סקירה של VyprVPN: 6 יתרונות ושלושה חסרונות של שימוש ב VyprVPN

VyprVPN


Contents

VyprVPN

https://www.vyprvpn.com/

tl; דר

VyprVPN נמצאת בבעלות המפתחים גולדן צפרדע, שהם תומכים חזקים בפרטיות & ביטחון לצרכנים. שירות VPN זה נמצא בשוק כבר למעלה משני עשורים והוא מותג מוכר בעליל. עם זאת, הביצועים שלו אכן מעלים שאלות האם היא קיבלה את המיקוד הדרוש בתשתיות שהיא צריכה.

סקירת VyprVPN: 6 יתרונות & 3 חסרונות של שימוש ב- VyprVPN

VyprVPN כבר בשוק זמן רב משמעותי. זה שייך לחברה בשם גולדן צפרדע, מפתחת מבוססת שוויץ, שנראית ממוקדת כולה בפרטיות & שוק אבטחה – VPN כלול.

עד כה, זה נשמע נורמלי. עם זאת, יש טוויסט מעניין לרקע של צפרדע הזהב. ככל הנראה, למייסדיה נודע כי ה- NSA מבצע מעקב סמוי ב- AT&רשתות T. כאשר הביא זאת לידיעת הרשויות, זה התעלם. האירוע היה אירוע מעניין בכל זאת (קרא עוד על חדר 641 א).

תוכן עניינים

היתרונות של VyprVPN

 1. ביטחון חזק & פרטיות!
  • מדיניות מוצקה ללא רישום כניסה
  • אין DNS & דליפות WebRTC
  • מציע הגנה משופרת
  • בבעלות עצמית & שרתים מופעלים
  • פרוטוקול זיקית קניינית
  • מגיע עם מתג להרוג מתקדם
  • מבוסס בשוויץ
 2. טוב בביטול חסימה של שירותים & אתרים!
  • עובד עם אזורי מפתח של נטפליקס
  • BBC iPlayer עובד גם עם VyprVPN
 3. אפליקציית VyprVPN קלה לשימוש!
  • עיצוב יעיל
  • רב פלטפורמה זמינה
 4. מציעה תמיכת לקוחות מקיפה!
 5. איסור מותר!
 6. ערבות 30 יום הכסף בחזרה!

חסרונות של VyprVPN

 1. שרתים מוגבלים, רשת רחבה
 2. מהירויות בינוניות
 3. זמן חיבור איטי

בשורה התחתונה

 • האם אשלם עבור VyprVPN?

בגלל זה, מקימי צפרדע הזהב החליטו לצאת למשימה לעזור להגן על משתמשי האינטרנט. החברה הוקמה בשוויץ בשנת 1994 והיא עברה קדימה מלאה מאז.

בנקודת זמן זו, VyprVPN הוא אחד מיישומי הליבה שנבנו ומתוחזקים על ידי Golden Frog הזמינה לציבור..

פתק

ישנן שתי גרסאות עיקריות של VyprVPN ואנחנו נבחן מקרוב את גרסת הצרכן (השנייה מיועדת יותר למשתמשים עסקיים).

6 דברים שאנחנו אוהבים ב- VyprVPN

1. ביטחון חזק & פרטיות!

1.1 מדיניות רישום מוצקה ללא רישום

מדיניות ה- No-Logging היא אולי המסמך החשוב ביותר שיש לספק שירות VPN צריך להיות במלאי שלו. זה בעצם ההבטחה ש- VPN מעניק למשתמשים שלה לגבי הטיפול שלהם בנתוני המשתמש ופרטיותו.

בניגוד לחלק מספקי השירותים, ל- VyprVPN מדיניות ה- No-Logging שלהן מופיעה באופן ברור בשחור לבן באתר האינטרנט שלהם. זה גם לא תיאור טכני ארוך מדי אבל משהו שכל אחד יכול כנראה לקרוא ולהבין.

תמציתו היא; “אנו לא רושמים מידע שיכול לשמש לזיהויך, ואנחנו גם לא שומרים על כל מידע שעולה מהקשר שלך לאחר שהתנתק“.

1.2 אין DNS & דליפות WebRTC

מבחן דליפת ה- DNS מאוד פשוט ועם זאת הכרחי. כל מה שבאמת הוא להבטיח ש- DNS האמיתי שלך לא ייפגע. ביקור באתר כמו מבחן דליפת DNS יכול לעזור לך לאבטח מידע זה במהירות ובחינם.

