هزینه کمتری بپردازید – چگونه می توان میزبانی وب ارزان را پیدا کرد که مکیدن نمی کند!

بسیاری از مردم فکر می کنند که باید ثروت خود را برای میزبان وب خود اختصاص دهند.


اما این مورد میزبان وب بسیار خوبی وجود دارد که کمتر از 5 دلار قیمت دارند. میزبان ارزان همیشه نمی خورد!

در حقیقت ، برخی از بهترین میزبان ها دارای قیمت های مقدماتی و حتی 1.99 دلار هستند ، و شما هنوز هم تمام ویژگی های برتر آنها را دریافت خواهید کرد. آنها مایل به پایین آمدن قیمت ورودی خود برای جذب مشتری هستند و شما می توانید از این مزیت استفاده کنید.

Contents

فهرست مطالب

شکار میزبان ارزان

 1. ویژگی های آنها را بررسی کنید
 2. سرعت سرور آنها چقدر سریع است?
 3. وقت آنها چیست؟?
 4. قبل از خرید با پشتیبانی فنی آنها صحبت کنید
 5. آیا مشروبات پنهانی در شرایط خدمات آنها وجود دارد?
 6. قیمت تمدید چیست؟ & آیا هزینه های پنهان وجود دارد?
 7. از Bitcatcha چه کمکی می کنید?

میزبانی وب ارزان

 1. میزبان
 2. میزبان مترو
 3. InterServer
 4. میزبانی A2
 5. میزبانی از راه اندازی
 6. Bluehost

حکم

 • برای کدام میزبان وب بروید?

البته برخی از شرکت های میزبان بد نیز در همین محدوده قیمت مخفی می شوند. بخش دشوار جدا کردن خوب از بد است.

من 6 معیار ساده برای کمک به شما در شناسایی بهترین هاست ها با قیمت ارزان ارائه کرده ام تا بتوانید بهترین های هر دو جهان را داشته باشید. اما اگر عجله دارید ، 3 میزبان وب ارزان قیمت که توصیه می کنم در اینجا آورده شده است (& قیمت تمدید آنها).

شکار میزبان ارزان

1. ویژگی های آنها را بررسی کنید

یک میزبان وب خوب به عنوان بخشی از بسته بندی ، تمام ویژگی های برتر خود را ارائه می دهد. مواردی که باید در نظر داشته باشید شامل موارد زیر است:

 • ذخیره سازی & پهنای باند
 • اکثر میزبان های با کیفیت اکنون با فضای نامحدودی همراه هستند اما برخی هنوز محدودیت 5 گیگابایتی یا کمتر دارند.

 • چند دامنه افزونه?
 • اکثر میزبان وب باید حداکثر 25 دامنه اضافی را به شما بدهد ، اما ما گزینه های ضعیفی را مشاهده کرده ایم که فقط به شما یک یا حتی اصلاً هیچ یک از آنها را نمی دهد.

 • چند آدرس ایمیل می توانید ایجاد کنید?
 • برخی از میزبان ها یک آدرس ایمیل واحد را در بسته خود وارد نمی کنند.

 • از چه صفحه کنترل استفاده می کنند?
 • تجربه کاربر کنترل پنل می تواند یک میزبان وب را برای من ایجاد و یا شکسته کند. بررسی کنید که آیا آنها از cPanel ، Vdeck یا گزینه جایگزین شده استفاده می کنند. یکی را انتخاب کنید که احساس راحتی بیشتری می کنید. (نکته حرفه ای: اگر با صفحه کنترل آنها ناآشنا هستید ، از نسخه نمایشی درخواست کنید.)

 • آیا آنها از اسکریپت های از پیش نصب شده وب سایت پشتیبانی می کنند?
 • بررسی کنید که آیا آنها نصب وردپرس ، دروپال ، نصب جوملا را پشتیبانی می کنند یا خیر. اگر به ویژگی های تخصصی دیگری مانند PHP یا ادغام تجارت الکترونیک احتیاج دارید ، اطمینان حاصل کنید که آنها نیز از آن پشتیبانی می کنند.

2. سرعت سرور آنها چقدر سریع است?

سرعت سرور به آسانی و با سرعت (یا آهسته) سرور وب شما برای پاسخ به یک درخواست است.

