ביקורת Weebly – 7 יתרונות ו -4 חסרונות נחשפו!

וויבי


וויבי

https://www.weebly.com/

tl; דר

Weebly הוא בניית אתרים מאוד חתוכה ונקייה המשתרעת בחלל האתר eCommerce. למרות שאינו מתאים לאתרי מסחר אלקטרוני גדולים, הוא נותן לשחקנים קטנים יותר דרך חסכונית מאוד להיכנס לזירה זו. נהדר גם לאתרים אישיים ובמידה פחותה – בלוגים מכיוון שיש תוכנית חינמית זמינה.

ביקורת Weebly – 7 יתרונות ו -4 חסרונות נחשפו!

למרות שמבחינה טכנית מיתג עצמו כמארח אינטרנט, Weebly הוא יותר מזה. זה מצטרף לדרגות לבניית אתרים מובילים כמו Wix בהצעת יכולות בנייה מהירה עבור אתרים. למעשה, כמות הפונקציונליות המורחבת שתוכלו לבנות באתרי Weebly מתאימה למסחר אלקטרוני.

עבור הבלתי מועסקים, בנייני Sitemap מציעים למשתמשים מערך כלים, בדרך כלל כמו אבני בניין בהן הם יכולים להשתמש כדי להרכיב חזותית אתר אינטרנט. עם זאת, מה שהופך את Weebly לקצת יותר מיוחד זו העובדה שאפילו עם תכונות כה נהדרות, כל מי שרוצה אתר יכול להשתמש בו ואפילו לפרסם את האתר שלו בחינם. עם כמה אזהרות, כמובן.

אמצעי זה לבניית אתרים הופך להיות נפוץ יותר ויותר, כאשר רבים מבעליני האתרים צצים ברחבי הרשת. חלקם טובים, חלקם נהדרים – אז מה הופך את וויילי למיוחד, אם כן? החל משנת 2007, וייבי התארחה לפני כחמישים מיליון אתרים ברחבי העולם נרכש תמורת סכום של 365 מיליון דולר בשנת 2018 על ידי כיכר, חברת עיבוד תשלומים.

זה הצביע עליי על שני דברים – שווילי משגשג ושסחר אלקטרוני הולך וגדל עוד יותר על הרציף. כמובן שהרכישה גם פירושה שכיכר תוכל להשיג רגל גם בזירה העסקית העולמית של מסחר אלקטרוני.

בואו נסקור כמה היתרונות והחסרונות של Weebly כפי שהוא כיום.

מה שאנחנו אוהבים ב- Weebly

1. מהירויות אתר מוצקות

Weebly רושם דירוג A מוצק במבחן המהירות של BitCatcha. לא בלתי צפוי בהתחשב בכך שהוא נועד לארח אתרי מסחר אלקטרוני. שיעורי התגובה הם פנטסטיים בארצות הברית, אך נוטים להמשיך הלאה ככל שהם מגיעים לאזור זה.

למרות שזה נורמלי למדי בהתחשב בכך שסביר להניח שהשרתים שלהם מבוססים בארה”ב, שיעור התגובה מאסיה כפי שעולה מתוצאות השרת ביפן היו מעט מטרידים.

תוצאות Web Test של Webly

Weebly: האתר נטען תוך 3.912 שניות – ראה תוצאה מלאה

למרות שהראה זמן טוב לבריט הראשון (TTFB) בתוצאות WebPageTest, נחשפה חולשה מסוימת בדחיסת תמונות ובמטמון תוכן, מה שעלול היה לתרום לתגובה לקויה מצד שרתים מסוימים..

עם זאת, בסך הכל מדובר בתוצאות די טובות, עם זאת.

2. תבניות להתחיל איתן

לפני ירחים רבים, ל- Weebly יש המון תבניות לבחירה, אך משום מה הם צמצמו אותה ל 35 יותר לניהול. אני אהיה כאן כנה ואומר שאני קצת על הגדר בערך כל המספר של הדבר של התבניות.

