Täielik 25 trikkiga UX-disaini kontrollnimekiri

UX-i disaini idee on lihtne: õnnelikud, enesekindlad kasutajad ostavad tõenäolisemalt teie käest. Nad usaldavad teid tõenäolisemalt, registreeruvad teie meililistidesse või laadivad teie rakenduse alla.


Ma mõtlen sageli kasutajakogemuse kujundamist (või UX-disaini) pigem psühholoogiaks kui arendamiseks.

Hea UX-disaini eesmärk on pääseda külastajatele pähe.

See näeb ette nende iga sammu ja loob veebisaidi, mida on lihtne, intuitiivne ja nauditav kasutada.

Kahjuks pole hea UX-kujunduse jaoks lihtsat vastust ega hõbedast täppi. See on paljude pisikeste näksimuste kulminatsioon. Igaüks parandab teie veebisaidi kasutamist.

Seda silmas pidades olen ümardanud 25 väikese (ja lihtsa) näpunäite, mis panevad teie UX-i disaini särama.

1. Kiirus

Veebisaidi kiirus on teie esimene võimalus hea mulje jätmiseks. See on teie esimene UX-i takistus.

Veebisait-kiirus

(pildi allikas)

Liiga aeglaselt ja teie külastajad on juba ärritunud ning vähem usaldavad teid. Me seostame kiiruse vaistlikult professionaalsusega ja enamik külastajaid eeldab, et teie veebisait laaditakse kahe sekundi jooksul.

Kõik aeglasem ja see on kohe algusest peale halb kasutuskogemus.

Veenduge, et teie serveri kiirus on täiesti kriimustatud, ja vähendage oma saidi raskust, nii et see avaneks kiiresti.

2. Kes sa oled ja mida sa teed?

Järgmine suur väljakutse on külastajate kiire teavitamine. Kes sa oled? Mida sa teed? Ja mis väärtust saate neile anda?

Netflixi väärtus prop

Seda nimetatakse väärtusepakkumiseks ja on nii oluline, et kirjutasime sellele terve ajaveebi postituse. Külastajate veenmiseks on teil vaid mõni sekund, nii et pange see arvestama!

Proovige nüüd: tehke kogu oma veebisait ühe lausega kokku ja teeviit, kuhu soovite külastajad järgmisena minna.

3. Veenduge, et külastajad saaksid teiega ühendust võtta

UX-kujunduse põhiosa on külastajate võimalike murede ja murede kõrvaldamine.

Uute külastajate jaoks on üks suurimaid muresid see, kas nad peaksid teid usaldama või mitte – eriti kui olete uus veebisait.

Üks võimalus selle ärevuse eemaldamiseks on näidata neile, et kulisside taga on tõeline inimene. Lisage ettevõtte aadress, telefoninumber ja päris e-posti aadress. (MITTE kontaktvormi – inimesed kipuvad usaldamata neid otse sirgjoonelise e-posti aadressiga võrreldes).

Veel parem, kasutage reaalajas vestluskasti nii et kasutajad saavad kohe küsimusi esitada.

Tagove Live Chat

Kui midagi läheb valesti, on hea teada, et nad saavad hõlpsalt ühendust võtta.

4. Andke külastajatele alati kodutee

Oleme kõik varem veebisaitidel eksinud. Järgnete lingid ja jõuate küüliku auku.

Kui see juhtub, muutuvad teie külastajad ärritunuks ja pettunud. Brauseri sulgemiseks vajutavad nad instinktiivselt nuppu X.

Selle asemel veenduge, et seal oleks selge ja määratletud nupp „kodu”, et need saaksid alati otsast alata. Tavaliselt loodavad kasutajad, et teie logo lingib ka avalehele, nii et veenduge, et see ka nii toimiks.

5. Veelgi parem, kui jäta riivsai, et nad teaksid, kus nad asuvad

Lisaks kiirele taaskäivitamisele kasutage ka riivsaia, et selgitada, kus nad asuvad.

