Design UX část 1: Jak vytvořit svůj návrh hodnoty a přesvědčit uživatele, aby jednali

Design UX je především o vytvoření působivého prostředí pro vaše uživatele.


Vědí, co uživatel chce, a dává jim to rychle a jednoduše. Díky nejlepšímu designu UX si uživatel myslí, že web je vytvořen právě pro ně.

První z našich čtyř částí se zaměřuje na Hodnota Proposition. Protože prvním krokem je říci uživatelům přesně to, co děláte, a slibovat jim dobrou hodnotu.

Vytvářejte svou hodnotu a přesvědčujte uživatele

Když návštěvník přistane na vašem webu, máte o tom pravdu pět sekund přesvědčit je, proč stojí za to jejich čas. Noví uživatelé vždy hledají rychlé odpovědi.

"Kdo jsi? Co děláš? Jak mi to prospěje?"

To je spousta informací, které můžete sdělit za pouhých pět sekund!

Trik vytváří perfektní „Value Proposition“: krátký, ostrý popis vaší firmy a proč je to cenné. Je to první věc, kterou by uživatelé měli vidět, když navštíví váš web.

Je to základ dobrého designu UX. Pokud se vám to podaří, právě jste vytvořili svůj první skvělý uživatelský dojem. Jsou šťastní, zaujatí a chtějí prozkoumat více o vás.

Pokud to uděláte špatně, už odešli.

Proto je vaše hodnotová nabídka tak důležitá. Otevírá dveře.

Vytvořme vaši hodnotovou nabídku.

Krok 1. Co děláte?

Nabídka hodnoty začíná laserem ostrým popisem vaší služby.

Pokud jste se nikdy nesnažili zúžit svůj obchodní návrh na jednu větu, zkuste to hned teď. Je to složité, ale je důležité, abyste to napravili. Zde je několik příkladů z celého světa:

Facebook – “Facebook vám pomáhá spojit se a sdílet s lidmi ve vašem životě.”

Netflix – “Sledujte televizní programy a filmy kdykoli a kdekoli.”

PayPal – “Jednodušší a bezpečnější způsob platby.”

Reddit – „Přední strana internetu“

Nejlepší produkty a služby lze shrnout do jedné stravitelné věty. Může vaše?

Krok 2: Pro koho je?

Je vaše služba postavena pro vývojáře, grafické designéry, milovníky koček? Řekni jim. Spojte se s nimi. Řekněte „tato služba je pro vás!“

Photoshop jsou v tomto vynikající: nejlepší aplikace pro zobrazování a design na světě s novými nástroji pro designéry a fotografy.

Je to jednoduché a dává jim jasné, definované cílové publikum. Pro koho je váš produkt určen?

Krok 3. Jak váš produkt vyřeší jejich problém a změní jejich životnost?

Nestačí říct uživatelům, kdo jste a co děláte. To je samo o sobě nepřesvědčí, aby si koupili váš produkt. Musíte jim ukázat lepší svět.

Řekněte jim, jak přidáte hodnotu jejich životu. Jaký problém vyřešíte? Toto je váš slib uživateli a je to klíčová součást vaší hodnotové nabídky.

Jablko jsou zde pánové. Vezměte si například iPad. Zde je webová kopie Apple:

Webová kopie iPadu

„IPad mění způsob, jakým děláte věci každý den. Přijměte nový projekt, vyzvedněte novou dovednost nebo zahajte nový koníček. “

Popis produktu neprovádí ani jednou. Nepotřebují. Už vám prodali životní styl! Zkuste udělat to samé pro váš produkt nebo službu. Prodejte sen.

Krok 4. Klinik

Pokud je krok 3 především o prodeji snu, krok 4 přesvědčí praktickou část vašeho mozku. Je to chutný malý bonus, který je přesvědčuje, aby pokračovali. Je to hmatatelný, vyčíslitelný přínos, který získají z používání vaší služby.

Přemýšlejte o měsíční zkušební verzi Netflixu nebo o klinikovi Facebooku: „Je to zdarma a vždy bude!“ Může to být také sleva pro nové uživatele nebo záruka vrácení peněz.

Krok 5. Co vás dělá jedinečným?

Na internetu se objevují nové služby, platformy a produkty. Řekněte uživateli, jak se lišíte. Proč by vám měli věřit spíše než někomu jinému?

Co z vás dělá nejlepší služby?

WordPress vyplní svou hodnotovou nabídku plnou jedinečných nabídek: „Nejjednodušší způsob, jak vytvořit bezplatný web“, „Napájíme 24% internetu“,

Dejte jim jasný důvod, aby vám věřili nad konkurencí. Jste nejjednodušší služba, nejlepší, nejlevnější, nejoblíbenější, nejekologičtější?

Krok 6. Obrázek

Je to klišé, ale obrázek skutečně maloval tisíc slov. Vyberte kopii obrázku nebo hrdiny. Měl by ukázat váš produkt nebo službu v akci. Aby to vypadalo neodolatelným a životně důležitým.

Navštivte domovskou stránku Instagramu a jste uvítáni krásným záběrem Instagramu v akci. Neříkejte lidem, co děláte, ukázat jim.

Krok 7. Ukažte jim, kam jít dál

Pokud jste zdokonalili první kroky, udělali jste tvrdou práci a přesvědčili jste je. Vše, co musíte udělat, je nasměrovat je správným směrem. Dej jim přímý úkol: „Zaregistrujte se hned teď“ nebo „kliknutím se dozvíte více“.

Snadný.

Jak vytvořit první vstupní stránku (+ 14 tipů, jak ji optimalizovat pro konverze!)

Cenová nabídka je srdcem designu UX

Bez něj nemůžete definovat své cílové publikum. Nemůžete oslovit ty správné lidi. A co je důležitější, nemůžete poskytnout jednoduchý uživatelský dojem. Necháte návštěvníky zmatenými a rozčarovanými.

Fantastický design UX začíná tím, že lidem říká, co děláte a proč potřebují vaši službu.

A je to.

Nyní pokračujte ve čtení části 2: Jak definovat své uživatele, najít je & vyřešit jejich problémy

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author

Adblock
detector