به عبارت دیگر ، وقتی شخصی روی وب سایت شما کلیک کرد ، زمان آن است که سرور شما از خواب بیدار شود و شروع به ارسال پرونده کند. Google سرعت سرور 200 ms یا کمتر را پیشنهاد می کند.

مهم است زیرا هر درخواستی باید سریع در وب سایت شما صاعقه باشد ، به خصوص اگر شما یک فروشنده تجارت الکترونیک هستید و انتظار پردازش سریع سفارش را دارید. پاسخ سریع سرور برای تجربه خوب کاربر ضروری است.

متأسفانه ، بسیاری از میزبانهای وب شیطانی سرورهای خود را بیش از حد بارگذاری می کنند ، این بدان معنی است که وب سایت شما برای سرعت در حال رقابت است. برخی دیگر به راحتی از سخت افزار کارآمد استفاده نمی کنند ، بنابراین پاسخ کند است.

از طرف دیگر ، بهترین میزبان وب اطمینان حاصل خواهد کرد که حتی در یک سرور مشترک ، زمان پاسخگویی سریع داشته باشید.

شما می توانید سرعت سرور را با استفاده از ابزار جستجوگر سرعت ما تست کنید. به سادگی URL وب سایت را وارد کنید ، خواهید دید که سرور در سراسر جهان چه سرعتی پاسخ می دهد.

3. زمان بقیه آنها چیست؟?

هیچ چیز ناامید کننده تر از پایین آمدن وب سایت شما نیست. بنابراین رقم به موقع میزبان وب شما بسیار مهم است. هرچه زمان بهتر آنها باشد ، میزبان اطمینان بیشتری می یابد.

به سادگی ، باید از هر چیزی کمتر از 99٪ به موقع اجتناب شود و 99.9٪ هدف شما باشد.

ممکن است فکر کنید که حتی 98٪ به نظر می رسد بسیار خوب است ، اما به این شکل فکر کنید: 98٪ به موقع به این معنی است که سایت شما می تواند برای 3-7 روز از سال کاهش یابد!

می توانید با یک ابزار رایگان مانند ، زمان بروزرسانی میزبان وب را ردیابی کنید uptimerobot.com. Uptime Robot برای نشانه های زندگی هر پنج دقیقه وب سایت شما را بررسی می کند و در صورت اشتباه بودن به شما هشدار می دهد. ما از ربات های Uptime برای نظارت بر سایت خود استفاده می کنیم و به شماره های uptime خود نیرو می دهیم.

4. قبل از خرید با پشتیبانی فنی آنها صحبت کنید

پشتیبانی فنی یکی از اصلی ترین مواردی است که میزبان وب خوب را از میزبان های وب بد جدا می کند. یک شرکت خوب یک تیم متخصص دارد که به سرعت و به صورت مؤثر به سؤالات پاسخ می دهد. میزبان های بد اغلب از خدمات مشتری خود غافل می شوند.

اگر مشکلی در وب سایت شما پیش نیامد ، می خواهید بدانید که یک صدای دوستانه در انتهای تلفن وجود دارد که می تواند آن را برای شما رفع کند. اگر چت یا ایمیل آنلاین را ترجیح می دهید ، به دنبال یک میزبان وب با اولویت تماس باشید.

چند روش برای تست پشتیبانی فنی میزبان وب وجود دارد بدون اینکه آن را بخرید. به دلایل زیر اقدام به ارسال بلیط کنید:

 • از نسخه نمایشی صفحه کنترل بخواهید.
 • درباره سیاست بازپرداخت و قیمت تمدید سؤال کنید (در این مورد به زودی).
 • در مورد محدوده ذخیره سؤال کنید.
 • در مورد در دسترس بودن اسکریپت سایت بپرسید.

یک میزبان وب خوب باید به سرعت و کارآمد به این سؤالات پاسخ دهد.

5- آیا مشروبات پنهانی در شرایط خدمات آنها وجود دارد?

بیشتر میزبان وب از زبان بازاریابی قوی مانند “فضای نامحدود و پهنای باند” یا “CPU نامحدود” استفاده می کنند. متأسفانه حتی “نامحدود” محدودیتی دارد! و آن را در شرایط خدمات میزبان وب پیدا خواهید کرد.

در بعضی موارد ، میزبان وب این حق را دارند که وب سایت که این محدودیت ها را بیش از حد کند ، به حالت تعلیق درآورد و یا حتی قطع شود.

در زیر چند نمونه از زندگی واقعی از میزبان وب معتبر وجود دارد که این محدودیت ها را نشان می دهد:

CPU محدود

حد مجاز cpu

(Instructions Hosting CPU Policy)

دلایل اضافی خاتمه

خط‌مشی مربوط به اسپم ipage

(خط مشی SPAM برای iPage)

به طور خاص ، به دنبال محدودیت های سخت زیر باشید:

 • چه تعداد فایل (صرف نظر از اندازه) می توانم میزبانی کنم؟ (با نام مستعار)
 • محدودیت های سخت ذخیره سازی و پهنای باند چیست؟?
 • چقدر منابع CPU می توانم استفاده کنم?

همچنین می توانید شرایط خدمات را برای سیاست بازپرداخت آنها بررسی کنید. گاهی اوقات ، شما میزبان وب را امتحان می کنید ، و سپس متوجه خواهید شد که برای شما مناسب نیست. میزبان وب خوب این را درک می کنند ، و یک سیاست بازپرداخت منصفانه ارائه می دهند.

سیاست برگشت پول hostmetro

(خط مشی برگشت پول HostMetro)

متأسفانه ، میزبان های بد اغلب به هیچ وجه سیاست بازپرداخت ندارند و حتی هزینه لغو اضافی را نیز به آنها پرداخت می کنند.

اگر نمی توانید این شماره ها را از نظر خدمات پیدا کنید ، از تیم پشتیبانی آنها بخواهید

6. قیمت تجدید چیست؟ & آیا هزینه های پنهان وجود دارد?

میزبان وب 5 دلاری معمولاً رقم مقدماتی است و قیمت تمدید کمی بیشتر خواهد بود. بررسی کنید تا مطمئن شوید که این رقم به یک قیمت ناخوشایند پرش نمی کند!

همچنین توجه خواهید کرد که اگر میزبان یک دوره طولانی تر باشید ، بیشتر میزبان وب تخفیف ارائه می دهند. با این حال ، بهتر است در صورت امکان خود را به عقد قرارداد طولانی نکشید. ممکن است بخواهید ظرف دو سال موارد را گسترش یا تغییر دهید.

سرانجام ، برخی میزبان ها سعی می کنند برخی از محصولات اضافی مانند پشتیبان گیری روزانه یا اسکن امنیتی سرور را به فروش برسانند. اگر این موارد اضافی را نمی خواهید ، قبل از خرید حتماً جعبه ها را علامت بزنید.

ویژگی های اضافی bluehost

(ویژگی های اضافی Bluehost)

چه کمکی می توانید از Bitcatcha دریافت کنید?

bitcatcha میزبان ارزان قیمت خوبی پیدا کنید

وب سایت ما برای کمک به شما در یافتن بهترین هاست وب وجود دارد ، و به شما امکان می دهد تصمیم آگاهانه ای بگیرید. در اینجا برخی از ابزارهای ما که می توانید هم اکنون برای تصمیم گیری به شما کمک کنند:

 • جستجوگر سرعت سرور
 • تست های سرعت را روی میزبان های مختلف وب اجرا کنید تا ببینید کدام یک از سریعترین زمان پاسخگویی را ارائه می دهد. (نکته حرفه ای: ما سرعت سرور را از 10 نقطه مختلف در کره زمین آزمایش می کنیم ، بنابراین به دنبال سروری باشید که سرعت بالایی را به مخاطب هدف شما ارائه دهد).

  نکته دیگر: وب سایت میزبان وب را آزمایش نکنید. با استفاده از آن هاست وب سایتی پیدا کنید و آنها را آزمایش کنید. (خود میزبان وب احتمالاً از یک سرور خصوصی بسیار گرانتر برای سایت خود استفاده می کند). به عنوان مثال ، اگر می خواهید سرعت سرور Hostinger را آزمایش کنید ، وب سایت های آزمایش 3x داریم که در پایگاه داده های مختلف آنها میزبانی شده است.

