7 Prokázaných tipů pro zvýšení důvěryhodnosti na vašem webu

Mnoho podniků dychtivě posedlo věcmi, jako je generování provozu, zvyšování počtu konverzí nebo zvyšování atraktivity jejich webu, ale jen velmi málo z nich skutečně zvažuje důvěryhodnost svého webu.


Záleží na důvěryhodnosti webových stránek? Zdá se, že ano. Průzkum ukazuje, že 34% spotřebitelů uvádí jako hlavní důvod nakupování se značkou renomovanou obchodní značku. Byly také publikovány studie, které odhalují a korelace mezi důvěryhodností značky a rozhodnutím spotřebitelů koupit od značky. Stručně řečeno, čím důvěryhodnější je vaše značka, tím vyšší bude její prodej.

Tento článek s využitím dostupných výzkumných a psychologických studií sdílí 7 osvědčených tipů, které můžete použít ke zvýšení důvěryhodnosti svého webu:

1. Aktivujte na svém webu SSL

Dostupné údaje ukazují, že 78,9% webových stránek nemá certifikát SSL nebo neplatný certifikát SSL. To je docela zajímavé, zejména s ohledem na skutečnost, že mít certifikát SSL nejen zvýší prodej a provoz, ale také zvýší vaši důvěryhodnost.

Průzkum ukázal, že aktivace SSL na vašem webu – mít „HTTPS“ před adresou vašeho webu a nechat prohlížečům návštěvníků, aby jim při každém návštěvě vašeho webu zobrazili zelený zámek, – zvýšení konverzí až o 87%.

Zde je několik zajímavých příkladů společností, které dokázaly zvýšit svou důvěryhodnost a zlepšit konverze povolením SSL:

 • Po aktivaci SSL na svém webu zažívá PaperCheck 87% nárůst registrace.
 • Centrální rezervační služba (CRS) zaznamenala 30% nárůst prodeje jednoduše povolením SSL.
 • Služba Dwell.co.uk zvýšila aktivaci SSL o 13,8% a měsíční tržby o více než 35 000 $. Pro ně to byla investice do certifikátu SSL 48 000%
 • Po aktivaci SSL došlo u společnosti Fitness Footwear, Ltd. k poklesu opuštění košíku o 13,3% a zvýšení prodeje o 16,9%.

Jak je vidět z výše uvedených příkladů, povolení SSL se vždy převede do prodeje; Když lidé uvidí visací zámek a zelený pruh, cítí se bezpečněji při provádění transakcí na vašem webu a přirozeně vám více důvěřují. Lepší vnímání vaší důvěryhodnosti nakonec ovlivní váš prodej.

2. Pákové bezpečnostní pečeti

Pouze velmi málo podniků má na svých webových stránkách pečeť důvěryhodnosti zabezpečení, což má za následek to, že přicházejí o hodně prodeje. Výzkum ukazuje, že monstrózní 48% lidí nebude plně důvěřovat web, který nepoužívá bezpečnostní pečeť. Ve skutečnosti bylo zjištěno, že lidé důvěřují webu, který má důvěryhodnou značku nad webem, který v minulosti používal přítel, kolega nebo člen rodiny.

To dává smysl vzhledem k tomu, že web je napaden viry, a my o nových hackech pravidelně slyšíme. Důvěryhodná pečeť ukazuje, že váš web byl prověřen bezpečnostní společností třetí strany, že váš web splnil určité standardy a že uživatelé mohou na vašem webu bezpečně provádět transakce.

Nejdůvěryhodnější pečetí důvěry jsou Norton (35,6%), McAfee SECURE (22,9%) a TRUSTe (13,2%)..

Pákové těsnění

3. Strategicky umisťujte posudky na klíčových místech vašeho webu

Výzkum ukazuje, že ohlasy a doporučení ústních doporučení ovlivňují až 50% všech nákupních rozhodnutí, přesto jen třetina podniků aktivně vyhledává reference zákazníků.

Existuje populární rčení, že dav ne přitahuje dav jako dav. Nikdo nechce být osamělým vlkem. Tato skutečnost je ve skutečnosti zakořeněna v psychologii a souvisí s tím, jak je náš mozek zapojen. Podle studie zveřejněné v časopise Current Biology bylo pozorováno, že oblast našeho mozku spojená s odměnou je aktivnější, když ostatní souhlasí s našimi názory. Psychologické vysvětlení je způsobeno zrcadlovými neurony v našem mozku; zrcadlový neuron je neuron, který „vystřelí, když zvíře působí, i když zvíře pozoruje stejnou akci, jakou provádí jiný“. Psychologové pozorovali přítomnost zrcadlových neuronů také u lidí, a bylo prokázáno, že pouhý akt vidět, že ostatní dělají něco, může ovlivnit nás, abychom udělali totéž.

