18 webů s elektronickým obchodem s bezchybným designem UX (a 3 velkými jmény, které sají)

Pokud jste se k nám přidali pro náš článek UX začátkem tohoto měsíce, víte, že jsme diskutovali o 25 základních prvcích návrhu UX pro váš web..


Základní myšlenka je tato: Design UX je o tom, jak se dostat dovnitř hlavy návštěvníka. Jde o vytvoření jednoduchého, plynulého a příjemného zážitku pro vaše uživatele. Záměrem je poskytovat informace rychle a dokonce je usmívat.

Dobrý design UX způsobuje u vašich návštěvníků dopamin a štěstí. A díky tomu je větší pravděpodobnost, že vám důvěřují. Důležité je, že je pravděpodobnější, že od vás nakoupí.

Poté, co jsme prošli 25 základů v našem posledním článku o designu UX, podívejme se, jak to funguje v akci. Konkrétně se zabýváme návrhem webových stránek elektronického obchodování UX.

Jak tyto webové stránky používají chytré triky designu UX, aby povzbudily své návštěvníky ke koupi?

1. Asos

Příklad Asosu používám hodně, ale má to dobrý důvod. Jejich design UX je skvělý.

Všechno to začíná knock-out hodnotou návrhu. Skvělý obraz, jednoduchý vysvětlující, záruka „bezplatného doručení“ a zřejmé výzvy k akci, které vás nasměrují do sekce mužů nebo žen.

asos2

Jednou z jejich vynikajících funkcí UX je molo pro video, takže návštěvníci mohou skutečně vidět, jak vypadá outfit. Poskytuje zákazníkům nejlepší možný pohled na položky a dává jim sebevědomí při nákupu.

Mají také vynikající novou funkci nazvanou „rychlý náhled“. Na stránce produktu kliknete na „rychlé zobrazení“ a objeví se malé rozbalovací okno s dalšími obrázky a všemi potřebnými informacemi. Ušetří to zákazníkovi klikání sem a tam na různé stránky. Jednoduchý, intuitivní design.

asos

2. Zara

Web Zary je mistrovskou třídou v jednoduchosti. Čisté, intuitivní a omezené. Je to óda Hickův zákon: princip návrhu, který omezuje výběr navigace a poskytuje uživateli jasné, ale omezené možnosti.

Myšlenka je, že příliš mnoho možností přemůže vašeho návštěvníka. Nabízením méně možností se cítí sebevědoměji. V tomto příspěvku se podíváme na vynikající navigaci, ale Zara’s je jedna z nejlepších.

zara

3. Abof

Abof (All About Fashion) používá na svých webových stránkách podivně chytrý trik UX. Navštivte domovskou stránku a nevypadá to jako tradiční web s elektronickým obchodem. Místo toho to vypadá spíše jako blog. Je plná šťavnatého obsahu, který inspiruje jeho publikum.

abof

V rámci svých příběhů a článků pak vyzdvihnou oblečení v prominentní části nazvané „Nakupujte příběh“. V našem předchozím článku UX jsme hovořili o důležitosti vytvoření vztahu s vaším publikem. Abof to dělá dokonale s relatable příběhy a obsah.

abof 2

Pouze když je zákazník inspirován, snaží se něco prodat.

Na své produktové stránce mají užitečné „tipy na styl“, které jsou dokonalým příkladem „mikrointerakcí“ – malé nugety, které oslovují a oslovují vaše publikum..

abof 3

Všimněte si, že mají také „průvodce velikostmi“, který zákazníkům pomůže přesně určit jejich přesná měření (strach z toho, že se oblečení nevejde, je jedním z největších důvodů, proč opustíme nákupní vozíky). Používají také sekci „odhadované doručení“, aby zákazníkům poskytli ještě více informací.

4. Berghaus

Berghaus je značka outdoorového oblečení, ale víte, že během první sekundy po přistání na jejich webu.

berghaus

Toto je značka, která důvěrně rozumí cílovému publiku a zajišťuje, aby se s nimi co nejrychleji spojil. První výstřel hrdiny je inspirativní pozvání. Spojuje se s komunitou a láká vás.

Jediná nevýhoda? Silnější výzva k akci by tu dohodu opravdu uzavřela.

5. Apple

Očekávali byste, že společnost, která klade důraz na design a inovace, bude v designu UX vynikat, a to ano. Začněte v jejich produktových stránkách.

oni používají paralaxy rolování aby byly obrázky dynamické, vtáhly uživatele a eliminovaly všechny výstupní body. Jste ponořeni do světa Apple.

Snímek obrazovky 2016-07-28 v 8,43,00 dop

Chytré animace vám přesně ukážou, jak produkty fungují, jako nový 3D dotek. Posouvající se galerie vás zvou k interakci a prozkoumání a chytrá kopie vám přesně řekne, jak nový iPhone zlepší váš život (spíše než dlouhý seznam funkcí).

Jejich navigace je jednoduchá a čistá a já ráda používám obrázky k dalšímu rozlišování možností (prohledáváme web, takže slova mají ve zvyku vzájemně se prolínat)

jablko 2

Během procesu platby vám poskytnou možnost chatovat s odborníkem při nákupu. Je to jednoduchý, ale užitečný trik. Poskytuje nováčkům nějakou pomoc přes linku, ale nebrání sebevědomým kupujícím v tom, aby dostali svoji kreditní kartu.

6. Bellroy

Jako relativně nový prodejce elektronického obchodování je vaším prvním úkolem ukázat zákazníkům, jak se lišíte od všech ostatních. Bellroy to dokonale dělá s řadou tenkých a kompaktních peněženek.

zvonice 3

A co je ještě lepší, na každé produktové stránce má každá peněženka vlastní video, které zákazníkům ukazuje všechny jedinečné vlastnosti.

zvonice 4

7. Pronajměte přistávací dráhu

Rent The Runway má docela jedinečný koncept: půjčujete si šaty nebo oblečení na pár dní, místo aby jste si je koupili. To je skvělé pro svatby nebo události, kde nechcete vyhánět oblečení, které už nikdy nebudete moci nosit.

Webové stránky tento koncept jednoduše představí a poté zvou k interakci uživatele a vyzvou je, aby si vybrali příležitost.

pronájem přistávací dráhy

Extra značky také pro jejich kalendář dodání, informovat zákazníky přesně, kdy oblečení dorazí a kdy je třeba vrátit.

pronájem dráhy 2

Tak jednoduché, ale tak uklidňující.

8. Amazon

Amazon je největší web pro elektronický obchod na světě a upřímně řečeno jeden z nejlepších. Můžeš si vybrat některá z jejich funkcí jako příklad designu UX.

Od svých chytrých balíčků až po doporučení zákazníků předvídají potřeby svých uživatelů a dodávají je. Dnes však upozorňujeme na jejich systém objednávek na jedno kliknutí.

Amazonka

Je to stále nejlepší příklad účinnosti odhlášení na webu. Jádrem elektronického obchodování je design UX v procesu nákupního košíku a odhlášení. Čím hladší, tím lépe. A to nebude hladší než objednávka na jedno kliknutí!

9. Graze

Obrázek, který vám řekne vše, co potřebujete vědět. Formulace a design s osobností. Okamžitá sleva pro nové uživatele a velká, odvážná výzva k akci.

pást se

Jedná se o jednoduchý masterclass v UX designu.

10. TopShop

Obchody, které prodávají mnoho produktů, mají mnohem těžší práci, pokud jde o design UX. Jak organizujete a prezentujete každý jiný džíny?

Naštěstí má TopShop skvělý plán. Díky velkému, robustnímu filtru, který se vznáší na stránce, můžete neustále vylepšovat a měnit styl, barvu, přizpůsobení a cenu svých produktů..

Topshop 2

Ještě chladnější je, že když se ukážete myší, přepne se každý produkt na obrázek modelu, který je nosí. Podporuje interakci a dává zákazníkům lepší pohled na položky.

11. Protest

Protest by mohl mít největší a nejtukavější navigaci na webu.

P

Je to jasné, stručné a přehledné. To také snižuje šanci, že zákazník putuje. Modrá barva udržuje pozornost zákazníka přesně tam, kde ho chtějí.

Protest také používá spoustu drobných animací na svých stránkách. Každý z nich se spustí, když na něj přejdete. Udržuje pozornost zákazníka, podporuje interakci a působí na celý web s dynamikou.

12. Nový vzhled

Nový vzhled získá místo na seznamu pro svůj inovativní koš. Vždy je umístěna na jejich navigační liště s tučným indikátorem, který vám to připomíná.

Nový vzhled 2

Když na něj kliknete, nepřetáhne vás na jinou stránku. Místo toho dostanete posuvný panel z boku, aby vám ukázal, co je v tašce. Znamená to, že se zákazníci nikdy neztratí a mohou snadno zaplatit, kdykoli chtějí.

Nový vzhled

13. Tužka, o 53

Pokud chcete prodat pero stylusu za téměř 60 $, musíte ho opravdu prodat! Naštěstí, „Pencil“, dělá 53 skvělou práci a využívá řadu triků designu UX.

Používají dlouhou, paralaxovou rolovací stránku, aby vysvětlili všechny funkce a ukázali vám přesně, co s tím můžete udělat.

tužka 2

Také vydělávají na skvělých recenzích a vysvětlují, proč jsou mnohem lepší než ostatní možnosti. Použití nabídky „Kabelové“ je skvělý trik, který dává produktu důvěryhodnost a nastíní jeho přínos.

Tužka

14. Farmdrop

V našem posledním článku o designu UX jsme vysvětlili, jak důležité je vcítit se do vaší cílové skupiny a spojit se s nimi. Farmdrop to dělá tím, že své poslání posílá dopředu a uprostřed.

farma

Jsou „nemocní a unavení z toho, že viděli jídlo pocházející z mil daleko“. To je něco, s čím se většina zákazníků může dostat na palubu. Než se vám něco pokusí prodat, spojí se s vámi a dá vám důvod ke koupi.

15. Sid Mashburn

Jen další skvělá rozbalovací nabídka, doplněná malými ikonami. Je to jednoduchý trik, který nám pomáhá pochopit obsáhlé menu. Navíc to dává webové stránce trochu více osobnosti.

ikony

16. Pomalé hodinky

Jedná se o hodinky s jednou rukou. Je to docela jedinečný koncept, takže to vyžaduje nějaké vysvětlení! Funkce Slow Watches to dělá opravdu dobře s videem s vysvětlujícím na celé obrazovce.

pomalé hodinky

Kromě toho, že vysvětlují tento koncept, hovoří také prostřednictvím své filosofie, která ho vedla k jeho vytvoření (skvělé pro spojení se zákazníkem), a používají krásné obrázky, které zvýrazňují a zacílují na ideální publikum.

17. Firebox

Když se vaše položky nevejdou do běžných kategorií, buďte kreativní! Firebox se specializuje na neobvyklé dárky a neuctivé předměty. Jejich top 50 je skvělý způsob, jak prozkoumat své nejoblíbenější produkty.

snímky

Rozložení boxu je skvělé pro rychlé procházení produkty a mnoho obrázků je dynamických, pohybujících se a komunikujících se zákazníkem.

Protože se specializují na dárky, mají také na vyhledávací liště „vyhledávač dárků“, což je fantastický způsob, jak zúžit možnosti.

18. Lazy Oaf

Online nakupování se často cítí úplně stejně a mnoho z nich bude chybět starému procesu listování časopisem nebo katalogem.

Lazy Oaf to vrací s jejich skvělou sekcí „lookbooks“. Spíše než rozložení oblečení jeden po druhém, ukazují oblečení v různých kombinacích najednou. Koneckonců, takto vypadali v katalogu.

líný oaf

Klikněte na obrázky a dostanete krabici „rychlého nákupu“, abyste si mohli vybrat každou ze tří vystavených položek. Je to více staromódní a pohlcující způsob nakupování.

Co dělat!

Neradi roztrháme další weby na kousky, ale tam jsou nějaká velká jména, která to všechno špatně … Zde jsou jeden nebo dva z nejhorších pachatelů.

1. Fraserův dům

Jsou to jeden z největších obchodních domů na světě, ale udělají jednu obrovskou chybu, jakmile načtou svůj web.

Ihned vás zasáhne rozbalovací nabídka na celé stránce, která vás vyzve k odběru novinek.

Hodina Frasera

Přestože se jedná o obchod s velkými jmény, je to velmi ctižádostivá taktika, která většinu nakupujících odradí. Pamatujte, že toto je první dojem. Je mnohem lepší vytvořit uživatelskou cestu, která vychovává a inspiruje návštěvníka, než požádá o e-mailovou adresu.

Nejen to, ale neexistuje žádná skutečná pobídka k přihlášení do jejich zpravodaje. Sleva kódu voucheru by zde byla skvělá volba a mohla by zákazníkům pomoci odpustit invazivní vyskakovací okno.

2. Wal Mart

Wal Mart má těžkou výzvu. Prodávají skoro všechno, tak jak to chodíte s kategorizací a zjednodušením? No, nejsem si jistý … ale nelíbí se mi to …

nástěnka

Bohužel je to jen nepořádek kategorií, které je téměř nemožné najít, co hledáte.

Jde prostě o příliš mnoho informací. Když svým uživatelům představíte příliš mnoho možností, často jen panikaří a odejdou.

3. Ray-Ban

Toto je mírně střední volba, protože většina webových stránek Ray-Ban je velmi uživatelsky přívětivá. Ve skutečnosti má spoustu skvělých funkcí.

Dělají však něco, co mnoho e-commerce webů dělá, což opravdu obtěžuje zákazníky. Tento:

paprskový zákaz

Pravděpodobně jste takovou stránku viděli stokrát. Nevypadá to tak špatně, ale ve skutečnosti vytváří ještě jednu překážku v prodeji.

Jste-li vracející se zákazník, nyní jste zaneprázdněni otázkou, jaké heslo jste vytvořili. Pokud si to nepamatujete, budete muset projít celým procesem „zapomenutého hesla“. Toho zákazníka byste mohli kdykoli ztratit …

Pokud jste nový zákazník, je tu jistě hostská pokladna, ale vše, co jste udělali, je dát jim další tlačítko, aby klikli. Další příležitost kliknout pryč.

V tomto okamžiku je váš zákazník zcela odpojen od vozíku a procesu nákupu. Netahejte to, pouze zamkněte prodej!

Skvělý design UX je především o malých vylepšeních, které zákazníkům usnadňují práci. Těchto 18 webových stránek to dělá dokonale.

Které funkce budete používat na svém vlastním webu?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map