UX-i kujundus, 4. osa: psühholoogia kasutamine, et panna kasutajad tegema seda, mida soovite

UX-disaini eesmärk on luua oma kasutajatele köitev kogemus.


See on teadmine, mida kasutaja soovib, ja annab selle neile kiiresti ja lihtsalt. Parim UX-kujundus paneb kasutajat mõtlema, et veebisait on loodud just neile.

Sarja neljas ja viimane osa selgitab kuidas kasutada psühholoogiat oma kasutajatega ühenduse loomiseks. Veelgi olulisem on, et näitan teile, kuidas panna nad tegema täpselt seda, mida soovite.

UX-i kujundus, 4. osa: psühholoogia kasutamine, et panna kasutajad tegema seda, mida soovite

Psühholoogia kasutamine UX-i kujundamisel on tõsiselt lahe. Jedi mõttemaailmas omamoodi, mitte Sigmund Freudi omamoodi.

Nutikaid trikke ja tehnikaid kasutades saate panna oma kasutajad tundma, mõtlema ja tegema kõike, mida soovite.

Psühholoogia on põhjus, miks ostate Amazonist midagi enne, kui mõistate, et soovite. Seetõttu vaatate kell 4 Netflixis järjekordset majade kaartide jagu. Sellepärast ei saa te aidata, kui klõpsate linki Üles väärt.

Nende UX-kujundus teeb meist. Need ettevõtted mõistavad inimeste põhilisi tundeid. Ja nad muudavad need oma veebisaidi põhiosaks.

Siin on hirmutav natuke: olen teie jaoks juba ühte suuremat trikki kasutanud.

1. osa: Inimese põhiliste tungide mõistmine

Esimene trikk on teie kasutajate põhiliste inimeste tungide võtmine.

Veebis käitumist mõjutavad neli peamist nõudmist:

 1. Kuulumine
  Me ümbritseme end inimeste ja asjadega, mis teevad meid õnnelikuks ja määratlevad meid. Seetõttu naaseme ikka ja jälle samale veebisaidile. Sest me oleme nendega seotud.
 2. Olek
  Meil on sügav vajadus parema staatuse saavutamiseks, olgu see sotsiaalne, ametialane või isiklik. Facebook puudutab seda, lastes meil näidata oma saavutusi ja mõõta populaarsust.
 3. Õnne
  Kõik, mida me teeme, on õnne püüdlemine. Parim UX-i disain premeerib meid igal sammul õnnelike tunnetega.
 4. Uudishimu
  Tahame alati rohkem teada saada.

Nüüd teate põhilisi inimsoove, kuidas neid oma eeliseks kasutada?

2. osa: Psühholoogia kasutamine kasutajatega ühenduse loomiseks

Inimesed on loomulikult uudishimulikud, kuid ka uute asjade uurimisel on nad ettevaatlikud. Teie ülesanne on nendega kontakti luua ja panna nad teid usaldama.

Seostage ja mõistke

Kiireim viis usalduse teenimiseks on inimeste mõistmine. Näidake neile, et saate neist aru. Pidage meeles, et kasutajad otsivad kuuluvus.

Saate seda teha, kujundades oma UX oma sihtrühma imago järgi. Kui olete lugenud minu vaatajaskonna määratlemise juhendit, peaksite mõistma nende demograafiat, huvisid ja eesmärke. Looge oma veebisait viisil, mis sobib teie kasutajatega.

E-kaubanduse hiiglane Etsy näiteks on suunatud käsitööturule. Külastage nende saiti ja teid tervitatakse nende kasutajate piltide joonistamise, õmblemise ja uute toodete loomisega.

Etsy

Nende üleskutse palub teil “kogukonnaga liituda” ja nad rõhutavad müüjate ja klientide vahelist seltskonda. See pakub nende sihtrühmale sõbralikku õhkkonda. Kui sa armastad käsitööd, tunned end siin koheselt kodusena.

See on eriti võimas. Kuid see pole midagi muud kui lihtne psühholoogia ja loomulik instinkt kogukonna leidmiseks.