מצד אחד, זה מרגיש כאילו הפחתה במספר גורמת איכשהו לעלות. זה כנראה נובע מההכרח בגיזום תבניות ישנות שלא יתאימו היטב לתגובת הנייד.

בסך הכל, אני מרגיש שהתבניות המוצעות אכן נותנות למשתמשים קשת רחבה מספיק כדי לפעול כשטח שיגור לעיצוב אתרים משלהם מבלי להפוך אותם לזומבים חסרי דעת שמקווים למידה אחת מתאימה לכל.

3. העורך הוא פשוט וקל לשימוש

בונה אתרים וגרירה ושחרור של Weebly

לאחר שבחרת את התבנית שלך תוכל לעבור לעורך הגרירה והשחרור. עם כמה מפתחי Sitemap מהירים, המונח ‘גרור ושחרר’ הוא פיגורטיבי, אבל עם Weebly זה ממש עורך גרירה ושחרור.

כדי לבנות את הדפים שאתה רוצה, כל שעליך לעשות כדי לגרור אובייקטים מסרגל הכלים בצד שמאל של המסך ולשחרר אותם לאזור העמודים במיקום הרצוי. יש דברים רבים שאתה יכול להוסיף, מתיבות טקסט רגילות עד לבלוקי פירוט מוצרים מורכבים.

אתה מוכן ללכת ממש מרגע שפגעת בעורך – אין צורך בהורדות נוספות, בלי זמני טעינה מגוחכים או בצעדים נוספים. אם אתה רוצה אתר בסיסי, הכל ממש שם מההתחלה.

בהתחשב בפשטות הפריסה וקלות השימוש, הייתי אומר שקשה לא להיות מסוגל להשתמש בעורך Weebly לבניית אתרים רגילים. זה הופך אותה לבחירה נהדרת למתחילים מוחלטים לבניית אתרים.

תכונות נוספות של עורך

 • קוד מותאם אישית
  למשתמשים המתקדמים יותר, תוכלו להתאים את הדברים עוד יותר באמצעות קבצי HTML ו- CSS משלכם. משמעות הדבר היא ש- Weebly מתאים גם למפתחים הזקוקים לשליטה רבה יותר על פריסת האתרים שלהם.
 • שילוב SEO
  אף על פי שאינה מורחבת במיוחד, תכונות ה- SEO שבנה Weebly במערכת מאפשרת הזנת קוד כותרת עליונה ותחתונה, בקרת אינדקס של מנוע חיפוש וכן הפניות מחדש. זה יותר ממה שראיתי עד כה במקרים רבים.
 • מאפשר לתורמים
  מדף ההגדרות תוכלו גם להזמין אנשים לשתף איתכם פעולה באתר שלכם. זה יכול להיות טוב אם תרצו את הקלט של מעצב, או סופר או מישהו שמתמחה בתחום אחר.

4. האפליקציה לנייד Weebly (כעת בגרסה 5.0)

אפליקציית Weebly לנייד

יש הרבה פרטים באפליקציית Weebly לנייד אז אל תוזלים אותה רק בגלל המונח ‘נייד’

זה משהו שלא ראיתי עדיין, מלבד עם וויבלי. אל תשתולל על ידי המונח ‘נייד’. אפליקציית Weebly Mobile היא בדיוק המשמעות של כל המונח – ל- Weebly יש אפליקציה שתעבוד על המכשיר הנייד שלכם ותאפשר לכם לערוך את האתר שלכם שם.

העולם עובר לנייד ואפילו באתרי האינטרנט שלי אני רואה שמשתמשים ניידים עולים בהרבה על מספר המבקרים שמגיעים משולחן העבודה. אז למה לא להעביר את חווית הפיתוח גם לנייד?