מחובר באמצעות שרת סינגפור

התחברות לשרת VyprVPN בסינגפור הראתה DNS דליפת אפס.

כמו כן, שלנו מבחן WebRTC אישר גם כי VyprVPN היה בטוח לשימוש. בדרך כלל יש מידע רב יותר בבדיקות WebRTC, אז פשוט תעקוב אחר סימני דגל של ארץ המוצא שלך כדי לוודא שהם לא יופיעו בשום מקום ברשימה.

1.3 מציע הגנה משופרת

בדומה להרבה VPNs טובים אחרים, ל- VyprVPN מערכת DNS מאובטחת משלה, הנקראת באופן צפוי VyprDNS. זה פותח והוקם מהיסוד על ידי צפרדע הזהב. VyprDNS תוכנן להיות מערכת ‘אפס ידע’, כלומר היא מבטיחה לך פרטיות.

חיבור vyprvpn מאובטח

VyprDNS היא מערכת DNS פרטית ומאובטחת עבור משתמשי VyprVPN.

מערכת ה- DNS המופעלת מסייעת גם לעקוף צנזורה שבמדינות רבות מיושמת ברמה של ספק שירותי האינטרנט. VyprDNS הוא פרטי ואינו פתוח לקהל הרחב – ניתן להשתמש בו רק על ידי משתמשי VyprVPN.

1.4 בעלות עצמית & שרתים מופעלים

דבר אחד שגורם ל VyprVPN להתבלט בין השאר הוא שהוא טוען כי “להחזיק, להנדס ולנהל את שרתי ה- VPN [sic] שלנו”. המשמעות היא שבעוד שהם עשויים לשכור שטח ורוחב פס ממרכזי נתונים ברחבי העולם, היושרה של מערכת ה- VPN שלהם גבוהה.

אמנם זה עשוי להיראות כמו מהלך הגיוני, בהתחשב במגזר התעשייתי בו הם נמצאים, אך לא כל ספקי ה- VPN עוברים לאורך זה. למעשה, ידוע כי חלקם עבדו בעבר עם ספקי שירות של צד שלישי וניסו להעביר את האשמה כאשר בסופו של דבר האבטחה נפגעה איכשהו..

1.5 פרוטוקול זיקית קניינית

אין הרבה ספקי שירותי VPN המציגים פרוטוקולים מאובטחים משלהם מסיבה טובה. זה קשה להפליא והמשאבים שהם יצטרכו להכניס לתוכו יהיו אדירים. זה הרבה זמן וכסף לא רק על R&D אבל אפילו לשמור על זה.

פרוטוקול זיקית vyprvpn הופך את חיבור ה- VPN לזיהוי

מה VyprVPN עשה עם פרוטוקול הזיקית שלהם זה רק להוסיף קצת ספין. זה מסתמך על קידוד של OpenVPN 256 סיביות כבסיס, אך מערבל את המנות לפני השידור כך שיהיה קשה יותר לרחרחני VPN לזהות.

על פי צפרדע הזהב, הדבר הופך את זיקית להרבה יותר טוב לשימוש במדינות שידועות כי הם מאוד לא ידידותיים ל- VPN, כמו סין, רוסיה או איראן..

1.6 מגיע עם מתג להרוג מתקדם

כמעט ללא כישלון, VPNs יכללו מתג להרוג עם היישומים שלהם. מתג ההריגה הוא דבר שיכול לחסום נתונים מכניסה או יציאה מהמכשיר שלך אם מנהרת ה- VPN איכשהו למטה, למשל במקרה של הפסקת שירות או חיבור שנשמט..

בעוד שמתגי הרוגים נמצאים בעיקר ברמת היישום וברמת המערכת, VyprVPN עברה צעד אחד קדימה וכללה הרג גם ברמת LAN. זה מאפשר לו לחסום כל דבר כולל תעבורת LAN אם יש בעיה בחיבור ה- VPN.

1.7 מבוסס בשוויץ

VyprVPN משולב בשוויץ המהווה חדשות נהדרות עבור המשתמשים שלה בכל מקום. ממשלת שווייץ ידועה כמי שיש לה כמה מחוקי הפרטיות הטובים בעולם (זוכרים את מערכת הבנקאות השוויצרית הנהדרת?).