Selleks sobivad suurepäraselt suured edenemisribad. Kui see on näiteks väljamineku ajal, siis andke oma kasutajale täpselt teada, kus nad asuvad ja mida on veel vaja teha.

checkout-progress-bar

(pildi allikas)

See on jällegi lihtne psühholoogia. Näiteks on jalutuskäik palju väsitavam, kui te ei tea, kus lõpp on. Tunneme end palju mugavamalt, kui meil on kaart. Sama mõte kehtib ka veebis.

6. Eemaldage kõik korduvad toimingud

On ülimalt pettumust, kui sisestate vormile kaks korda samu andmeid (nt arveldusaadress ja tarneaadress). Proovige vabaneda korduvatest toimingutest, mis aeglustavad ostuprotsessi.

Just sellised asjad viivad ostukorvist loobumise. Teie külastajad otsivad mujalt.

Veelgi parem – looge süsteem, mis mäletaks teie klientide eelistusi. See üllatab ja rõõmustab neid, kui see kõik neid jälle seal ootab. See on lihtne asi, mis parandab klientide tagasitoomise võimalusi.

7. Kasutage algajate abistamiseks tööriistade näpunäiteid (kuid ärge takistage eksperte!)

Mõned teie külastajad on alalised. Nad saavad läbi teie registreerumislehed ja ostuprotsessi. Teised on uhiuus ja neil võib olla mõni küsimus.

Väikesed tööriistaotsa ikoonid (mida sageli tähistatakse küsimärgiga) aitavad algajatel mõista, mida nad peavad tegema. Kuid samal ajal ei häiri nad teie eksperte.

tööriistavihjeid

(pildi allikas)

Asjatundjate kiirendamiseks võite pakkuda isegi otseteid või kiirvalikuid. Tihti näete näiteks enamiku veebisaitide ja rakenduste seletajates linke „jäta see vahele“.

8. Looge suur ja julge üleskutse tegevusele

Kutse tegevusele ütleb külastajale täpselt, mida teha: näiteks „registreeruge” või „ostke kohe”. Veenduge, et see oleks käskiv, arusaadav ja selgitaks selle väärtust.

CTA

(pildi allikas)

Veel parem – muutke see selgeks, julgeks värviks (rohelised ja apelsinid teevad siin imet) ja ümbritsege seda tühjaga. See peaks teie kasutajate tähelepanu otse sellele suunama, andes neile selge viite, et just seda soovite nende jaoks teha.

9. Tehke selget vahet primaarsel ja sekundaarsel tegevuskutsel

Paljude tegevusele kutsumise korral näete kahte võimalust. Näiteks „Esita” ja „Tühista”. Või „laadige kohe alla” ja „tasuta prooviperiood”.

spotify-cta

On selge, millise toimingu külastaja soovib teha, nii et veenduge, et ta teaks seda. Vaadake Spotify kodulehte. Nad on teinud nupu “mine premium” julgeks ja pilkupüüdvaks. Nad on pannud mängimise nupu tahaplaanile.

See on jälle lihtsalt lihtne psühholoogia. Andsite oma kasutajatele peenselt teada, kummal klõpsata.

10. Kasutage hierarhiat, et näidata kasutajatele, kuhu edasi liikuda

Loodetavasti peaks teil olema selge „kasutaja teekond”. Oletame, et õpetate veebikursusi oma veebisaidi kaudu. Lihtne kasutaja teekond võib välja näha järgmine:

Loe viimast ajaveebi > laadige alla tasuta aruanne ja registreeruge meililisti > registreeruge tasulisele veebikursusele.

Kui teil on selge teekond, saate luua visuaalse hierarhia, et suunata kasutajad sinna, kuhu soovite. Sel juhul veenduge, et teie blogi oleks esimene, mida nad näevad. Seejärel hakkate lisama palju linke oma meililisti.

11. Ärge jagage oodatavate elementidega!

Paigutuste ja elementidega loovuse loomiseks on sageli raske vastu seista. Kuid asi on selles, et me kõik teame, kuidas veebipood peaks välja nägema. Eeldame, et tooted jagunevad lihtsatesse kategooriatesse. Ootame tootekirjeldusi, ülevaateid ja tuttavat ostuprotsessi.

õuna kassas

Ärge proovige ratast nende oluliste aspektidega leiutada! Hoidke see lihtne.

