UX-kujundus, 1. osa: kuidas kujundada oma väärtuspakkumist ja veenda kasutajaid tegutsema

UX-disaini eesmärk on luua oma kasutajatele köitev kogemus.


See on teadmine, mida kasutaja soovib, ja annab selle neile kiiresti ja lihtsalt. Parim UX-kujundus paneb kasutajat mõtlema, et veebisait on loodud just neile.

Esimene meie neljas osas seerias keskendub Väärtuse pakkumine. Sest esimene samm on öelda kasutajatele täpselt, mida teete, ja lubada neile head väärtust.

Arvestage oma väärtuse pakkumist ja veenge kasutajaid

Kui külastaja suundub teie veebisaidile, olete sellega hakkama saanud viis sekundit veenda neid, miks sa oled nende aega väärt. Uued kasutajad otsivad alati kiireid vastuseid.

"Kes sa oled? Mida sa teed? Kuidas see mulle kasuks tuleb??"

See on palju teavet, mida tuleb edastada vaid viie sekundiga!

See trikk on ideaalse väärtusepakkumise väljatöötamine: teie ettevõtte lühike ja terav kirjeldus ning põhjus, miks see on väärtuslik. See on esimene asi, mida kasutajad peaksid teie veebisaiti külastades nägema.

See on hea UX-disaini alus. Kui õigesti aru saate, olete just loonud oma esimese suurepärase kasutajakogemuse. Nad on õnnelikud, intrigeeritud ja soovivad teie kohta rohkem teada saada.

Kui saate valesti aru, on nad juba lahkunud.

Seetõttu on teie väärtuspakkumine nii oluline. See avab ukse.

Loome teie väärtuspakkumise.

1. samm. Mida te teete??

Väärtuse pakkumine algab teie teenuse laserterava kirjeldusega.

Kui te pole kunagi üritanud oma äriettepanekut ühte lausesse koondada, proovige seda nüüd. See on keeruline, kuid ülioluline, et saaksite selle õigesti aru. Siin on mõned suurepärased näited kogu maailmast:

Facebook – “Facebook aitab teil oma elu inimestega suhelda ja neid jagada.”

Netflix – “Vaadake telesaateid ja filme igal ajal ja igal pool.”

PayPal – “Lihtsam ja ohutum viis palga saamiseks.”

Reddit – “Interneti avaleht”

Parimad tooted ja teenused võib kokku võtta ühe seeditava lausega. Kas teie oma?

2. samm: kellele see mõeldud on?

Kas teie teenus on loodud arendajatele, graafilistele disaineritele ja kassisõpradele? Ütle neile. Võtke nendega ühendust. Öelge: “see teenus on teie jaoks!”

Photoshop on selles suurepärased: maailma parim pildi- ja kujundusrakendus koos uute tööriistadega disaineritele ja fotograafidele.

See on lihtne ja annab neile selge, määratletud sihtrühma. Kelle jaoks teie toode on??

3. samm. Kuidas teie toode nende probleemi lahendab ja nende elu muudab?

Ei piisa sellest, kui öelda kasutajatele, kes te olete ja mida teete. Ainuüksi see ei veenda neid teie toodet ostma. Peate neile paremat maailma näitama.

Rääkige neile, kuidas lisate nende elule väärtust. Millise probleemi lahendate? See on teie lubadus kasutajale ja see on teie väärtuspakkumise ülioluline osa.

Apple on siin meistrid. Võtke näiteks iPad. Siin on Apple’i veebikoopia:

iPadi veebikoopia

“IPad muudab seda, kuidas te iga päev asju teete. Võtke ette uus projekt, omandage uus oskus või alustage uut hobi. ”

Mitte ükski kord ei kirjelda nad oma väärtuspakkumises toodet. Nad ei pea. Nad on sulle juba elustiili müünud! Proovige sama teha oma toote või teenuse jaoks. Müüge unistus.

4. samm. Klinker

Kui 3. samm on seotud unistuse müümisega, veenab 4. samm teie aju praktilist osa. See on maitsev väike lisa, mis veenab neid edasi minema. See on käegakatsutav, mõõdetav kasu, mida nad saavad teie teenuse kasutamisest.

Mõelge Netflixi tasuta igakuisele prooviversioonile või Facebooki kliinikule: “See on tasuta ja jääb alati!” See võib olla ka allahindlus uutele kasutajatele või raha tagasi garantii.

5. samm. Mis teeb teid ainulaadseks?

Internet on tulvil uusi teenuseid, platvorme ja tooteid. Räägi kasutajale, kuidas sa erinev oled. Miks peaksid nad sind usaldama, mitte kedagi teist?

Mis teeb teid parimaks teeninduseks?

WordPress täidab nende väärtuspakkumisi, mis on täis unikaalseid pakkumisi: “Lihtsaim viis tasuta veebisaidi loomiseks”, “Meil on 24% internetist”,

Andke neile selge põhjus, miks võite võistluse üle usaldada. Kas olete kõige lihtsam teenus, parim, odavaim, populaarseim, kõige keskkonnasõbralikum?

6. samm. Pilt

See on klišee, kuid pilt maalib tõesti tuhat sõna. Valige koopiaga kaasasolev graafiline pilt või kangelane. See peaks näitama teie toodet või teenust toimimises. Muutke see vastupandamatuks ja elutähtsaks.

Külastage Instagrami kodulehte ja teid tervitab ilus pilt Instagramist. Ärge lihtsalt öelge inimestele, mida teete, näidake neile.

7. samm. Näidake neile, kuhu edasi liikuda

Kui olete esimesed sammud täiustanud, olete teinud kõva töö ja veennud neid. Kõik, mida peate nüüd tegema, on suunata neid õiges suunas. Andke neile otsene ülesanne: „Registreeruge kohe” või „klõpsake lisateabe saamiseks klõpsake”.

Lihtne.

Kuidas oma esimest sihtlehte üles ehitada (+ 14 näpunäidet selle optimeerimiseks teisenduste jaoks!)

Väärtuse pakkumine on UX-i disaini keskmes

Ilma selleta ei saa te oma sihtrühma määratleda. Te ei jõua õigete inimesteni. Veelgi olulisem on see, et te ei saa pakkuda lihtsat kasutajakogemust. Võite jätta külastajad segadusse ja pettuda.

Fantastiline UX-i disain algab kõigepealt sellest, et räägitakse inimestele, mida teete ja miks nad teie teenust vajavad.

See selleks.

Jätkake 2. osa lugemist: Kuidas oma kasutajaid määratleda, neid leida & lahendada nende probleemid

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map