המשמעות היא שלא רק VyprVPN חופשי להגן על פרטיותך אלא במקרים רבים היא נדרשת לעשות זאת על פי החוק השוויצרי! עבור ספק שירותי VPN אין סביבה מתוקה יותר.

2. טוב בשירותי חסימת שירותים & אתרים!

2.1 עובד עם אזורי מפתח של נטפליקס

מכיוון שאני חזיר מסיבי של נטפליקס (גם לעבודה וגם באופן אישי), אחד הדברים החשובים ביותר עבורי ב- VPN הוא היכולת שלהם לעקוף את הסלידה של נטפליקס מ- VPN. כפי שרבים מכם יודעים, נטפליקס וכמה שירותי סטרימינג אחרים פותחים תוכן על סמך מיקום גיאוגרפי.

זו לא תרמית מסיבית מיועדת, אלא פשוט הדרך בה רישוי עובד. למרבה הצער, הם גובים מכולם את אותו הסכום (בערך). בשביל זה אני מרגיש שאנחנו צריכים להשיג כמות שווה של מנות טובות, ומכאן ההתמקדות שלי ב- VPN עבור Netflix.

vyprvpn מאפשר לך לגשת לנטפליקס ללא קשר לאזורים

החדשות הטובות כאן הן שנטפליקס ארה”ב עובדת עם VyprVPN ויכולתי להזרים תוכן של נטפליקס בארה”ב. עם זאת, יש כמה אזהרות לכך – אחת עליהן אדבר בהמשך החלק המכסה את המהירות.

לרוע המזל, בעוד שלנטפליקס ארה”ב יש המון תוכן (יותר מכל מקום אחר בעולם), אין לה את כל תוכן נטפליקס. לדוגמה, רציתי לצפות ב”רוני צ’יינג – סטודנט בינלאומי “וזה היה זמין רק באוסטרליה.

לא יכולתי לעבור את חסימת האזור האוסטרלי עם נטפליקס, לא משנה באילו שרתי VyprVPN השתמשתי. זה היה מתסכל ומעצבן. ושוב, המצב אינו כזה שצפוי להופיע שוב מכיוון שרוב הזמן יבוזבז על נטפליקס לתוכן אמריקאי.

בשיחה עם שירות לקוחות התבשרתי כי VyprVPN עובד כרגע רק עם מספר מוגבל של אזורי נטפליקס, כולל קנדה, גרמניה, בריטניה וארה”ב..

2.2 BBC iPlayer עובד גם עם VyprVPN

אם כי לא ידוע במיוחד מחוץ לבריטניה, ל- BBC יש שירות סטרימינג בחינם. בכל זאת עליכם להירשם אליו (רק לזייף כתובת בבריטניה) ואז תוכלו לצפות בחינם.

הזרם את ה- iPlayer של BBC בחינם עם VyprVPN

זרם iBBC מהבהב בחינם עם VyprVPN.

התפיסה היא שתצטרך VPN שיש לו למעשה שרת בבריטניה או שהוא לא יעבוד. VyprVPN עושה את העבודה ולא היו לי עד עכשיו בעיות עם ה- iPlayer.

3. אפליקציית VyprVPN קלה לשימוש!

אפליקציית Windows VyprVPN קלה מאוד להתקנה ובריזה לשימוש. היא פועלת ממש כמו כל אפליקציית Windows אחרת ועובדת בצורה חלקה בסביבה.

3.1 תכנון יעיל

כאשר הושק, המסך הראשי של האפליקציה מציג את המיקום האמיתי שלך כמו גם את מצב החיבור שלך לשירות. יש גם סרגל שמראה לך את המיקום האחרון אליו התחברת. אם אתה משיק אותו בפעם הראשונה, זה יוחלף על ידי כפתור “שרת המהיר ביותר”.

יישום חלונות vyprvpn הוא נהדר

מסכים שונים של אפליקציית Windows VyprVPN.

האפליקציה היא בעלת מסך יחיד, כלומר החלק הקטן של שטח המסך שהוא תופס כשהוא מוגדל הוא כל מה שתראו. לחיצה על כרטיסיות או על תפריטי אפשרויות פשוט תעביר אותך לאותם אזורים המשתמשים באותו ממשק אפליקציה.