האפליקציה לנייד Weebly זמינה בשתי הפלטפורמות הפופולריות – iOS ו אנדרואיד. המשמעות היא שתוכלו להשתמש בו בטלפון ה- iPhone, iPad, טלפון אנדרואיד או טאבלט אנדרואיד. לא רק אתה יכול לבדוק את הנתונים הסטטיסטיים של האתר שלך ונתונים אחרים, אלא שאתה יכול למעשה גם לערוך את האתר שלך.

הוא מציע למשתמשים עורך גרירה ושחרור של מסך מגע אמיתי, שלא רק עובד עם היסודות, אלא אפילו מאפשר לך לנהל משימות backend מורכבות כמו עיבוד הזמנות, מילוי, בדיקת מלאי, קבלת תשלומים וכן הלאה..

אם תבחר, אתה יכול לעבוד במצב לא מקוון ולהיות מסוגל לסנכרן את כל השינויים שבוצעו כשאתה מחובר לאינטרנט. זו אפליקציה באמת חזקה ומרחיבה ברצינות את היכולות של Weebly.

מלבד בניית אתרים, הנה עוד מה תוכלו לעשות באפליקציית Weebly Mobile;

 • עקוב אחר נתונים
  עיין בסטטיסטיקות האתר שלך וראה איך זה מתנהל בכל נקודת זמן ובכל מקום.
 • מינוף על תובנות
  דרך כרטיסייה זו תוכל לקבל מידע מפורט על ענייני בינה עסקית, כמו מאיפה רוב התעבורה שלך מגיעה, איזה סוג מוצרים נמכרים הכי טוב וכן הלאה.
 • סקירת אתרים
  במקרה שאתה מנהל יותר מאתר אחד, אתה יכול לראות את כולם מבט ממעוף הציפיות מהכרטיסייה אתרי אינטרנט. או הגדל את הרשת שלך על ידי רכישת דומיינים חדשים והוספת אתרים נוספים ישירות באפליקציה.

כל התכונות הללו באפליקציה סלולרית יחידה גורמות ל- Weebly להתבלט באמת מהמתחרים. מההצעות שלהם ראיתי מיקוד גבוה באתרי מסחר אלקטרוני קטנים יותר והאפליקציה הזו רק מחזקת את האמונה שלי. זה יהיה אידיאלי עבור היזם בקנה מידה קטן, שסביר להניח שיעבוד הרבה פעמים.

5. מרכז האפליקציות של Weebly

מרכז האפליקציות של Weebly

לא להתבלבל עם אפליקציית Weebly Mobile, מרכז האפליקציות נותן לך אפשרויות תוספות להגדלת היכולות של אתר האינטרנט שלך. זה משהו שלדעתי צריך לכל בניית אתרים, מכיוון שהוא שומר על עסק ליבה ופונקציונליות מורחבת.

באופן זה, משתמשים הזקוקים רק לפונקציות בסיסיות לא יקבלו ממשק שקשורים לטונות של תוספות שלעולם לא ישתמשו בהן. יחד עם זאת, משתמשים הזקוקים לתכונות נוספות יכולים לבחור מבחר שמתאים לצרכים שלהם.

מרכז האפליקציות של Weebly מכסה חמש קטגוריות אפליקציות עיקריות – מסחר אלקטרוני, תקשורת, שיווק, חברתיות וכלי אתרים. הם מגיעים בתערובת של או חינם, חופשי לנסות או פרמיה, כך שלא כל תכונה מורחבת תעלה כסף.

המחירים משתנים במידה רבה, אך שימו לב אם אתם מתכוונים להשתמש באחד מהם. הם עשויים להתחיל החל מ- $ 3 + לחודש או יעלו מעל $ 100 לחודש, תלוי באיזו אפליקציה תבחרו.

להלן כמה מהאפליקציות שלדעתי יכולות לעזור לכמה אתרי מסחר אלקטרוני להתבלט בעלות נמוכה מאוד;

 • פרומו בר
  כלי זה מתקן סרגל קידום מכירות וניתן להתאמה אישית באתר שלך, בו תוכל להשתמש כדי להדגיש מכירות או מוצרים מובילים מסוימים. אתה יכול אפילו להציע קודי הנחה או כל מידע אחר שתרצה לשים אליו לב.
 • MarketGoo
  אחת האפליקציות שתצטרך להתקין אם תחליט להשתמש בתכונת ניתוח ה- SEO של Weebly. זה יכול לעזור לבצע בדיקה באתר שלך וליידע אותך מה אתה צריך לתקן כדי לייעל את ה- SEO שלך, משהו שצריך מאוד לאתרי מסחר אלקטרוני..

אמנם יש הרבה מאוד אפליקציות שמקורן בצדדים שלישיים, אך ל- Weebly יש גם כמה שהיא בנתה בעצמה. חלקם מעניינים, כמו אפליקציית Code Block. אפליקציה זו מאפשרת לכם להציג למשתמשים קוד מעוצב – נהדר אם אתם מנהלים אתר הדרכה לתכנות.

יש אפילו אפליקציות שיעזרו לך לבנות תכונות אתר מתקדמות יותר כמו טבלאות וכרטיסיות!

6. תוספות בונוס

מלבד התכונה העיקרית שלהם שהיא כקבלנית אתרים בחינם, ווילי מגיע עם כמה תוספות בונוס;

 • תחום חופשי
  זה חל על כל תוכנית, אפילו זו החינמית. כמובן שהתוכניות בתשלום מקנות לך דומיין אמיתי, אך ניתן לארח תוכניות בחינם בתת-דומיינים של Weebly אלא אם כן החלטת להשיג משלך.
 • דוח קידום אתרים בחינם
  אם אתה מתקין את אפליקציית MarketGoo, אתה יכול לקבל דוח ניתוח SEO בחינם באתר שלך אם אתה מפרסם אותו. זה יכול לעזור למשתמשים חדשים לצבוט את הגדרות ה- SEO שלהם למיטוב טוב יותר.
 • קל לשדרוג
  כל התוכניות של Weebly ניתנות להרחבה, כלומר שאם אתה קונה לתוכנית ומגלה שאתה זקוק לתוכנית טובה יותר, אתה יכול להתארגן בכל עת. זה נוח ומאפשר לך לבדוק את המערכת שמתחילה בכל רמה שנוח לך.

7. אתה יכול להתרחק מ- Weebly

ישנן סיבות רבות מדוע תרצו להתרחק מספק שירות – העלאת מחירים, מבצעים טובים יותר במקומות אחרים, לא יכולת להתאקלם לפלטפורמה או אפילו להחליט לעבור לפלטפורמה חדשה כמו וורדפרס. לא משנה מה הסיבה, תמיד טוב שיש אפשרות.

זה מצאתי משהו לא מציאותי לגבי Wix בכך שהוא נועל את המשתמשים בו ומחייב אותם ‘לעשות או למות’ עם הפלטפורמה..

למרבה המזל, Weebly הוא יותר מציאותי ומאפשר למשתמשים שלה לעשות זאת לייצא את האתרים שלהם ואפילו יש לו הדרכה שתלמד אותך כיצד לעשות זאת.

רוב בוני אתרים נועלים אותך במערכת האקולוגית שלהם ואינם מאפשרים לך לעבור. הדרך היחידה היא למחוק את האתר שלך ולהתחיל מחדש. יתכן שלעולם לא תצטרך לעשות זאת אם אתה מרוצה מ- Weebly, אבל לפחות תוכל לעשות זאת אם רצית.