Väikeettevõttena saate jälgida nende eeskuju. Kasutage keelt, sisu ja pilte, mis on seotud teie sihtrühmaga. Kui olete e-kaubandusega tegelev ettevõte, veenduge, et teie sihtrühm modelleeriks teie kujutistes toodet. Näidake oma kasutajatele, et mõistate nende maailma, ja kutsuge nad sisse. See on esimene samm usaldada ja austada.

Tõesta oma väärtus

Kahjuks ei piisa sellest nende veenmiseks.

Usaldus ei tähenda ainult meeldivust ja seotust. See puudutab kompetentsi. Uued külastajad on võõraste teenuste suhtes loomulikult ettevaatlikud. Teie ülesanne on see ettevaatus lahti mõtestada karja-mentaliteedi lihtsa psühholoogia abil.

Kui paljud inimesed teevad midagi, kipume seda usaldama ja järgima. Seega näidake uutele kasutajatele, et paljud teised inimesed usaldavad teid.

Isegi planeedi suurimad tooted teevad seda. GoPro ehitas näiteks kiiremini müüdava kaamera maailmas. Ja nad ei häbene oma kasutajatele öelda! Nad esitavad selle nõude kogu oma veebisaidil ja tuletavad kasutajatele meelde, et neil on „Emmy-nomineeritud jõudlus”.

GoPro

Kui maailma suuremad ettevõtted kasutavad ütlusi ja veenmist, siis peaksite seda ka tegema. Kas teie toodet esitleti tuntud veebisaidil või võitis see auhinna? Pange see oma peamisse eksemplari. Kas teil on tuntud klient või kuulus klient? Näidake neid kasutavaid pilte või küsige nendelt tunnistust.

Nüüd olete nad toonud oma maailma ja nad usaldavad teid. Edasi tuleb keeruline osa.

3. osa: Pange nad tegema seda, mida soovite

Kõik tahavad midagi. Trikk on panna nad tahtma seda, mis teil on.

Uudishimu

Andke kellelegi midagi maitset ja see muudab nad veelgi nälga. Oleme sündinud uudishimulikuna. Selle inimese põhilise tunde kiusamisel saate panna kasutajad klõpsama peaaegu kõigel.

Amazon teeb seda raamatute müümisel tõesti hästi. Nad kasutavad raamatu pildi kohal vastupandamatut eksemplari, mis lihtsalt ütleb: “Klõpsake, et enda sisse vaadata!” Te ei saa muud teha, kui klõpsate sellel!

Amazoni pilk seestpoolt

Kui müüte toodet või teenust, andke kasutajatele lihtsalt piinlemiseks piisavalt teavet. Andke neile see psühholoogiline tung rohkem teada saada. Seejärel näidake neile, kuhu iha rahuldamiseks minna.

Kasutasin seda trikki artikli alguses. Ma ütlesin, et olen juba psühholoogiat teie kohta kasutanud ja see pani teid lugemist jätkama, eks? Ja nüüd olete siin. Uudishimu töötab alati.

Lihtsalt veenduge, et see tehnika ei lülitu tagasi. Väljamakse peab olema sama hea kui teie lubadus. Kui see imeb, muudate hea kasutajakogemuse halvaks.

Premeerige oma kasutajaid

Teete seda, kui õpetate lemmikloomale uusi trikke; seda nimetatakse konditsioneerimiseks. Kui teie kasutajad teevad seda, mida soovite, premeerige neid! Ja nad teevad seda uuesti. Ja jälle.

Facebookist saab siin palju õppida. Facebook soovib, et jagaksite võimalikult palju. See hoiab neid edasi. Niisiis, nad premeerivad teid meeldimistega. Iga kord, kui saate ‘like’, saate väikese õnne tabamuse. See tundub hea, nii et teete seda uuesti. Jagate pidevalt.

Kui teil on mõni toode müüa, premeerige inimesi selle ostmise eest. Paku neile järgmise ostu korral allahindlust. Tuvastage oma saidi peamine konversioonieesmärk ja premeerige inimesi selle eest.

Jedi mõte on täielik!

Mõistes oma kasutajate põhilisi psühholoogilisi tundeid, saate luua nendega emotsionaalse ühenduse.

Kui olete selle teinud, saate panna nad tegema peaaegu kõike, mida soovite.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector