تبدیل خود را دو برابر کنید قسمت 2: مشتریان را به سمت راست هدایت کنید که می خواهید آنها را با یک نقشه سفر کاربر به آنها منتقل کنید

هزاران مشتری بالقوه شما می توانند در وب سایت شما گم شوند. آنها به صورت گرد و دور به حلقه هایی می گردند که به دنبال اطلاعات و پاسخ هستند.


این باعث می شود افراد سایت شما را رها کنند و این باعث کاهش نرخ تبدیل شما می شود. جواب چیست؟ یک نقشه سفر کاربر ساده ایجاد کنید که آنها را مستقیماً به سمت مقدس مقدس خود هدایت کند (بدون حواس پرتی).

نقشه سفر کاربر چیست؟?

از طرف دوم کسی که وب سایت شما را کشف می کند ، سفر کاربر خود را آغاز می کند. این سفر می تواند بسیاری از مسیرها را دنبال کند. آنها ممکن است یکی از وبلاگ های شما را بخوانند ، آن را در توییتر به اشتراک بگذارند ، و سپس ناپدید شوند.

اگر خوش شانس باشید ، آنها یک یا دو وبلاگ را می خوانند ، در لیست پستی خود ثبت نام کرده و محصول خود را خریداری می کنند. این یک سفر عالی کاربر است!

اما به جای اینکه آن را شانس بگذارید ، اگر بتوانید مسیر کاملی را از کشف تا تبدیل ترسیم کنید ، چه می کنید؟ چه می شود اگر شما می توانید آنها را مستقیم به مزار مقدس هدایت کنید?

به همین دلیل به نقشه سفر کاربر نیاز دارید.

نقشه من چه باید باشد?

دو نوع اصلی نقشه سفر کاربر وجود دارد. نقشه خط زمانی مستقیم که کاربر را از یک نقطه به نقطه دیگر می برد. بیایید به عنوان نمونه به نقشه سفر Starbucks نگاهی بیندازیم. با ورود مشتری به کافی شاپ شروع می شود و با ترک آنها به پایان می رسد. توجه کنید که آنها در طول راه افکار و احساسات احتمالی مشتری را در نظر می گیرند. (ما بعداً با جزئیات بیشتری توضیح خواهیم داد).

نقشه خط زمانی مستقیم

مثال دوم نقشه دایره ای است. این خوب است برای فروشگاه های آنلاین که می خواهند کاربران حتی پس از رسیدن به مقصد (خرید) دوباره و دوباره به بازگشت خود ادامه دهند. به یاد داشته باشید ، هر تجربه مشتری خطی نیست. مثال زیر با کشف (بالا سمت چپ) شروع می شود ، اما پس از تبدیل با یک سری پاداش ادامه می یابد. این همه به گونه ای طراحی شده است که آنها را دوباره به سمت شروع دوباره هدایت کند.

نقشه مدور

(برای تصویر بزرگتر کلیک کنید)

من متقاعد شده ام! چگونه می توانم نقشه سفر کاربر من را شروع کنم?

ما با یک نقشه خط زمانی خطی ساده شروع خواهیم کرد. برای تهیه دقیق ترین و مطمئن ترین نقشه ، باید دو مورد را بدانید:

شماره 1. نقطه شروع (کشف)
از کجا انتظار دارید کاربران برای اولین بار سرویس شما را کشف کنند؟ این نقطه شروع نقشه سفر کاربر شما است. اگر تبلیغات تبلیغاتی را انجام می دهید ، این زمانی خواهد بود که کاربر برای اولین بار تبلیغات شما را می بیند. ممکن است زمانی که آنها پیوندی به سایت شما در رسانه های اجتماعی می بینند.

شماره 2. مقصد (هدف نهایی شما)
در پست قبلی من به شما نشان دادم چگونه می توانید هدف نهایی تبدیل برای وب سایت خود قرار دهید. این می تواند کالای شما را بخرد یا مشترک شدن در خدمات شما باشد. این هدف نهایی به عنوان “مقصد” در سفر جاده نقشه کاربر شما عمل خواهد کرد. این جایی است که شما مشتریان خود را هدایت می کنید.

آنها را در انتهای مخالف نقشه خود قرار دهید. اکنون شما آماده هستید تا آن را پر کنید.

مرحله 1. بین کشف و هدف نهایی خود یک خط مستقیم بکشید.

به طور طبیعی ، شما می خواهید که سفر کاربر شما در حد ممکن کوتاه باشد. هر چه سریعتر آنها از کشف به هدف نهایی شما بروند ، بهتر می شوند.

اما ، همانطور که در قسمت 1 این مجموعه یاد گرفتیم ، نمی توانید بلافاصله از بازدید کننده خود برای تبدیل نهایی درخواست کنید.

مرحله 2. برخی از نقاط لمسی را در طول راه اضافه کنید.

اگر از نیویورک به لندن رانندگی می کردید ، همه این کارها را در یک سفر انجام نمی دادید ، آیا؟ شما باید آن را خراب کنید و در این راه چند توقف کنید. این به شکستن سفر کمک می کند و پیش بینی برای مقصد را ایجاد می کند.

همین موضوع باید در وب سایت شما اتفاق بیفتد. باید با انواع لمس های مختلف در طول مسیر ، آنها را در مسیر درست نگه دارید. این نقاط لمسی اطلاعاتی در مورد محصول و مارک شما به آنها می دهد. آنها به بازدید کنندگان شما الهام می بخشند و آنها را متقاعد می کنند که این تبدیل نهایی را انجام دهند.

اما در اینجا مراقب باشید. بسیاری از نقاط لمسی را اضافه نکنید یا ناامید ، پریشان یا بی حوصله خواهید شد. تعداد بسیار کمی ، و آنها در طول راه گم می شوند.

در اینجا چند نکته لمسی ساده وجود دارد که همه فروشگاه های آنلاین می توانند از آنها استفاده کنند:

 1. مشاهده یک فیلم معرفی (برای معرفی بازدید کنندگان جدید به نام تجاری خود)
 2. مشاهده “آخرین روند” یا “پرفروش”
 3. بررسی ها یا رتبه بندی ها را بخوانید
 4. اضافه کردن مورد به سبد خرید
 5. ایجاد یک حساب کاربری و ثبت نام در خبرنامه
 6. پرداخت و خرید محصول

برای جدول زمانی غیر خطی ، می توانید اضافه کنید

 1. مشتری 20 امتیاز پاداش دریافت می کند
 2. مشتری ایمیل پیگیری دریافت می کند و از آنها دعوت می کند دامنه جدید شما را مشاهده کنند
 3. مشتری به وب سایت شما باز می گردد

مرحله 3. جدول زمانی را تنظیم کنید.

اگر به یک سفر جاده ای سفر کردید ، یک جدول زمانی واقعی برای سفر را تعیین می کنید. برای هر یک از نقاط لمسی و مقصد نهایی تخمین می زنید.

همین کار را می توانید برای نقشه سفر کاربر خود انجام دهید. در مثال فروشگاه آنلاین ما در بالا ، ممکن است انتظار داشته باشید که جدول زمانی بسیار کوتاه باشد. در واقع چند دقیقه.

اگر یک سرویس مشاوره ارائه می دهید ، باید نکات مربوط به نقاط لمسی را بیش از یک ماه بکشید. برای ایجاد اعتماد به نفس باید از هر نقطه لمسی (خواندن وبلاگ ، بارگیری کتاب الکترونیکی ، گرفتن یک آزمایش رایگان) استفاده کنید. فقط در این صورت می توانید بازدید کنندگان را به مقصد نهایی راهنمایی کنید.

برای نقشه سفر کاربر خود ، یک جدول زمانی واقعی را تعیین کنید.

مرحله 4. در طول راه احساسات کاربر را اضافه کنید.

سرانجام ، باید افکار و احساسات کاربر خود را در طول مسیر پیش بینی کنید. در نقشه سفر کاربر زیر ، توجه داشته باشید که چگونه احساسات و افکار مشتری پهنای باند در سراسر نقشه تغییر می کند.

احساسات و افکار مشتری در طول نقشه تغییر می کند

در وب سایت خود ، باید پیش بینی کنید که بازدید کنندگان جدید بلافاصله مورد سرزنش قرار می گیرند ، اما همچنین گیج می شوند. آنها هرگز قبلاً در اینجا نبوده اند. با افزودن این احساسات به نقشه خود ، می دانید که باید یک نکته اطلاعاتی بسیار سریع به آنها بدهید. شما به یک توضیح دهنده ، یک گزاره ارزش ، یک تصویر یا متن نیاز دارید که دقیقاً آنچه را انجام می دهید به آنها می گوید.

در مرحله بعد باید یک نقطه لمسی اضافه کنید که از آنها الهام بگیرد. الهام بخش احساسی قدرتمند برای ایجاد انگیزه در کاربران است. یک پست یا ویدیوی الهام بخش درباره محصولات شما ممکن است فقط نقطه لمسی باشد که برای ادامه کار آنها لازم است.

در طی مراحل پرداخت ، مشتری شما ممکن است ناامید شود (چرا اینقدر پیچیده است؟ چرا باید این اطلاعات زیادی را ارائه دهم؟) بنابراین شما می دانید که باید نقاط لمسی خود را ساده و سریع کنید.

درک اینکه کاربران شما چه احساسی دارند به شما امکان می دهد نقشه سفر بهتری ایجاد کنید.

با داشتن نقشه سفر دقیق کاربر ، می توانید از اولین لحظه ای که در وب سایت خود فرود می آیید ، دست مشتریان را بگیرید.

بنابراین ، آنها را در یک سفر ساده از اطلاعات ، الهام بخش و -به طور کامل – آنها را مستقیماً به تبدیل خود ببرید.

نقشه سفر کاربر شما چگونه خواهد بود؟?

اکنون ، با قسمت 3 ادامه دهید – نحوه ساخت قیف فروش که تبدیل می شود (& نشت را وصل کنید!)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map