3.2 רב פלטפורמה זמינה

עם כל מנוי VyprVPN אתה יכול לחבר עד חמישה מכשירים בו זמנית. יש להם גם מגוון דרכים בהן אתה יכול לחבר את המכשירים שלך, תלוי במה אתה משתמש. לרוב משקי הבית יש מגוון מכשירים הפועלים בכל עת.

לדוגמה, יש אפליקציות למכשירי Windows ו- Linux המיינסטרים, יחד עם פלטפורמות סלולריות כמו iOS ו- Android. VyprVPN זמין גם לטלוויזיות מבוססות אנדרואיד וכמה נתבים.

אולם יש לשים לב לכך ש- VyprVPN לא נראה שיש תמיכה ייעודית ליישומים מאוד מיוחדים כמו Kodi ו- Roku, או אפילו Firestick. זה משהו שאולי תרצה להיות מודע אליו לפני שאתה נרשם אליהם.

4. מציע תמיכת לקוחות מקיפה!

יצירת קשר עם תמיכת לקוחות VyprVPN היא קלה בזכות צוות התמיכה הייעודי שלהם. שלחתי להם שאילתה והגבתי עליה כמעט מייד (תוך 10 שניות). בכל הנוגע לתמיכה בלקוחות, זה מהשורה הראשונה.

תמיכת לקוחות vyprvpn קלה ומהירה

שירות הלקוחות של VyprVPN היה מהיר & יעיל.

מצאתי שגם סוכן התמיכה בלקוחות אדיב ידע בקיאותו ומציע קישורים מועילים במידת הצורך. הוא הצליח במהירות לכוון אותי בכיוון הנכון לשאלות הזקוקות לתשובות מקיפות יותר.

זה מביא אותי לנקודה הבאה שהיא בסיס הידע שלהם. ל- VyprVPN ספריית עזרה הגונה למדי למי שאינו אוהב עזרה חיה. המאמרים כאן אוצרים היטב, עדכניים ונרחבים.

5. מרתק מותר!

P2P עובד מצוין עם VyprVPN למרות שאתה צריך לזכור שהמהירות תהיה מוגבלת על ידי שרת ה- VPN באופן כללי. בדרך כלל זה בסדר, אבל אם תקרא את הקטע שלי בנושא המהירות למטה, תבינו שטרור עשוי להיות נושא בכלל בגלל חוסר המהירות אצל ספק זה..

P2P עובד מצוין עם VyprVPN

עם זאת, הנחלים היו עקביים והתנהגו כרגיל. למען האמת, שמתי לב שהקשרים נקלטו במהירות רבה יותר מהרגיל כמעט לכל השטפים. שלא כמו ספקים מסוימים, VyprVPN לא מגביל אותך לשרתים ספציפיים לצורך סיקור.

6. אחריות להחזר הכסף למשך 30 יום!

אני אוהב שירותים המציעים ערבויות להחזר הכסף. זה מראה שהם מספיק בטוחים בשירותם שגם עם תקופת חסד, הקונים יישארו. VyprVPN מציע לכל המשתמשים ערבות להחזר הכסף של 30 יום.

האמינו לי, זה די והותר כדי לוודא שהשירות בו אתם עובדים מתאים לכם – כל עוד אתם משתמשים בו באופן פעיל. לכל מי שרוצה VPN, אני ממליץ להשאיר אותו דולק לאחר שקנה ​​אותו, מכיוון שזו הדרך המהירה ביותר שתוכלו לדעת אם היא מתאימה לכם.

בכך, תוכלו לחוות זאת במשרה מלאה ופגמים קטנים יופיעו בסופו של דבר מוקדם יותר מאוחר. לאחר מכן אתה יכול להחליט אם אתה יכול לחיות עם הנושאים האלה, ולא לסבול אם כי זה בכל המנוי שלך.

מה שאנחנו לא אוהבים ב- VyprVPN

1. שרתים מוגבלים, רשת רחבה

אולי בגלל הסטנדרטים שלהם בהגדרת השרתים שלהם, ל- VyprVPN יש רשת צנועה יותר משל הרבה ספקי שירותים מהשורה הראשונה כיום. בסביבות 700 שרתים, זה לא פחות מ- NordVPN (5,800+) או אפילו Surfshark Newbie (800+).