 • سوابق Uptime
 • برای صرفه جویی در زمان ردیابی زمان خود ، ماه هاست که ما میزبان های مختلف وب را ردیابی و ضبط کرده ایم و آنها را در اختیار شما قرار می دهیم. به صفحات بازبینی ما بروید ، و درصد کلی زمان به روزرسانی هر میزبان را مشاهده خواهید کرد ، و چند روز از آخرین دوره نزولی گذشته است.

 • بهترین میزبان برای
 • ما هر میزبان را با توجه به تخصص آنها طبقه بندی کرده ایم. بهترین میزبان را برای وبلاگ نویسی ، تجارت الکترونیک ، سایت های نمونه کارها یا انجمن ها پیدا کنید.

میزبانی وب ارزان

توجه داشته باشید

کلیه قیمت های ذکر شده بر اساس قیمت مقدماتی قرارداد 12 ماهه است.

با در نظر گرفتن کلیه فاکتورها (سرعت سرور ، بروزرسانی ، پشتیبانی فنی ، سهولت استفاده و قیمت) در اینجا شش مورد از بهترین گزینه های موجود در خارج وجود دارد تا امتحان کنید.

1. میزبان

https://www.hostinger.com/

میزبان وب میزبان

طرح

تنها

هزینه ترم اول

2.34 دلار در ماه

هزینه تمدید

3.25 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • SSD نامحدود
 • 1 دامنه رایگان
 • hPanel
 • پشتیبانی برجسته
 • قیمت مقدماتی پایین

“خدمات حق بیمه با قیمت فوق العاده پایین ، چه چیز دیگری می توانید بخواهید؟”

هاستینجر انتخاب برتر ما برای میزبانی وب ارزان است ، زیرا آنها خدمات حق بیمه ای را با قیمت ثبت نام بسیار کم ارائه می دهند. برای این لیست ، ما ارزانترین طرح مارک را به صورت 12 ماهه ذکر کردیم که 2.34 دلار در هر ماه است ، اما اگر 48 ماه را انتخاب کنید ، فقط 0.99 دلار در ماه هزینه دریافت می کنید.!

سرورهای آنها در سطح جهانی بسیار سریع هستند زیرا دیتاسنترهایی در سرتاسر جهان دارند ، این جای تعجب آور است زیرا شما انتظار ندارید که وقتی چنین قیمت هایی را پرداخت می کنید.

آنها همچنین یک لیست چشمگیر از ویژگی های نامحدود دریافت کرده اند:

 • حافظه SSD
 • حسابهای ایمیل
 • وب سایتها
 • پهنای باند
 • Cronjobs

گذشته از سرعت و ویژگی ها ، هاستینجر یک تیم پشتیبانی عالی دارد که بیش از 20 کشور را به زبان مادری خود ارائه می دهد! هاستینجر واقعاً با برنامه های مقرون به صرفه خود ، مشتی كامل را بسته ، مخصوصاً برای مواردی كه تازه شروع می شود.

2. HostMetro

https://www.hostmetro.com/

میزبان وب HostMetro

طرح

برنامه MegaMax

هزینه ترم اول

2.95 دلار در ماه

هزینه تمدید

2.95 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • حداکثر ذخیره سازی
 • حداکثر پهنای باند
 • 1 نام دامنه رایگان
 • قیمت قفل برای همیشه لطفا برای
 • میزبانی دامنه نامحدود

“شما هرگز نگران هزینه های تجدید با قیمت های ثابت آنها نخواهید بود”

HostMetro دارای 1 نام دامنه رایگان با برنامه MegaMax خود ، با حداکثر ذخیره و پهنای باند (توجه داشته باشید که استفاده استراتژیک آنها از کلمه “حداکثر” به جای “نامحدود”).

در اصل ، این بدان معنی است که یک کلاه ذخیره و پهنای باند به حساب کاربری وجود دارد ، اما آنها تا زمانی که شما در شرایط استفاده از آنها بمانید ، میزان ذخیره سازی را برای شما به صورت رایگان افزایش می دهند ، یعنی عدم استفاده از فضای ذخیره شده اختصاصی برای رسانه ها اهداف ذخیره سازی.

برای من بسیار منطقی به نظر می رسد.

با HostMetro میزبان وب سایت های زیادی خواهید بود زیرا شما می خواهید با دامنه نامحدود آنها را میزبانی کنید ، اما بهترین چیز در مورد این مارک (حداقل برای من) این واقعیت است که قیمت آنها برای همیشه قفل شده است – اگر 2.95 دلار بپردازید ، شما تا زمانی که با آنها میزبان باشید ، مبلغ 2.95 دلار را پرداخت خواهید کرد.

حوری! نیازی به نگرانی در مورد هزینه های تجدید نیست!

3. InterServer

https://www.interserver.net/

میزبان وب Interserver

طرح

میزبانی وب استاندارد

هزینه ترم اول

5.00 دلار در ماه

هزینه تمدید

5.00 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • فضای ذخیره سازی نامحدود ULTRA SSD
 • سازنده وب سایت رایگان SitePad
 • حساب های نامحدود ایمیل
 • مهاجرت رایگان وب سایت
 • قیمت قفل شد

“قیمت های ثابت با SSD ، قیمت کمی بالاتر از رقابت آن”

InterServer دارای فضای ذخیره نامحدودی روی سرورهای Ultra SSD است ، بنابراین می دانید سایتهای شما سریع با سیستم عامل خود بارگیری می کنند.

شما همچنین می توانید از یک سازنده وب سایت رایگان ، حساب های نامحدود ایمیل و مهاجرت سایت رایگان لذت ببرید ، اما مانند HostMetro ، ویژگی اصلی آنها در اینجا قیمت است.

برنامه استاندارد میزبانی وب استاندارد فقط 5 دلار در ماه هزینه دارد و قیمت آن قفل شده است ، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تمدید نیست. در این مقطع زمانی ، ما نمی دانیم که آیا تمدیدهای آنها برای همیشه قفل شده است یا خیر ، اما فرض کردن این اطمینان نیست ، در غیر این صورت آنها اکثر مشاغل خود را به HostMetro از دست می دهند..

4. میزبانی A2

https://www.a2hosting.com

میزبان وب A2 میزبان

طرح

آرشیو

هزینه ترم اول

3.32 دلار در ماه

هزینه تمدید

$ 8.99 / ماه

ویژگی های اصلی

 • 1 وب سایت
 • ذخیره سازی نامحدود
 • انتقال نامحدود
 • رایگان & مهاجرت آسان سایت
 • SSL رایگان & SSD

“میزبان وب خوب ، گرد برای هر نوع سایت مناسب است”

آنچه ما در مورد A2 Hosting دوست داریم این است که برنامه های Turbo آنها با سرورهای بسیار سریع همراه است ، با فناوری که به سایتهای میزبان با آنها امکان می دهد تا حداکثر 20 برابر سریعتر از سرورهای معمولی بارگیری کنند!

اگرچه برنامه Lite با سرورهای Turbno همراه نیست ، سرورهای معمولی آنها هنوز هم خیلی سریع لعنتی هستند ، با میانگین جهانی 150 میلیون!

کاربران همچنین از ویژگی های نامحدودی مانند حافظه SSD ، پهنای باند و انتقال بهره مند می شوند. آنها همچنین از 25 حساب ایمیل رایگان ، امنیت SSL رایگان ، سازنده سایت آسان با هزاران مضمون ، نصب 1-کلیک بهینه شده وردپرس و از همه مهمتر ، آنها را به حداکثر رساندن سایت خود انتخاب می کنند که در 3 قاره پراکنده هستند. سرعت بار برای مشتریان خود!

5- میزبان تحرک

https://www.inmotionhosting.com

میزبان میزبانی وب

طرح

راه اندازی

هزینه ترم اول

4.99 دلار در ماه

هزینه تمدید

$ 8.99 / ماه

ویژگی های اصلی

 • نام دامنه رایگان
 • مناطق سرعت حداکثر
 • انتقال نامحدود
 • دسترسی به SSH
 • پشتیبانی 24/7 ایالات متحده

“خدمات حق بیمه مناسب برای دارندگان مشاغل کوچک”

Inmotion Hosting یک میزبان وب عالی است. این در واقع سرویس میزبانی وب ترجیح داده شده برای ما قبل از روشن شدن به SiteGround است ، و ما هنوز هم بسیار به آنها فکر می کنیم.

Inmotion به کاربران برنامه های راه اندازی خود با نام دامنه رایگان ، انتقال نامحدود ، SSL رایگان ، پشتیبان گیری خودکار و محافظت از هک ، با ایمیل های نامحدود ، پهنای باند و فضای دیسک دسترسی می دهد..

از همه بهتر ، آنها به لطف Max Speed ​​Zones خود ، واقعاً سریع هستند ، که در واقع یک روش جالب برای گفتن دیتاسنترهاست که در ایالات متحده واقع شده اند. اگرچه آنها هیچ پایگاه داده ای در آسیا ندارند ، اما Inmotion هنوز در سطح جهان بسیار سریع است.

BTW ، ما با Inmotion Hosting به توافق رسیده ایم و خوانندگان ما از 50٪ تخفیف قیمت خود لذت می برند ، بنابراین دیوانه شوید!

6. Bluehost

https://www.bluehost.com

میزبان وب میزبان Bluehost

طرح

پایه ای

هزینه ترم اول

5.95 دلار در ماه

هزینه تمدید

7.99 دلار در ماه

ویژگی های اصلی

 • 1 وب سایت
 • 50 GB SSD ذخیره سازی
 • پهنای باند بسط داده نشده
 • گواهی SSL رایگان
 • عملکرد استاندارد

“قیمت های پایین با ویژگی های استاندارد ، عالی برای وبلاگ نویسان”

Bluehost یکی از خدمات بسیار مناسب برای میزبانی وب در اطراف است ، و قیمت آنها به اندازه کافی کم است که بتواند آنها را در این لیست قرار دهد.

با برنامه اولیه آنها ، آنچه را برای پرداخت می کنید دریافت می کنید – 1 دامنه رایگان ، 50 گیگابایت حافظه SSD (به این معنی که آنها به سرعت و کارایی اهمیت می دهند) و پهنای باند پهنای باند (مشخص نشده است که چه مقدار برای هر حساب اختصاص داده شده است ، اما تا زمانی که شما در محدوده “عادی” آنها قرار می گیرید ، باید خوب باشید).

اگر می خواهید حساب ایمیل رایگان داشته باشید ، آنگاه Bluehost کاری نیست که شما می خواهید ، زیرا ایمیل یک سرویس پولی اضافی با آنهاست.

با این حال ، Bluehost با SSL رایگان همراه است ، بنابراین اگر شما یک وب سایت تجاری راه اندازی می کنید ، این کار مفید خواهد بود. گذشته از آن ، آنها بسیار پایدار هستند. زوجی که با دیگر قدرت هایشان ، و Bluehost در واقع یک مدعی ارزشمند برای این لیست است.

حکم: برای کدام میزبان وب اقدام کنید?

شرایط اول

بازسازی

تفاوت

میزبان

$ 2.34

$ 3.25

+0.91 دلار

میزبان مترو

2.95 دلار

2.95 دلار

0 دلار

InterServer

5.00 دلار

5.00 دلار

0 دلار

فراموش نکنید: میزبان وب خود را با نیازهای وب سایت خود مطابقت دهید!

متأسفانه ، هیچ میزبان کاملی در وب وجود ندارد. فقط یکی که مناسب شما و نیازهای شماست. میزبان وب مختلف با اولویت های مختلف مناسب است.

به عنوان مثال ، یک سایت ساده نمونه کارها فقط به یک میزبان وب مشترک کوچک نیاز دارد. اما اگر یک وبلاگ یا وب سایت با بیش از 30،000-40،000 بازدیدکننده در ماه دارید ، می خواهید ذخیره سازی اضافی و امکان ارتقاء VPS در زمان مناسب را داشته باشید.

اگر به دنبال راه اندازی سایت تجارت الکترونیکی هستید ، به یک میزبان وب نیاز دارید که امکان ادغام پرداخت و اقدامات امنیتی اضافی را فراهم کند. (حتماً میزبان تجارت الکترونیکی توصیه شده ما را بررسی کنید.)

همانطور که مشاهده می کنید میزبان وب ارزان همیشه نمی خورد ، اما ویژگی ها و عملکرد آنها را قبل از خرید بررسی کنید. موفق باشید! و اگر هنوز سؤال دیگری دارید ، با ما تماس بگیرید و من خوشحال می شوم به سوالات شما پاسخ دهم.

حال اگر جیب های عمیقی دارید و به دنبال برخی موارد بالا هستید ، این سیستم عامل های میزبانی وردپرس مدیریت شده را بررسی کنید.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map