12. Püsige lihtsa kolmevärvilise paleti juurde

See kõik seisneb jällegi tungis tungis asjadele liiga keeruliseks seista. Rohkem kui 3 põhivärvi ühendamine on keeruline ja see ajab teie kasutajad sageli segadusse.

palett

(pildi allikas)

Värv on väga kasulik ka teie kasutaja kogemuse kujundamisel tihedalt seotud psühholoogiaga ja emotsioon. Näiteks seostame sinist usaldusega (on põhjus, miks Facebook kasutab sinist!)

Sobitage oma värvipalett oma tootega.

13. Miks ma saan viga? Ja mida ma nüüd teen?

Mõnikord lähevad asjad valesti ja 404 viga on vältimatud. Kuid tegelikult saate selle muuta positiivseks kasutajakogemuseks.

Selgitage täpselt, miks nad seda viga saavad, luues kohandatud 404 ja 504 lehed. Selle kuulus oli Twitteri ebaõnnestunud vaal.

twitter ebaõnnestunud vaal

Tundmatute vigade korral veenge kasutajaid, et töötate selle kallal, ja suunake nad tagasi oma veebisaidile.

Ummikud, nagu vealehed, on ohtlikud. Kasutajad jõuavad loomulikult risti. Rahustage neid ja saatke nad tagasi.

14. Andke kasutajatele kõrge viis, kui nad midagi täidavad

Inimesi juhib saavutuste ja lõpu saavutamise tunne. Kui nad on ülesande täitnud, andke neile teada ja näidake neile, kuhu edasi liikuda.

Seda saate teha pärast seda, kui nad on oma e-posti aadressi edastanud, pärast toote ostmist, pärast midagi ostukorvi lisamist või lihtsalt ajaveebipostituse lõppu jõudnud.

See on lihtne, kerge ja positiivne kogemus. See annab kasutajatele ka koostöö tunde; nagu aitad sa neil tegelikult oma eesmärke saavutada.

15. Pidage kinni vaid kahest fondiperekonnast

Järjepidevus ja bränding on hea kasutajakogemuse võti.

See on väga segane, kui teie logo font on Futura, teie põhitekst on Times New Roman, teie tegevusele kutsumine on Koomiks Sans ja pealkirjad on mähised …

fonte

Pidage kinni vaid kahest fondiperekonnast. Seda on lihtsam lugeda ja see näeb välja professionaalsem ja usaldusväärsem.

16. Kasutage selgeid ja järjepidevaid hoiatusteateid

Mõnikord saavad teie kasutajad asjad valesti. Võib-olla sisestasid nad parooli valesti ja ei saanud sisse logida. Võib-olla unustasid nad registreerumislehele lisada postiindeksi.

hoiatused

(pildi allikas)

Sellistel juhtudel soovite saada lihtsat, kuid selget tõrketeadet. Veenduge, et see erineb teie saidi värvidest ja stiilidest. See annab selge viite, et midagi vajab tegutsemist.

Peaksite need hoiatusteated ka kogu oma saidil järjepidevaks muutma. Ärge kasutage teist värvi, stiili ega paigutust, kuna see muutub lihtsalt segaseks.

17. LÕPPSEKTIDE LUKUSTAMISE TEKST

See on lihtsalt tüütu.

Tegelikult on sellel olulisemaid põhjuseid. Tegelikult loeme suurtähtede teksti aeglasemalt kui väiketähti. Nii et loetu skaneerimine on palju raskem (mis on kuidas me üldiselt internetti loeme).

Reserveerige korkide lukk, kui peate tõesti löögi tegema.

18. Rühmitage seotud teemad kokku

See on mõeldud spetsiaalselt poodide veebisaitide jaoks, kuid see töötab üldiselt.

Püüdke hoida sarnaseid ja seotud esemeid samas kohas. See tähendab, et teie külastajad ja kliendid saavad palju paremini kohandatud teenust, peaaegu nagu olete nende vajadusi ette näinud.

grupeeritud üksused

Saate seda teha füüsiliste toodetega, näiteks Amazoni valikuga „rohkem selline”. Sarnaseid asju saate teha ka ajaveebi postituste ja artiklitega, kasutades seotud sisu jaotist.

See hoiab külastajaid teie saiti sirvimas, vähendab teie põrkemäära ja loob isikupärasema kogemuse.

19. Hoidke kõik järjepidevana

Viimane asi, mida soovite, on külastaja lingil klõpsamine ja tunne, nagu oleks ta liikunud teisele veebisaidile.

Veenduge, et teie navigeerimisriba püsiks samas kohas, olenemata sellest, kus te sellel saidil olete. Veenduge, et teie logo on alati nähtav ja värvipalett jääb samaks.

20. Kujundage silmade skaneerimise skeem

Me ei loe veebisaite nagu me loeme raamatut. Meie silmad hüppavad ja otsivad olulist teavet.

F-muster

Tavaliselt loeme veebisaite F-muster, kuid teadaolevalt torkavad kõigepealt silma ka julged pildid ja tegevusele kutsumised.

21. Looge usaldust iseloomustuste ja sotsiaalse tõendusmaterjali abil

Enamik teie veebisaidi külastajaid saabub valvega. Nad on uute saitide suhtes loomulikult ettevaatlikud ega ole kindlasti veel valmis sinult ostma.

Nagu ma ütlesin, on UX-disaini peamine osa nende tõkete eemaldamine ja inimeste tundmine teie veebisaidil. Paar hästi paigutatud iseloomustust ja faktoidi muudavad inimesed end kergemini tundma. Meile meeldib näha, et teised inimesed (ideaaljuhul suured nimed) on teie toodet ja teenust kasutanud ning kiidavad selle heaks.

22. Andke kasutajatele teada, millega nad saavad mängida!

Veebisaidid koosnevad tavaliselt kahest osast: Number üks: sisu – see on staatiline ja me ei saa sellega suhelda. Ja number kaks: juhtnupud – need on asjad, millel saame klõpsata, mängida ja nendega suhelda.

interaktsioonid

Twitter on selles suurepärane. Sisu jaoks lihtne must tekst. Sinine tekst näitab, millele saate klõpsata ja kellega suhelda. Ikoonid täituvad värviga, kui osutate mängu, et näidata, mida saate mängida.

Kutsuge inimesi oma veebisaidiga mängima!

23. Looge õrn õppimiskõver

Kellelegi ei meeldi takerduda segase ja keeruka veebisaidi juurde.

Proovige külastajatele peaaegu kohe võitu anda. Lihtsustage neid ja tehke see lihtsaks – eriti kui pakute keerulisi äriettevõtteid.

24. Leidke viis, kuidas oma külastajaga kiiresti suhelda

Kasutajakogemus seisneb inimsuhete matkimises ja kasutajaga ühenduse loomises. Empaatia on selles tohutu osa – mis on teie külastajate eesmärgid ja unistused? Mis on neid seni tagasi hoidnud?

Andke neile kohe teada, et saate nende probleemist aru. Saate seda teha pildi abil, mida nad saavad seostada, või lause, mis võtab kokku nende suurimad probleemid.

Teie külastaja arvab, et „see veebisait võtab mind!”, Mille loomiseks on suurepärane kasutajakogemus.

25. Kasutage dialoogi loomiseks mikrointeraktsioone

Proovige oma kasutajale tagasisidet anda igal teekonna väikesel osal. See loob tõelise suhtluse ja suhte, millele kasutajad reageerivad.

Saate seda teha koopiaga, näiteks „Tubli töö!” “Arvasime, et teile võib see meeldida”, “kas soovite rääkida eksperdiga?”

edenemisriba

Või väikesed graafikad ja visuaalid, näiteks pöidlad üles, naerunägu või tiksuv kell laadimislehel.

———

Kombineerige need väikesed näpunäited ja saate luua kasutajakogemuse, mis suurendab usaldust, loob ühenduse teie sihtrühmaga ja jätab nad õnnelikuks ning saavutustundeks.

Kas kasutate mõnda neist UX-i disaini trikkidest? Mulle meeldiks kuulda kõigist, mis mul silma on jäänud! Andke mulle kommentaaride jaotises teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map