پیام های شما را در صندوق ورودی خود ببینند. انداختن نام شما در فید فیس بوک ، یادآوری دیگری برای آنها رقم می زند.

باز هم ، این مورد را در “مخاطب سفارشی” پیدا خواهید کرد. اکنون ، به سادگی یک فایل CSV را بارگذاری کنید ، در آدرس ها بصورت دستی چسب بزنید یا از حساب MailChimp خود استفاده کنید. فیس بوک برای آن دسته از کاربران در پایگاه داده خود جستجو می کند و به آنها آگهی می دهد.

از لیست ایمیل خود استفاده کنید

انتخاب محتوای مناسب برای تبلیغ

5- سعی کنید به جای صفحات فروش ، محتوا را تبلیغ کنید

در مورد نحوه استفاده شما و مخاطبان خود از فیس بوک فکر کنید. ما به آنجا نمی رویم تا به دنبال محصولات و فروش باشیم. ما برای لذت بردن از محتوا در فیس بوک هستیم. ما به دنبال فیلم و وبلاگ هستیم.

به جای اینکه سیلان خوراک مردم را با تبلیغات انجام دهیم ، آنچه را که می خواهید به آنها بدهید. به آنها محتوا بدهید! مطالب برجسته ای را ایجاد کنید و تمرکز خود را انجام دهید. اولین کلیک را دریافت کنید و بعداً در مورد فروش به آنها فکر کنید.

ارتقاء محتوا ، نه صفحه فروش

به عنوان مثال ، این بازاریاب سعی نمی کند چیزی به شما بفروشد. او فقط شما را با یک وبینار معرفی می کند. این یک محتوای جالب است که بتواند در را ببندد.

اطمینان حاصل کنید که عنوان خسته کننده و جذاب است. و مطمئن شوید که آن را با مخاطبان هدف خود هماهنگ می کند.

این تکنیک نرخ کلیک شما را از طریق سقف ارسال می کند. شما می توانید پس از رسیدن به سایت خود نگران فروش آنها باشید. یاد آوردن, 96٪ از مردم آماده نیستند که فوراً از شما بخرند. بنابراین قرار دادن یک محصول در مقابل بینی آنها همیشه کار نخواهد کرد.

این همه چیز در مورد پرورش سرب است. این به شما به تاخیر می اندازد سرمایه گذاری ، اما این یک استراتژی بلند مدت قوی تر است.

جایزه

نحوه ایجاد یک محتوای برجسته

6. یک صفحه فرود سفارشی بهینه شده ایجاد کنید

اما ، اگر شما می خواهید یک بازگشت سریع سرمایه گذاری داشته باشید ، چه می کنید?

می توان تبلیغاتی را تنظیم کرد که در یک فشار خود را برای خود بپردازد. برای انجام این کار ، به یک صفحه فرود بسیار مؤثر نیاز خواهید داشت. ارسال بازدید کنندگان به صفحه فروش معمول شما نمی خواهد آن را کاهش دهد.

صفحه فرود سفارشی شما دلیل خرید این محصول را به افراد می دهد. ما اخیراً یکی از این موارد را در Bitcatcha برای فروش جمعه سیاه در محصولات میزبانی وب ایجاد کرده ایم.

برای تبلیغ خود یک صفحه فرود بسازید

ما می توانستیم افراد را به صفحه اصلی خود بفرستیم و بگذاریم آنها این موضوع را بفهمند. در عوض ، ما یک صفحه فروش بسیار هدفمند و متقاعدکننده ساخته ایم.

هنگامی که نوبت به تبلیغات شما می رسد ، به مردم یک دلیل خیلی خاص برای کلیک بر روی لینک ارائه دهید. هنگامی که فروش می آید ، باید هدفمند و دقیق باشد.

ضبط و تصاویر قدرتمند

7. کپی: مستقیم به نقطه برسید

مردم سریع از طریق فیس بوک حرکت می کنند. واقعا سریع. ما فقط وقتی چیزی چشممان را می گیرد متوقف می شویم. به نحوه استفاده از جدول زمانی خود فکر کنید. شما حرکت می کنید و اسکن می کنید تا وقتی چیزی را که دوست دارید ببینید.

نسخه اصلی شما اصلی ترین روش برای برقراری ارتباط با افراد است. آنها را در مسیر خود متوقف کنید و آنها را مورد توجه قرار دهید.

ترفند این است که جسورانه ، ساده و مستقیم باشد. شما وقت آن را ندارید که در مورد تبلیغات فیس بوک خنده دار یا باهوش باشید. جملات کوتاه ، تیز و کلمات کلیدی زیادی شما نیاز دارید.

مستقیم به نقطه بروید

به عنوان مثال آخرین تبلیغ Shopify را انتخاب کنید. تیتر آنها ساده و مستقیم است: فروشگاه خود را روی FB بسازید!

اما اقناع كنيد. آن را قانع کننده.

8- از تصویری استفاده کنید که مشخص است. هنوز بهتر است ، از یک فیلم استفاده کنید

الگوریتم فیس بوک برای اولویت بندی عکس ها با دقت تنظیم شده است. اخیراً ، آن الگوریتم را برای اولویت بندی ویدیو ترفند کرده است.

از یک فیلم به عنوان آگهی خود استفاده کنید و شانس دیدن خود را افزایش می دهید. چشم انسان به احتمال زیاد متوقف خواهد شد روی یک تکه از محتوای ویدئویی نیز متوقف شود.

این آگهی توسط Disaronno را بررسی کنید. آنها حتی از شما نمی خواهند چیزی بخرید. اما با 2.2 میلیون بازدید ، به مخاطبان آنها می رسد! ابتدا توجه را به خود جلب کنید و سپس کلیدهای عبور را هدایت کنید.

از تصاویر / ویدیوی خوب استفاده کنید

آزمون ، تست ، تست

9. تقسیم A / B

حتی هوشمندترین بازاریاب جهان نیز به یقین نمی داند که چه جملاتی ، تصاویر و مخاطبان می توانند به چه بهتر پاسخ دهند. با این حال ، تقسیم A / B می تواند دقیقاً به شما بگوید مؤثرترین چه چیزی است.

من برای اجرای انشعابات A / B از Adespresso استفاده می کنم. این به وضوح به من می گوید چه چیزی کار می کند ، و کدام یک از تبلیغات من بهترین نرخ کلیک را دریافت می کند..

تست های A / B همه چیز درباره دو تبلیغ در برابر یکدیگر است. هر یک کمی متفاوت خواهد بود و برای نمونه مخاطبان شما ارسال می شود. سپس فیس بوک به شما خواهد گفت که کدام یک از نرخ کلیک بهتر برخوردارند.

می توانید دو عنوان یا عنوان مختلف را امتحان کنید. دو تصویر متفاوت یا دو مخاطب کمی متفاوت را امتحان کنید.

کسی که بیشترین کلیک را به شما می دهد یکی است که شما تمام وزن بازاریابی خود را پشت سر می گذارید.

در صورت کامل بودن نرخ کلیک ، آگهی های فیس بوک می توانند خود را پرداخت کنند!

به من اطلاع دهید که آیا در مورد آگهی های Facebook خود سؤال سوزانی دارید. من برای کمک به اینجا هستم و دوست دارم در مورد کمپین های خودتان بشنوید!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map