מספר מוגבל של שרתים צריך גם לשרת שטח גדול מכיוון ש- VyprVPN יש אותם ב 66 מדינות ברחבי העולם. זה אפילו לא סופר את האתרים המרובים בצפון אמריקה שבהם יש גם שרתים.

בסך הכל, ההתקנה הזו חששה לי מהיכולת של השרתים שלהם לעמוד בעומסים כבדים, מה שעלול להשפיע על איכות השירות ש- VyprVPN יכול לספק..

2. מהירויות בינוניות

למרות מיטב המאמצים והסיוע האדיב של שירותי הלקוחות, די התאכזבתי ממהירות VyprVPN. זה לא אומר שהמהירויות היו נוראיות אבל בהשוואה לשירותים מהשורה הראשונה שניסיתי – זה חסר.

מהירות קו vyprvpn ללא vpn

מהירות קו הבסיס ללא VPN.

כבסיס לכל דבר, אני מריץ קו של 500 מגהביט לשנייה מהספק שלי דרכו בדרך כלל אני מקבל מהירויות מלאות.

מבחן מהירות VyprVPN – ארה”ב

התחברות לשרת VyprVPN מבוסס ארה”ב, הייתי בהתחלה מעט לא מעורערת, שכן המהירויות שנבדקו היו נוראיות. לאחר החלפת שרתים מספר פעמים, סוף סוף הצלחתי להוציא מהירות שמישה של 37 מגהביט לשנייה.

מבחן מהירות vyprvpn

מבחן מהירות VyprVPN ארה”ב – VPN כבוי
(ראה תוצאה מלאה)

מבחן מהירות

מבחן מהירות VyprVPN ארה”ב – VPN פועל
(ראה תוצאה מלאה)

זה מהיר מספיק כמעט לכל דבר, אפילו קצת הורדה צנועה אם יש לך קצת זמן נוסף. למרבה הצער, זו לא הנורמה ועליך לעבוד על החלפת שרתים כדי לקבל מהירות הגונה.

מבחן מהירות VyprVPN – אירופה (שרת גרמניה)

לבדיקת המהירות שלי בגוש האירו בחרתי בגרמניה מכיוון שהיא קרובה יותר למיקום הפיזי שלי ובעלת תשתית טובה.

מבחן מהירות vyprvpn אירופה

מבחן מהירות VyprVPN אירופה – VPN כבוי
(ראה תוצאה מלאה)

מבחן מהירות

מבחן מהירות VyprVPN אירופה – VPN פועל
(ראה תוצאה מלאה)

המהירויות כאן היו הרבה יותר טובות למרות החביון המוגבר באופן מוזר של הקשר. ובכל זאת, לא הרבה מאותו תקורה נגרם על ידי VyprVPN.

מבחן מהירות VyprVPN – אסיה (שרת סינגפור)

המיקום הפיזי שלי נמצא במלזיה, אבל בדרך כלל אני לא בודק כאן מכיוון שככל הנראה ספקי VPN כאן משתמשים בשרתים לא גדולים מסיבה כלשהי. כדי לבדוק את מהירות אזור אסיה שלי הוא שרת VPN מבוסס סינגפור שבדרך כלל יש מהירויות מצוינות.

מבחן מהירות vyprvpn אסיה

מבחן מהירות VyprVPN אסיה – VPN כבוי
(ראה תוצאה מלאה)

מבחן מהירות vyprvpn אסיה

מבחן מהירות VyprVPN אסיה – VPN מופעל
(ראה תוצאה מלאה)

הפעם הייתי די מופתע לראות את שעון VyperVPN רק 50 מגהביט לשנייה. אפילו עם VPN פעיל, אני בדרך כלל צופה במהירויות של יותר מ- 100 מגהביט לשנייה עם שרת מבוסס בסינגפור. תמיכת לקוחות בעצם אמרה לי להפעיל מחדש את המודם שלי ולהשתמש ב- IKEv2, שלא ממש פתר את השאלה הבסיסית – מדוע הוא ביצע כל כך גרוע (יחסית) כאן?

מבחן מהירות VyprVPN – מזרח תיכון (שרת ערב הסעודית)

ללא שרתים מבוססי אפריקה בחרתי לבדוק VyprVPN באזור עם שרת ממזרח התיכון בסעודיה הסעודית.