Slavná psychologická studia takový jako Jennessův experiment shody z roku 1932, Sherifovy experimenty s autokinetickými účinky z roku 1936 a experimenty shody s Aschem z roku 1955 poukazují na skutečnost, že i když lidé již mají na něco názor, slyšení skupiny lidí má jiný názor je pravděpodobně přivede k gravitaci pohled skupiny. Toto je v podstatě věda, která stojí za posudky; skutečnost, že jiní lidé – jako potenciální uživatelé vaší značky – důvěřují a doporučují vaši značku, stačí, aby lidé věřili i vám.

4. Povzbuzujte a předvádějte obsah generovaný uživateli

Stejně jako reference byly pozorovány i obsahy generované uživateli, aby se zvýšila důvěryhodnost a v důsledku toho se zlepšil prodej.

Tady nějaké jsou pozoruhodné případové studie některých velmi úspěšných použití obsahu generovaného uživateli:

 • V roce 2009 spustila značka oblečení Burberry The Art of the Trench – její web, který umožňuje uživatelům nahrávat a komentovat fotografie lidí, kteří nosí produkty Burberry. Společenský důkazní účinek byl tak významný, že vedl k 50% meziročnímu nárůstu prodejů po uvedení webu na trh.
 • Coca Cola poprvé zahájila v Austrálii v roce 2011 kampaň „Sdílet koks“ – je to kampaň, která značí láhve koksu jmény zákazníků a poté je žádá, aby sdíleli fotografie své personalizované koksové láhve na sociálních médiích. To bylo nesmírně úspěšné a Coca Cola, který viděl úspěch kampaně, ji rozšířil do Spojených států a dalších částí světa. Výsledky? 2% nárůst prodeje Coca Cola v USA po více než deseti letech poklesu příjmů.
 • Řecká jogurtová společnost Chobani využila uživatele vytvořeného obsahu v roce 2009, když požádala věrné zákazníky o předložení videí a obrázků, které chválí jeho jogurt. Obsah byl pak široce propagován Chobani. Výsledkem bylo neuvěřitelných 225,9% nárůst příjmů mezi lety 2009 a 2010.

Obsah vytvořený uživateli je jednou z nejlepších forem posílení důvěryhodnosti pro vaši firmu. Nejen, že to lidem říká, že mnoho jiných používá vaše produkty a služby, ale ve skutečnosti umožňuje těm, kteří používají vaše produkty a služby, říci světu svým vlastním hlasem, jak úžasní jste.

5. Zrychlete cestu k lepší důvěryhodnosti

Stále netrpělivější a tento fakt potvrzuje mnoho výzkumů. Snad nejpozoruhodnější je studie společnosti Microsoft Corporation z roku 2015 který zkoumal 2 000 lidí a studoval mozkovou aktivitu 112 dalších lidí s elektroencefalogramy (EEG). Bylo pozorováno, že naše pozornost se masivně zmenšila z 12 sekund, které byly v roce 2000 na 8 sekund. Naproti tomu máme kratší rozpětí pozornosti než zlaté rybky – která má rozpětí pozornosti 9 sekund.

Existuje tolik statistik o roli, kterou hraje rychlost na webech – jak z hlediska generování provozu, tak konverzí – a zde jsou některé z těch zajímavějších:

 • Jednosekundové zpoždění v době načítání webu povede ke 7% ztrátě konverze
 • Na stránce, která trvá 6 sekund, dojde ke 50% ztrátě konverze
 • Pomalé načítání webových stránek stojí na americkém trhu elektronického obchodu více než 500 miliard USD ročně

Co však pro důvěryhodnost znamená rychlost?

 • Je neuvěřitelné 51% nakupujících opustí nákup kvůli nízké rychlosti webu.
 • Po špatné zkušenosti se pravděpodobně nevrátí 88% nakupujících.
 • Přibližně polovina nakupujících rozvíjí méně pozitivní vnímání zapojené společnosti.
 • Více než třetina nakupujících řekne ostatním o jejich zklamání.