מה שלא אהבנו ב- Weebly

1. עומסים חופשיים תקועים בתחום הוובלי

בעיות שמות מתחם Weebly

כמובן, אני לא ממש יכול להאשים את Weebly בכך שכן עולה כסף למסור דומיינים (ולמה זה צריך למסור אותם בחינם ?!). עם זאת, עובדות הן עובדות ומשתמשים בתוכניות חינמיות יצטרכו להסתפק בכדי שהאתר שלהם ייקרא בשם www.something.weebly.com.

יש גם בעיה טכנית קטנה נוספת אם אתה משתמש בתוכנית חינמית וזה בעצם אתה תקוע עם תת-הדומיין של Weebly גם אם אתה הבעלים של הדומיין שלך. Weebly מאפשר רק דומיינים מותאמים אישית אם ביצעת את הרכישה דרכם או שאתה משתמש בתכנית בתשלום.

אתה גם נתקע עם מיתוג Weebly באתרים שלך, אגב.

2. כלי בלוגים מוגבלים

כלים לבלוגים ברשת

למרות שאפשר יהיה לך קטע בבלוג ב- Weebly, זה קצת שונה לעומת WordPress שמוקדש יותר לתוכן ומאפשר שם פונקציונליות מורחבת. הפוסטים של הבלוג של Weebly הם כאלה שמורכבים כמו בניית האתר שלהם בהם אתה גורר ושחרר חתיכות ופיסות על בד.

החוויה קצת מוזרה, אבל זה יכול להיות פשוט אני מכיוון שאני רגיל לסביבת וורדפרס. יש גבולות כיצד ניתן לבנות כל פוסט בבלוג – הפורמט קבוע, כמו בכותרת ובתוכן.

בהתחשב במספר העצום של הבלוגרים ששוטפים ברשת וכיצד ל- Weebly יש תוכנית חינמית, פשוט הרגשתי שזה תחום בו הם יכלו לשים הרבה יותר פוקוס. אחרי הכל, זה לא כאילו הם מגבילים את עצמם לאתרי מסחר אלקטרוני בלבד.

3. עדיף שתשמש אותך לעריכת תמונות לא מקוונת

אין דרך לנסח זאת בצורה מסודרת, אז אני פשוט אפתח את זה – אתה יכול לעשות רק כמה דברים בעזרת עורך התמונות המובנה של Weebly – הגדלה, טשטוש, כהה או שימוש במסנן צבעוני. אני לא בטוח למה אבל פשוט יש לי הרגשה מאוד מוזרה זו לגבי עורך תמונות שאפילו לא יאפשר לך לחתוך אחד כזה.

זה משהו שהוא בסיסי מאוד ובהתחשב בהיקף של מה שביצעה וויבלי, אני באמת אובד עצות כדי להסביר מדוע הם נכים בעריכת תמונות בצורה כזו.

4. שלם עבור עזרה נוספת

אני מבין שלתמוך בלקוחות זה עולה כסף, אך Weebly לוקח את זה קצת יותר רחוק מהנדרש. רמת העזרה / תמיכה שלך תלויה באיזו תוכנית אתה קונה. באופן טבעי יש בו את הדברים הבסיסיים הזמינים לכולם. זה כולל בסיס ידע, פקס ואפילו כמה הדרכות וידאו.

יש לו גם ערוצי תמיכה אחרים – צ’אט חי, טלפון או דואר אלקטרוני. אלא אם כן אתה משתמש במשהו שאינו תכנית חינמית או מתנע, לא תהיה לך גישה לתמיכה הטלפונית או לתמיכה העדיפה שלהם.

קהילת Weebly

קהילת ה- Weebly – לא בדיוק חממה לפעילות

אמנם יש בו פורום קהילתי, אך חיפשתי בקצרה באזור וזה לא נראה פעיל במיוחד. היו כמה נושאים, אך מעט מאוד אינטראקציה. אני לא בטוח אם אתה יכול להיות תלוי בקהילה Weebly לקבלת עזרה.

