התמודדות עם אינטרנט איטי במהלך COVID-19 עבודה מהבית

מאז תחילת ה- מגפת COVID-19, ספקי שירותי אינטרנט (ISP) במדינות ברחבי העולם נאבקים להתמודד עם דרישות רוחב פס גבוהות מהרגיל.


לפעמים זה הביא מצערת רוחב פס, שם ספקי האינטרנט מאטים בכוונה את המהירות שלך. זה עוזר להם לנהל טוב יותר את יכולותיהם ולהבטיח שכולם יקבלו חלק מהצינור האינטרנטי.

לרוע המזל, מכיוון ש- COVID-19 אילץ חלק גדול מכוח העבודה לעבוד מהבית, התמודדות עם אינטרנט זוחל בקצב חילזון היא לא בדיוק תורמת לעבוד..

מצערת רוחב פס במהלך COVID-19

בנסיבות רגילות, ספקי הפס הרחב מסוגלים לאזן בין עומסים מאחר שהם הוגדרו לצפות לזמני פעילות מפושטים שמתפצלים בין שימוש ביתי לשימוש משרדי. COVID-19 אילץ חלק גדול מכוח העבודה הגלובלי לעבוד מהבית, ויוצר אנומליה.

בגלל זה הם נקטו במצערת רוחב פס כדי לעזור במבצעיהם. בואו נסתכל כיצד התנקשות רוחב הפס עשויה להשפיע על המהירות שאתה מקבל בבית ברגע זה.

ראשית, כמדד בסיסי, רוחב הפס המפורסם על ידי ספק האינטרנט שלי הוא 500 מגהביט לשנייה לשני למעלה ולמטה. אם הייתי גולש באתרים שמתארחים באופן מקומי, המהירות בדרך כלל גבוהה למדי;

מהירות בסיס בקואלה לומפור

ראה את תוצאות מקוריות לבדיקת שרת מקומית

כעת נשקול אם הייתי מתחבר לשרת בצרפת בנסיבות רגילות;

מבחן שרת מהירות חיבור לאינטרנט בצרפת

ראה את תוצאות מקוריות עבור מבחן שרת מבוסס צרפת

השפלה במהירות שאתה צופה בה היא נורמלית, מכיוון שצרפת נמצאת די הרבה מרחק מהמקום שאני נמצאת בו. ככל שהמרחקים יגדלו בין שתי נקודות, מהירויות האינטרנט ישפלו מעט, יחד עם השהיה מוגברת (פינג).

עם זאת, אם מסיבה כלשהי היה רוחש הפס מתרסק איפשהו לאורך החיבור, אז אולי הייתי מסתכל על תוצאות כאלה:

חיבור מהירות מצומצם מבחן שרת צרפת

ראה את תוצאות מקוריות למהירות מצומצמת בשרת מבוסס צרפת

אם היית מנסה לגשת לאתר במהירויות אלה, אני בטוח שזה יהיה מאוד מתסכל. בנסיבות רגילות, כנראה שנשאיר את הדברים ונחזור אחר כך. אבל אם היית מנסה לבצע עבודות מסוימות – אולי ועידה טלפונית או הורדת קובץ חשוב, הדברים יכולים להיות נוחים.

VPN יכול לעזור לעקוף את מצבי רוחב הפס

לאלו מכם לא מוכרים, רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) הם כלים שיכולים לעזור לכם עם כמה דברים – בעיקר להגדיל את פרטיותכם & אבטחה באינטרנט. עם זאת יש להם כמה יתרונות לוואי אחרים כמו עזרה עקיפת מצערת רוחב פס.

כדי להמחיש זאת, ניהלתי כמה VPNs במהלך התקופה בה ציינתי את רוחב הפס שלי נחנק כאמור לעיל. להלן התוצאות:

מבחן מהירות nordvpn צרפת covid19

NordVPN Speedtest – ראה תוצאות וביקורת מלאה

מבחן מהירות הסייברגוסט צרפת -

CyberGhost Speedtest – ראה תוצאות וביקורת מלאה

מבחן מהירות expressvpn צרפת covid19 - -

ExpressVPN Speedtest – ראה תוצאות וביקורת מלאה

מבחן מהירות גולש צרפת

מבחן המהיר של Surfshark – ראה תוצאות וביקורת מלאה

כפי שאתה יכול לראות, שימוש ב- VPN עזר לי בבירור לדלג על מגבלות רוחב הפס. זה עבד עם כל אחד מאותם ספקי שירותי VPN הגדולים שבדקתי באותה תקופה. אמנם לא בדיוק אותן מהירויות כמו שאני מקבל בדרך כלל, אך היא עדיין משופרת בהרבה על 2.5 Mbps שנצפתה ללא VPN פעיל.

הסיבה לכך היא שרוחב הפס מצמצם בדרך כלל באופן סלקטיבי. חשוב על רוחב הפס ככביש מהיר שיש בו נתיבים שונים לתנועה. בכביש מהיר באינטרנט ישנם בדרך כלל שני נתיבים – מהירים ואיטיים. בהתבסס על שיטות המיון שלהם, ספקי שירותי האינטרנט יכולים בדרך כלל להכניס את התנועה שלך לאחד מהנתיבים הללו.

VPNs פועלים על ידי יצירת מנהרות תקשורת מהמכשיר שלך ישירות לשרתים שלהם. כל מידע שתשלח לאורך מנהרות אלה מוצפן גם הוא. בגלל הדברים האלה, ספקי שירותי האינטרנט לא יידעו איזה סוג נתונים אתה שולח ומקבל.

זכור כי זה לא תמיד עובד ככה.

כפי שאתה יכול לראות, אם ספק שירותי אינטרנט לא יכול לדעת עם איזה סוג נתונים הוא עובד, מיון בדרך כלל מכניס אותך לנתיב המהיר. עם זאת, יש לכך אזהרות כאשר אפילו VPN לא יעבוד. לדוגמה, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים מטילים על משתמשים מכסי נתונים. בנסיבות אלה, רוחב הפס שלך יוחמר לא משנה מה.

קל להשתמש ב- VPN!

למוזמנים, שימוש ב- VPN אולי נשמע מעט מפחיד. הרשה לי להבטיח לכם שזה פשוט כמו רוב היישומים האחרים לשימוש. המדרגות ישרות למדי;

 1. הירשם עם ספק שירות VPN
 2. הורד והתקן את היישום במכשיר שלך
 3. הפעל את האפליקציה והזן את שם המשתמש והסיסמה שלך
 4. בחר שרת שאליו אתה מתחבר

לאחר שעשיתם את זה, פשוט השתמשו באינטרנט כמו שהייתם בדרך כלל והשאירו את ה- VPN לרוץ מעצמו ברקע. לרוב זה לא יפריע לאופן השימוש בדרך כלל באינטרנט.

ההבנה מדוע רוחב הפס מתחנק

אפילו בנסיבות רגילות, ספקיות האינטרנט עושות שימוש במצערת רוחב הפס כדי לשלוט במי יקבל איזה נתח מצינור האינטרנט. לרוע המזל, הדבר יכול להשפיע עלינו כאשר אנו פחות מצפים לכך.

אתה משתמש בקו האינטרנט שלך והכל נראה בסדר, ואז פתאום אתרים נאבקים לפתוח ומורידים לאט לסריקה. רוב הסיכויים ש- ISP שלך חיסל את המהירות שלך. הם עושים זאת מסיבות שונות.

לדוגמה, ספקי שירותי אינטרנט מסוימים מרתיעים משתמשים מפעילויות שיתוף קבצים ב- P2P ויגרמו למצער את המהירות של מי שמנסה להפעיל סיקור.

במקרים אחרים, תעבורת אינטרנט כבדה באזורכם עלולה לגרום לרשת האינטרנט שלכם להצער את רוחב הפס באופן סלקטיבי כדי לאזן בין עומסים. כמובן, יכולות להיות גם סיבות אחרות, אך בסך הכל, התנקשות ברוחב הפס היא בעיקר לפי שיקול דעת האינטרנט..

כמה מהסיבות שהרוחב פס מוגזם יכול לכלול;

 • איזון עומסים
  יותר מדי לקוחות מנסים להשתמש בשירות ולכן שירותי האינטרנט מנסים לאזן בין הזמינות.
 • שינוי התנהגות
  ספקי שירותי אינטרנט מסוימים עשויים להרתיע מהורדות כבדות או פעילויות P2P בכדי לחסוך בעלויות רוחב הפס ועלולות להצער את החיבורים אם תתגלה תנועה גבוהה..
 • מציץ
  עימותים בהסכמים בין ספקי שירותי האינטרנט וסירוב לבצע התאמות עלולים לגרום למצערת שמיכות במקרים מסוימים.

עם זאת, הודות ל- COVID-19 נראה כי לפחות חלק מכוח העבודה יעבור שינויים בעתיד, גם כשנגמר המשבר המיידי..

חברות (ועובדים) מתחילות להבין שעבודה מהבית אינה רק מעשית, אלא יכולות להיות לה השלכות חיוביות רבות כמו למשל ירידה ברמות הפחמן הדו חמצני מסביב לעולם.

מסקנה: תפסיק את המצערת בצורה לא הוגנת בעצמך

גם אם ספקי שירותי האינטרנט מסתדרים במלואם, ייתכן שייקח להם זמן לנרמל את פעולותיהם, במיוחד לאור האלמונים המעורבים במספרים שיישארו לעבוד מהבית או יחזרו לסביבות משרדיות.

מכיוון שכך, סביר להניח שנראה שהם ממנפים את רוחב הפס המצערת עוד זמן רב. אני ממליץ בחום לרבים מכם שצריכים לעבוד מרחוק להשתמש ב- VPN ולעבוד סביב מגבלות רוחב הפס, כך שתוכלו לעבוד בשקט נפשי מכל מקום שתבחרו..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map