To má zase za následek velké poškození značky a vážně ovlivňuje vaši důvěryhodnost.

I když je to zdánlivě jednoduché, zvýšení rychlosti vašeho webu je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zvýšení důvěryhodnosti svého webu a značky. Řešením je proto vyladit váš web pro lepší výkon nebo získat lepší web hostitele. Navrhujeme InMotion Hosting, zde je důvod.

6. Schválení ze zdrojů autority

Výzkum ukázal, že jedním z největších způsobů, jak zajistit shodu, je žádost pocházející ze zdroje orgánu; ve skutečnosti bylo zjištěno, že většina lidí bude dodržovat pokyny autoritních osob, i když to znamená způsobit smrtelné poškození někomu jinému. Představte si, že vám poradí lékař, právník nebo zástupce činný v trestním řízení; jak vážná budeš brát jejich slova ve srovnání s něčím jiným??

Snad nejvíce slavná studie o dodržování předpisů a poslušnosti autoritě byl experiment Milgram. Experiment provedl psycholog Yale University Yale Stanley Milgram s cílem sledovat reakce lidí, když byli požádáni, aby něco udělali autoritou. Jednalo se o obyčejné lidi, kteří byli vyzváni, aby prostřednictvím novinové reklamy spravovali elektrické šoky jiným lidem „podobným“ na základě pokynů autority. Bylo pozorováno, že i poté, co lidé, kteří byli usmrceni elektrickým proudem, již nereagovali (náznak, že by mohli být omdleni nebo mrtví), neuvěřitelných 65% účastníků experimentu pokračovalo v provádění šoku, dokud byli poučeni. to provedete autoritou. To ukazuje, jak moc věříme a jsme ochotni něco udělat, často bez otázek, pokud o to požádá autorita.

Novější a relativnější zkušenost s potvrzením vlivu, kterou může mít autorita na důvěryhodnost, je „Oprahův efekt“. V podstatě se vše, co Oprah podporuje, změní na zlato. Více nedávno, ona jednoduše koupíte podíl v Weight Watchers značka zvýšila svou hodnotu akcií téměř o 170% téměř přes noc.

Oprah podporuje fritézu

Oprah podporuje fritézu

Chcete na svém webu zvýšit důvěryhodnost? Získejte autoritu, která vás podpoří.

7. Nefiltrujte „negativní“

Pečlivý pohled na většinu webových stránek odhalí několik negativních nebo dokonce mírně nepříjemných věcí, které lidé o značce říkají – jako by to všechno bylo perfektní. I když je jen přirozené chtít zdůraznit to nejlepší, co lidé o vaší značce říkají, není to nutně nejobezřetnější věc, která se týká důvěryhodnosti. Výzkum Reevoo to zjistil špatné recenze mohou zlepšit konverze o 67%; návštěvníci pravděpodobně věří vaší značce, pokud vidí vyváženou kombinaci dobrých a špatných věcí, které o vás lidé říkají. Bylo také zjištěno, že až 30% lidí má podezření na cenzuru nebo falešné recenze, když o vás vidí pouze pozitivní věci.

Nevyfiltrujte negativní

Tady jsou některé pozoruhodné příklady z toho v akci:

 • Toskánské víno, které stojí 60 USD za láhev, zažilo 5% nárůst v prodeji poté, co populární recenzent přirovnal svou vůni k páchnoucím ponožkám.
 • Shake Weight, vibrační činka, nebyla v médiích jen široce zesměšňována, ale v jednom deníku to byla jedna z nejsmutnějších gadgetů všech dob. Výsledek? Prodej přes 50 milionů USD.
 • Odborníci na marketing Jonah Berger, Alan T. Sorenson a Scott J. Rasmussen v experimentu sledujícím prodejní model přibližně 250 děl beletrie recenzovaných v New York Times v letech 2001 až 2003 zjistili, že špatné recenze způsobily prodej knih od neznámých autorů zvýšit v průměru o 45%.

Ať už to má co do činění s vaší podporou jiných značek nebo schválením vaší značky ostatními, nechat lidi vidět pár „ne-tak-pozitivních“ věcí, o kterých se o vás řeklo, půjde dlouhá cesta k posílení důvěryhodnosti.

Pro majitele webové stránky elektronického obchodu je důvěryhodnost z hlediska zvyšování prodeje nanejvýš důležitá. Těchto 7 tipů úhledně dělá trik. Máte nějaké rady, které byste mohli přidat do tohoto seznamu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map