מבחן מהירות vyprvpn מזרח התיכון vpn כבוי

מבחן מהירות VyprVPN מזרח תיכון – VPN כבוי
(ראה תוצאה מלאה)

מבחן מהירות

מבחן מהירות VyprVPN מזרח תיכון – VPN בתאריך
(ראה תוצאה מלאה)

שוב, המהירות הייתה שמישה אך לא גדולה למרות שהופתעתי משיעורי הפינג הטובים שהוצגו.

מבחן מהירות VyprVPN – אוסטרליה

מבחן מהירות vyprvpn אוסטרליה

מבחן מהירות VyprVPN אוסטרליה – VPN כבוי
(ראה תוצאה מלאה)

מבחן מהירות

מבחן מהירות VyprVPN אוסטרליה – VPN בתאריך
(ראה תוצאה מלאה)

בדומה לסינגפור, שרתי VyprVPN מבוססי אוסטרליה הראו שוב שביצועים חסרי דעות בהם צפיתי מכל כך הרבה מקומות.

מסקנת מבחן מהירות – לא מדהימה

עם קבוצה זו של מבחני מהירות (ועוד כמה אחרים) שיושבים מולי בשילוב עם הצ’אט שלי עם תמיכת לקוחות, המסקנה היחידה האפשרית שלי היא ש- VyprVPN בצורה מהירה, פשוט לא כל כך נהדרת.

עבור ספק שירות שנמצא בשוק כל כך הרבה זמן זה קצת מפתיע. אני יכול רק להסיק שתי אפשרויות, הראשונה היא שה- VPN שלהם עובר עומס רב בגלל המגיפה הגלובלית הנוכחית. השנייה היא שהם לא המשיכו להתעדכן בזמנים ושדרגו את השרתים שלהם במידת הצורך.

בסך הכל, ביצוע עצוב של נותן שירות עם מוניטין רב שנים של מצוינות.

3. זמן חיבור איטי

אמנם לא הייתי מרוצה מהירויות VyprVPN, אך זה לא בדיוק אותו דבר. כאשר באפליקציה, החיבור לשרת כלשהו אורך זמן. אני לא אומר כמה דקות, אלא מספיק זמן כדי להיות מעצבן.

תיארתי את הזמן לחיבור למספר שרתים והוא עמד על ממוצע של כ -3 עד 5 שניות. אמנם זה נשמע כמו זמן קצר, כשמתמתין לחיבור, האמינו לי, זה מרגיש כל כך איטי.

השורה התחתונה: האם אשלם עבור VyprVPN?

החל מ- $ 2.50 לחודש אם תירשם לתכנית לשנתיים, VyprVPN הוא לא היקר ביותר שיש בוודאות. למרבה הצער, זה גם לא הופך אותם לזולים ביותר. האמת העגומה היא שכמו בכל דבר אחר בנושא VyprVPN, התמחור הזה פשוט בינוני.

אמנם זה נכון ששירות הלקוחות שלהם די מרשים, אך בכללותי אני מרגיש ש- VpyrVPN הוא שירות שבקושי מתקבל על הדעת. אולי בעבר הם ראו ימים טובים יותר, אבל היום זה מרגיש שהם פשוט משתלבים יחד.

נותני שירותים חדשים צצו וחלקם מציגים ביצועים מצוינים. למרות שנשאר לראות לאורך זמן אם ניתן לקיים זאת, עדיין עדיף להסתכל על אחד שנראה כאילו ויתר.

אם היו לי אפשרויות מוגבלות – כן, הייתי הולך על VyprVPN. אבל במחירים האלה אני יכול לעשות טוב יותר היום וכך גם אתה. ובכל זאת, הוא נותר שירות נטול מהומה שהוא אמין (והוכיח את עצמו כך בכל שנות שירותיו הרבות).

בדוק את רשימת ה- VPN הטוב ביותר שלנו כדי לחקור אלטרנטיבות נהדרות אחרות!

תכונות עיקריות

 • ✓ ללא רישום
 • ✓ VyprDNS
 • ✓ השתמש עד חמישה מכשירים
 • ✓ פרטיות חזקה & אבטחה
 • ✓ שרתים בבעלות עצמית

מומלץ ל

 • • משתמש מודע לאבטחה
 • • פשוט & ממשק משתמש חזק
 • • הזרמת סרטים
 • • עקוף גיאו-בלוק

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map