תוכניות וויבלי ותמחור

ConnectPro
Storage500MB ללא הגבלה
ללא מודעות לא
סל קניות לא כן
קבל תשלומים באמצעות SquareNoYes
אופטימיזציה למנועי חיפוש
סטטיסטיקות אתרים מתקדמות לא
תמיכה טלפונית לא כן
עלות 4 $ לחודש * 12 $ לחודש *

* מחיר לחודש מחויב מדי שנה.

ברמת הכניסה ל- Weebly יש תוכנית חינמית שמגיעה עם הרבה מגבלות. עם זאת זה צפוי, וזה פלא שהם מציעים את זה כחינם לגמרי במקום משפט. זה דבר שלא רבים מוכנים לעשות בימינו ואני מאמין את וויילי על כך שהוא עשה זאת.

אם אתה קצת יותר רציני לגבי האתר שלך, תוכניות להתחיל החל מ- $ 4 לחודש והלאה עד 25 $ לחודש..

ה תוכנית חופשית נותן לך שטח אחסון, תת-דומיין של Weebly ו- SSL בחינם, אך שום דבר אחר. עם זאת, זה עדיין טוב לשימוש מסוים – למשל אתר אישי, בלוג או תיק עבודות. אלה יכולים להיות בסיסיים ואינם זקוקים לזלזול יתר על המידה.

ה תוכנית המתחילים במחיר של 4 $ לחודש אינו טוב בהרבה, אך הוא כולל שם דומיין בחינם אשר Weebly מעריך 19 $ (אם כי. com במקום אחר יחזיר אותך הרבה פחות). תוכנית זו אינה כוללת תכונות מסחר אלקטרוני.

ברגע שאתה עולה על אלה, ה- מקצוען ו תוכניות עסקיות מיועדים לאלה שבאמת מתכוונים לעסקים. תוכניות אלה מאפשרות לך לרשום מוצרים למכירה ולהפוך את האתר שלך לחנות מקוונת. יש מלכוד למרות שאתה משלם יותר אבל זה עמלת העסקה של 3% שגובה Weebly על המכירות שלך.

בכנות, שיעור זה סביר מכיוון שתוכלו להשתמש בתכונות שלהם ועגלות הקניות. אם היית עושה זאת לבד, סביר להניח שתצטרך לשלם יותר כדי לעבד תשלומים באופן מקוון דרך צד ג ‘.

מספר המוצרים שתוכל לרשום תלוי באיזו תוכנית בחרת ורק התוכנית העסקית היקרה ביותר מאפשרת לך למכור מוצרים דיגיטליים כמו רישיונות תוכנה או דברים כאלה. זה גם נותן לך גישה לקופונים ולניהול מלאי.

הכרעה: האם רכישה טובה מאוד של ובי?

אני אוהב את Weebly כי זה לא מרגיש צורך לדכא לקוחות באמצעות רכישות חובה ושיעור סחיטה. למעשה, אפילו עבור התוכנית העסקית במחיר של 25 $ לחודש, אתה מקבל תכונות שיעלו לך הרבה יותר מאשר אם היית מיישם אותן בעצמך במארח אינטרנט אחר..

בעוד שהעורך נחמד ומרומם, יש בו כמה פגמים – אבל אני יכול לחיות עם אלה. אם הייתי משווה את זה עם בניית אתרים אחרת המכוונת מסחר אלקטרוני, המחשבה שלי היא שזה היה יוצא אלוף בתחומים מסוימים.

עם זאת, נראה שהוא בנוי לחנויות מסחר אלקטרוני ברמת כניסה, וכל מי שצריך לקבל קטלוג מוצרים גדול עשוי להזדקק לחנות במקום אחר. למרבה הצער, באותו זמן נראה שהם חלשים באזור הבלוגוספירה.

התוצאה הסופית הותירה אותי לתהות אם Weebly באמת מצפה להתחרות אך ורק באתרי מסחר אלקטרוני קטנים ובינוניים בלבד..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector